Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kwazik
Wys³any: 2015-02-11, 00:51   Zabezpieczenie antykorozyjne zbiornika paliwa
0
UP DOWN

Posty: 2
Cze¶æ :)
Jestem w trakcie odbudowy swojego youngtimera i teraz przysz³a kolej na wymianê baku.
Bak ju¿ niedostêpny w aso, zamienników brak, s± tylko u¿ywki.

U¿ywka zdobyta, z ogniskami powierzchownej rdzy, bez widocznych g³êbszych ubytków.
Znalaz³em zak³ad co odnawia zbiorniki (piaskowanie, epoksyd, baranek, lakier wykoñczeniowy).

Chcia³em trochê poprawiæ ich technologiê zabezpieczania antykorozyjnego (nie podoba siê mi baranek).

Poczyta³em i takie co¶ urodzi³o siê w mojej g³owie:
1. piaskowanie
2. fertan
3. podk³ad epoksydowy (np. Novol Protect 360)
4. lmasa elastyczna (Noxudol Autoplastone lub APP MS Polymer)
5. malowanie masy elastycznej
6. Noxudol 900

Pasuje mi Noxudol Autoplastone bo nak³adana pêdzlem i nie trzeba kupowaæ specjalnego pistoletu, ale mo¿e APP lepsze ???
Lakier wykoñczeniowy idzie na podk³ad czy dopiero na masê elastyczn± ???
Lakier, który idzie na masê elastyczn± ma byæ z jakimi¶ uplastyczniaczami ???

Pzdr
kwazik
 

SamSobieSzefem
Wys³any: 2015-02-11, 21:48   
0
UP DOWN


Posty: 154
kolego

szczerze powiem ¿e po piaskowaniu epoksyd to najlepsze wykonanie tej pracy
co do baranka na epoksyd to kolejne bardzo dobre rozwi±zanie

pierwsza kwestia

epoksyd jest bardzo twardy ale bez barana na baku szybko siê obije st±d to dobry pomysl

druga sprawa - podejrzewam ¿e zaklad ten u¿ywa epoksydu któego benzyna nie rozpuscza a te¿ z moich informacji nie ka¿dy jest do tego dobry i po 7 dniach dopiero jest nie aktywny
nawet je¶li po 12 godzinach odesch³

3 sprawa uwa¿aj bo piaskuj±c mimo wielkiego przeci±gu leci du¿o iskier i czêsto zbiorniki wybuchaj±
ospawaniu ju¿ nie wspomne bo zalewaæ wod± do spawania to nie sposób - nie powstanie przetop a piaskuj±c i tak narobisz dziur

po prostu bardzo ale bardzo trzeba wiedzieæ co siê robi a zbiorniki lubi± zaskakiwac
_________________

 

kwazik
Wys³any: 2015-02-11, 22:44   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dziêki za odpowied¼ :)

Sam przy baku nic nie bêdê robi³ (piaskowanie, spawanie itd) - wszystko jest po stronie zak³adu, który zajmuje siê renowacj±.

Na szczê¶cie s± otwarci na propozycje innych technologii i st±d moje pytanie na forum, aby zrobiæ to lepiej.

Spotka³em siê jeszcze z Line-X, jutro bêdê dzwoni³ po zak³adach, które to napylaj± i dowiem siê o cenê, czyli zak³ad musia³by tylko wypiaskowaæ i daæ podk³ad epoksydowy, a jako zabezpieczenie by³by Line-X.
Kwestia jeszcze ile by to kosztowa³o w przypadku baku, bo cena jednak jakie¶ tam ma znaczenie...

Pzdr
kwazik
 

Siekiera
Wys³any: 2015-02-11, 22:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
kwazik napisa³/a:
Spotka³em siê jeszcze z Line-X, jutro bêdê dzwoni³ po zak³adach, które to napylaj± i dowiem siê o cenê, czyli zak³ad musia³by tylko wypiaskowaæ i daæ podk³ad epoksydowy, a jako zabezpieczenie by³by Line-X.
Kwestia jeszcze ile by to kosztowa³o w przypadku baku, bo cena jednak jakie¶ tam ma znaczenie...


Jest cos tañszego do ma³ych robótek i wystarczy pistolet do baranka

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=9259
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga