Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Robertlodz09 2015-02-15, 21:59
Autor Wiadomo¶æ
patyiv
Wys³any: 2015-02-15, 19:12   Efekt Candy na czarnym
0
UP DOWN

Posty: 3
Jestem tutaj nowy i bêdzie to mój pierwszy post, tak¿e chcia³bym przywitaæ siê ze wszystkimi.

Aktualnie pracujê nad do¶æ oryginaln± kolumn± g³o¶nikow±, która wymaga nie mniej oryginalnego malowania :) . Czê¶æ bry³y ma byæ pokryta efektem ¿ó³tego chromu - odpowiednia baza + ¿ó³ty candy. Reszta kolumny chcia³bym aby by³a czarna z ¿ó³tymi refleksami. Farba "candy" jak± uda³o mi siê dostaæ to Standox Brillant (teraz widzê, ¿e zmieszano go z nie najw³a¶ciwsz± ¿ywic±). O ile ¿ó³ty chrom jako¶ tam ogarniam to mam problem z efektem czarnego lakieru. Chcia³bym uzyskaæ efekt jak na tym filmie:

www.youtube.com/watch?v=Xm33NXL1Shg

1:11 filmu, lewa ³y¿eczka



I tutaj mam pytanie do fachowców - jakich farb i technologi u¿yæ aby mo¿liwie mocno zbli¿yæ siê do tego efektu? Moje pierwsze próby s± nie udane, refleks ¶wiat³a jest bia³y, a ¿ó³te zabarwienie widaæ tylko pod mocnym k±tem padaj±cego ¶wiat³a.
 

rogal-master1
Wys³any: 2015-02-15, 19:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
http://lakierowanko.info/...tart=100#114233 Napisz do kolegi CHINO
 

Chino 
Wys³any: 2015-02-15, 21:52   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Hej,

Bardzo chêtnie pomogê ale tak naprawdê na tym filmiku nic nie widaæ.
A te standoxy i inne mieszalniki to z candy wiele wspó³nego nie maj± poza czê¶ciow± transparentno¶ci± i w miare ¿ywymi barwami ;) Do tego trudniej sie aplikuj± ni¿ powinny i same z nimi problemy - z tym z powtarzalno¶ci±.

Wracaj±c do ³y¿ki - Ale to równie dobrze mo¿na uzyskaæ k³adac lakier Kosmic Krome Gold na czarnej bazie. Nie widze te¿ dokladnie czy tam jest jakie¶ ziarno ale równie dobrze mozna po³o¿yc lakier pokroju pagan gold na niemetalicznej tudzie¿ metalicznej z maleñkim ziarnej bazie. - Sam lakier w sobie (kandy) to bana³, trzeba tylko spróbowac u¿yæ 3-4 ró¿nych baz pod spodem.
Podsumowuj±c tak jak mówiê - u¿ywajac odpowiedniego cukierka (tworzenie czegos na mieszalniku tylko utrudnia CI sprawê i nigdy to nie bêdzie to), próbujac robiæ natrysk na kilku bazach (daj przykladowo niemetaliczna srebrna, niemetaliczn± jasno szar±, niemetaliczn± z³ot± i kolejno te same metaliczne tylko dodatkowo grafitow± z mikroskopijnym ziarnem), przykryj odpowiednio klarem (³y¿ki nei maja na filmiku du¿ego po³ysku ... wiêc nie wiem co wymodzili. Albo nic albo jest klar lekko matuj±cy) i znajdziesz szybciutko w³a¶ciwy efekt :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

patyiv
Wys³any: 2015-02-16, 19:47   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dziêkuje bardzo za odpowiedzi, chocia¿ pocz±tkowo my¶la³em, ¿e mój temat zosta³ usuniêty :) . Lakier "candy" który posiadam ma ju¿ w sobie jakie¶ mikroskopijne i rzadkie ziarno:


Nie patrzcie Panowie na wtr±cenia :blee: . Warsztat jeszcze nie wysprz±tany.

Jednak efekt odbicia w ¿ó³æ jest minimalny. W tym tygodniu spróbujê wdro¿yæ Chino twoje pomys³y i wypróbowaæ ró¿ne bazy. Ziarno raczej ma³e ni¿ du¿e, tak? Jak to jest z Candy od HOK, czy te farby maj± w sobie du¿± zawarto¶æ ziarna, per³y? Przegl±da³em przyk³ady po³o¿enia UK12 na ró¿nych bazach i w³a¶nie wydaje mi siê ¿e zawarto¶æ jest du¿a, chocia¿ zawsze my¶la³em, ¿e Candy jest jak kolorowy sok ;)
 

Chino 
Wys³any: 2015-02-17, 15:50   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Jak to Candy ma ziarno?
Candy nie ma prawa mieæ ziarna :) Jedyne ziarno w candy jakie widaæ to to w bazie, ktore le¿y pod Candy :)
Chcesz mieæ czarny lakier, który dopiero w mocnym ¶wietle przechodzi w ¿ó³ty? Dobrze sie rozumiemy?
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

patyiv
Wys³any: 2015-02-18, 08:56   
0
UP DOWN

Posty: 3
Tak w³a¶nie ma byæ. Najlepiej gdyby ¶wiat³o nie musia³o byæ a¿ tak mocne :) . Musze w takim razie dowiedzieæ siê co to za wtr±cenia i której warstwie.
 

Chino 
Wys³any: 2015-02-18, 09:27   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Te¿ mo¿na w takim razie pokombinowac wariacje z pagan gold'em na jakiejs perle ale to juz mówie, grubsza zabawa.
Tak czy inaczej wykonalne ;)
Dobr± opcj± jest jeszcze polozyc ten lakier na czarnym metaliku. Tam gdzie czarne - bedzie czarny a tam gdzie bêdzie wchodzilo swiat³o na ziarno - bedzie z³ote ;)
Mówiê - przy kilku natryskach ogarniesz. Ja w 100% nie jestem w stanie CI pomoc, gdy¿ po filmiku nie widzê oczyma wyobra¼ni dokladnie efektu, ktory chcesz osiagn±æ
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group