Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pajton
Wys³any: 2014-03-25, 22:03   problem z pistoletem.
0
UP DOWN

Posty: 71
Witam wszystkich. Tak wiêc zakupi³em sobie pistolet renomowanej firmy czyli jednej z trzech wiod±cych na rynku (nie powiem jakiej aby wypowiedzi nie by³y tendencyjne). Jest to pistolet pracuj±cy na 2 barach ale nie hvlp. Po pierwszym u¿yciu zauwa¿y³em ju¿ co¶ dziwnego przy aplikacji jasnego metaliku a dok³adniej miot³a nie jest równomierna tylko jakby chmurkuje. Trochê siê namêczy³em ale jako¶ to wysz³o, ale dzi¶ znowu go u¿y³êm do czarnego metalika i w koñcu zacz±³em zastanawiaæ siê czy co¶ jest nie tak? Miot³a na max, towar na max, pod pistoletem 2 bary i natrysk nie jest równomierny jak by churkowy. Zacz±³em kombinowaæ z ci¶nieniem, ilo¶ci± cieczy, szeroko¶ci± strumienia ale ca³y czas nie by³o tak jak powinno. Zdesperowany wzi±³em wiêc swój stary pistolet wla³êm do niego t± sam± bazê miot³a na max materia³ na max i wygl±da to ca³kiem inaczej. Natrysk pomimo tego ¿e szybciej lub wolniej przesuwam rêkê jest naniesiony równomiernie jedyna ró¿nica jest w kryciu ale natrysk jest równomiernie roz³o¿ony na szeroko¶æ miot³y. Mam nadziejê ¿e uda³o mi siê jako¶ wyt³umaczyæ co mnie gryzie. Zamieszczam foto, przepraszam ¿e na tak nie profesjonalnym pod³o¿u ale tak wysz³o;] w ka¿dym razie na tym pod³o¿u pistolet za 300z³ zachowywa³ siê ca³kowicie inaczej.

natrysk.jpg
Plik ¶ci±gniêto 87 raz(y) 15.01 KB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-26, 01:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
pajton napisa³/a:
Tak wiêc zakupi³em sobie pistolet renomowanej firmy czyli jednej z trzech wiod±cych na rynku

Gratuluje ,mam jedno zasadncze pytanie ....
Pistolet nowy czy u¿ywany ... ?

pajton napisa³/a:
nie powiem jakiej aby wypowiedzi nie by³y tendencyjne

Nie baw siê w dziecko ....
napisz jaki masz ten pistolet i w jakiej konfiguracji .... czyli z jaka dysz±


pajton napisa³/a:
pod pistoletem 2 bary

Sk±d wiesz ¿e masz 2 atm.
Masz reduktor ? Jaki ? Jak ustawiasz ci¶nienie ?

pajton napisa³/a:
Zamieszczam foto,

Nic nie widaæ na tym "foto" ..... tylko jakby jakim¶ sprajem kto¶ popryska³ ;)
 

pajton
Wys³any: 2014-03-26, 08:49   
0
UP DOWN

Posty: 71
za namow± kilku osób - devilbiss gti pro lite 1.3 te10. Nowy, Zdaje sobie sprawê ¿e natrysk nie jest profesjonalny ale zrobiony tak by wyt³umaczyc o co chodzi. A swoj± drog± faktycznie wygl±da to jak spray... Wydaje mi siê ¿e natrysk powinien byæ równomierny prawda czy siê mylê a ten poprostu rzuca chmurkami i to tak ¿e przy trzech warstwach bazy jakiego kolwiek koloru ciê¿ko to zgubiæ.. kombinowa³em z ci¶nieniem materia³em, natryskiem, miot³±, itp ale ca³y czas nie jest jak powinno. A wezmê do rêki pistolet za "5" z³ który nie robi takiego efektu i kolejny za znowu parê z³otych który równie¿ ten materia³ nak³ada mniej wiêcej ale napewno nie tak jak ten devil i to bez ¿adnego kombinowania i krêcenia... Chcê siê poprostu poradziæ czy to ma tak wygl±daæ czy tu jest ewidentnie co¶ nie tak bo po³o¿yæ nim lakier metalizowany to ja poprostu dziêkujê, a oczekiwa³em czego¶ innego od pistoletu za takie pieni±dze...
Aha pod pistoletem mam reduktor membramowy, a z ci¶nieniem wy¿szym i ni¿szym te¿ kombinowa³em.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-26, 08:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
pajton napisa³/a:
pod pistoletem mam reduktor membramowy,

Mo¿esz podaæ co to za wytwór ..... to produkt te¿ DV ?

pajton napisa³/a:
za namow± kilku osób - devilbiss gti pro lite 1.3 te10. Nowy,

Tutaj nie pomogê poniewa¿ nie znam tego sprzêtu .....
tak¿e proponuje zg³osiæ siê do tych osób dziêki którym naby³e¶ ten model pistoletu
i w tej konkretnej konfiguracji :spoko:
Na pewno udziel± Ci konkretnej pomocy oraz udziel± rad jak taki pistolet siê ustawia i nim pracuje skoro Ci go "polecali" :tak:
 

pajton
Wys³any: 2014-03-26, 09:49   
0
UP DOWN

Posty: 71
Ok moje pytanie brzmi czy wasze pistolety za gruba kase tez tak chmurkuja czy nie ? Czy tak to powinno wygladac czy moje obawy sa sluszne
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-26, 10:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
pajton napisa³/a:
moje pytanie brzmi czy wasze pistolety za gruba kase tez tak chmurkuja czy nie ?

Moje pistolety które posiadam "nie chmurkuja" jak ty to okre¶lasz :nie:
A mam ró¿ne modele pistoletów u siebie
zarówno stare jak i "nowe" ale wszystkie s± w 100% sprawne

pajton napisa³/a:
mam reduktor membramowy,

Napisz co¶ wiêcej o tym reduktorze ... To co¶ "firmowego"
czy raczej .... "sko¶nookiego"... ? ;)
Tanie reduktory t³umi± przep³yw powietrza ... a ci¶nienie które pokazuj± pozostawia wiele do ¿yczenia ^^

Próbowa³e¶ mo¿e jak sie ten Twój DV zachowuje jak odepniesz ten reduktor
i bezpo¶rednio podepniesz pistolet pod wê¿a ?

Z DV nic nie pomogê i nie doradzê poniewa¿ nie znam
i nigdy nie mia³em z tymi produktami do czynienia :nie:
Widzia³em je u dystrybutora w £odzi .... na pó³ce w sklepie

Je¶li pistolet masz nowy to proponuje skontaktowaæ siê ze sprzedawc± czy serwisem
i nawet go tam odes³aæ celem sprawdzenia poprawno¶ci dzia³ania
i wykluczenia ewentualnej usterki :tak:
  
 

pajton
Wys³any: 2014-03-26, 11:08   
0
UP DOWN

Posty: 71
A wiec tak.. reduktor jest napewno skosnooki bo kosztowal z 50 zl albo i nie. co do odpiecia go myslalem o tym wczoraj ale bylo juz za pozno i nie kombinowalem. Poza tym wyszedlem z zalozenia ze moze on jedynie przeklamywac na wskazaniu cisnienia dlatego tez probowalem klasc baze na roznym cisnieniu ale efekt byl ten sam. Myslisz ze moglby on w jakims innym stopniu wplynac na taka prace pistoletu?
 

KK 
Wys³any: 2014-03-26, 11:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pajton przestañ kombinowaæ, tylko wywal ten reduktor i sprawd¼ bez niego co siê bêdzie dzia³o.
Jakiej grubo¶ci masz wê¿e doprowadzaj±ce powietrze?
Odpowietrznik w kubku jest? Nie jest zapchany czy co¶?
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-26, 11:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
pajton napisa³/a:
wyszedlem z zalozenia ze moze on jedynie przeklamywac na wskazaniu cisnienia dlatego tez probowalem klasc baze na roznym cisnieniu ale efekt byl ten sam. Myslisz ze moglby on w jakims innym stopniu wplynac na taka prace pistoletu?


Zadam Ci takie elementarne pytanie .... ;)

Napisz mi jakie w/g Ciebie parametry musz± byæ spe³nione
aby pistolet prawid³owo dzia³a³ ?
Czyli tak "po ch³opsku" - co musisz mu "daæ" .... ?
 

pajton
Wys³any: 2014-03-26, 12:30   
0
UP DOWN

Posty: 71
Po chlopsku to musze mu dac wiatru i mali;) no i tak jak pisalem wyzej material na max, miotla na max, cisnienie na chinolu 2 bary i lipa, cisnienie zwiekszone tzn slychac nawet i czyc ze wyplywa wieksza ilosc powietrza i dalej lipa cisnienie zmniejszone co tez slychac i nadal lipa. . Zle robie? dwa pozostale pistolety dzialaja w ten sposob bez zarzutu
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-26, 12:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
pajton napisa³/a:
Po chlopsku to musze mu dac wiatru i mali


Co rozumiesz pod okre¶leniem "daæ wiatru" ? Ci¶nienie odpowiednie ?
Czy mo¿e co¶ innego ?

Pytam powa¿nie .... co przez to rozumiesz

Je¶li ci¶nienie ... to po co ci sprê¿arka o wydajno¶ci oko³o 600 lit/min ....
kup sobie ... 24 litrowy kompresor .... te¿ bêdziesz mia³ ... 2 atm ;)
Czyli tyle ile potrzebujesz .... :D

Pytam poniewa¿ musisz spe³niæ dwa warunki
aby pistolet prawid³owo pracowa³ (dzia³a³) :tak:

A co zrobiæ to ju¿ Ci napisa³ kolega KK ....
ale Ty uparty jeste¶ .... ^^


Wiesz ¿e "gdzie¶ dzwoni± .... tylko nie wiesz gdzie i w którym ko¶ciele ....."
kolego .... masz "elementarne braki" w wiedzy ;) :tak:

To ¿e chiñskie zabawki dzia³aj± na tym reduktorze o niczym nie ¶wiadczy :nie:
tylko tyle ¿e s± "ma³o wymagaj±ce" ....
  
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-26, 12:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
pajton napisa³/a:
dwa pozostale pistolety dzialaja w ten sposob bez zarzutu

To pozostañ przy nich ewentualnie kup sobie taki jeszcze jeden nowy ... ;)
 

pajton
Wys³any: 2014-03-26, 13:01   
0
UP DOWN

Posty: 71
Ok juz chyba wiem co chcesz mi powiedziec.... faktycznie ze tez o tym nie pomyslalem... ja cie krece. wywale dzis reduktor i zobacze potem napisze co i jak. dzieki wielkie za podpowiedz mam nadzieje ze bedzie dobrze. tu poprostu nie chodzi o cisnienie jakie redukuje tylko przeplyw. ze zlosci zapomnialem o podstawowych rzeczach.
 

KK 
Wys³any: 2014-03-26, 15:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
To og³aszam Szabas, wreszcie dotar³o.
 
 

pajton
Wys³any: 2014-03-26, 15:46   
0
UP DOWN

Posty: 71
hah:) szabas mówisz;] No cz³owiek w z³o¶ci to nie trze¼wo my¶li;] mam tylko nadzieje ¿e to jest ta przyczyna. wieczorem bryzne co¶ i dam znaæ czy to pomog³o;] Dziêki za cierpliwo¶æ;]
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-03-26, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
pajton napisa³/a:
devilbiss gti pro lite
A to Ci sprzedawca zrobi³ psikusa.
Zamówi³e¶ IWATÊ a wys³ali Devilla :D
pajton napisa³/a:
tu poprostu nie chodzi o cisnienie jakie redukuje tylko przeplyw. ze zlosci zapomnialem o podstawowych rzeczach.
Chodzi i o przep³yw i o ci¶nienie.
Ale gêsto¶æ/temperatura zwana potocznie (i b³êdnie) lepko¶ci± lakieru równie¿ robi swoje.
Tak jak i np. odleg³o¶æ guna od lakierowanego elementu.
Ale to jak mówi pewien karze³: "oczywista oczywisto¶æ"
 

pajton
Wys³any: 2014-03-26, 20:09   
0
UP DOWN

Posty: 71
A wiesz namowili mnie.... ;) mialem wziasc ta iwate ale w koncu nakrecil mnke kumpel na tego dv mowi ze na moje prace szkoda wiecej kasy wyrzucac i ten pistol starczy mi spokojnie wiec sie skusilem. co do reduktora to wurzucilem go i jest ok tak wiec dzieki panowie za sprowadzenie mnie na ziemie;) Swoja droga wlasnie strzelilem jeden element tym devilem na sreberko i powiem wam ze calkiem fajnie teraz to idzie;) w trakcie kupna mialem okazje u kumpla bryznac troszke sata 3000 rp to na moje amatorskie w porownaniu do was oko idzie wcale nie gorzej a nawet rzekl bym ze mniejszy odkurz jest. Reduktor mam w tej chwili zalozony przeplywowy a wstepne cisnienie ustawione na zespole przygotowania powietrza i jest wszystko ok. Troszke nim popracuje a z czasem napisze jak wrazenia.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-26, 20:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
pajton napisa³/a:
co do reduktora to wurzucilem go i jest ok tak wiec dzieki panowie za sprowadzenie mnie na ziemie;)

Ciê¿ko sz³o to ... "sprowadzanie" kolegi ... ;)
pajton napisa³/a:
wlasnie strzelilem jeden element tym devilem na sreberko i powiem wam ze calkiem fajnie teraz to idzie

Czyli wszystko ju¿ w "normie" :spoko:
 

KK 
Wys³any: 2014-03-26, 21:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Reduktor mo¿esz kupiæ sobie Star de lux. Tani, prosty w budowie, a przep³yw powietrza ma ¶wietny. 70z³ kosztuje.
 
 

sebasmg5
Wys³any: 2014-03-27, 07:57   
0
UP DOWN

Posty: 213
Ten star de lux bedzie dobrze pracowa³ z sata 3000 hvlp?
 

pajton
Wys³any: 2014-03-27, 08:23   
0
UP DOWN

Posty: 71
w³a¶nie mia³em zapytaæ o tego star de lux :D ale jak tak to ju¿ go zamawiam i bêde mia³ spokoj.
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-03-27, 08:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
bêdzie nie porównywalnie lepiej ni¿ te ¶mieszne ró¿nokolorowe "reduktory" za oko³o 30z³. Na d³u¿sz± metê poleca³bym jednak reduktor Iwaty, DV lub Saty
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2014-03-27, 13:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Reduktor Iwaty ma mniejszy przep³yw ni¿ reduktor Star de lux. Inn± budowê ma star de lux, jest wiêkszy, ³atwiej przep³ywa powietrze. Nie warto kupowaæ oryginalnego reduktora.
Ja za namow± forumowiczów kupi³em oryginalny Iwaty, a okaza³o siê, ¿e przep³yw jest mniejszy przez niego. I star de lux, cena jako¶æ jest super.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group