Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
peperek88 
Wysłany: 2017-01-01, 23:42   
0
UP DOWN

Do Challengera pasują fiszki z Duponta ;)

Prezesso
Wysłany: 2017-01-02, 09:51   
0
UP DOWN

No właśnie, dlatego dziwię się że ci co nie mają systemu Centari decydują się na Chellengera. No i też dziwię się tym co mając Centari biorą go.
Myślę że tak też planowała Axalta nie dając dystrybutorom DP sprzedawać go, żeby Challenger nie kanibalizował DP.
Nie wiem jak teraz ci co co sprzedają oba systemy bronią droższego, raczej niewykonalne. Dziwna polityka, chyba że chcą podnosząc cenę dojść w 2-3 lata do poziomu cenowego Centari. Sam na początku myślałem inaczej ale muszę przyznać że to ślepa uliczka. Dopóki się wstawia mieszalniki to jest obrót ale co jak już się rynek nasyci a chyba już tak jest? Sprzedaż pakietów startowych już nie pociągnie sprzedaży a towar tani więc trzeba będzie rekompensować podwyżkami bo Centari już nikt nie będzie chciał sprzedawać.

Dementor
Wysłany: 2017-01-03, 19:02   
0
UP DOWN

Prezesso, czyżby zmiana poglądów? Rok temu pisałeś jakby co innego.

FORYSIEK 
Wysłany: 2017-05-10, 22:34   
0
UP DOWN

Witam kolegów, nie wiem czy na forum jest tzw. "przywitalnia" nie zauważyłem więc tutaj witam wszystkich.
Może na wstępie coś o sobie a pózniej o tych tanich mieszalnikach:)
Prowadzę f-mę od ponad 10 lat, wcześniej współpracowałem z moim Tatą, a po przejściu Taty na emeryturę robie to samodzielnie.
Mieszalnik mam w f-mie od 1991 roku, i jest to Standox, w chwili obecnej juz od 10 lat ....
niestety woda, z chęcią bym powrócił do konwencji .Nie powrócę bo mam juz masę natrysków, opracowanych kolorów i szkoda mi tej pracy, a i Sanepid z Inspekcja Pracy wolą widzieć w f-mie wodę niż konwencję.
Rzadko, ale podpieram się w dalszym ciagu konwencją, czasem jest to Standox ,wtedy jadę do kolegi i kreci mi rozpuszczalikową bazę , lub od pewnego czasu robi mi Chellengera.
CH. głównie na całe autka, ale wiem ,że bardzo fajnie wychodzi nawet na ostro, ale są to wyjątki, jeśli robimy przejścia to Ch. sprawdza się powiedziałbym nawet dobrze.Dzisiaj zakupiłem na Audi konwencję Ch. kolega zrobił mi 0,100 ml, sprawdziłem jak pasuje do klapki, było Ok dobrałem 2 litry i tym polakierujemy.Cena, owszem jest tanio, za 2 lirty bazy plus rozpuszczalnik 1,2 litra zapłaciłem 290 zł brutto więc chyba CCC:)Generalnie ten Chellenger mi się podoba, teraz namawiają mnie na klar, wziąłem dzisiaj lirtowy kpl zobaczymy jak wypadnie .Pozdrawiam.

GMC
Wysłany: 2017-05-11, 21:58   
0
UP DOWN

FORYSIEK, jak mieszalnia dobrze się przyłoży to da się pomalować tą bazą ale lepiej jechać tam gdzie mają starego du ponta bo wtedy mają więcej fiszek do wyboru. Mi się nie podobają ziarna bo są takie sterczące, widać że zrobili taniość i wsadzili tam ziarno jakieś gorzej przesiewane czy segregowane i jest sporo śmieci. Słabo też widać kolor w kubku, dopiero po natrysku widać.

Klary i podkłady są słabe jak na swoją cenę a ten najtańszy klar to porażka totalna.

FORYSIEK 
Wysłany: 2017-05-11, 22:19   
0
UP DOWN

Dzisiaj przetestowalismy klar CH. chyba zwie się CL250 z normalnym utwardzaczem,owszem fajnie podsycha, i to wszystko. Jest niewydajny, nie sprawia wrażenia pełnego, taki jakiś cieniutki, nie widać tego materiału na elemencie.Jutro jeśli będzie taka konieczność to sprawdzimy jak się poleruje.I wydaje mi się,że to koniec mojej znajomości z tym klarem.:)

rysiu126
Wysłany: 2017-05-31, 22:14   
0
UP DOWN

Witam , można spróbować claru cl 2200 jest podobny do duxona dx 1024 mieszalnk challenger ze spectro spisuje się dobrze nawet wyszedł kolor z forda bmze midnight sky gdzie jest problem w r-m i sh pigment na specjalne zamówienie

glover
Wysłany: 2017-06-02, 22:09   
0
UP DOWN

Co z tego że kolor jakiś wyszedł, to nie świadczy o systemie. Jedne wychodzą inne nie. A o tym że ten utwardzacz trzeba do bazy dodawać to dalej cicho a ciekawe dlaczego tę bazę można paznokciem ściągać?

No-limit
Wysłany: 2017-06-02, 22:44   
0
UP DOWN

rysiu126, To był żart....?Midnight Sky????Zaprawkę robiłeś?Nie wierzę w to co piszesz,bo mam doświadczenie i "nawet" na CromaxPro" w żadnej alt. nie wchodzi ;)

rysiu126
Wysłany: 2017-07-11, 21:49   
0
UP DOWN

Midnight sky z fiszki nie pasował ale po małej przeróbce dało się wycieniować wiec wyszło i obeszło się bez zamawiania bazy z innej firmy czy na specjalne zamówienie .

[ Dodano: 2017-07-11, 21:57 ]
Pojawiają się problemy jeśli nie ma fiszki przy niebieskich i granatowych kolorach spectro zazwyczaj źle wybiera a jeszcze gorzej korekty robi

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu