Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
xnolb
Wys³any: 2015-10-05, 12:12   Jaki pistolet?
0
UP DOWN

Posty: 22
Witam,
Szukam taniego pistoletu, raczej do 350z³. Potrzebujê go do malowania drewna lakierami wodnymi, lakierami samochodowymi akrylowymi, z czasu baza i bezbarwnym.

Do tej pory malowa³em Sico Bronze RP (dysza 1.5), ale muszê do niego kupiæ dyszê wiêksz± i zostanie do podk³adu. Jak na tak tani± plujkê to daje rady.

Mam ma³y kompresorek, ale przy sico by³ w stanie utrzymaæ 3,5-4 bar na butli przy malowaniu przez d³u¿szy czas.

Pistolet nie bêdzie na siebie zarabiaæ, tzn. bêdê u¿ywa³ go raz na miesi±c, wiêc inwestowanie wiêkszej kwoty nie ma sensu. Mi³oby by³o gdyby pistolet by³ wydajniejszy ni¿ Sico z którego mam wra¿enie ¿e 50% lakieru idzie na straty.

Jakie¶ propozycje?
Dodatkowo pytanie czy odczujê du¿y skok jako¶ciowy pomiêdzy w/w SICO a np. AZ3 HTE/FLG 5/AZ3 HTE. I ew. który z tej trójki by³by najlepszy bo mojego zastosowania. Rozwa¿am do³o¿enie kilku z³ ale chcia³bym zamkn±æ siê 500z³ za pistolet i filtry. Poleci kto¶ jakie¶?

Mo¿e jaki¶ forumowicz, prowadzi sklep i móg³by zaproponowaæ co¶ w lepszej cenie?
 

xnolb
Wys³any: 2015-10-05, 21:11   
0
UP DOWN

Posty: 22
Wybór pad³ na FLG5, jedynie dobraæ jaki¶ tani i przyzwoity filtr do niego.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-10-06, 18:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
xnolb napisa³/a:
jedynie dobraæ jaki¶ tani i przyzwoity filtr do niego.

Jak szukasz co¶ porêcznego pod pistolet to kup filtr Devilbissa
jest to nierozbieralna jednorazówka która wymaga zmiany co jaki¶ czas
ale jej koszt to co¶ ko³o 40z³ tak¿e mo¿na to prze¿yæ ;)
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-06, 19:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Robertlodz09 napisa³/a:
Jak szukasz co¶ porêcznego pod pistolet to kup filtr Devilbissa

jest to nierozbieralna jednorazówka która wymaga zmiany co jaki¶ czas

ale jej koszt to co¶ ko³o 40z³ tak¿e mo¿na to prze¿yæ
I naprawdê dzia³a.
 

xnolb
Wys³any: 2015-10-06, 20:19   
0
UP DOWN

Posty: 22
Robertlodz09 napisa³/a:
xnolb napisa³/a:
jedynie dobraæ jaki¶ tani i przyzwoity filtr do niego.

Jak szukasz co¶ porêcznego pod pistolet to kup filtr Devilbissa
jest to nierozbieralna jednorazówka która wymaga zmiany co jaki¶ czas
ale jej koszt to co¶ ko³o 40z³ tak¿e mo¿na to prze¿yæ ;)

Szukam czego¶ ¿eby zamontowaæ przy butli, taki ma³y te¿ jest w planach :)
 

xnolb
Wys³any: 2015-10-19, 11:16   
0
UP DOWN

Posty: 22
FLG5 + filtr Devilbissa kupiony, jeszcze nie testowany ale ju¿ wkrótce :) Ale ¿eby przed³u¿yæ ¿ycie tego filtra, muszê zamontowaæ co¶ przy butli. Bo kompresor czysto¶ci± nie grzeszy, nawet te filtry z allegro po 15z³ potrafi± nazbieraæ oleju i wody dosyæ szybko. Jaki¶ tani odwadniacz i odolejacz z reduktorem poleci kto¶?
 

Marcino 
Wys³any: 2015-10-19, 11:51   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
TU masz test porównawczy twoje FLG5 oraz AZ3.
 

kzychu
Wys³any: 2015-10-19, 14:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Kolego xnolb przy butli nie montuj ¿adnego filtra, zrób sobie instalacje z rurek do wody pp,
z ³abêdzi± szyj±/szyjami i ¶lep± nitk±, jest to na forum rozrysowane, a filtry zamontuj na ¶cianie w miejscu dla Ciebie wygodnym do podpinania wê¿a ,rób wszystko przynajmniej na 1/2 cala, jak chcesz tanio to mo¿esz u¿yæ jako pierwszego filtra do wody z odpowiednim wk³adem.

Te 3/4 bary to mia³e¶ na butli tylko dlatego ¿e instalacja z ma³ymi przekrojami - zaczynaj±c od wyj¶cia z butli, zmierz ile masz pod pistolem w trakcie pracy.
 

xnolb
Wys³any: 2015-10-19, 17:36   
0
UP DOWN

Posty: 22
Marcino napisa³/a:
TU masz test porównawczy twoje FLG5 oraz AZ3.

Gdzie? Zreszt± to ju¿ ma³o wa¿ne, wybór pad³ na FLG5. Mam ju¿ go od ponad tygodnia.
kzychu napisa³/a:
Kolego xnolb przy butli nie montuj ¿adnego filtra, zrób sobie instalacje z rurek do wody pp,
z ³abêdzi± szyj±/szyjami i ¶lep± nitk±, jest to na forum rozrysowane, a filtry zamontuj na ¶cianie w miejscu dla Ciebie wygodnym do podpinania wê¿a ,rób wszystko przynajmniej na 1/2 cala, jak chcesz tanio to mo¿esz u¿yæ jako pierwszego filtra do wody z odpowiednim wk³adem.

Te 3/4 bary to mia³e¶ na butli tylko dlatego ¿e instalacja z ma³ymi przekrojami - zaczynaj±c od wyj¶cia z butli, zmierz ile masz pod pistolem w trakcie pracy.

Kompresor stoi za ¶cian± pomieszczenia w którym sobie od czasu do czasu co¶ psiuknê. Pod pistoletem na chiñskim manometrze by³o nie wiele mniej :) Przewód jest krótki w granicach 5m.
 

Kamil1997 
Wys³any: 2015-10-19, 17:48   
0
UP DOWN

Posty: 174
Sk±d: RSR
https://www.youtube.com/watch?v=cGSF-lwQfbk Test porównawczy Az3-Flg5. Na kanale znajdziesz film jak wykonaæ instalacje sprê¿onego powietrza.
 

Marcino 
Wys³any: 2015-10-20, 11:20   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
xnolb napisa³/a:
Marcino napisa³/a: TU masz test porównawczy twoje FLG5 oraz AZ3.

Gdzie? Zreszt± to ju¿ ma³o wa¿ne, wybór pad³ na FLG5. Mam ju¿ go od ponad tygodnia


Nie chodzi i przkonywanie, ale o to jak to "psika" przy danych ustawieniach. Te¿ chyba siê na FLG5 zdecyduje
http://jaktozrobilemwgara...-test-i-opinia/
 

xnolb
Wys³any: 2015-11-18, 16:57   
0
UP DOWN

Posty: 22
FLG5 ju¿ po testach, ogólnie jestem mega zadowolony z niego ale znajomy mêczy mnie ¿ebym w nied³ugim czasie pomalowa³ mu kolumny g³o¶nikowe z drewna dêbowego (robione na zamówienie) a przeczyta³em ¿e "NIE NADAJE SIÊ DO LAKIERÓW WODNYCH!"
¼ród³o:
http://www.2w.pl/devilbis...tech.html?sk=27

Lakier którym mia³bym malowaæ to LOBA WS 2K Supra lub Berger-Seidle 2K-PU, oba lakiery to "Dwusk³adnikowy wodorozcieñczalny lakier na bazie poliuretanów". I teraz kilka pytañ:
1. Mogê malowaæ tym FLG? Czy jednak nie?
2. Malowa³em kiedy¶ SICO jednym z tych lakierów i zadymienie pomieszczenia by³o ogromne, w sico te¿ by³a dysza 1.4 czy ona nie jest za ma³a? Przyznam ¿e musia³em sporo razy "przeleciec" po elemencie ¿eby pokryæ go odpowiedni± grubo¶ci±.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-11-18, 21:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
xnolb napisa³/a:
przeczyta³em ¿e "NIE NADAJE SIÊ DO LAKIERÓW WODNYCH!"

Najlepiej skontaktuj siê z serwisem DeVilbissa tam uzyskasz odpowiedz czy ten model siê nadaje czy te¿ nie ....
Chocia¿ firma 2W to równie¿ dystrybutor DeVilbissa tak¿e nie s±dzê aby pisali co¶ niezgodnego ze stanem faktycznym
 

Marcino 
Wys³any: 2015-11-19, 09:27   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
xnolb napisa³/a:
Malowa³em kiedy¶ SICO jednym z tych lakierów i zadymienie pomieszczenia by³o ogromne, w sico te¿ by³a dysza 1.4 czy ona nie jest za ma³a? Przyznam ¿e musia³em sporo razy "przeleciec" po elemencie ¿eby pokryæ go odpowiedni± grubo¶ci±.

Ja w weekend malowa³em wodnym drewniany portal kominkowy.... te¿ SICO co prawda wodnym jednokomponentowym, ale faktycznie zadymienie by³o ogromne:)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group