Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kpopis
Wys³any: 2008-04-13, 15:56   Cena malowania plastikow
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Powiedzcie na ile wycenili byscie malowanie dwoch plastikowych nakladek na progi i dwoch dokladek pod zderzak.Kolor srebrny metalik, caly material moj.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-13, 16:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
300 minimum
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-04-13, 16:28   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Je¶li tylko za polakierowanie baz±+klar to za robociznê sam bym nie wzi±³ jak 100z³ (150z³ to z materia³em. (30-40z³ za materia³ i te 10 za pr±d). Taka stawka chyba uczciwa, a jak powiesz wiêcej to klient siê odstraszy i kupi spray za 20z³.
To tak na mój rozum. :wink:
Te 300z³...... Jakbym sie nie zna³ i jaki¶ kolo by mi tyle krzykn±³ to reakcja by³a by jedna "pa³uj sie". Rozumiem, ¿e masz rbfm zak³ad i pewnie te¿ w twoj± cenê musisz sobie trochê doliczyæ ¿eby utrzymaæ pracowników no i te wygrzewanie w komorze te¿ kosztuje, wiêc 300 to by by³o " za 3 godziny wracam i chce mieæ zrobione". A jak odda samochód rano i wraca dzieñ pó¼niej po po³udniu to mo¿na darowaæ se te wygrzewanie, co te¿ kosztuje i zmniejszyæ cenê lakierowania.
Trzeba siê te¿ zastanowiæ czy kto¶ lakieruje "gara¿owo" lub prowadzi ma³y warsztacik lub kto¶ ma du¿y warsztat, kabinê i zatrudnia sztab ludzi. A to jest wa¿ne w wycenianiu.
Ma³e podliczenie:
*Materia³y-50z³
*p³aca lakiernikowi- 40/60z³ (chyba ¿e ma miesiêczn± stawkê, ale i tak jedno to samo)
*pr±d- pewnie z dychê, chyba ¿e grzanie w kabinie jest na pr±d
*ogrzewanie w kabinie olejem opa³owym(Gdzie¶ kto¶ pisa³, ¿e jednorazowe wygrzanie to koszt 60z³)
*do tego trzeba trochê odliczyæ, ¿eby op³aciæ innych pracowników, samemu zarobiæ i utrzymaæ warsztat.
Wiêc jak kto¶ prowadzi du¿y warsztat to przynajmniej ze 250/300z³.
A jak kto¶ maluje gara¿owo:
*Materia³y-50z³
*pr±d-10z³
*No i robocizna nawet 60-70z³ za polakierowanie paru plasticzków to du¿o.
suma: 120-10z³
Zapomnia³em o pa¶cie polerskiej, ale mo¿e obejdzie.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-13, 17:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bisuside14 napisa³/a:
Te 300z³...... Jakbym sie nie zna³ i jaki¶ kolo by mi tyle krzykn±³ to reakcja by³a by jedna "pa³uj sie".


gdybys powiedzial tak do mnie to dostal bys w leb. oczywiscie bys sie nie odwazyl.
wiesz co, daj sobie spokoj. otworzysz kiedys wlany biznes to pogadamy. na razie pieprzysz jak jakis frajerski klient ktory mysli "a coz to pomalowac kawalek plastiku". tymczasem paproctwo rosnie w sile.
3 stowy to jest niski koszt zrobienia jednego elementu, ktory sie robi szybciej i prosciej niz kilka pieprzonych plastikow, ale co ty mozesz o tym wiedziec.
zasadniczo to te 300 napisalem zbyt pochopnie, bo nie doczytalem ze z materialem. ja licze po 100 zl od kazdej cenzura jak listwa, lusterko, prog itp. plus material.

[ Dodano: 2008-04-13, 17:14 ]
Bisuside14 napisa³/a:
*No i robocizna nawet 60-70z³ za polakierowanie paru plasticzków to du¿o.


no dla gimnazjalisty to kosmos. masz racje.
 

kpopis
Wys³any: 2008-04-13, 17:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Te nakladki na prog nie sa male i pewnie ze 100ml bazy na jedna pojdzie. Myslalem zeby wycenic 150zl za dokladke plus po stowce za listwe czyli razem 500zl.
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-04-13, 17:51   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
rbfm napisa³/a:

gdybys powiedzial tak do mnie to dostal bys w leb. oczywiscie bys sie nie odwazyl.

Mo¿e trochê by¶ uspokoi³ swoj± agresjê? Przecie¿ nie napisa³em nic obra¼liwego w twoj± stronê.

rbfm napisa³/a:
otworzysz kiedys wlany biznes to pogadamy. na razie pieprzysz jak jakis frajerski klient ktory mysli "a coz to pomalowac kawalek plastiku". tymczasem paproctwo rosnie w sile.
3 stowy to jest niski koszt zrobienia jednego elementu, ktory sie robi szybciej i prosciej niz kilka pieprzonych plastikow, ale co ty mozesz o tym wiedziec.

Masz racjê, nic o tym nie wiem, ale stara³em siê przekalkulowaæ ile we¼mie kto¶ to robi w gara¿u, a kto¶ kto ma warsztat i musi tyle wzi±æ. Przecie¿ nie napisa³em Ci ile masz braæ za lakierowanie- to twoja sprawa. A co do paproctwa, to raczej nie powinno Ciê obchodziæ jak wiesz, ¿e robisz dobrze, klienci Ciê polecaj±, a z poziomu us³ug nie masz zamiaru schodziæ.

rbfm napisa³/a:
Bisuside14 napisa³/a:
*No i robocizna nawet 60-70z³ za polakierowanie paru plasticzków to du¿o.


no dla gimnazjalisty to kosmos. masz racje.

Dla mnie to wszech¶wiat, masz racje, bo nie mam warsztatu i sztabu ludzi zatrudnionych.

rbfm napisa³/a:
wiesz co, daj sobie spokoj.

Wiesz co, dam se spokój......
  
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-04-13, 17:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Przede wszystkim Bisuside, materialy na pewno nie beda kosztowaly 50zl a znacznie wiecej.
Klejno:
podklad
papierki
baza
bazbarwny
uelastyczniacz
nitro
benzynka
sitka
kubki
prad
pasta
politura

W 50zl to sie z sama baza zmiescisz...
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-04-13, 18:05   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
To niech bêdzie i 100z³ trudno sobie policzyæ ile Ciê to wszystko wyjdzie i ile chcia³by¶ zarobiæ?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-13, 19:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bisuside14 napisa³/a:
Mo¿e trochê by¶ uspokoi³ swoj± agresjê? Przecie¿ nie napisa³em nic obra¼liwego w twoj± stronê.


jak nie? napisales cos obrazliwego nie tylko do mnie ale do wszystkich innych ktorzy podobna cene by ci powiedzieli. piszac takie bzdety uwalasz nam robote. pozniej chodzi taki glupek jeden z drugim po forach i mowi ze stowka za malowanie zderzaka to zdzierstwo. juz bylo na ten temat na forum. poza tym juz ci kiedys zwracano uwage ze jak sie na czyms nie znasz to nie zabieraj glosu.
 

kpopis
Wys³any: 2008-04-13, 20:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Wracajac do tematu, rbmf, uwazasz ze 500zl to rozsadna cena?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-13, 20:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
500 zl jest ok.
 

seba
Wys³any: 2008-04-13, 22:39   
0
UP DOWN

Posty: 53
fakt niektórym wydaje siê,¿e pomalowanie 4-rech plastików to 2,3 godz. roboty,ale je¿eli te nak³adkina zderzaki s± mocowane inaczej ni¿ na kleju,a na dodatek maj± byæ spojone z reszt± zderzaka to za wszystko mo¿na braæ ¶mia³o 800 z³
 

kpopis
Wys³any: 2008-04-16, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Wycenilem w koncu na 600zl z moimi materialami bez montazu.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group