Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
juny 
Wys³any: 2014-05-09, 13:46   Pistolet do prania tapiecerki
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Ma kto¶ t± podróbke tornadora??

Jak to chodzi? warto kupiæ?

http://allegro.pl/listing...rania+tapicerki
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-09, 23:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
wyprac moze i wypierzesz a co pozniej zrobisz z woda ;D ??
Jak dla siebie to musisz zdjac poszycia i do pralki :)
 

miskun 
Wys³any: 2014-05-10, 00:01   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: Przemy¶l
no chyba, ¿e masz odkurzacz zbieraj±cy wodê :) Jako¶ by tak trzeba-by³o zamontowaæ rurê nad t± luf± od pistoletu, z szerok±, p³ask± koñcówk±. I by³by elegancki odkurzacz pior±cy... Pewno du¿o lepszy od tych AGD. Zapas powietrza, masz i mo¿na-by niez³± pianê sikn±æ(co¶ Ala- aktywna piana do tapicerki).
  
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-10, 00:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
chyba ze tak :D ale watpie w si³e tych tanich :D
 

miskun 
Wys³any: 2014-05-10, 00:09   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: Przemy¶l
a nie ma takich przemys³owych, co by ci±gnê³y wodê?
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-10, 00:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
a no sa przemyslowe tylko tanie dzisiejsze przemyslowe to nawet proszku po gladzi nie moga wci±gac :) typu MC allister
 

juny 
Wys³any: 2014-05-10, 11:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Robi³em oryginalnym tornadorem kilka samochodów i to fajnie idzie, tylko zastanawiam siê nad tymi tanimi.
_________________

 

miskun 
Wys³any: 2014-05-12, 13:06   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: Przemy¶l
teraz patrzy³em, na e-lakierach te¿ s± takowe-170z³, ale jak to hula, nie wiem. Pewnie tak samo jak z pistoletami Sico... Jako¶ da rade tym zrobiæ :D
Tak kiedy¶ siê zastanawia³em, czy pistoletu z LIDL-a, nie da³oby siê przerobiæ na pianownicê? :rotfl:
 

natium
Wys³any: 2014-05-12, 19:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
mam pytanie tak sobie patrzylem i taki pistolecik zaciekawil mnie ile potrzebuje powietrza na 1min?
i jaki srodek sie leje do tej banieczki ? ;d;d;d;d;d
 

jan6a
Wys³any: 2014-05-13, 13:06   
0
UP DOWN

Posty: 24
juny napisa³/a:
Robi³em oryginalnym tornadorem kilka samochodów i to fajnie idzie, tylko zastanawiam siê nad tymi tanimi.


Robi³e¶ obce samochody czy swoje? Posiadam Tornador-BLACK Z-020 ale samochodów poza plastikami tym w ogóle nie robiê. To czyszczenia tapicerki tylko urz±dzenia ekstrakcyjne - do tego celu mam puzzi 100. Zastanawia³e¶ siê co siê dzieje z brudem w tapicerce przy stosowaniu Tornadora ??? Tylko nie pisz, ¿e jest wsysany do tr±bki ;P
 

juny 
Wys³any: 2014-05-13, 13:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
haha na pewno wszystko nie leci w tr±bkê, ale co tam czyste :D

Praktycznie wszystko, mój wuja ma takiego i robi nim od 4 lat samochody na niemcy, i wychodzi ig³a, fotele, pod³oga, podsufitka, wszystko leci :)
_________________

 

KK 
Wys³any: 2014-05-13, 21:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
No to jed¼ do wuja, obejrzyj jak to dzia³a i jakiej chemii u¿ywa, potem kup podróbê, identycznie wygl±daj±c± i po problemie? Najprostsze rozwi±zanie.
Co do tej ig³y to ja nie wiem, ale widzia³em jak go¶æ siê m¶ci z niektórymi tapicerkami w Ostrowie Wlkp, ten co R8 robi³ i wiem, ¿e takim tornadem to se mo¿esz posiuraæ na tapicerkê od tarpana. Wtedy bêdzie ig³a.
_________________

 
 

jan6a
Wys³any: 2014-05-16, 10:15   
0
UP DOWN

Posty: 24
Ja u¿ywam do Tornadora ¶rodka Biopretta dobrze czy¶ci, jednak trochê dusi w gard³o, urz±dzenie i p³yn kupi³em tutaj http://terdom.pl/content/22-tornador.
Tak jak pisa³em wcze¶niej , u¿ywam tego urz±dzenia wy³±cznie do plastiku.
Tak jak napisa³ juny , ¿e jego wujek robi na Niemcy- wiec wszystko jasne- na handel auta. Swojego auta nie zrobi³ bym tym na pewno z prostych przyczyn. Tornador rozpuszcza bród dziêki chemii, jednak bród ten nie jest usuwany a przemieszczany w inne miejsce- czyli w g³±b tapicerki. Tylko niewielka ilo¶æ zostanie odbita i lata po samochodzie by ponownie osi±¶æ lub w³a¶nie po odbiciu osadza siê w tr±bce. Krótko mówi±c – kto u¿ywa Tornadora pompuje bród i pot w g³±b tapicerki.
 

KK 
Wys³any: 2014-05-16, 12:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak przypuszcza³em. No, ale jak ig³a to ig³a.
_________________

 
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-16, 12:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Panowie jak ma sie troszke czasu to zdjac poszycia i do pralki :)nic sie nie niesczy a jest wyprane na ig³e;) tylne fotele pojada w miare szybko a przod troszek gorzej :D
 

juny 
Wys³any: 2014-05-16, 14:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Chyba ¿e masz klejone fotele :)
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-16, 14:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Jak klejone ?
 

juny 
Wys³any: 2014-05-16, 14:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
S± klejone do tej pianki :)
Ostatnio zawozi³em taki fotel do tapicera :)

Jak by kto¶ potrzebowa³ to polecam :)

http://tapi-car.pl/tapicerstwo-galeria.html
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-16, 15:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
no ale to juz fabrycznie jest zrobione jak belke kupujesz to masz material z pianka albo i bez. Po praniu nic z tym sie nie dzieje:)
Ile biora za obszycie kiery wiesz moze :D ?
 

juny 
Wys³any: 2014-05-16, 15:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Nie wiem indywidualnie :)

Ale tak masz za daleko :)

Maj± 3 autka na glebie passat b6 audi a3 i bmw piêknie zrobione nowe czêsci tapicerka itp, ogien )
_________________

 

arturek1986
Wys³any: 2017-01-28, 12:55   
0
UP DOWN

Posty: 1
Duzo pytan a zadnych konkretow. ;P . Osobiscie testowalem wiec odpowiadam :devil: tornador wytwarza wir brod jest wytacany potem zasysany jest czesciowo do rurki potem z niej wyrzucany co powoduje ta ciemniejsza oblamowke na obkolo. W zadnym wypadku nie jest wbijany glebjej w tapicerke sprawdzalem na starej corsie ktora oddawalem na zlom gabka czysciutka jak i material. Ma zarowno plusy i minusy minusy sa takie ze potrzebuje dosc mocnej sprezarki ja uzywam 500l wiec niemam problemu na takiej malej wypada cieniutko, nastepny minus to to ze
czyszczeni dlugo schodzi natomiast gigantyczny plus jest taki ze idealnie nadaje sie do podsufitowki bez obaw ze sie odklei jak czesto bywa w starszych autach. Jesli chodzi o zamienniki to kicz slabo wytraca brod i czynnos trzeba powtarzac kilkakrotnie podaje wieksza ilosc wody co sprawia ze tapicerka dlugo schnie a w tornadorze przy ladnej pogodzie po 15 minutach mozemy wsiadac i jechac bez obawy ze zamoczymy sobie spodnie. Zdecydowanie polecam tornadora niedlugo bede testowal jego nowsza wersje Tornador black mam nadzieje ze rowniez milo mnie zaskoczy
 

asmp
Wys³any: 2018-04-13, 07:49   
0
UP DOWN

Posty: 10
A co powiecie o pistolecie Tornado Gun?? Daje radê? Chodzi o te wszystkie zabiegi pielêgnacyjne do wnêtrza i zewnêtrza auta.
 

first
Wys³any: 2018-04-16, 07:25   
0
UP DOWN

Posty: 6
asmp napisa³/a:
A co powiecie o pistolecie Tornado Gun?? Daje radê? Chodzi o te wszystkie zabiegi pielêgnacyjne do wnêtrza i zewnêtrza auta.


Masz na my¶li konkretnie ten sprzêt: https://sklep.car-spa.pl/inne/benbow-tornado-gun-premium-pistolet-tornador-gun-do-prania-metalowa-tuba-i-wezykiem ??

Je¿eli tak, to có¿, swoje kosztuje, ale jeden z lepszych na rynku je¿eli chodzi o tego typu urz±dzenia. Moim zdaniem, stosunek ceny do jako¶ci jest na bardzo dobrym poziomie.
 

domi.nika
Wys³any: 2022-05-26, 06:56   
0
UP DOWN

Posty: 18
jan6a napisa³/a:
juny napisa³/a:
Robi³em oryginalnym tornadorem kilka samochodów i to fajnie idzie, tylko zastanawiam siê nad tymi tanimi.


Robi³e¶ obce samochody czy swoje? Posiadam Tornador-BLACK Z-020 ale samochodów poza plastikami tym w ogóle nie robiê. To czyszczenia tapicerki tylko urz±dzenia ekstrakcyjne - do tego celu mam puzzi 100. Zastanawia³e¶ siê co siê dzieje z brudem w tapicerce przy stosowaniu Tornadora ??? Tylko nie pisz, ¿e jest wsysany do tr±bki ;P



a jakie ¶rodki do czyszczenia tapicerki wspomagajace na jakies uporczywe rzeczy?


_________________
https://www.edustrada.pl/...anie-tapicerki/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang