Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2016-03-09, 08:24
Autor Wiadomo¶æ
trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-05-18, 15:13   Tre¶ci komercyjne na Lakierowanku


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Chcia³bym poprosiæ Administratora forum o okre¶lenie jasno zasad autopromocji, panuj±cych na tym forum.
Jedni z nas ¿yj± ze sprzeda¿y us³ug, inni ze sprzeda¿y produktów. Mamy miejsce gdzie mo¿emy wymieniaæ siê pomys³ami i opiniami, wiêc szanujmy to miejsce i dbajmy o nie.
Proszê nie traktowaæ tego postu jako ataku personalnego, ale bardziej jako sprzeciw wobec coraz dalej id±cej komercjalizacji tego forum przez jednego z u¿ytkowników.
Forum nie ma regulaminu, wiêc ogranicza nas dobry smak i kultura osobista.
Od d³u¿szego czasu irytuj± mnie wpisy kolegi Polykar. Jako jedyny u¿ytkownik tego forum, w przewa¿aj±cej wiêkszo¶ci postów, zachêca w mniej lub bardziej oficjalny sposób do zakupów w jego firmie. Oczywi¶cie rozumiem to, ¿e jest to jego ¼ród³o dochodu, jednak nikt inny na tym forum nie uprawia akwizycji! Ka¿dy u¿ywa go do komunikacji a nie reklamowania i promowania swojej firmy. Od tego s± portale i czasopisma bran¿owe które za odpowiednia op³at±, dokonaj± w³a¶ciwej promocji. £atwo sobie wyobraziæ co by by³o gdyby tylko 10% u¿ytkowników zaczê³o prowadziæ akwizycje tylko w po³owie tak intensywn±, jak nasz kolega. Nikt by tu niczego nie znalaz³ oprócz cen i pochwa³ swoich produktów, a przecie¿ nie o to chodzi. Id±c do kina, chcê obejrzeæ film a nie na reklamy. Podobnie tutaj, chce o czym¶ pogadaæ, a nie dowiadywaæ siê po ile jest klar z Mipy i czy zmywacz z Polykara siê podoba czy siê nie podoba. Mamy dzia³ gdzie zamieszcza siê og³oszenia i wszyscy to rozumiej± i szanuj±.
Szanujmy siê Panowie.......
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

keon
Wys³any: 2014-05-18, 16:39   

Posty: 61
Mi osobiscie to nie przeszkadza,a nawet bardzo interesuja mnie opinie uzytkownikow tego forum na temat wszelkich produktow znajdujacych sie na rynku.Z wiazanych z nasza branza .
Bo na tym polega nasz zawod dobre wykonanie, dobry sprzet i dobry material.
 

Dementor
Wys³any: 2014-05-18, 16:59   


Posty: 364
Jestem ZA!
Mo¿e który¶ z moderatorów wydzieli ten w±tek bo czujê ¿e zaraz bêdzie ostra dyskusja ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-05-18, 18:01   

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Mi to ju¿ nie przeszkadza.....
Co wiêcej poly widaæ siê rozwija, za czym idzie szersza oferta, wiêc nie dziwiê siê ¿e cicho nie siedzi.

Ka¿dy orze jak mo¿e.
A tu wraz z nowym produktem pojawi³o siê naraz kilka nowych nicków co ponoæ zarejstrowali siê tylko po to aby poinformowaæ ¿e od d³u¿szego czasu robi± na produkcie który jest nowo¶ci± wchodz±c± na rynek.

Wiêc aby nie by³o gaszenia ogniska benzyn± trze¼wy inaczej, wiadomo o czym piszê,,,, to zostawmy to tak jak jest... ka¿dy tu znajdzie info jakie go interesuje i porówna ceny i oferty.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2014-05-18, 19:34   


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Lacku ma racjê. Mi bardziej przeszkadza udawanie, ¿e czego¶ siê nie reklamuje, a robi siê to.
Polykar raczej sam siê nie wtr±ca w temat, wywo³any do tablicy podpowiada. Mo¿e po prostu komu¶ jest szkoda, ¿e ma lepsz± ofertê lub lepszy kontakt z forumowiczami. Nie wiem. Mo¿e siê mylê, ale z ka¿dej oferty z chêci± skorzystam je¶li o niej siê dowiem i bêdzie atrakcyjna.
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2014-05-18, 20:29   


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Moje zdanie znacie, powiedzia³em je wczoraj ^^

KK napisa³/a:
Mi bardziej przeszkadza udawanie, ¿e czego¶ siê nie reklamuje, a robi siê to.


Na 90% for internetowych, reklamowanie siê jest zabronione chyba ¿e kto¶ prowadzi oficjalny p³atny w±tek firmowy czy co¶ podobnego. Zobacz jak siê pozmienia³o na lakierniku jak forum zosta³o sprzedane portalowi motofocus.pl. Poznika³y ma³e banery a w ich miejsce pojawi³y siê du¿e reklamy firm które staæ na op³acanie takich reklam. Spróbuj np. na elektrodzie wrzuciæ takie reklamy z promocjami jak zapodaje Polykar w w±tku, to zostaniesz zaraz zbanowany ;) Jako¶ inni mog± siê od tego powstrzymaæ a on nie? Wczoraj napisa³ ¿e admin przywróci³ jego stary w±tek a @KK, widzê ¿e konto masz od 2012 to powiniene¶ pamiêtaæ jak wtedy to wygl±da³o, jak nie to go w³a¶nie odnalaz³em, przeczytaj sobie co na koñcu napisa³ admin.
http://lakierowanko.info/...=5931&start=500
 

barkley3434
Wys³any: 2014-05-18, 20:42   

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
TRZE¬WY INACZEJ POPIERAM W 100% TWOJ¡ AKCJÊ ZWALCZANIA PSEUDO REKLAMY GDY¯ W TYM PRZYPADKU ÓW FORUM STANIE SIÊ BEZU¯YTECZNYM ¦MIETNIKIEM !!!!!!!
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-05-18, 20:50   


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
keon napisa³/a:
Mi osobiscie to nie przeszkadza,a nawet bardzo interesuja mnie opinie uzytkownikow tego forum na temat wszelkich produktow znajdujacych sie na rynku.Z wiazanych z nasza branza .
Bo na tym polega nasz zawod dobre wykonanie, dobry sprzet i dobry material.

Lackdoctor napisa³/a:
Mi to ju¿ nie przeszkadza.....
Co wiêcej poly widaæ siê rozwija, za czym idzie szersza oferta, wiêc nie dziwiê siê ¿e cicho nie siedzi.

Ka¿dy orze jak mo¿e.
A tu wraz z nowym produktem pojawi³o siê naraz kilka nowych nicków co ponoæ zarejstrowali siê tylko po to aby poinformowaæ ¿e od d³u¿szego czasu robi± na produkcie który jest nowo¶ci± wchodz±c± na rynek.

Wiêc aby nie by³o gaszenia ogniska benzyn± trze¼wy inaczej, wiadomo o czym piszê,,,, to zostawmy to tak jak jest... ka¿dy tu znajdzie info jakie go interesuje i porówna ceny i oferty.

Cytat:
Lacku ma racjê. Mi bardziej przeszkadza udawanie, ¿e czego¶ siê nie reklamuje, a robi siê to.
Polykar raczej sam siê nie wtr±ca w temat, wywo³any do tablicy podpowiada. Mo¿e po prostu komu¶ jest szkoda, ¿e ma lepsz± ofertê lub lepszy kontakt z forumowiczami. Nie wiem. Mo¿e siê mylê, ale z ka¿dej oferty z chêci± skorzystam je¶li o niej siê dowiem i bêdzie atrakcyjna.

Oczywi¶cie Panowie, Wasz brak zrozumienia tego co napisa³em, traktujê jako efekt braku sympatii do mojej osoby lub ewentualnie, ogromn± sympatiê do kolegi Polykara. Ostatnia rzecz± o której bym pomy¶la³, to taka, ¿e zaliczacie siê do grona 20% polaków którzy nie rozumiej± tego co czytaj±.
Post zaczyna siê zdaniem "Chcia³bym poprosiæ Administratora forum o okre¶lenie jasno zasad autopromocji, panuj±cych na tym forum. " i ono jest kluczem do zrozumienia mojej my¶li przewodniej.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

glover
Wys³any: 2014-05-18, 21:08   

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ja te¿ ¿yjê ze sprzeda¿y, na forum jestem od wielu lat i przyznam ¿e te¿ mi siê to nie podoba. Dopóki Polykar reklamowa³ produkty o tej samej nazwie, których jest importerem to mo¿na to by³o traktowaæ jako w±tek informacyjny ale od jakiego¶ czasu SPRZEDAJE przez forum produkty które s± w polsce w powszechnej dystrybucji i my tak¿e je sprzedajemy np. ta¶my SMART, chemia U-POL a to juz nie jest w porz±dku.
 

KK 
Wys³any: 2014-05-18, 21:08   


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
S³uchajcie ja do nikogo nic nie mam. Po prostu Polykar nic nigdy mi nie zrobi³. Niech zareaguje na to moderator, admin, przecie¿ na forum s± osoby odpowiedzialne za oczyszczanie i dbanie o nie. Mo¿e nie potrzebnie zareagowa³em.

Jedno z for ¿y³o na Sacie i jako¶ tam wszyscy oczy przymykali, tak¿e reklama by³a na jednym i drugim forum, tego siê nie zmieni, a ka¿de z for siê w koñcu w jakim¶ stopniu sprzeda, nie dlatego, ¿e nie bêdzie na nim odpowiednich ludzi czy warto¶ci, a dlatego, ¿e wszystkim rz±dzi pieni±dz.
Co kogokolwiek obchodzi dobro jednostki... nikogo. My i tak nie mamy jakiegokolwiek wp³ywu na to.
_________________

 
 

DrCruel
Wys³any: 2014-05-18, 21:18   


Posty: 418
Póki co przerzuci³em dyskusjê do nowego tematu i chêtnie poznam wiêcej opinii. Prawdê mówi±c ju¿ dawno zastanawia³em siê nad uregulowaniem tego a teraz to tylko przy¶pieszy.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-05-18, 21:34   


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
KK napisa³/a:
Jedno z for ¿y³o na Sacie i jako¶ tam wszyscy oczy przymykali,

To , ¿e mój kolega pije codziennie, to wcale nie znaczy, ¿e ja te¿ muszê. Przymykali oczy i mieli to co mieli.
KK napisa³/a:
ka¿de z for siê w koñcu w jakim¶ stopniu sprzeda, nie dlatego, ¿e nie bêdzie na nim odpowiednich ludzi czy warto¶ci, a dlatego, ¿e wszystkim rz±dzi pieni±dz.
Co kogokolwiek obchodzi dobro jednostki... nikogo. My i tak nie mamy jakiegokolwiek wp³ywu na to.

Mamy na to wp³yw i to du¿y i w³a¶nie to robimy. Dopóki mo¿emy decydowaæ wspólnie kto zostaje moderatorem i jakie zasady nale¿y wprowadziæ, korzystajmy z tej mo¿liwo¶ci, bo za rok, dwa, dziesiêæ, mo¿liwe, ¿e bêdziemy mieli narzucony algorytm postêpowania przez regulamin forum. Dzi¶ mamy okazjê zdecydowaæ czy chcemy ogl±daæ pomarañczowe reklamy, czy gadaæ o rzeczach istotnych. Mamy na forum dwie grupy u¿ytkowników. Dla jednych dzia³alno¶æ akwizycyjna Polykara to sposób na tanie zakupy, a dla innych powód do irytacji. I nie jest to irytacja spowodowana s³absz± relacj± z klientem, a tym, ¿e przyzwoito¶æ nie pozwala niektórym prowadziæ akcji propagandowo-marketingowo-akwizycyjnych.
 

glover
Wys³any: 2014-05-18, 21:53   

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Zgadzam siê z trze¼wym inaczej, mo¿e dla chc±cych siê reklamowaæ wprowadziæ jakie¶ specjalne miejsce, tyle ¿e w sumie jest dzia³ og³oszeñ i jak widaæ to nie wystarcza :/
 

KK 
Wys³any: 2014-05-18, 22:12   


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Cytat:
Mamy na to wp³yw i to du¿y i w³a¶nie to robimy.

To, ¿e mamy wp³yw to tylko i wy³±cznie dobra wola w³a¶ciciela forum. I mo¿e zostaæ to zmienione jednego dnia.
Na s±siednim forum na okre¶lone tematy siê nie rozmawia, albo rozmawiasz i jeste¶ uciszony, albo siedzisz cicho i czerpiesz wiedzê.

Dlatego jestem na tym forum, a tam zagl±dam sporadycznie.
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2014-05-18, 22:20   


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
W przypadku Polykara, sprzeda¿ by³a g³ównym powodem dla którego po¶wiêca³ czas na forum. Takie jest moje zdanie i mówi³em to kiedy¶ i teraz, mo¿na przeczytaæ. W sumie to nie chodzi o to aby go za to zbanowaæ tylko aby wprowadziæ takie zasady które pozwol± ka¿d± jawn± próbê sprzeda¿y nagradzaæ ostrze¿eniem a w±tek zamykaæ. Wiem ¿e pojawi± siê dylematy jak odró¿niæ promocjê jawn± od niejawnej ale tego chyba na ¿adnym forum nie uda³o siê jednoznacznie okre¶liæ. Najczê¶ciej decyduj± moderatorzy i to te¿ nie jest idealne rozwi±zanie ale chyba lepszego nie ma :/
 

Siekiera
Wys³any: 2014-05-18, 22:24   


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
KK napisa³/a:
To, ¿e mamy wp³yw to tylko i wy³±cznie dobra wola w³a¶ciciela forum. I mo¿e zostaæ to zmienione jednego dnia.
Na s±siednim forum na okre¶lone tematy siê nie rozmawia, albo rozmawiasz i jeste¶ uciszony, albo siedzisz cicho i czerpiesz wiedzê.


Tak, bo tamto forum powsta³o w czasach kiedy tutaj by³y wieczne k³ótnie i grupa u¿ytkowników za³o¿y³a forum konkurencyjne z w³±snymi zasadami ;)
 

ABCD
Wys³any: 2014-05-19, 01:37   

Posty: 25
KK napisa³/a:

Na s±siednim forum na okre¶lone tematy siê nie rozmawia, albo rozmawiasz i jeste¶ uciszony, albo siedzisz cicho i czerpiesz wiedzê.

Dlatego jestem na tym forum, a tam zagl±dam sporadycznie.


Tzn. jakie tematy?


Odn. tego tematu, nie ³atwo okre¶liæ co jest porad±, a co "komercj±".

Przyk³adowo wystawianie negatywnej oceny produktowi "A" tak¿e mo¿e byæ komercyjn± zagrywk±. Przecie¿ nie wiemy kto kryje siê pod nickiem.

Nie rozumiem dla czego uczciwe wspominanie o swojej ofercie uznano za "z³e", gdy zachwalanie sprzedawanych przez siebie produktów jest w porz±dku. I tutaj wspomnia³em o dwóch, trzech osobach które teraz stoj± przeciwko sobie.

Tak naprawdê 50% postów na forum ma charakter komercyjny. Zwróæcie uwagê na to ile osób pyta siê o to co kupiæ, który produkt jest lepszy, jakie produkty s± mu niezbêdne, których produktów unikaæ a które warto kupiæ itd itp

Pisanie o tym ¿e "jestem nie zadowolony z zakupu/u¿ytkowania/trwa³o¶ci/itp produktu" mo¿e byæ zagrywk± marketingow± sprytnego handlowca chc±cego zniechêciæ do zakupu produktów sprzedawanych przez konkurencyjn± firmê.

Do tej pory to nikomu nie przeszkadza³o, jednak gdy kto¶ uczciwie i nie nachalnie pisze o oferowanych przez siebie produktach to inni chc± (mu) tego zabroniæ.
Dla czego :?: Byæ mo¿e dla tego ¿e nie mog± przebiæ jego oferty.

P.S. Bardzo lubiê posty kolegów r±bi±cych, pij±cych i z bazin. Dla tego nie chcê by¶cie mieli do mnie pretensje o to co napisa³em. Na swój sposób bardzo lubiê wasze nicki (nie piszê ¿e was, bo was nie znam)

Dla poprawy nastroju -

https://www.youtube.com/watch?v=v9MTGNaEXGM
 

GMC
Wys³any: 2014-05-19, 07:49   


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Kurcze, wystarczy wyjechaæ na ³ykend i cz³owieka zaraz omijaj± wa¿ne wydarzenia :D

ABCD napisa³/a:
Odn. tego tematu, nie ³atwo okre¶liæ co jest porad±, a co "komercj±".

Przyk³adowo wystawianie negatywnej oceny produktowi "A" tak¿e mo¿e byæ komercyjn± zagrywk±. Przecie¿ nie wiemy kto kryje siê pod nickiem.


Dok³adnie tak jest. Tego nikt nie sprawdzi jak zreszt± dawania pozytywnych opinii. Jakby to by³o allegro to mo¿na by³oby patrzeæ na pozytywne komentarze takiego krytykanta/zachwalacza ;)
Mo¿e warto wprowadziæ jaki¶ bardziej rozbudowany system reputacji ni¿ tylko "pomóg³" - to pytanie do administracji.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-05-19, 07:52   


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
ABCD napisa³/a:
nie ³atwo okre¶liæ co jest porad±, a co "komercj±".

W mojej ocenie bardzo ³atwo. Na forum mamy problem z jednym tylko u¿ytkownikiem. Nikt inny nie uprawia tutaj regularnej Mango-dyskusji. Je¿eli siê mylê, wska¿ proszê innego forumowicza.
Przewa¿aj±ca czê¶æ rozmów, prowadzonych przez Polykara jest skonstruowana wed³ug podobnego schematu:
1.kto¶ ma problem
2.w³±cza siê Polykar
3.porównuje swój produkt do tego z tematu, podaje jego cenê i zachêca do kontaktu na PW
Ostatnie 20 postów Polykara które dzi¶ przeczyta³em, obrazuj± do¶æ wymownie, schemat dzia³ania. I o to nam chodzi. Nie zamykaæ komukolwiek ust, a sprowadziæ go do poziomu innych u¿ytkowników.
ABCD napisa³/a:
Przyk³adowo wystawianie negatywnej oceny produktowi "A" tak¿e mo¿e byæ komercyjn± zagrywk±. Przecie¿ nie wiemy kto kryje siê pod nickiem.
Nikt nie jest g³upi. Je¿eli kto¶ zak³ada konto iw pierwszym w±tku jedzie po jakim¶ produkcie lub go chwali, po czym znika z forum, to ka¿dy ma swój rozum i wie ile takie opinie s± warte i w jakim celu zosta³y zamieszczone. Tego zjawiska nie da siê wyeliminowaæ, bo nie ka¿dy jest doros³y na tyle, ¿eby broniæ swoich przekonañ z oryginalnego konta.
ABCD napisa³/a:
Nie rozumiem dla czego uczciwe wspominanie o swojej ofercie uznano za "z³e", gdy zachwalanie sprzedawanych przez siebie produktów jest w porz±dku. I tutaj wspomnia³em o dwóch, trzech osobach które teraz stoj± przeciwko sobie.

Odpowied¼ jest prosta. Bo to forum dyskusyjne a nie tablica og³oszeñ. Skoro ¿aden z kilkudziesiêciu sta³ych wieloletnich u¿ytkowników tego nie robi, to znaczy , ¿e nie wypada tak robiæ. A uczciwie o ofercie chcieli¶my wspomnieæ rok temu, chc±c zrobiæ porównanie do tañszych polskich odpowiedników. W rezultacie temat zosta³ skasowany, po straszeniu administratora s±dami. Takie to uczciwe porównanie:)
ABCD napisa³/a:
Tak naprawdê 50% postów na forum ma charakter komercyjny. Zwróæcie uwagê na to ile osób pyta siê o to co kupiæ, który produkt jest lepszy, jakie produkty s± mu niezbêdne, których produktów unikaæ a które warto kupiæ itd itp

Bo taka rolê pe³ni to forum. Natomiast ani ja ani nikt inny nie zachêca do kupowania tego konkretnego produktu za swoim po¶rednictwem. Rozmawiamy o Novolu, ostatnio o Generale. Ani ja, ani nikt inny nie podaje ceny produktu i nie zaprasza w tym samym zdaniu, do kontaktu na PW w celu sfinalizowania transakcji. Mam w ofercie 1200 pozycji. Praktycznie ka¿d± o której siê tu dyskutuje. S±dzê, ¿e kilku ch³opaków te¿ ma podobn± ofertê. Natomiast ¿aden z nas nie szuka tutaj rynku zbytu!
ABCD napisa³/a:
Pisanie o tym ¿e "jestem nie zadowolony z zakupu/u¿ytkowania/trwa³o¶ci/itp produktu" mo¿e byæ zagrywk± marketingow± sprytnego handlowca chc±cego zniechêciæ do zakupu produktów sprzedawanych przez konkurencyjn± firmê.

Nie o takim zachowaniu tutaj piszemy.
ABCD napisa³/a:
Do tej pory to nikomu nie przeszkadza³o, jednak gdy kto¶ uczciwie i nie nachalnie pisze o oferowanych przez siebie produktach to inni chc± (mu) tego zabroniæ.
Dla czego :?: Byæ mo¿e dla tego ¿e nie mog± przebiæ jego oferty.

Rozbawi³e¶ mnie trochê... Pozwolê sobie przypomnieæ, ¿e login ABCD istnieje od 3 tygodni. Skoro z niego piszesz, a nie ze swojego starego konta, to nie daj siê przy³apaæ.
To jest forum dyskusyjne a nie licytacja. I to jest powód tego, ¿e nie przebijamy ofert Polykara. Nie chcemy tego robiæ, a nie, nie mo¿emy tego robiæ.
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-05-19, 17:32   

Drodzy forumowicze, je¿eli moje zachowanie wyda³o Wam siê naganne i niew³a¶ciwe - serdecznie za nie przepraszam. Nie by³o moj± intencj± wzniecanie na forum sporów i przepychanek. Nie chcia³bym te¿ aby¶cie mieli wra¿enie, ¿e umy¶lnie takie zachowania prowokujê. Po prostu korzystam z przestrzeni jak± daje forum i wykorzystujê j± w celu promocji niektórych produktów jakie mam w ofercie. Tak jak czyni± to inni forumowicze zamieszczaj±c zdjêcia ze swoich prac i opisuj±c materia³y u¿yte do napraw lub te¿ gani±c produkty ze wzglêdu na ( w ich ocenie ) nisk± jako¶æ. Nie piszê o mojej dzia³alno¶ci w tematach z ni± nie zwi±zanych, odpowiadam u¿ytkownikom, którzy zadaj± pytania, polecam produkty tak samo jak inni u¿ytkownicy. W ferworze dyskusji czasem zdarzy mi siê podaæ ceny ale to samo robi± inni ... nieprawda¿ ? Kto¶ ostatnio chwali lakier bezbarwny jako "zajebisty" , kto¶ podaje, ¿e bêdzie go sprzedawa³ w cenie NOVOL 505, kto¶ pisze, ¿e wsad na mieszalnik kosztuje tyle i tyle ... Ca³a masa u¿ytkowników pisze o produktach i cenach. Rozumiem, ¿e to wam nie przeszkadza ? Ale je¶li ja napiszê post to jest "nachalna reklama" ? To jest "Mango dyskusja" ? Czyli na forum s± równi i równiejsi ? Ma racjê, trze¼wy inaczej, ¿e forum to nie rynek zbytu ani tablica og³oszeñ. Ale dziêki forum szerokie grono u¿ytkowników ma okazjê poznaæ nowe produkty, technologie, systemy ... To jest najprostsza droga dotarcia do grupy docelowej jak± s± odbiorcy oferowanych przeze mnie materia³ów. Z tej mo¿liwo¶ci przecie¿ równie¿ Ty korzystasz ...
Taki mam pogl±d na t± sprawê. Nie wiem czy s³uszny czy nie ale taki mam. Obiecujê na koniec, nachalna ( w mojej ocenie ) reklama juz nie nastanie. Je¿eli kto¶ bêdzie chcia³ poznaæ produkty i ceny w jakich je oferujê bêdzie móg³ wej¶æ na stronê sklepu, której adres ma w stopce. Bêdzie móg³ wej¶æ na stronê www i zapoznaæ siê z zawartymi na niej informacjami. Ale na wszystkie ¶wiêto¶ci, nie zabraniajcie mi pisaæ postów tylko dlatego, ¿e chcia³bym Wam co¶ zaprezentowaæ lub zaoferowaæ ... Ten post to nie próba wybielenia swojej osoby a uderzenia w inne - to próba przedstawienia w³asnego pogl±du, z którym zapewne wiele osób nie bêdzie siê zgadzaæ ... ale mam te¿ nadziejê, ¿e kilka siê zgodzi ...
Jeszcze raz ura¿onych przepraszam a Tych co s± po mojej stronie pozdrawiam.
Informujê te¿, ¿e stosown± wiadomo¶æ skierowa³em do Administracji forum.
Pozdrawiam wszystkich i zapewniam raz jeszcze, ¿e bêdê siê z najwy¿sz± staranno¶ci± powstrzymywa³ od nieprzemy¶lanych do koñca dzia³añ ....
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-05-19, 18:14   

I jeszcze jedno :) dziêki uprzejmo¶ci administracji i moderatora forum mam publiczno-prywatny w±tek w dziale Og³oszenia pod nazw± : Przyklejony: POLYKAR.PL promocje na materia³y lakiernicze. Je¶li znów mnie co¶ nie napadnie i zacznê my¶leæ racjonalnie i zdroworozs±dkowo - to tam bêdê publikowa³ to co bêdê chcia³ ¶wiatu og³osiæ ;)

I jeszcze ... Absolutnie te¿ nie zgadzam siê z opini± " ... ale od jakiego¶ czasu SPRZEDAJE przez forum produkty które s± w polsce w powszechnej dystrybucji i my tak¿e je sprzedajemy np. ta¶my SMART, chemia U-POL ... " . Publikujê to w dziale og³oszeñ - a to nie jest przecie¿ zabronione. Przecie¿ internet to jedna wielka porówywarka cen ... Ile¿ postów na forum odnosi siê do alledrogo czy innych portali. Jakie¿ to akurat ja pope³niam faux pas publikuj±c cenê produktu na forum ?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-05-19, 18:57   


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak wierzyæ, ¿e problem sam siê rozwi±za³.
Mimo tego, uwa¿am, ¿e powinno zostaæ odgórnie zakazane nagabywanie klientów
Mango-dyskusjami, bo jako¶ nie chce mi siê wracaæ do tematu za pó³ roku.
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-05-19, 20:30   

trze¼wy inaczej napisa³/a:
W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak wierzyæ, ¿e problem sam siê rozwi±za³.
Mimo tego, uwa¿am, ¿e powinno zostaæ odgórnie zakazane nagabywanie klientów
Mango-dyskusjami, bo jako¶ nie chce mi siê wracaæ do tematu za pó³ roku.



Mam tylko nadziejê, ¿e 4870 zarejestrowanych u¿ytkowników podzieli opinie czterech (piêciu) forumowiczów czyli trze¼wy inaczej, Siekiera, barkley3434, glover, co do u¿ytkownika Dementor, to nie jestem pewien za czym jest ... :help: Na prawie 5000 to jako¶ niewiele .... ale uwa¿am ¿e z mniejszo¶ci± równie¿ trzeba siê liczyæ - wiêc deklaracje moje pozostaj± bez zmian :)

Na marginesie ...Nikogo nie nagabujê , mango dyskusji nie uprawiam - chcê mieæ takie sama prawa jak inni u¿ytkownicy forum ...

Tak jak pisa³em - administracja otrzyma³a wiadomo¶æ wierzê ¿e podejdzie do niej powa¿nie i zastosuje do sugestii w niej zawartej - o co bardzo prosi³em .
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-05-19, 21:02   

Po namy¶le i przeanalizowaniu tre¶ci jakie zmie¶ci³em proszê o usuniêcie w±tku odnosz±cego siê do systemu TURBO. Nieprzemy¶lana przeze mnie promocja przynios³a na forum tylko k³ótnie i przepychanki. Dlatego proszê Administracjê forum o skasowanie tematu.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-05-21, 09:02   


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Sprawa kolegi Polykara przycich³a a administracja nie wypowiedzia³a siê co bêdzie na przysz³o¶æ. Bêdzie jaki¶ regulamin w tej kwestii czy nie?
 

DrCruel
Wys³any: 2014-05-22, 06:33   


Posty: 418
Tak bêdzie. Muszê nad tym popracowaæ. Mamy te¿ kilka pomys³ów co zrobiæ z komercj± ale o tym pó¼niej.
 

DrCruel
Wys³any: 2016-03-08, 19:21   


Posty: 418
Od¶wie¿am temat. My¶la³em ¿e ta dyskusja by³a z rok temu a to ju¿ prawie dwa lata. Ale leci...

No có¿, przyszed³ czas na uporz±dkowanie tre¶ci komercyjnych na forum, tak aby nie by³o w przysz³o¶ci niejasno¶ci. Tak jak ka¿dy z nas na co dzieñ jest atakowany reklamami i promocjami tak i nasze forum przesi±ka komercj±. Czasami delikatnie i z wyczuciem a czasami tak (......) ¿e musz± zadzia³aæ moderatorzy. Przez te wszystkie lata a trzeba zaznaczyæ ¿e w styczniu minê³o 10 lat jak istnieje forum co ca³kowicie mi uciek³o, nie ulegli¶my presji wstawiania gdzie siê da banerów i wyskakuj±cych okienek i tak pozostanie. To chyba du¿y sukces bo ka¿dy wie jak potrafi± byæ wkurzaj±ce. Ostatnio s³ysza³em o takim pojêciu w stosunku do reklam w miastach jako chorobie o nazwie "szyldoza". Internetowa odmiana tej choroby to pewnie bêdzie "baneroza"? :roll:

Do rzeczy. Pomys³ jest taki, ¿e ka¿da firma, która bêdzie chcia³a umieszczaæ na forum jakie¶ tre¶ci reklamowe bêdzie to mog³a zrobiæ w swoim kanale komunikacyjnym (temacie / w±tku). Mo¿na powiedzieæ, ¿e to ¿aden nowy pomys³ bo ju¿ przecie¿ istniej± takie tematy ale niestety porozrzucane s± po ró¿nych dzia³ach a na dodatek trochê ró¿nie by³y wcze¶niej traktowane w zale¿no¶ci kiedy powstawa³y. Dlatego czas ustaliæ regu³y i miejsce.
Miejsce bêdzie wydzielone - nowy dzia³ i tylko tam bêdzie mo¿na prowadziæ takie w±tki. Za³o¿enie w±tku bêdzie wymaga³o zgody moderatora - chodzi o porz±dek.
Tre¶ci tam umieszczane s± dowolne o ile mieszcz± siê w ogólnie przyjêtych zasadach dobrego zachowania i smaku. Jak firmy bêd± zachêca³y do czytania w±tków to ju¿ sprawa indywidualna i tu dochodzimy do kwestii biznesowej ;)
Ile to bêdzie kosztowa³o firmê? Koszt udzia³u w tym projekcie nazwa³bym kosztem spo³ecznym ;) Nie jest okre¶lony kwot± pieniê¿n±. Niech to bêdzie tzw. dobra praktyka w budowaniu swojej spo³eczno¶ci a najlepszym do tego przyk³adem bêdzie Facebook.
Tam zasada jest taka ¿e je¿eli chcesz aby o tobie mówiono to musisz siê postaraæ. Jedni staraj± siê bardziej inni mniej. To sprawa indywidualna ale ¿eby nie by³o za prosto to chcemy trochê zmusiæ do aktywno¶ci. I tu dochodzimy do ceny kosztu spo³ecznego :)

Spo³eczeñstwo bêdzie oczekiwa³o ¿e ka¿da z firm uczestnicz±ca w tym projekcie, raz w miesi±cu zorganizuje jaki¶ konkurs, zabawê z nagrodami, rozda jakie¶ bony towarowe, wy¶le na szkolenie czy na narty :spoko:
Je¿eli oczywi¶cie jaka¶ firma bêdzie chcia³a co tydzieñ rozdawaæ gifty to spo³eczeñstwo na pewno to doceni ;)
A co siê stanie jak firma opu¶ci siê w komunikacji ze spo³eczeñstwem? Zapewne sporo straci a taki w±tek zostanie gdzie¶ przeniesiony, gdzie bêdzie dalej sobie móg³ ¿yæ ale pewnie du¿o gorzej.

Zak³adane w±tki nie musz± byæ nowe. Je¿eli jaka¶ firma ma ju¿ takowy i chce go dalej wykorzystywaæ to moderator przeniesie co trzeba i ewentualnie zmienimy tytu³ jak bêdzie zachodzi³a taka potrzeba.

Mam nadziejê ¿e bêdziecie mieli jakie¶ pytania. Na to liczê bo jak to w ¿yciu mog³em co¶ pomin±æ. Pytajcie.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Strefa Firmowa

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang