Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
L00SECANN0N
Wys³any: 2014-02-17, 15:15   Naprawa karoserii wycena i metody
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam, mam do naprawy ty³ mojego samochodu, samochód oddajê oczywi¶cie do blacharza, jednak chcia³bym siê zapytaæ was do¶wiadczonych blacharzy lakierników czy jest mo¿liwo¶æ odgiêcia blachy która jest tak zagiêta ? Zale¿y mi na tym aby nie szpachlowaæ jednak efekt musi byæ zadowalaj±cy. Wycinanie elementu to raczej ¶redni pomys³ bo to bêdzie po jakim¶ czasie rdzewia³o. Czy samo prostowanie i lakierowanie zda egzamin ? Wierzê ¿e przy dzisiejszych dostêpnych narzêdziach ogarniêty blacharz da radê to zrobiæ ale ja blacharzem nie jestem wiêc wolê zapytaæ. Dodam tylko ¿e miejsce gdzie wyjêta jest lampa by³o spawane, nie wiem jak d³ugi by³ spaw ale wolê o tym napisaæ bo my¶lê ¿e mo¿e to mieæ wp³yw przy wyborze metody naprawy.

Tutaj zdjêcia (w rzeczywisto¶ci nie wygl±da to a¿ tak tragicznie, mo¿e po prostu ¼le to sfotografowa³em).

http://pl.tinypic.com/r/2liwnc3/8

http://pl.tinypic.com/r/2vhubmw/8
 

natium
Wys³any: 2014-02-17, 16:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
wyci±gnie sie troche ale bez szpachli sie nie obejdzie :nie:
 

L00SECANN0N
Wys³any: 2014-02-17, 16:49   
0
UP DOWN

Posty: 4
Znaczy szpachla to ostateczne wyj¶cie ? Nie jestem jako¶ optymistycznie nastawiony do tej metody naprawy bo wiadomo, szpachla po jakim¶ czasie pêknie/odpadnie a lakierowaæ na nowo element to s± konkretne koszta je¿eli siê to robi u lakiernika, naprawdê nie ma mo¿liwo¶ci ¿eby zap³aciæ trochê dro¿ej i ¿eby blacha by³a bez szpachli doprowadzona do porz±dku ? Pytam bo nie mia³em jak na razie styczno¶ci z tego typu naprawami.

Co my¶lisz o wycinaniu kawa³ka blachy z innego samochodu i spawaniu ? drogo za to policzy blacharz ?

Ile mo¿e policzyæ za wyci±gania i szpachlowanie ?
 

natium
Wys³any: 2014-02-17, 16:57   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
co ty my¶lisz ze jak wstawisz æwiartke z innego samochodu to i tak bez szpachli sie nie obejdzie ^^




Pomog³em daj + dzieki :)
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-17, 17:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lakiernik nie bêdzie mia³ z napraw± ¿adnego problemu.
Szpachli siê nie bój bo w rêkach cz³owieka który wie co i jak robiæ nie jest ona ¿adnym wielkim minusem.
Szczególnie w przypadku Twojej bryki która ma na sobie w miejscu uszkodzenia ju¿ prawie pó³ milimetra pow³ok które pêkaj± jak skorupa jajka.
Z tego co widaæ na zdjêciach niczego nie ma raczej sensu wymieniaæ bo tylko popadniesz w jeszcze wiêksze i tak naprawdê zbêdne koszta.
Wstaw tylko do zaufanego warsztatu i bêdzie spoko.

(a z zaoszczêdzonej kasy na niewymienionych blachach starczy i na piwo i nowe CD na lusterko wsteczne :) )
 

jackcl55 
Wys³any: 2014-02-17, 17:44   
0
UP DOWN

Posty: 21
u nas w uk tak sie to robi :spoko: http://www.youtube.com/watch?v=oqMdKLES7bc
 

jackcl55 
Wys³any: 2014-02-17, 17:48   
0
UP DOWN

Posty: 21
ale u ciebie nie da rady :spoko: przydzie kit bedzie dobrze :cool:
 

L00SECANN0N
Wys³any: 2014-02-17, 18:05   
0
UP DOWN

Posty: 4
jackcl55 napisa³/a:
ale u ciebie nie da rady :spoko: przydzie kit bedzie dobrze :cool:


Eeeh bardzo fajnie to wygl±da, ale u nas w polsce to raczej nierealne :)

A szkoda bo by³bym sk³onny zap³aciæ w miarê dobry hajs gdyby to kto¶ zrobi³ porz±dnie.

A szpachli siê bojê bo raczej ma³o kto umie zrobiæ tak ¿eby to mia³o rêce i nogi, pomijam ju¿ fakt pêkaj±cej/wypadaj±cej szpachli to problematyczna sprawa.

³ysy73 znaczy by³a szpachlowana ? :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-17, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
jackcl55 napisa³/a:
u nas w uk tak sie to robi
A s±dzisz ¿e u NAS w Polsce nikt tego nie potrafi i jest to technologia/technika stosowana tylko przez fajfokloków?
Ojjjjj zdziwi³by¶ siê wiêc ile siê w Polsce zmieni³o od czasu chrztu w 966 roku i powozów na drewnianych ko³ach.
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-17, 18:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
L00SECANN0N napisa³/a:
znaczy by³a szpachlowana ?
Nie wiem, ale ze zdjêcia wydaje mi siê ¿e ma strasznie grub± pow³okê.
Lecz przyznam ¿e dok³adnie siê nie przygl±dam bo mam straszelnie dupny internet.
Ale to nie zmienia sedna sprawy.
 

bieniak
Wys³any: 2014-02-17, 23:12   
0
UP DOWN

Posty: 16
hmmm trochê zabawy ze spooterem i jak nowe nawet i bez spottera da rade szpachel to tylko na wyg³adzenie ogólnie ³atwa i prosta robota:)
 

KK 
Wys³any: 2014-02-17, 23:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ten pan z Uk do koñca tego nie wyprowadzi³, widac to na filmie.
 
 

L00SECANN0N
Wys³any: 2014-02-18, 15:08   
0
UP DOWN

Posty: 4
³ysy73 napisa³/a:
jackcl55 napisa³/a:
u nas w uk tak sie to robi
A s±dzisz ¿e u NAS w Polsce nikt tego nie potrafi i jest to technologia/technika stosowana tylko przez fajfokloków?
Ojjjjj zdziwi³by¶ siê wiêc ile siê w Polsce zmieni³o od czasu chrztu w 966 roku i powozów na drewnianych ko³ach.


Na pewno potrafi, kilku blacharzy w skali kraju :) U nas z tego co najczê¶ciej widzê to byle szybko, byle tanio, byle siê za bardzo nie narobiæ :) Efekty zazwyczaj mizerne, kilogramy szpachli i generalnie robota taka ¿eby blacharz mia³ lekko a nie ¿eby to mia³o rêce i nogi.

Ten spotter, nie rozumiem do koñca jakie by to mia³o zastosowanie w moim przypadku :) mi to wygl±da jak zwyk³a spawarka. I pewnie te¿ znale¼æ blacharza który to ma i umie z tego korzystaæ to u nas ciê¿ka sprawa.
 

jackcl55 
Wys³any: 2014-02-18, 15:21   
0
UP DOWN

Posty: 21
miracle system :cool:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group