Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
caci 
Wys³any: 2014-11-13, 20:50   Gdzie teraz robicie zakupy
0
UP DOWN


Posty: 156
Witam
Gdzie sie zaopatrujecie w materia³y, podk³ady,klar, ta¶my klej±ce, pasty, papiery, rozpuszczalniki itd...
Ja od lat kupowa³em w tanie-lakierowanie.pl ale ostatnio strasznie podnie¶li ceny. S± ju¿ nawet dro¿si ni¿ allegro... g³upia kilowa G3 kosztuje 70z³...
Bede wdzieczny za jakis namiar.
 

KK 
Wys³any: 2014-11-13, 20:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Osobi¶cie kupujê u Tofika. Nie wiem czy ma du¿o taniej, ale zakupy s± ³atwe proste i przyjemne.
_________________

 
 

natium
Wys³any: 2014-11-16, 13:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
elakiery.pl

klakiernik.pl
 

936
Wys³any: 2014-11-16, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
W Biedronce

Maj± najtaniej w ca³ym kraju ;) :D

Codziennie niskie ceny :spoko:
 

sharon81
Wys³any: 2014-11-16, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 13
www.market-lakierniczy.pl
 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-11-16, 22:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Dobrej jako¶ci materia³y, kosztuj± w necie tyle co w mieszalni. Kupuj±c dodatki w mieszalni jeste¶cie traktowani jako dobrzy klienci i czasem nawet setkê Wam skoryguj±. Czasem jakie¶ gratisy i próbki dostaniecie. A jak kupujecie w mieszalni tylko lakier, to kolorysta ma Was w dupie bo strata takiego klienta to ¿adna strata.
Czasami oszczêdno¶ci s± tylko pozorne.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Miki
Wys³any: 2014-11-16, 22:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Nie mówi±c ju¿ o kreskach, rabatach i innych przywilejach.
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2014-11-16, 23:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jasne, to w mieszalni za klocek app mam daæ 40z³, a w necie 20. Lub za 1 p³atek z 3m w mieszalni 5z³, a w necie poni¿ej 1z³, a za komplet filtrów 50...w necie 20 lub nawet 10z³.
I ten ich raba w wysoko¶ci 5%, dos³ownie braæ towar na pêczki.
Nic dziwnego, ¿e ka¿dy szuka materia³ów po necie.
Takie s± realia w Kaliszu.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-11-17, 13:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
5% to nie rabat. A wiêkszego siê nie dostanie jak siê kupuje raz na miesi±c. Co do klocka to dasz w necie 20 i za przesy³kê drugie tyle.
_________________
Mart-Dent
 

barteek933
Wys³any: 2014-11-17, 14:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
dlatego trzeba robiæ zawsze wiêksze zakupy, ma³ych siê nie op³aca
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-11-17, 14:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ja prowadzê tak± politykê, ¿e klienci którzy bior± u mnie wiêkszo¶æ produktów maj± pe³ne wsparcie techniczne i bonusy. Przyje¿d¿aj± technicy na pokazy polerki, mog± kupiæ narzêdzia w dobrych cenach, czêsto rozdajemy próbki które zostawiaj± handlowcy lub lakiery które zepsuli¶my. Jednym s³owem, warto w takich ludzi inwestowaæ i podnosiæ jako¶æ ich pracy, bo wtedy zaczynaj± wiêcej robiæ i wiêcej kupowaæ. Ponadto czêsto przychodz± do sklepu ludzie z ulicy którzy chc± polakierowaæ samochód i pytaj± gdzie najlepiej. Oczywi¶cie, ¿e u tego co bierze regularnie. U mnie miesiêcznie pojawia siê ok. 5 takich osób.
Nie inwestuje siê w klienta który o 1 z³ jest w stanie zmieniæ dostawce i nie traktuje siê go powa¿nie.
Tym sposobem, na klockach i innych klamotach z allegro, w skali roku zaoszczêdzisz max 1000z³ netto. Moim zdaniem ka¿dy dobry klient w skali roku otrzymuje od swojej mieszalni bonusy o znacznie wiêkszej warto¶ci. U mnie jak zrobisz obrót na 40k netto dostajesz Satê 4000 za z³otówkê. Op³aca siê?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

KK 
Wys³any: 2014-11-17, 16:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Niestety u nas nie ma tak ró¿owo. Choæ pewnie Ci co wiêcej bior± maj± upusty/gratisy.
Kto¶ robi±cy od czasu do czasu szuka oszczêdno¶ci.

Co do przesy³ek z allegro to koszt np 25zl.
Mój czas dojazdu do mieszalni i paliwo to razem minimum 50zl jak nie wiêcej.
Oczywi¶cie je¶li chodzi o allegro mowa tu tylko o zakupach jakich¶ konkretnych kolorów, lakierów, osprzêtu.

Chcia³bym, aby mieszalnie dla ka¿dego mia³y ceny jak z allegro, no ale to nie mo¿liwe tak¿e jest jak jest. Ka¿dy musi co¶ zarobiæ.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-11-17, 18:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
KK napisa³/a:
Mój czas dojazdu do mieszalni i paliwo to razem minimum 50zl jak nie wiêcej.


A widzisz sta³y klient ma takiego + ze zadzwoni ¿e co¶ mu tam potrzebne i jest taka mo¿liwo¶æ ¿e bêdzie kto¶ jecha³ to Ci podrzuci co potrzebne.
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2014-11-17, 21:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak a element na wzór, aby móg³ dobraæ bazê to wy¶lê mu poczt±.

Co do przekazywania komu¶ czego¶...to akurat w Kaliszu mi go¶cie zostawiali lakiery lub jakie¶ dodatki, bo potrzebowa³em, a bym ju¿ nie zd±¿y³. Pozamykali sklep i mi zostawili za furtk± jakie¶ rzeczy bez kasy rzecz jasna.
Jak kto¶ jedzie to zawsze mo¿e co¶ zabraæ, a p³acê pó¼niej, to ¿aden wielki przywilej.

Mniejsza o to, wiadomo o co chodzi. Ten co ma³o kasy zostawia w mieszalni nigdy dobrej ceny mia³ nie bêdzie, chyba, ¿e ma znajomo¶ci, a to i tak bêdzie wiêcej stynkania ni¿ tego rabatu.

Nie zmienia to faktu, ¿e Satê 4000 bym przytuli³. Trze¼wy mo¿esz mi wys³aæ w gratisie, bêdê Ciê wychwala³ pod niebiosa.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-11-17, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Ja nie piszê o tubylcach tylko o ludziach z mieszalni. A element na wzór to do sklepu internetowego wysy³asz? Czy np: po setkê bazy jedziesz i tracisz 50z³ jak nie wiêcej?

Ale ka¿dy robi jak uwa¿a i to jego sprawa. Te¿ kiedy¶ tak my¶la³em ¿e tu siê zaoszczêdzi 5z³, tam 10, ale w pewnym momencie cz³owiek dochodzi do tego ¿e taka oszczêdno¶æ to gówno.
_________________
Mart-Dent
 

Dementor
Wys³any: 2014-11-18, 18:54   
0
UP DOWN


Posty: 364
A my¶licie ¿e kto na allegro handluje jak nie stacjonarne mieszalnie? Tam mog± daæ nisk± cenê a u siebie w sklepie trzymaj± bo inaczej nie zarobiliby na op³aty. Efekt jest taki ¿e przychodz± ludzie do mieszalni i mówi± "ale u ciebie drogo, na tanie-lakierowanie widzia³em za.... " to ja wtedy takiemu go¶ciowi zaraz doliczam za opakowania, korekta da siê zrobiæ od 3 setek a wogóle to ten kolor tylko z numeru :D no i ¿e s³ysza³em ¿e na konkurencja na systemie HAYA ¶wietnie dobarwia kolorki ^^
Taka prawda, jak kto¶ g³upio gada bo wydaje mu siê ¿e jest m±drzejszy albo bardziej cwany to olaæ go.

@KK a czy Tofik to przypadkiem nie pracuje u dystrybutora? Ciekawe co na to powiedzieliby jego klienci czyli mieszalnie :roll: - czyli przyk³ad idzie z góry.
 

KK 
Wys³any: 2014-11-18, 19:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Od tofika mam normalnie fvat bo potrzebujê i wszystko idzie legalnie. G³ównie chodzi mi o poliuretan z novola, poniewa¿ w okolicy nie ma.
_________________

 
 

Dementor
Wys³any: 2014-11-18, 20:29   
0
UP DOWN


Posty: 364
Ale nie chodzi o to ¿e bez faktury tylko ¿e wogóle firma Tofika bawi siê wysy³kê towarów detalicznie skoro uwa¿aj± siê za dystrybutora do sklepów.
KK, ja nie mam nic do Ciebie, masz chêtnego do sprzeda¿y to kupujesz, proste :spoko:
 

tofik 
Wys³any: 2014-11-18, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 39
Dementor napisa³/a:
Ale nie chodzi o to ¿e bez faktury tylko ¿e wogóle firma Tofika bawi siê wysy³kê towarów detalicznie skoro uwa¿aj± siê za dystrybutora do sklepów.


Skoro ju¿ o mnie mowa i zosta³em wyzwany do tablicy to powiem tak, nie staram siê na si³ê sprzedawaæ wysy³kowo bo nie mam na to czasu. Mam tylu dobrych klientów, którzy generuj± sprzeda¿ przekraczaj±c± 200 ty¶ w skali miesi±ca, ¿e nie jestem zmuszony do sprzeda¿y wysy³kowej.
Sprzedajê kilku ch³opakom z forum, tylko dlatego, ¿e to oni przewa¿nie zwracaj± siê do mnie z pro¶b± o to abym im sprzeda³ konkretny asortyment.
Co do cen to sprawa wygl±da tak, ¿e s± one satysfakcjonuj±ce dla kupuj±cych, ale nigdy nie bêd± takie jak dla moich podmieszalni. Tyle w tym temacie
_________________

 

KK 
Wys³any: 2014-11-18, 21:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
No i wszystko jasne.
_________________

 
 

Dementor
Wys³any: 2014-11-18, 21:42   
0
UP DOWN


Posty: 364
Rozumiem, szybko i konkretnie wyja¶nione. Zapyta³em bo temat ten jest w dzisiejszych czasach delikatnie mówi±c dra¿liwy.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-11-19, 19:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
 

Dementor
Wys³any: 2014-11-25, 11:38   
0
UP DOWN


Posty: 364
Czy ta reklama APP nie tr±ci sarkazmem? No chyba ¿e cie kupili ^^
 

Siekiera
Wys³any: 2014-11-25, 21:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Tak! Sprzedali mi 20% udzia³ów w APP ¿ebym te linki im tu wstawia³ ^^
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-11-25, 21:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Mnie sprzedali 3% ¿ebym mieszalnik zachwala³.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group