Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 03:18
Autor Wiadomo¶æ
kpopis
Wys³any: 2008-06-10, 15:48   DuPont CROMAX - jak stosowac?
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Robilem konwencjonalna baza Mazde III - grafitowe srebro. Caly prawy bok i maska. Wszystko wyszlo ok z wyjatkiem drzwi. Otoz widac na nich kilka poprzecznych chmurek (widac jak pistolet szedl). Wydaje mi sie ze za mocno rozcienczylem lakier. W kazdym razie uznalem ze sprobuje poprawic ta woda (podobno na wodzie problem z chmurkami mniejszy).Pod ta sama fiszke z DuPonta z ktorej mam konwencje, wzialem 200ml wody. Drzwi mam juz zmatowione pod lakier 1200 na mokro.

W jaki sposob nakladac baze. Jakie odstepy miedzy warstwami, jakiej grubosci warstwy?. Nie mam dysz venturiego ani kabiny. Posiadam promiennik podczerwieni.Czy moge rozlac dwie pelne wastwy mokro na mokro i po przesuszeniu przykryc bezbarwnym?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-10, 15:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
2 pe³ne warstwy, jedna po drugiej od razu bez czekania na odparowanie. Po przeschnieciu bezbarwny ale basa musi byc super sucha. A pistolet to jak poprowadzisz to i tak bedzie dobrze. (powinno byc) Ja maluje tak samo jak zwyk³a baz± i jest ok. MOze za blisko przy³ozy³es pistolet? i wysz³y "linie"
_________________
Bart
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-10, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Wyszly linie jak malowalem konwencjonalna. Teraz wzialem na probe wode. Zrobie tak jak mowisz.

Ciekaw jestem jaka jest cena Cromaxa u was? U mnie w mieszalni 300zl/litr , chyba sporo...

Mieszalnik powiedzial mi ze moga pojawic sie chmury po przykryciu bezbarwnym ktore znikna po wysuszeniu bezbarwnego. Rzeczywiscie wystepuje takie zjawisko?
 

dawid
Wys³any: 2008-06-10, 20:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
2 warstwy na 2 atmosferach po wyschnieciu schodzisz do 1,5 i zapylka ok 20 centow od panelu
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-10, 21:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
kpopis napisa³/a:
Wyszly linie jak malowalem konwencjonalna. Teraz wzialem na probe wode. Zrobie tak jak mowisz.

Ciekaw jestem jaka jest cena Cromaxa u was? U mnie w mieszalni 300zl/litr , chyba sporo...

Mieszalnik powiedzial mi ze moga pojawic sie chmury po przykryciu bezbarwnym ktore znikna po wysuszeniu bezbarwnego. Rzeczywiscie wystepuje takie zjawisko?


Hehe...pierwszy raz sie z takim zdaniem spotykam. Chmury widac na bazie jescze przed bezbarwnym. No chyba ze masz +10 na oko to nie widac. Jak juz pisa³em w któryms temacie: na "wodzie" bardzo trudno jest zrobic chmury, cienie itp. WOde trzeba wylac na 2 razy i tak samo jak konwencje wylewam to nic sie nie dzieje.
Albo inaczej powiem: pó³ roku dopeiro robie na wodzie i NIE ZDAZY£O mi sie takei cos jak chmura. Na konwencji owszem (chyba kazdemu) ale to znów od wielu czynników zalezy odgórnych.
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-11, 08:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
A jak wyglada sprawa cieniowania Cromaxa? Robi siê wpy³ke bez podk³adania sie ¿ywic±? Podk³ada sie ¿ywica bazow± wodn±? Czy moze mozna uzyc konwencjonalnej zywicy?

[ Dodano: 2008-06-11, 23:16 ]
Zrobilem Cromaxem.Polozylem dwie pelne warstwy na cisnieniu 2 atm, potem przepylilem rowniez na 2 atm. Baza wyschla w ciagu 40 minut. Natrysnalem mieszanke ktora dostalem z mieszalni - nie rozcienczalem juz niczym. I coz, wyszly takie same linie/chmurki jak kiedy malowalem konwencja. Nie wiem, moze cisnienie nie to? Moze zbyt mokre warstwy?

Jutro poprawie to konwencja na wolnym rozcienczalniku.Mam nadzieje ze bede mial juz te drzwi z glowy.

Ogolne wrazenia co do wody mam pozytywne. Latwiej myje sie pistolet, przyjemny zapach (przynajmniej Cromax) ale glownie nadzieje wiazalem z chmurkami, tj wydawalo mi sie ze latwiej bedzie woda robic srebra.
 

seba
Wys³any: 2008-06-15, 16:02   
0
UP DOWN

Posty: 53
je¿eli chodzi o cieniowanie to na szkoleniu robili¶my wodn±,ale ostatnio cieniowa³em drzwi bez ¿adnej zywicu i wysz³o spoko.

[ Dodano: 2008-06-15, 17:05 ]
A co do aplikacji to 1 pó³mokra, 2pe³na,3 1/3 spustu i dalej pistolet.Tak nas szkolono

[ Dodano: 2008-06-15, 17:41 ]
A co do aplikacji to 1 pó³mokra, 2pe³na,3 1/3 spustu i dalej pistolet.Tak nas szkolono

[ Dodano: 2008-06-15, 17:42 ]
A co do aplikacji to 1 pó³mokra, 2pe³na,3 1/3 spustu i dalej pistolet.Tak nas szkolono

[ Dodano: 2008-06-15, 17:43 ]
sorki powielono niechc±cy
 

baqo 
Wys³any: 2008-06-15, 20:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kpopis napisa³/a:
I coz, wyszly takie same linie/chmurki
chyba masz jaki¶ zryty pistolet,albo ma³o wprawy! cromaxa k³adzie siê trzy warstwy na mokro,ta trzecia wyrównuj±ca jest cieniutka i z najwiêkszej odleg³o¶ci . tylko od lakiernika zale¿y jak ³adnie wyrówna bazê,bez chmurek i pasów. no ale jak kilka razy poæwiczysz jedno i to samo ,to w koñcu czego¶ siê nauczysz. zaznaczê tylko ¿e to na pewno nie wina lakieru bazowego-æwicz :wink: :wink:
 
 

dawid
Wys³any: 2008-06-15, 20:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
kochany pistol do wymiany :) ) tymi bazami nie mozna nie umiec malowac!! i nie sluchaj ludzi z mieszalni bo z zasady nigdy pistoletu nie mieli w reku.
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-17, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
baqo dzis malowa³em mitsubishi terenówke zielona pere³ke i jakos na 2 RAZy wyla³em...po co mi 3cia?
_________________
Bart
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-17, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Pistolet mam do wymiany i to szybko. Dzisiaj znow rbilem srebro. Nawet jakos szlo mimo ze strumien nie pierwszej jakosci. W koncowym etapie prac gdy juz cieniowalem sasiednie elementy strumien zrobil sie wezszy, mialem wrzazenie ze skrecilem regulacje strumienia ale ta byla odkrecona na maksa. Rozkrecilem pistolet ale wszystko bylo czyste. Wyszly cienie ale pod listwa drzwi wiec na szczescie ujdzie.

Musze Cromaxa w takim razie jeszcze raz sprobowac.

Mam jeszcze pytanie: czy w mieszalni otrzymuje sie wode gotowa do natrysku czy nalezy jeszcze rozcienczyc czyms?
 

baqo 
Wys³any: 2008-06-18, 10:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
po co mi 3cia?
chodzi o efekt koñcowy! i przystañmy przy kolorach srebrnych. druga warstwa z wiêkszej odleg³o¶ci nie zawsze za³atwia sprawê. przyprószanie robiê do momentu a¿ widzê ¿e mam ³adn± równ± bazê. je¿eli uwa¿asz ¿e "po co mi trzecia" , ka¿dy lakieruje inaczej :idea: :idea: :wink:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-18, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
kpopis - Cromax jest gotowy do uzycia z mieszalni ale jeden jest gêsciejszy a drugi zadszy:) Maluje sie tak samo..Ale g³upio z przyzwyczajenia do jednej gestosci konwencji.
Podobno standoxa wode sie rozciencza ale nie wiem na 100%

Zawsze sie smieje jak stary mi uleje farby i mówi: jak ci braknie to z kranu dolej wody... :)
_________________
Bart
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-25, 18:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Dostaje juz kurwicy z tymi chmurami. Robilem konwencja maske w hondzie r-505p. Czerwona perla z ostrym ziarnem i coz... na sloncu widac jasniejsze i ciemniejsze podluzne plamy. Przeczyscilem pistolet i coz, strumien ma nierownomierny. Robi takie widelki tj daje duzo towaru na gorze i na dole natomiast na srodku malutko. Zamowilem Devilbissa Gti ale plynie do mnie z USA i jeszcze kilka dobrych dni poczekam. Kupilem dzis inna podrobe, zalalem rozpuszczalnika i prysnalem. Ta daje lepiej ale wyraznie wiecej daje w dolnej polowie strumienia natomiast u gory troszke mniej a w srodku znow najmniej. Strumien jest bardziej rownomierny niz w poprzednim pistolecie ale cienie i tak znowu wyszly. Strumien skrecilem na 80% i oddalilem dosc daleko pistolet, cisnienie niskie kolo 2 bar ale nie pomoglo..

Jak wyglada sprawa z markowymi pistoletami. Strumien jest po calosci rownomierny czy tez nizej jest wiecej a na gorze wiecej towaru?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-25, 19:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
kpopis..ale kurde na WODZIE NIE MA SZANS ZROBIC CHMUR !!!!
Chyba ze masz pistolet z MAKRO do kombajnów. To co sie da³o z*bac na konwensji to nie ma prawa wyjsc na wodzie! Wylewasz ca³osc i musi byc!.

Co do markowych pistoletów....rzuc okiem na og³oszenia gosc sprzedawa³ sate 3000 hvlp, ja takim pracuje i jest cacy. nie tanio chce ale tez nie drogo ale SATA sie nie psuje....masz na wieki.

Co do strumienia u Ciebie...masz zapchanego motylka dlatego daje duzo u góry a na dole nic.
Drut z migomatu i czyscimy :mrgreen: Scansol prawde ci powie. ma byc miot³a za 30cm . Kazdy CZYSTY pistolet tak ma.
_________________
Bart
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-25, 19:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
I po calych 30cm rownomierna ilosc lakieru?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-25, 19:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
kpopis napisa³/a:
I po calych 30cm rownomierna ilosc lakieru?

No a jak nie? Masz szeroka miot³e to ³adnie wylewa materia³. jUz pisa³em w 1 temacie ze warstwy sie ³±czy w po³owie poprzedniej, czyli co zaleci na dó³ to przykrywasz now±. :) a górna zostaje dolana. Teoria...pokaza³bym ci ale jak?
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-25, 20:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Dokladnie wiem o co chodzi. Sam w taki sposob robie tj kazda nastepna warstwe zachodze w polowie poprzedniej. Wsuszylem ta maske przed chwila na promienniku i zrobilem od nowa, skrecilem strumien na wezszy i oddalilem pistolet. Wyglada na to ze wyszlo ok, okaze sie jak jutro wyjade na slonce oddac samochod klientowi.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-26, 15:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Strumien ma byc SZEROKI a nie w±ski. Waski to na odrzwia jedynie albo na wpy³ki- sry³ki.
_________________
Bart
 
 

dooku 
Wys³any: 2008-06-26, 16:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
wlasnie to jest roznica :cool:
sata ma strumien plaski czyli powiedzmy na 30 cm jedziesz rowno (chodzi mi o szerokosc) a devilbilis Gti ma strumien w butelke ,jest nieco szerszy na srodku i troche sie zweza na gorze i na dole ale rownomiernie :)
taka ma gti na dyszy trans-tech do jest super do bezbarwne (choc na bazach tez chmur nie ma :wink: )
jak polecisz warstwe clary i jedziesz nastepna to na te wylana nie dajesz tak jak sata tyle samo tylko juz odpowiednio mnie i mniejsza szansa na wafle :mrgreen:
pozD
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-26, 16:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
devilbilis Gti ma strumien w butelke ,jest nieco szerszy na srodku i troche sie zweza na gorze


Masz brudny pistolet DV. jakos ja robi³em na GTI i by³o ok...moze troszke wêzszy strumien ale równy z dwóch stron.
_________________
Bart
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-13, 10:33   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Móg³by mi kto¶ pomóc?
Robi³em blacharkê w autku i lakierowa³em cromaxem.
No, problem jest taki, ¿e czarna per³a, któr± malowa³em w przeciwieñstwie do reszty auta jest taka "fioletowa".
Wodê na aucie nak³ada³em na kilka cienkich warstw. Jak skoñczy³em autko wzi±³em siê osobno za lotkê. Zdrapa³em ohydny spray, który na niej by³. Poszed³ PZP, a na to baza. (Lotka by³a bia³a)Teraz, malowa³em tak jak trzeba na dwie warstwy. Po po³o¿eniu lakiery bezb. i jego wyschniêciu lakier okaza³ siê prawie taki sam jak na reszcie auta ( nie tej co malowa³em)
Mo¿e trochu o bezbarwnym: G³upi ja kupi³em w tej samej mieszalni klar "Studio" i jako pozorny zapyta³em siê o rozlewno¶æ, i czy nie ma k³opotów. Kolo odpowiedzia³ ¿e k³opotów nie ma i nic nawet rozcieñczaæ nie trza, wystarczy sam utwardzacz. Pos³ucha³em go i tak zrobi³em, a efekt by³ taki, ¿e klar kompletnie siê nie rozla³ i musia³em lakierowaæ jeszcze raz, ale tym razem doda³em 20% rozcieñczalnika.
Po 1-szym malowaniu bezb. spróbowa³em zniwelowaæ morkê papierkiem i przetar³em na zgiêciu i musia³em pryskaæ jeszcze raz baz± dó³ b³otnika tylnego. Od razu przysn±³em dó³ drzwi bo by³y rysy do oryginalnego podk³adu (nie z mojej winy). Zmatowi³em od razu wszystko co mia³em do malowania jeszcze raz klarem. Dó³ drzwi i b³otnik prysn±³em na 2 warstwy tak jak trzeba ( b³otnik musia³em wycieniowaæ) po pokryciu bezb. wysz³o tak samo jak baza na elemêntach lakierowanych). Czyli odcieñ raczej nie spowodowany ilo¶ci± warstw. Czyli co? albo wina czarnego podk³adu albo morki która jest?
Tak wyszed³ lakier bez rozcieñczalnika:


A tak po 2 lakierowaniu bezbarwnym ju¿ rozcieñczonym (rozcieñczalnik do akryli novola)


 
 

ksenonn 
Wys³any: 2008-07-13, 11:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
morka konkretna

moze malo rozcienczalnika, moze za male cisnienia, utwardzacza moze za duzo :roll:
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-13, 11:20   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
1 lakierowanie by³o od s³oika bez rozciêczalnika ( mierzy³em linijk± wiêc OK) a drugie ju¿ od kubka. Da³em 20% rozcieñczalnika. Rozla³o siê ale i tak morka du¿a. Pierwsze lakierowanie nak³ada³em chyba z 5 warstw maj±c nadziejê ¿e siê wkoñcu choæ trochê rozleje a po wyschniêciu wygl±da³o to tak jakbym ten klar nakrapia³ wyka³aczk±.
Morka co teraz jest mnie nie martwi tylko odcieñ per³y.
Jak po 1 warstwie zobaczy³em co wychodzi z nak³adania bezb. To z 2 bar zwiêkszy³em do 3 a potem do 3,5 i tak to nic nie da³o.
Aha, bazy nie jest za grubo, bo na 2 du¿e calibrowskie tylne b³otniki, klapê ty³, b³otnik przedni progi posz³o max 0,5L wody, tak wiêc na ca³± cali posz³o by z 1,2 L per³y wody a to nie du¿o.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-13, 14:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ch-wy bezbarwny albo uwardzacz do dupy. Ja maluje PROFIXem bez rozcienczalnika i wychodzi robota jak na foto ponizej.
Sprzedawcy igdy nie s³uchaj - kazdy wcisnie kit zeby sie pozbyc towaru. Tak jak na otomoto.pl. Kazde bezwypadkowe ...

EDIT:
A jaka temp mia³es w garazu? nie za goraco przypadkiem? (ne wiem czy garaz czy komora wiec zgaduje)

PIC-0006.jpg
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 910 raz(y) 361.5 KB

_________________
Bart
 
 

lukas
Wys³any: 2008-07-13, 16:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Wiêkszo¶ci± klarów mozna polakierowaæ bez rozcieñczalnika ale trzeba wzi±æ pod uwagê wiele parametrów i podej¶æ do tematu "z g³ow±". Przy obecnych temperaturach mo¿na sobie narobiæ problemów nawet z rozcieñczalnikiem. Wystarczy, ¿e kupimy klar ze standardowym utwardzaczem, który fabrycznie jest ustawiony jako bardzo szybki a wierzcie mi u nas wiêkszo¶æ klarów jest tak w³a¶nie ustawianych i wyjdzie mega cytryna albo tak jak na zdjêciach Bisuside14, wrêcz struktura. Tu wychodzi nasz problem. Sklepy chc± wy³±cznie szybkie lakiery bo klienci musz± mieæ auto "na wczoraj" wiêc producenci chc± zrobiæ dobrze sobie (sprzeda¿) i lakiernikom i w koñcu przychodzi upalne lato i wszyscy narzekaj±. Przecie¿ ¿aden producent nie bêdzie na lato zmienia³ utwardzacza który daje w standardzie (komplet) bo logistycznie jest to niewykonalne. Problemów nie maj± ci co kupuj± klary do których s± utwardzacze wolne, tyle ¿e nie wszystkie sklepy chc± zamawiaæ je... bo to przecie¿ problem. Takie podej¶cie sklepów moim zdaniem powinno byæ weryfikowane przez klientów. Nie mo¿na i¶æ na ³atwiznê a pó¼niej mówiæ ¿e to produkt do dupy!
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-13, 16:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
lukas nei zgodze sie. Taka cytryne to zrobi³em jak bylem bo ostrym chlaniu urodzinowym w pracy wiec mi ne mów. Standard KLAR + standard HARTER i NIE MA MOZLIWOSCI zeby byszed³ baran. No chyba ze lakiernik do dupy? Moze wyjsc delikatna morka ale nie kasza jak na foto. Morke sciagniesz 2000 i spolerujesz a kasze to ne iwem czy 800 pomoze. Ja stawiam na: do dupy klar, do dupy utwardzacz, do dupy temp, do dupy lakiernik. Nawet na nitrze takie cos nie ma prawa sie stac.
_________________
Bart
 
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-07-13, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 57
Bisuside je¶li to wina zbyt szybkiego utw. to szczêscie Twoje ,¿e lakier nia straci³ po³ysku i skoñczy siê to tylko gimnastyk± z polerk± i papierem :wink:
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-13, 21:22   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
£ukasz79 napisa³/a:
Bisuside je¶li to wina zbyt szybkiego utw. to szczêscie Twoje ,¿e lakier nia straci³ po³ysku i skoñczy siê to tylko gimnastyk± z polerk± i papierem :wink:

I tak siê skoñczy.
mebArth napisa³/a:
do dupy lakiernik

1.O chyba to. No to tak: 1 struktury ju¿ nie ma Pomalowa³em jeszcze raz bezbarwnym- rozcieñczonym, oczywi¶cie poprzednio matuj±c.
2. Zdaje mi siê, ¿e jak jedno zrobi³em to 2 spierniczy³em.
Tak: ¯eby nie zamalowaæ drzwi pozakleja³em je foli± ( autko tak sta³o ze 3 dni) i widaæ, ¿e w miejscach gdzie by³o zetkniêcie folia/drzwi jest wyra¼ny ja¶niejszy ¶lad. Próbowa³em papierkiem + pasta G3 i usun±³em to, a na zajutrz powróci³o i by³o widaæ lekkie ryski po papierku. Przepolerowa³em jeszcze raz G3 bez papierka ( g±bka farecla- szara) i dzisiaj znów wysz³y ¶lady i ryski. :mad: Jedno zdrobione drugie cenzura.
Co do temperatury to by³o ze 20 stopni. Nie ma co p³akaæ nad rozlanym mlekiem. Teraz jest jaka¶ morka, ale spróbuje j± usun±æ za kilka miechów bo wróci³em z wakacji i nie mam gdzie. ( pod blokiem??? :razz: )
Tylko bojê siê ¿eby znów po polerce mi rysy nie powyskakiwa³y. 2 razy polerowa³em drzwi i nadal s± ryski.
Wkurza mnie to
2 morka wysz³a bo trochê za grubo by³o bezbarwnego.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-14, 18:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Rysy po polerce:
1: kurz smieci kamienie pod papierem przy szlifowaniu klaru
2: Za gruby papier
3: za mokry klar.
4: niedopolerowany element. Ma sie swiecic jak psu ** a podczas polerki element ma sie troszku przygrzac...nie bój sie docisnac gabki bo na mokro raczej siezko spalic lakier.
5: oszczedzasz na pascie?

Na koniec...nie rozumiem pojecia "jasniejszy slad na zetknieciu" ?
_________________
Bart
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-14, 18:53   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
mebArth napisa³/a:
"jasniejszy slad na zetknieciu" ?

Wyobra¼ sobie: Drzwi przykryte foli± (cienk±), autko sta³o tak ze 3 dni a nawet mo¿e wiêcej ( nie widzia³em sensu ¶ci±gaæ) Autko sta³o na dworze ( trochê popada³o, w dzieñ s³onko przy¶wieci³o)- folia jest cienka, "lepi" siê do drzwi. W tym miejscu widocznie gdzie by³a "przylepiona" odparzy³o i zostawi³o ja¶niejszy ¶lad.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-14, 19:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A juz rozumiem...tak mi kiedys papier przemók³. 2000 szlif i polerka. Folia sie nie okleja siasiednik elimentó bo przy sciaganiu folii lakier z niej sie kruszy i idelanie sie przykleja na nowy element. Bujanie sie z odpadkami z folii na nowym lakierze = bezcenne.
_________________
Bart
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-14, 19:11   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Tylko ¿e, ja ju¿ jecha³em papierkiem i past± :roll:
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-07-14, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Bisuside14 napisa³/a:
asniejszy slad na zetknieciu"


to jest od tego gdy pod foli± jest mokre auto i ta folia zostawia wlasnie takie slady... ogolnie to ciezko sie tego pozbyc!!!!! trzeba klasc folie na suche auto...
_________________

 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-14, 19:21   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
By³o k³adzione na sucho, ale widocznie para
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-07-15, 22:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Mam ponownie pytanie co do cieniowania Cromaxa. Czy moge podlozyc sie zywica bazowa z konwencji czy musi byc specjalna dedykowana pod wode?
 

baqo 
Wys³any: 2008-07-16, 07:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kpopis napisa³/a:
Czy moge podlozyc sie zywica bazowa z konwencji
kpopis, nawet przez my¶l mi nie przesz³o aby tak zrobiæ!!! a do tego brak ¿ywic konwencjonala. jako miêdzywarstwy pod bazê wodn± stosuj ¿ywicê WB 1640.
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-07-16, 18:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Czy moge uzywac VS'a konwencjonalnego przed woda?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-16, 19:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja nie uzywam NICZEGO przed baza i cieniuje sie ³adnie i nie ma zadnych smug, szorstkosci i innych dupereli. Wystarczy szeroko wypylic element i gubisz wsystko.
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-16, 19:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
Ja nie uzywam NICZEGO przed baza i cieniuje sie ³adnie i nie ma zadnych smug, szorstkosci i innych dupereli. Wystarczy szeroko wypylic element i gubisz wsystko.


robie dokladnie tak samo. nawet fade out rozcienczalnikow nie uzywam. duza zasluga precyzyjnego pistoletu w tym jest.
 

kpopis
Wys³any: 2008-07-16, 20:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Co do cieniowania to wszystko mam juz jasne. Mam watpliwosci tylko co do tego czy moge uzyc konwencjonalnego VS'a przed wod±?
 

arti
Wys³any: 2008-07-16, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Ja u¿ywa³em VSa w konwencji. By³o OK.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-17, 17:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Zamaist FADE OUT robie tak ze jak koncze malowac klarem, do resztki dolewam rozcienczalnika w proporcji na OKO 10 -1 i przepylam zakonczenia bazy ze starym klarem. I bangla, ³adnie (szybko i lekko bez "dodzierania") sie szlifuje nie ma odciec nic.
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-17, 17:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
chodzilo mi o fade out do baz
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-17, 18:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
aaaa a po co? Na wodzie nic nie widac ale na konwencji lubi postawic zairno wiec czasem przyda sie na gwnianych kolorach. Ogólnie musze sobie radzic BEZ i jakos dzia³a :D
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-17, 19:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
m na konwencji sata cieniuje bez widocznego przejscia i o to mi chodzilo. novol do baz wodnych tez ma cos do cieniowania
 

kalbi 
Wys³any: 2008-07-17, 21:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
rbfm napisa³/a:
m na konwencji sata cieniuje bez widocznego przejscia i o to mi chodzilo. novol do baz wodnych tez ma cos do cieniowania


sata Ci u³atwia sprawe ale bez do¶wiadczenia to i na sacie mozesz marnie wycieniowaæ. Ja lakieruje devilbisem GFG te¿ nie u¿ywam ¿adnych podrzutek do cieniowania i jako¶ ³adnie idzie (mówie o srebrze bo tylko z tym jest cenzura)
Ogolnie nawe jak masz gorszy gun to dasz rade jak siê na tym znasz... cieniowanko na skos elementu najlepiej i oko oszukane :D
_________________

 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-17, 21:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
no na skos idzie najlepiej i z dalszej odleglosci. i nic nie widac :P
 

baqo 
Wys³any: 2008-07-18, 09:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
rbfm napisa³/a:
na skos
na skos,czyli od lusterka do tylnej dolnej krawêdzi drzwi, no ale jak flop zrobiæ na skos, od lusterka na ¶cianê kabiny ,bo to z k±ta najwiêcej widaæ jak jest cieniowane????
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-18, 12:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo, mi chodzilo o troche inny skos. po prostu pryskam pod katem innym niz 90 st do elementu :) i z flopem nigdy nie mialem problemow.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang