Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dawid92btm
Wys³any: 2014-04-21, 00:40   Jaki kompresor do amatorskiego lakierowania i piaskowania?
0
UP DOWN

Posty: 3
Cze¶æ
To mój pierwszy post na tym forum wiêc witam wszystkich!
Goszczê tutaj od dawna jako bierny czytelnik, ale dzisiaj postanowi³em zapytaæ o kilka konkretów.
Chcia³bym wzi±æ siê za mój samochód. Mam na my¶li drobne zaprawki. Nie chcê malowaæ ca³ych elementów, tylko maksymalnie np doln± czê¶æ drzwi, do listwy. Raczej jakie¶ ramiona wycieraczek, listwy drzwiowe, lusterka, grill itp. Spodziewam siê, ¿e raczej nie bêdzie to wygl±da³o rewelacyjnie, ale na czym¶ siê nauczyæ trzeba. O ile samo lakierowanie ma³ych powierzchni nie wymaga super-wydajnego kompresora, to piaskowanie tak. Mam do odnowienia kilka kompletów felg stalowych, wiêc pomy¶la³em, ¿e kupuj±c kompresor mo¿na do³o¿yæ nieco i mieæ taki który pozwoli mi je wypiaskowaæ. Z tego co wyczyta³em do piaskowania konieczny jest kompresor o wydajno¶ci przynajmniej 400l/min. Konkretne pytania:
1) Czy taka wydajno¶æ jest wystarczaj±ca do piaskowania?
2) Jakie modele z dostêpnych na rynku kompresorów maj± tak± realn± wydajno¶æ?
Zaznaczam, prace maj± byæ prowadzone gara¿owo, amatorsko.
Je¶li chodzi o cenê - ma byæ dobrze je¶li chodzi o wspó³czynnik jako¶æ / cena, ale jednocze¶nie chcia³bym znale¼æ siê w tañszej czê¶ci, bo maj±tku na sprzêt nie mam ;)
Liczê na Was, ¿e mnie nie zjedziecie, my¶lê ¿e ka¿dy zaczyna³ w podobny sposób i czekam na propozycje. Pozdrawiam!
 

KK 
Wys³any: 2014-04-21, 01:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Przy malutkiej dyszy tak i przy du¿ej ilo¶ci czasu.

Kup np airpol n50 na pocz±tek, albo n70 to popiaskujesz na wiêkszej dyszy.
 
 

dawid92btm
Wys³any: 2014-04-21, 01:51   
0
UP DOWN

Posty: 3
Cena za takiego airpola mnie powali³a na kolana. Do gara¿owych robót myslalem ze zamknê siê w duzo mniejszej kwocie niz 7000zl.
 

KK 
Wys³any: 2014-04-21, 02:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ile jest Twoj± kwot± maksymaln±?
 
 

dawid92btm
Wys³any: 2014-04-21, 09:50   
0
UP DOWN

Posty: 3
Powiedzmy, ¿e 1000z³ na sam kompresor. Pistolety, wê¿e itd dokupiê osobno. Jest w ogóle czym siê interesowaæ w takim przedziale cenowym?
 

pitervr6 
Wys³any: 2014-04-21, 10:20   
0
UP DOWN


Posty: 167
Sk±d: rze
za te pieniadze nie kupisz nic co by sie nadawalo do piaskowania patrz inne tematy troche juz tego by³o , jesli chcesz cos niedrogo i z duz± wydajnoscia to poszukaj kompresora wan aw ok 2-3tys
 

KK 
Wys³any: 2014-04-21, 14:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Dawid92btm nie wyskakuj jak filip z konopii, poniewa¿ jest tu kilka tematów o tanim kompresorze. Piaskowanie i kompresor za 1000z³? Przeciez nawet z lakierowaniem bêdzie problem.
Zacznij czytaæ tematy i zbieraj pieni±dze. Ty potrzebujesz minimum 500l realnej wydajno¶ci i to na popsikanie trochê po rdzy, a na piaskowanie to minimum 1000l. No i i tak zarobkowo za bardzo nie podzia³asz.

Jak nie masz kasy a masz myjkê wysokoci¶nieniow± to kup na próbê przystawkê do piaskownaia na mokro. Felgi jakie¶ sobie tym zrobisz.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-04-21, 18:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
KK napisa³/a:
Dawid92btm nie wyskakuj jak filip z konopii, poniewa¿ jest tu kilka tematów o tanim kompresorze. Piaskowanie i kompresor za 1000z³? Przeciez nawet z lakierowaniem bêdzie problem.

I wszystko na ten temat .... zamykam!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group