Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2014-06-09, 20:37
Autor Wiadomo¶æ
Gerylord
Wys³any: 2014-06-09, 20:14   Problem z lakierowaniem po zmianie bezbarwnego
0
UP DOWN

Posty: 22
Witam, jaki¶ czas maluje samochody i mam do tego strikte swoje produkty które kupuje w puszkach zapieczêtowane wiêc musi byæ ok, a chodzi o:
podk³ad epoksydowy novol 360 bodaj¿e,
szpachla dupont duxone, 4cr
podk³ad dupont duxone
bezbarwny dupont duxone
baza autocolor

zrobi³em na tym setupie kilka aut, zawsze by³o ok, kiedy¶ brak³o mi bezbarwnego to wzi±³em inny od mieszalni gdzie biore baze - ponoæ 4CR MS, bardzo dobrej jako¶ci, ok. 8z³ za setkê

zacz±³em nim robiæ, efekt bardzo ok, w komplecie utwardzacz powolny i rozcieñczalnik od tego samego go¶cia, robi siê ³adna morka i wszystko jest piêknie ale na 3 dni bo potem wychodz± kwiatki

w miejscu ³±czenia podk³adu ze star± baz±, po 3 dniach jak lakier dosycha wychodz± tam RYSY, tak jakby który¶ z lakierów siê zapada³ - obstawiam bezbarwny bo na duxone by³o zero problemów nawet po 2 miesi±cach, podk³ad na tyle dobrze siê rozlewa u mnie ¿e zawsze tylko 800 go wyg³adze, wiêc to na pewno nie szlifowanie, a tu jest jaka¶ masakra, pomalowa³em tak koledze auto, przy odbiorze by³ mega zadowolony [passat 5bfl] nawet morka by³a tak samo u³o¿ona, a po 3-4 dniach u niego wysz³o to samo co u mnie, by³em u go¶cia z mieszalni i mówi ¿e podk³ad siê zapad³ bo musi schn±æ 2 tygodnie - tak powiedzia³, a ja na to ¿e chyba po miesi±cu auto musi z warsztatu w takim razie wyjechaæ, ogólnie nigdy pistoletu w rêku nie mia³ ale jest tak pewny bezbarwnego ¿e kazuje mi siê innych lakierników pytaæ, bo to mój b³±d w sztuce.

Tak¿e sytuacj± siê zdenerwowa³em, nie wiem czy dalej interweniowaæ u niego? najpierw chce siê poradziæ innych, zaraz wrzuce zdjêcia jak to wygl±da...

zmieni³em tylko bezbarwny, i s± jaja to dlaczego mówi mi o podk³adzie ...

i ogólnie nie chodzi o kasê tylko o nak³ad pracy!!

tak naprawde to nie wiadomo czego on tam leje, skoro dostaje bezbarwny nie w puszce a w buteleczce. Pozdrawiam.

po.JPG
po
Plik ¶ci±gniêto 455 raz(y) 114.21 KB

przed.JPG
przed
Plik ¶ci±gniêto 252 raz(y) 81.03 KB

 

Gerylord
Wys³any: 2014-06-09, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 22
mine³y 2 miesi±ce a ten lakier jest zmêczony jak 15 letni, masakra
 

ZIELARZ
Wys³any: 2014-06-09, 22:03   
0
UP DOWN

Posty: 12
kupujesz jakie¶ s³abe podk³ady za 50 z³ i nie zjezdzasz rys maszyn± to tak siê robi, byæ mo¿e te¿ przez rozcieñczalnik
 

kalbi 
Wys³any: 2014-06-09, 22:29   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
to raczej nie wina bezbarwnego, a tego co jest pod spodem.
_________________

 
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-06-09, 23:04   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Na duxona to chyba pamietamktos narzekal :) ja robilem dupontem 3750S i jak sie nie pop** proporcji co do paru mml to jest igla.
A tam gdzie roiles 1 fote nie ma szpachli moze ?? wez podklad ranala tani ale za to mocny. obrobke zakoncz 1200 pod baze i powinno byc malina.

A jak chcesz tani lakier a calkiem przyzwoity na zrobienie morki to polecam OPTI :) geste :D
 

KK 
Wys³any: 2014-06-09, 23:40   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Sznyty jak h... to ewidentnie na szpachli lub podk³adzie.
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-06-09, 23:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Dla mnie to wygl±da na niestabilne podlo¿e,,,, wysz³y rysy na starej pow³oce zrobione.
Wszystkie przetarcia i uszkodznia starej powloki.

Epoksyd powinien takie cos izolowaæ, ale raczej go tu nie by³o.
Jesli byl to rozpuch z niego tez móg³ wejsc w reakcje ze stara pow³ok±...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

juny 
Wys³any: 2014-06-10, 15:20   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
tez polecam podklad ranala koszt 30zl
_________________

 

Gerylord
Wys³any: 2014-06-10, 18:58   
0
UP DOWN

Posty: 22
dziêki za jakiekolwiek opinie ale tak jak mówi³em zmieni³em TYLKO i wy³±cznie bezbarwny i jaja siê zaczê³y, na bezbarwnym duponta do dnia dzisiejszego a to jakie¶ 4 miesi±ce wszystko ok, wszystkie poprzednie produkty to ca³kowicie te same

w miejscu gdzie wysz³y rysy, pod nim jest szpachla a pod nim epoksyd novola, zawsze ¶ci¶le siê trzymam proporcji, mam do tego zawsze nowy kubek ¿adne inne cuda na oko, nawet na zderzaku gdzie jest tylko zaprószone podk³adem a on obrobiony na mokro delikatnie 800, te¿ s± widoczne rysy, wiêc albo to tylko podk³ad albo ten bezbarwny bo na zderzaku nie by³o szpachli ani epoksydu, malowa³em w temp. 25st C w gara¿u w gor±ce dni, z 2 dniowymi odstêpami w przypadku zderzaka miêdzy podk³adem a baz± i bezbarwnym. Bezbarwny po wyschniêciu by³ dziwny, bo baaaardzo kruchy (zaobserwowa³em to co wyschnê³o w kubku)

w ostatnie dni, lakierowa³em zderzak na tej samej szpachli i podk³adzie ale bezbarwny by³ dupont 3760S, min±³ tydzieñ, wszystko ok.

zatem dalej podk³ad??
 

ABCD
Wys³any: 2014-06-10, 19:08   
0
UP DOWN

Posty: 25
Tak to wina podk³adu.
Temperatura na dworze jest wy¿sza, przez co wszystko zaczê³o siadaæ.
Prawdopodobnie podobne rzeczy widaæ teraz na elementach które polakierowa³e¶ parê m-cy temu.
Rys nie zalewa siê podk³adem. Mo¿na jest rozszlifowywaæ, czy jak kto lubi wype³niaæ szpachl± wykoñczeniow±.
Podk³ad wygrzewaj promiennikiem. To nie bêdziesz mia³ takich problemów.
 

lukas
Wys³any: 2014-06-10, 19:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
To ewidentnie wina z³ego przygotowania powierzchni przed nak³adaniem warstwy dekoracyjnej (baza) i ochronnej (klar). Mog± to byæ nawet rysy zrobione przy wstêpnym zdzieraniu starych warstw jako przygotowanie do nak³adania epoksydu i szpachlowania które dopiero w wysokiej temp. pokaza³y siê na wskutek "siadania" warstw kolejnych.
 

Miki
Wys³any: 2014-06-10, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Z tego ca³ego tematu najlepszy jest ten ranal. Przecie¿ nie ma gorszego syfu jak ten podk³ad, a wy go chwalicie. Co siê qurwa robi.
_________________
Mart-Dent
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-06-10, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
LordzieGery je¶li jak mówisz jeste¶ absolutnie pewien wszystkich warstw od ori pod³o¿a do lakieru bezbarwnego to pomy¶l od drugiej strony:
- co siê z klarem sta³o?
- zapad³ - ale w co je¶li pod nim jest ponoæ wszystko OK?
Wiêc jak sam widzisz tylko co¶ pod spodem mog³o si±¶æ i poci±gn±æ klar.

Pomijaj±c zderzak:
- jakimi gradacjami obrabiasz szpachlê (i jakimi narzêdziami - choæ tutaj widaæ ¿e rêcznie) ?
Od zakitowania do podk³adu?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-06-10, 20:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Gerylord napisa³/a:
Bezbarwny po wyschniêciu by³ dziwny, bo baaaardzo kruchy (zaobserwowa³em to co wyschnê³o w kubku)

Wróæ do poprzedniego klaru i sprawd¼ czy sytuacja wróci³a do normy.
Potem wróæ tu..... i nam napisz wyniki testów.

Skoro jedynym innym czynnikiem jest klar a przedtem by³o ok,,, to sam sobie odpowiedz...

Byc mo¿e rozcieñczalnik zawarty w tym klarze jest destrukcyjny dla wczesniejszych warstw i robi z nich sieczkê... to tylko takie dywagacje, ale wróc do poprzedniego klaru, lub innego i nam napisz...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

ksenonn 
Wys³any: 2014-06-10, 21:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
przecie¿ Ranal jest zar±bisty, o co Ci Miki chodzi :blee:


















do rozpalania w kozie ^^





nie rób se jaj Gery, sznity przykry³e¶ podk³adem, a po czasie to wszystko siada, nie ma tu innej przyczyny :sciana:
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Gerylord
Wys³any: 2014-06-10, 21:40   
0
UP DOWN

Posty: 22
wszystkie uwagi przyj±³em do serca i ma to pewien sens co tutaj piszecie,
lakierowanie to moje hobby, mialem okazje tez przy tym pracowac, ale generalnie jestem elektrykiem i na co dzien pracuje w niemczech takze skoro nie jestem na tyle dobry to moze nawet dobrze ze nie robie tego na co dzien, jednak jako pasjonat zawsze dbalem o szczegoly, zwlaszcza ze przewaznie robie dla siebie, zmienie podklad, i zaczne bardziej rozszlifowywac chociaz zawsze robilem od 80-120-220-320-400 i na to dopiero podklad, sam podklad tylko i wylacznie 800, nie raz wylewam 2 razy jak przeschnie a cos wyjdzie po drodze, szkoda ze to sie wszystko spier... bo bylem mega zadowolony z malunku, tym bardziej ze fajna rownomierna morka siadla, calosc wypolerowalem a teraz to o nic nie chodzi tylko o cholerny brak czasu.

dodam tylko ze mimo tego ze jestem amatorem na materialach nie szczedze, wiekszosc moich materialow jak tasmy papiery podklady i inne to 3m, novol, dupont, 4cr a lakieruje sata 4000 digital hvlp do bazy a rp do bezbarwnego,

mega dzieki za zainteresowanie sie tematem i odpowiedzi,
przy nastepnych pracach zamieszcze fotorelacje jak to wyglada po zastosowaniu sie do waszych rad
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-06-10, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Gerylord napisa³/a:
rozszlifowywac chociaz zawsze robilem od 80-120-220-320-400 i na to dopiero podklad
To nie do koñca du¿o mówi.
- maszynka czy rêcznie?
- szpachlowanie i wyprowadzanie po kolei takimi gradacjami przed ka¿dorazowym kolejnym doszpachlowaniem tego samego miejsca?
Czy to gradacje ostateczne przed samym podk³adowaniem, a je¶li trzeba do³o¿yæ szpachli to koñczysz na której¶ grubszej s±dz±c ¿e kit te chlasty pokryje? (bo ja tak to widzê)
 

GMC
Wys³any: 2014-06-10, 22:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
ksenonn napisa³/a:
do rozpalania w kozie ^^


No jak nie, jak tak ^^
a stronê internetow± maj± tak± zajeb.... jakby im j± robi³ gimnazjalista, trochê to dziwne bo w³a¶cicielem jest Novol i z tego co wiem to novol robi im wiêkszo¶æ produktów.
A ten tekst na stronie to mnie rozj..eba³: "Produktu wymieszanego z utwardzaczem nie wolno wlewaæ z powrotem do niewykorzystanej szpachlówki." Pe³na profeska ^^ ^^ ^^
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-06-11, 09:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Ojj tam :-D ja juz koze mam tak zapchana ze jak rozpale to chyba ogien rura pojdzie :-D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime