Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 11:57   Lakier bezbarwny który wysycha w 45 minut.
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Za³ó¿my czysto teoretycznie, ¿e w Waszej mieszalni pojawia siê lakier bezbarwny w cenie 200z³ brutto za litr w komplecie. Lakier jest w proporcji 1:1. Aplikujemy go na 1,5 warstwy w ostêpie 3 minut. Pierwsza warstwa 60% druga pe³na wylana.
Lakier po 15 minutach mo¿na ju¿ dotykaæ nie zostawiaj±c ¶ladów a po 45 minutach jest ju¿ utwardzony na tyle, ¿e mo¿na wycinaæ syfy i polerowaæ. To wszystko oczywi¶cie w temp. 20 stopni. Lakier po utwardzeniu nie ga¶nie. Jest taki jak bezpo¶rednio po na³o¿eniu.

Czy taki produkt, w tej cenie, pozostanie w krêgu waszego zainteresowania?
 

KK 
Wys³any: 2015-02-01, 12:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Sherwin williams?
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 12:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Rozwa¿amy czysto teoretycznie, wiêc zgadywanie nazwy jest bez sensu.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2015-02-01, 12:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jak kto¶ ma mega du¿y przerób to spoko ale dla ma³ego przerobu nieop³acalne, taniej wyjdzie wygrzaæ lakier normalnie w 60C w 30 min. (powiedzmy lakier o warto¶ci 80z³/litr) lub pojedyñcze elementy promiennikiem.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 12:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Chcia³em jeszcze doprecyzowaæ dane studium op³acalno¶ci...
Lakier jest 1:1 a wiêc za 200z³ mamy 2 litry mieszaniny.
Zdecydowana wiêkszo¶æ klarów jest 2:1, a wiêc porównuj±c cenê objêto¶ci do ceny objêto¶ci innych lakierów, ten lakier wyjdzie 150z³.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

KK 
Wys³any: 2015-02-01, 12:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jak za 2 litry 200z³ to sam bym spróbowa³.
_________________

 
 

unek
Wys³any: 2015-02-01, 12:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
trze¼wy inaczej, chcia³em w³a¶nie zaznaczyæ t± proporcjê ale ju¿ mnie ubieg³e¶ ..

Je¿eli taki jest jak opisujesz to zaje biesty klar i by³bym zainteresowany :tak:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 12:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
W³a¶nie liczy³em zu¿ycie energii promiennika i zestawi³em omawiany lakier X z innym klarem po 80z³. Wychodzi na to, ¿e klar X na jednym elemencie wychodzi 2-3 z³ dro¿ej ni¿ tani klar po 80z³ wypalony promiennikiem. Bior±c pod uwagê, ¿e lakier nie ga¶nie a taki za 80z³ raczej zga¶nie (niska cena nie bierze siê z powietrza), to nie jest piekielna ró¿nica.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

unek
Wys³any: 2015-02-01, 12:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
trze¼wy inaczej, A da radê po tym czasie( czyli 45 min ) wyci±æ syfa np blaszk± z festoo ??

Bo przy normalny klarze nawet wygrzanym promiennikiem jest problem z wyciêciem - chyba wiesz dlaczego :D
 

KK 
Wys³any: 2015-02-01, 12:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jak d³ugi czas otwarcia ma ten lekier?
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 12:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Unek, z 565 i genrock 6000 nie ma tego problemu, pod warunkiem, ¿e po wypaleniu przemyjesz element g±bk± nas±czon± zimn± wod±.

Klar o którym debatujemy, utwardza siê na tyle, ¿e syfy siê nie wyrywaj± i daj± siê wyci±æ. Czas otwarcia jest krótki. Miêdzy warstwami 3 minuty. Nie wiêcej.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

KK 
Wys³any: 2015-02-01, 13:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Co z polerowaniem np po 2 dniach?
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2015-02-01, 13:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
no fakt, nie wzi±³em pod uwagê, ¿e to 1:1. Jak dobry jako¶ciowo to pewnie by siê przyj±³! a w 5l bañkach jest? jako¶ taniej?
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 13:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Jest tylko w litrówkach, a poleruje siê normalnie tak jak ka¿dy lakier tego typu.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

KK 
Wys³any: 2015-02-01, 13:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
@Kalbi, orlen dowozi cystern± ;)
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2015-02-01, 13:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
no dobra to teraz co to za lakier jest? czy mamy sobie w necie poszukaæ? :D
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 13:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
kalbi napisa³/a:
no dobra to teraz co to za lakier jest? czy mamy sobie w necie poszukaæ? :D

Powodzenia!
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

unek
Wys³any: 2015-02-01, 13:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
trze¼wy inaczej, a jak± wilgotno¶æ uwzglêdni³e¶ ?? przy tym twoim klarze :D

Bo np mipa ma co¶ podobnego :D

http://www.optionall.pl/a...ipa-2k-hs-cx-3/
  
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 13:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Zaczynamy rozmawiaæ o rzeczach które nie interesuj± zwyk³ego gara¿owca.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

unek
Wys³any: 2015-02-01, 13:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
trze¼wy inaczej, A mnie to interesujê ... Bo przy utwardzaniu jest to wa¿ne .
Wiêc podasz ten klar czy po prostu bêdziesz bawi³ siê z nami kto zgadnie :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 13:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie o wilgotno¶æ. Natomiast pamiêtam ze szko³y, ¿e Polska jest jednym z bardziej wilgotnych krajów, wiêc wahania rzêdu 4% miêdzy porami roku i rejonami Polski, stanowi±ce oko³o 5% ¶redniej wilgotno¶ci w Polsce, nie s± tak istotne. Lakier schnie w 45 minut w szopie w po³udniowej Polsce. W szopie zosta³o nagrzane koz± do 20 stopni i tyle te¿ mia³ lakierowany element.
 

Miki
Wys³any: 2015-02-01, 15:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
trze¼wy inaczej, tu nie chodzi o pory roku, a o to co jest na posadzce w szopie przy lakierowaniu.
_________________
Mart-Dent
 

unek
Wys³any: 2015-02-01, 15:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Nie wyje¿d¿aj mi tutaj z geografi± i moimi brakami :D
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie o wilgotno¶æ
Bardzo dziwne gdy¿ znasz cenê produkty ,parametry wysychania i proporcjê .. wynika z tego , ¿e produkt jest wdro¿ony do sprzeda¿y a co za tym idzie musi mieæ INSTRUKCJÊ TECHNICZN¡ a przy takich klarach WILGOTNO¦Æ jest podawana :!:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-01, 15:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ja tylko dywaguje o produkcie który posiada po¿±dane w³a¶ciwo¶ci, ale pozornie wysoka cenê, bêd±c ciekawym czy taki produkt przyjmie siê na rynku. Nie mam na my¶li ¿adnego konkretnego produktu.
Ale w sumie, fajnie by by³o gdyby kto¶ zacz±³ sprzedawaæ taki produkt....
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

fred4 
Wys³any: 2015-02-01, 18:44   Re: Lakier bezbarwny który wysycha w 45 minut.
0
UP DOWN

Posty: 11
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Za³ó¿my czysto teoretycznie, ¿e w Waszej mieszalni pojawia siê lakier bezbarwny w cenie 200z³ brutto za litr w komplecie. Lakier jest w proporcji 1:1. Aplikujemy go na 1,5 warstwy w ostêpie 3 minut. Pierwsza warstwa 60% druga pe³na wylana.
Lakier po 15 minutach mo¿na ju¿ dotykaæ nie zostawiaj±c ¶ladów a po 45 minutach jest ju¿ utwardzony na tyle, ¿e mo¿na wycinaæ syfy i polerowaæ. To wszystko oczywi¶cie w temp. 20 stopni. Lakier po utwardzeniu nie ga¶nie. Jest taki jak bezpo¶rednio po na³o¿eniu.

Czy taki produkt, w tej cenie, pozostanie w krêgu waszego zainteresowania?


Te¿ ju¿ slysza³em o tym produkcie, mniej wiêcej dwa miesi±ce temu. Z tego co pamiêtam by³a jeszcze adnotacja o tym, ¿e schnie lepiej w zwiêkszonej wilgotno¶ci. Reszta parametrów, proporcja schniêcie cena to samo.
 

sev-car
Wys³any: 2015-02-02, 01:50   
0
UP DOWN

Posty: 24
jak± ma grubo¶æ warstwy po utwardzeniu?
 

Siekiera
Wys³any: 2015-02-02, 09:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
fred4 napisa³/a:
Te¿ ju¿ slysza³em o tym produkcie, mniej wiêcej dwa miesi±ce temu. Z tego co pamiêtam by³a jeszcze adnotacja o tym, ¿e schnie lepiej w zwiêkszonej wilgotno¶ci. Reszta parametrów, proporcja schniêcie cena to samo.

To nie koniecznie musi byæ to o czym s³ysza³e¶. To ¿e teraz novol pu¶ci³ plotkê ¿e pracuj± nad takim lakierem co siê lepiej utwardza w wilgotnych pomieszczeniach i jest 1+1 to nie znaczy ¿e to samo. Przecie¿ novol ju¿ kiedy¶ mia³ lakier 1+1 i to by³ zwyk³y MS.
A o lakierach które lepiej sie utwardzaj± wilgoci± to ju¿ teraz nie tylko novol mówi, Axalta ju¿ wprowadza taki klar "na dniach" tylko pytanie czy cena bêdzie dostosowana do norek bo przecie¿ w kabinach to bêdzie za sucho ;)
 

unek
Wys³any: 2015-02-02, 11:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Siekiera napisa³/a:
bo przecie¿ w kabinach to bêdzie za sucho
A w lato jest sucho ?? :D

Siekiera napisa³/a:
Axalta ju¿ wprowadza taki klar

http://flipbook.axaltacs....PL_28092014.pdf
To nie jest taki sam klar o czym piszê trze¼wy inaczej, popatrz na 1 post...
 

sev-car
Wys³any: 2015-02-02, 15:12   
0
UP DOWN

Posty: 24
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Chcia³em jeszcze doprecyzowaæ dane studium op³acalno¶ci...
Lakier jest 1:1 a wiêc za 200z³ mamy 2 litry mieszaniny.
Zdecydowana wiêkszo¶æ klarów jest 2:1, a wiêc porównuj±c cenê objêto¶ci do ceny objêto¶ci innych lakierów, ten lakier wyjdzie 150z³.

To wszystko siê zgadza bo objêto¶æ objêto¶ci±, tylko jak ma siê wydajno¶æ takiego lakieru w m2/ l do typowego HSa 2:1. Bo z tego co wiem to takie expresowe lakiery s± bardzo rzadkie, a co za tym idzie ma³o wydajne ;)
Ps. mogê siê myliæ bo nie wiem co to dok³adnie za lakier ;)
 

Siekiera
Wys³any: 2015-02-02, 16:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
unek napisa³/a:
Siekiera napisa³/a:
bo przecie¿ w kabinach to bêdzie za sucho
A w lato jest sucho ?? :D

Siekiera napisa³/a:
Axalta ju¿ wprowadza taki klar

http://flipbook.axaltacs....PL_28092014.pdf
To nie jest taki sam klar o czym piszê trze¼wy inaczej, popatrz na 1 post...


A ty mnie pytasz czy sprawdzasz? W lecie mo¿e byæ sucho ale czêsto jest bardzo wilgotno, natomiast w kabinie jest sucho, chyba ¿e kabina s³u¿y jedynie do odpylania to wtedy mo¿e byæ wilgotno ;P

Na co w tej gazecie mam patrzeæ bo nie znalaz³em?
Ja nie wiem jaki klar ma trze¼wy, mi chodzi³o jedynie ¿e z niektórych komenarzy wynika³o ¿e je¿eli to klar 1:1 to na pewno ten co potrzebuje wilgoci a klarów 1:1 mo¿na znale¼æ wiêcej.
 

unek
Wys³any: 2015-02-02, 18:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Siekiera napisa³/a:
klarów 1:1 mo¿na znale¼æ wiêcej.
podaj mi ten co ma wyj¶æ z
Siekiera napisa³/a:
Axalta
bo jako¶ nie mogê znale¼æ 1:1 u nich ...
A w tej gazetce masz jeden z szybkich klarów ale 2:1

Siekiera napisa³/a:
A ty mnie pytasz czy sprawdzasz?
czyli nie nadajê siê na kabinê ten klar ?? w lato ? :D
 

Siekiera
Wys³any: 2015-02-02, 18:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
To przecie¿ ty skierowa³e¶ dyskusjê w stronê wilgotno¶ci a sev-car, powi±za³ to z proporcj± 1:1 i wysz³o tak jakby rozmowa by³a o czym¶ nowym (z novola) a podejrzewam ¿e trze¼wy mia³ zupe³nie inny lakier na my¶li i w ogóle nie zwi±zany z lakierami utwardzanymi wilgoci±. Co jak co ale novola to by chyba nie reklamowa³ ^^

A to ¿e czego¶ nie ma w gazetce to nie znaczy ¿e nie bêd± tego zaraz wprowadzaæ. Mo¿e to lepsze podej¶cie ni¿ novola z tym podk³adem poliestrowym. Nadrukowali reklam a podk³adu (natryskowej) jak nie by³o tak nie ma. Pyta³em dystrybutora to powiedzia³ ¿e nie ma tego na razie w sprzeda¿y bo jakie¶ problemy z tym by³y a szum siê zrobi³ :sciana:
Zreszt± w novolu tak zawsze by³o, zapowiadali ¿e ju¿ maj± a dopiero za kilka miesiêcy wchodzi³o do sprzeda¿y. Zmieniam temat, sorki ;)
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-02, 21:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera napisa³/a:
o jak co ale novola to by chyba nie reklamowa³ ^^

Czemu!? Ja zawsze twierdzi³em, ¿e maj± znakomite produkty. Poza mieszalnikiem.

Ucinam spekulacje. Lakier o którym napisa³em to brand o którym nikt z Was raczej nie s³ysza³. Nie ma go w Polsce.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2015-02-02, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie mam na my¶li ¿adnego konkretnego produktu.
Ale w sumie, fajnie by by³o gdyby kto¶ zacz±³ sprzedawaæ taki produkt....


trze¼wy inaczej napisa³/a:
Lakier o którym napisa³em to brand o którym nikt z Was raczej nie s³ysza³. Nie ma go w Polsce.


:spoko:
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-02, 21:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
O co Ci chodzi? o to, ¿e staram siê ukryæ nazwê?
Rzuci³em temat jako formê badania rynku, i nagle zaczê³y siê naciski, ¿e jak nie powiem nazwy to sobie sami poszukacie.
S± pewne informacje, które z pewnym wzglêdów powinny pozostaæ tajemnic±. Je¿eli nie podaje nazwy produktu, to widocznie mam jaki¶ powód, a je¿eli kto¶ tego powodu nie widzi lub siê nie domy¶la, i ci¶nie aby siê tego dowiedzieæ, to niech siê nie dziwi, ¿e w moich postach pojawia siê nuta dezinformacji.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2015-02-02, 21:55   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
trze¼wy inaczej napisa³/a:
O co Ci chodzi?
o to, ¿e krêcisz. Ogólnie to nie interesuje mnie ta nazwa ale po co oszukiwaæ ludzi i raz pisaæ tak, a raz siak.
_________________

 
 

unek
Wys³any: 2015-02-02, 22:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
kalbi, Masz racjê .. ja ju¿ w po³owie tego tematu krêcê sobie beczkê :D

Ale ju¿ nie chce mi siê ci±gn±c to dalej ^^ bo du¿¿ooo tego siê nagromadzi³o u jednego jak u 2 hehe ....
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-03, 07:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Czyli co? Taki klar ma przysz³o¶æ w Waszych warsztatach, czy nie ma?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2015-02-03, 19:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Moim zdaniem trudno powiedzieæ. 2-3 lata wstecz K2 próbowa³o wprowadziæ super szybkie lakiery Kristal przy w³a¶nie wysokiej cenie i nie przesz³o :nie:
 

sev-car
Wys³any: 2015-02-03, 20:08   
0
UP DOWN

Posty: 24
Moim zdaniem nie za bardzo siê przyjmie taki lakier, ma³o kto siê skusi za tak± cenê, ale nadal mnie interesuje jak± ma wydajno¶æ ten lakier?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-03, 20:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie wiem jak± ma wydajno¶æ teoretyczna. Na element w praktyce idzie go tyle samo co VHS'a
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Dementor
Wys³any: 2015-02-04, 07:20   
0
UP DOWN


Posty: 364
Ja zacytujê samego siebie z innego w±tku ;)


Dementor napisa³/a:
A druga sprawa to suszenie w komorze. Napisz ilu z twoich klientów suszy prawid³owo w komorze tak ¿eby element nagrza³ siê do tych 60 st. Ja takiego nie znam! Mo¿e dlatego ¿e nie sprzedajê do ASO ale mam kilku sporych klientów którzy maj± kabiny i tam suszenie zawsze wygl±da tak ¿e nastawi± na sterowniku 60 st jak dojdzie temp do tych 60 to wy³±czaj± palnik i tak zostawiaj± do wystygniêcia.
Jak wiesz, temp, elementu dosz³a do 40-kilku stopni czyli ten czas podawany do polerowania wyd³u¿a siê pewnie 5-6 razy.
Ale nikomu kogo znam takie suszenie nie przeszkadza a wrêcz jest to na rêkê bo zazwyczaj jest tak ¿e przed samym lakierowaniem jest tyle oklejania, przemywania i zawsze brakuje czasu ¿e w warsztacie jest syf, wszystko porozrzucane i trzeba to jako¶ ogarn±æ i to jest ten czas kiedy ju¿ stres po lakierowaniu mija i mo¿na na spokojnie wypaliæ papieroska umyæ pistolety i ogarn±æ chlewik ;) a przy okazji s± oszczêdno¶ci na paliwie.
W normalnym warsztacie (nie ASO) wiêcej czasu traci siê na chodzenie w kó³ko i szukanie np. klucza do pistoletu ni¿ to co mo¿esz zyskaæ na porz±dnym wypalaniu klaru ^^
 

lukas
Wys³any: 2015-02-05, 15:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Pytanie do kogo bêdzie skierowany produkt? Jak do warsztatów klasy B - C to nie ma szans a jak do ASO i klasy A to mo¿e wypaliæ
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang