Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
noartist83 
Wys³any: 2014-03-25, 13:34   Kompresor do piaskowania
0
UP DOWN

Posty: 3
Na pocz±tek jako nowy chcia³bym siê przywitaæ.
Co do tematu posta - poszukujê kompresora do piaskowania (w kamieniu) mo¿e to ma ma³o wspólnego z lakierowaniem :) ale jako lakiernicy na pewno znacie siê na kompresorach. Wiêc upatrzy³em dwa kompresory: dro¿szy http://allegro.pl/show_item.php?item=4049309076 i podobno w³oski ale nie mogê znale¼æ zbytnio informacji ani o marce ani o sprzedawcy (nawet strony nie ma), brak mo¿liwo¶ci odbioru osobistego. Drugi tañszy http://allegro.pl/kompres...4052500452.html co¶ na forach o nim pisz± (dobrze lub ¼le ale pisz±). Móg³by kto¶ podpowiedzieæ w wyborze ewentualnie zaproponowaæ co¶ w podobnych pieni±dzach a lepszego? Wydajno¶æ tych kompresorów do piaskowania powinna byæ chyba wystarczaj±ca?
 

936
Wys³any: 2014-03-25, 17:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
40 litrów na sekundê.
takie parametry powinien posiadaæ kompresor do sprawnego piaskowania !!!
"Agregat" ten jest w stanie napêdziæ silnik 30 KW ! (najlepiej diesel)
Ps. reszta to zmarnowany czas i co za tym idzie Twoje pieni±dze.
Pozdrawiam
 

juny 
Wys³any: 2014-03-25, 17:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Polecia³e¶ jak masz 10/s to ju¿ co¶ zdzia³asz bez problemu
_________________

 

936
Wys³any: 2014-03-25, 19:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
juny napisa³/a:
jak masz 10/s to ju¿ co¶ zdzia³asz


Jest tak jak mówisz.
Ale co ?
1 Felge aluminiow± w 3 godziny ?!
Ramê od motocykla w 4 ?
Policz energiê, amortyzacje sprzêtu oraz materia³.

To mam na my¶li.
Chyba, ¿e robisz to dla satysfakcji ?
 

noartist83 
Wys³any: 2014-03-25, 22:02   
0
UP DOWN

Posty: 3
Co do wydajno¶ci to z tego co siê orientowa³em to te 800-900l/min na wydechu w liternictwie powinno wystarczyæ do piaskowania bez robienia przerw - proszê mnie poprawiæ je¶li siê mylê. Pytanie bardziej w stronê producenta i modelu. Ten ricambi podobno w³oski ale nie bardzo chce mi siê w to wierzyæ, niestety nie bardzo mogê znale¼æ o nim jakiekolwiek informacje/opinie, podobnie jest z firm± sprzedaj±c±, niby du¿a miêdzynarodowa firma, sprzedaj±ca tylko w hurcie, detal jedynie w sieci ( tak twierdzi³ sprzedawca ) a nie maj± nawet strony www. Bass Polska ma taki sam zestaw w podobnej cenie ale wydajno¶æ ni¿sz± i twierdzi ¿e inni k³ami±. Natomiast Expo ma parametry podobnie jak ricambi wygl±da niemal¿e identycznie ale jest tañszy prawie 1ty¶. I czym siê kierowaæ, jak to rozgry¼æ :shock:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-25, 23:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
noartist83 napisa³/a:
I czym siê kierowaæ,


Jako¶ci± kolego .... szukaj sprê¿arki np. ABAC , FIAC , FINI itp. czyli renomowanych producentów ..... a nie sko¶nookich ;)
 

KK 
Wys³any: 2014-03-26, 00:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ch³opie, jak chcesz piaskowaæ to albo kompresor u¿ywany np Airpol lub Wan, 3-5 ty¶ z³, lub nowy Airpol, Wan, Abac, ale to od 5-10 ty¶. Do piaskowania.

Te parametry, które maj± te kompresory co wrzuci³e¶, to z kosmosu wziêli. Technologia rodem z Nasa, a kasa taka niska. Chyba sam siê skuszê.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-26, 00:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
KK napisa³/a:
te kompresory co wrzuci³e¶, to z kosmosu wziêli. Technologia rodem z Nasa,

Eeeee to tylko z "za wielkiego muru...." ;)
 

noartist83 
Wys³any: 2014-03-26, 06:43   
0
UP DOWN

Posty: 3
Gdybym mia³ te 10ty¶. tak pewnie bym zrobi³, ale niestety nie mam i dlatego szukam w¶ród chiñczyków. Drug± spraw± jest ¿e nie bêdê tego robi³ zbyt czêsto, jak mi siê trafi jedna - dwie prace w tygodniu to wszystko. Czas wykonania takiej pracy to oko³o godziny wiêc to nie jest raczej intensywno¶æ na markowy sprzêt. S± osoby które pracuj± na chiñczykach i daje to radê, pytanie co wybraæ z tej pó³ki cenowej :?:
 

KK 
Wys³any: 2014-03-26, 11:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ale co ty chcesz tym piaskowaæ? Tiry, koparki, naczepy? Przecie¿ to siê mija z celem. Jak chcesz pomalowaæ jaki¶ element od czasu do czasu i nie piaskowaæ nic to i 50l Chiñczyk starczy, ale jak masz piaskowaæ cokolwiek to ja nie wiem... przemy¶l to sam i wyci±gnij wnioski.
Rady zosta³y Ci udzielone.

Je¶li znasz ososy, które pracuj± na Chiñczykach to spytaj ich, przecie¿ na pewno podpowiedz± co siê psuje i który wybraæ.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-26, 12:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
KK napisa³/a:
Je¶li znasz ososy, które pracuj± na Chiñczykach to spytaj ich, przecie¿ na pewno podpowiedz±

I to by by³o na tyle w tym temacie .....

Skoro znasz takie osoby które u¿ywaj± takiego sprzêtu do piaskowania ....
to do nich skieruj siê ..... :tak:

Ja te firmy które znam tj."piaskarzy" to w ¿adnym nie ma nic takiego ....
Ale twoje pieni±dze i twój wybór .... jak to mówi± : -"Twoje ma³py i Twój cyrk.... " ;)

Mia³em "przyjemno¶æ" akurat rozbieraæ tak± pompe tak¿e wiem co tam siê kryje .... ;) ^^
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group