Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
szybki bil
Wys³any: 2008-07-21, 20:15   Wynagrodzenie lakiernika (za element)
0
UP DOWN

Posty: 39
Witam.
Ile aktualnie macie p³acone od detalu i czy w grê wchodz± jakie¶ dodatki.
 

elakiery.pl
Wys³any: 2008-07-22, 17:32   
0
UP DOWN

Posty: 40
jako lakiernik srednia placa to 2800 netto na reke
_________________
Lakiery samochodowe, Stojaki lakiernicze oraz materia³y lakiernicze pe³na gama us³ug i towarów.
www.elakiery.pl Sklep internetowy
 

szybki bil
Wys³any: 2008-07-22, 20:12   
0
UP DOWN

Posty: 39
Nie chodzi ni o to ile zarabiacie,ale ile macie za element.

**Admin** Jak poprawnie TEMAT napiszesz to nie bêdziesz musia³ t³umaczyæ tego o co pytasz. Jestem tylko "technicznym" i ma³o tu zagl±dam, wiêc nie wypowiem siê w kwestii "opcja szukaj"
 

pitterek 
Wys³any: 2008-07-22, 20:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
ja jestem pomocnikiem lakiernika i mam sta³± pensje co miesi±c. lakiernik tez. czasami robimy we dwoch 7 el. w podklad i dajemy rade sie wyrobiæ a czasami mamy lajcik i do zrobienia zderzaczek;) ogolnie nie narzekam
_________________
Pit
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-07-23, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Hmm... no to ja napiszê, ¿e pracuj±c w jakby nie by³o pañstwowym zak³adzie ('PKM S-ec')muszê stwierdziæ i¿ moje wynagrodzenie jak na lakiernika jest ¶mieszne...

Mam p³acone na godziny (10pln/h brutto) a nie od przerobu, ale s± i tego plusy, bo robie 8h i nie musze siedzieæ po godzinach. Maluje autobusy, wiêc przyk³adaæ siê specjalnie nie musze, choæ z przyzwoito¶ci i tak to robie (choæ bywaj± wyj±tki :oops: )
Brutto za ca³y miesi±c wychodzi mi na ogó³ 1550 pln, ale do tego dochodzi mi premia regulaminowa 20% czyli brutto powieksza sie o kolejne 320 pln. Po odjêciu podtków i sk³adek do rêki zostaje minimum te 1300 - 1400 pln. Jakbym mia³ to przeliczyc na element to nie wiem czy wysz³oby 20 pln za element :grin: .

Tyle tylko ¿e po godzinach mam tyle czasu ¿e moge robiæ u siebie i wychodze spokojnie na drugie tyle lub wiêcej :wink:
 

krzysiek124
Wys³any: 2008-07-24, 08:58   
0
UP DOWN

Posty: 138
lakieruje w fabryce, pracuje na 3 zmiany, bite 8 godzin lakieruje auta na linii produkcyjnej, na godz. wychodzi czasem 40 elementow, linia jedzie 24h.... zarabiam na reke z 1 sobota ok 2500zl... jak by placili mi za element 1zl to bym byl milionerem.... 2 razy w roku premia /prawie tyle co pensja/, bony na swieta ok 400zl, czasem jakis bonus ok 50zl..... praca bardzo ciezka, ciagle w biegu, nie ma czasu zeby sie po dupie podrapac, zatyczki w uszachach, maska sata z doprowadzonym powietrzem do oddychania i tak 8h.... 2 przerwy 15 i 20 minut, malowanie pistoletem bezgrawitacyjnym... czasem w niedziele do pracy, a czasem 7 dni w pracy...

tylko maluje, nawet farbe i cisnienie kto inny ustawia....
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-24, 14:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
W jednej pracy mam 70z³ za element z ubezpieczeniem a w drugiej mam 110z³ bez ubezpieczenia. Dorabiam po godzinkach, nikt nie goni luzik. Tylko ze ca³y dzien schodzi na pracy z sobotami.
_________________
Bart
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-08-03, 02:11   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
mebarth, w przypadku calosciowek jak masz liczone?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-03, 06:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
normalnie ilosc elementów X 70z³ czyli srednio wychodzi 700 do 900 z³ jesli jakies boczki czy listewki dodatkowo, odrzwia i inne piedro³y co zajmuj± czas. Nic nie rozbieram - od tego jest kowal. No ewentualnie jakies drobnostki. Nie mam na to czasu.
_________________
Bart
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-08-03, 11:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
100zl za zrobienie rozebranego elementu (na czarno) to przyzwoita stawka?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-03, 13:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
kpopis napisa³/a:
100zl za zrobienie rozebranego elementu (na czarno) to przyzwoita stawka?


Jak dla mnie, tak. Ja bym sie nie pogniewa³ jakby mi tyle ktos da³.
_________________
Bart
 
 

domagalka 
Wys³any: 2008-08-05, 06:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Witam. a je¿eli chodzi o zrobienie elementu we w³asnym warsztacie. zdj±æ element, naprawiæ, polakierowaæ, za³o¿yæ i wypolerowaæ. Ile za tak± robotê????? Proszê napiszcie.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-08-05, 07:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
450-550 zl (b³otnik, drzwi)
500-650 (maska)
500-650 (dach)

wszystko zalezy jak wielki elementy i jak duze uszkodzenia, ceny sa orientacyjne i tak.
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-05, 18:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
kalbi napisa³/a:
450-550 zl (b³otnik, drzwi)
500-650 (maska)
500-650 (dach)

wszystko zalezy jak wielki elementy i jak duze uszkodzenia, ceny sa orientacyjne i tak.


Ceny masz fajne...ale to GARA¯... u sasiada robia po 250z³.
I co powiesz? Ostatnio przyjecha³ facet POLO na zderzak do malowania, zero klejenia tylko ryski ale kupe scigania bo przedni i nowe polo to wielki zderzak...zdjecie i za³ozenei to godzina schodzi...rozbrojenie bo kupa plastików... stary krzykna³ 400z³ i facet sie obrazi³ i juz nie przyjecha³. I to nie GARAZ tylko duza buda. I co powiesz? Tak jak Ty piszesz to by kazdy chcia³ liczyc, no chyba ze Ty masz tyle sczescia i tyle dostajesz co TU piszesz.
_________________
Bart
 
 

Pono
Wys³any: 2008-08-05, 19:04   
0
UP DOWN

Posty: 48
wydaje mi sie ze chodzilo mu o ceny z blacharka :>
 

domagalka 
Wys³any: 2008-08-05, 20:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Ja jak robie to zale¿y jak bardzo element jest zniszczony. Od 250z³ w góre.
 

anowi
Wys³any: 2008-08-06, 07:27   
0
UP DOWN

Posty: 39
mebArth napisa³/a:
stary krzykna³ 400z³ i facet sie obrazi³ i juz nie przyjecha³. I to nie GARAZ tylko duza buda. I co powiesz? Tak jak Ty piszesz to by kazdy chcia³ liczyc, no chyba ze Ty masz tyle sczescia i tyle dostajesz co TU piszesz.


Wiesz, mebarth, pytanie nie do mnie, ale siê wtr±cê. Wydaje mi siê, ¿e trzeba siê trzymaæ swojej ceny (zwlaszcza ¶miesznie niskiej w tym przypadku) a ten go¶æ niech idzie tam gdzie taniej i poogl±da sobie swoje nowe Polo za pó³ roku, czy rok. Podejrzewam, ¿e nie bêdzie ju¿ takie ¶liczne. Dopóki tumany na w³asnej skórze siê nie naucz± to tak bêdzie. Trzeba to przetrwaæ
 

kalbi 
Wys³any: 2008-08-06, 08:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
takie sa ceny koledzy, nikt nie bedzie robil za g³odowe stawki. Po co mam zmyslaæ stawaki, ktos siê pyta³ to odpowiadam !!!

Podlicz sobie materia³y wszystkie i koszty eksploatacji warsztatu - jesli to mialoby byc za 250 zl/elemant to mozna pakowaæ walizki

[ Dodano: 2008-08-06, 09:37 ]
mebArth napisa³/a:
u sasiada robia po 250z³.


dla mnie u sasiada moga robic i po 50 zl, a mnie to zlewa. Ponizej 450 nikt nie bedzie schodzil
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-06, 18:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
moze was zlewa to ze za miedza robi± po 250, lub to ze trzyjmacie sie swojej ceny...Jesc trzeba paliwo zalac trzeba...na browarka isc trzeba..i skad to brac? Jak sie scicle utrzymam tego np400zl i wszyscy sie obraz± to nie bedzie co robic...i co mam ¿rec? sszpachle popijaj±c nitrem? Tak gadacie...Wiec musze zejsc czasem z ceny jak widze ze klient sie wacha. Wole mniej zarobic niz nie zarobic WCALE bo sie ujmê dum± ze JA CHCE TYLE I KONIEC :/
_________________
Bart
 
 

jacek
Wys³any: 2008-08-06, 19:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
Lepiej mieæ 10-metrowe kolejki po np.400 ni¿ 100-metrowe po 250 je¶li mi bêdzie brakowaæ roboty to opuszczam z ceny
 

kalbi 
Wys³any: 2008-08-06, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
zale¿y kto jakie ma koszty jeszcze utrzymania warsztatu, pracowników oraz w zale¿no¶ci od jako¶ci (czyt. ceny) materia³ów. Poni¿ej tej ceny to interes jest na granicy op³acalno¶ci
_________________

 
 

szybki bil
Wys³any: 2008-08-06, 21:21   
0
UP DOWN

Posty: 39
Solidnemu lakernikowi trzeba dzi¶ zap³aciæ minimum 80z³ za detal,a i tak brak takich pracowników.
 

anowi
Wys³any: 2008-08-06, 21:22   
0
UP DOWN

Posty: 39
mebArth napisa³/a:
moze was zlewa to ze za miedza robi± po 250, lub to ze trzyjmacie sie swojej ceny......Wiec musze zejsc czasem z ceny jak widze ze klient sie wacha. Wole mniej zarobic niz nie zarobic WCALE bo sie ujmê dum± ze JA CHCE TYLE I KONIEC :/


No, ale popatrz, Ty spu¶cisz z ceny na np 350 to ci za miedz± pomy¶la dok³adnie tak samo jak TY i spuszcz± na 200. I co? Bêdziesz spuszcza³ dalej? W ten sposób w krótkim czasie bêdziecie obaj harowaæ za darmo. Czy o to Wam chodzi? Je¶li uwa¿asz, ¿e robisz lepiej to trzymaj siê swojej ceny. Jak jakis jeden palant z drugim sobie pójdzie bo lubi taniochê to krzy¿ mu na drogê. Wkrótce siê sam przekona, ¿e tanio to w sumie znaczy drogo, albo bêdzie takim struclem je¿dzi³. Nastêpnym razem przyjdzie do Ciebie :)
 

kpopis
Wys³any: 2008-08-06, 23:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Poza tym nie wszyscy klienci przyjezdaja obeznani w cenach lakierowania w calym powiecie. Zdarzaja sie tacy co podjezdzaja do 5-6 lakiernikow i pytaja sie o ceny a potem decyduja. Wielu jednak nie ma za bardzo pojecia ile moze kosztowac naprawa tego i tamtego i czesto mowimy ze 350zl i klient mowi ze rozumie i ze mu pasuje a pewnie nie raz gdyby temu samemu gosciowi powiedziec 600zl to tez by powiedzial ze zgadza sie na taka cene.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-07, 20:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@ anowi jest pewna granica której przekroczyc nie wolno. Jesli wtedy klient sie nie zgodzi to niestety do widzenia Panu.
@ kpopis - wczoraj przjechal gosc nubira...zderzak i b³otnik wycena z PZU 580z³ lakierowanie...i sie pyta czy sie zmiescimy? CO mam powiedziec? spadaj pan? Mi to zajê³o 6h pracy 0.3 l wody troszke podk³adu troszke szpachli...140z³ dla mnie wiec reszta dla szefa minus koszta. Zarobek ma³y ale na bu³ke jest :D
_________________
Bart
 
 

peter
Wys³any: 2008-08-07, 20:36   
0
UP DOWN

Posty: 133
anowi napisa³/a:
No, ale popatrz, Ty spu¶cisz z ceny na np 350 to ci za miedz± pomy¶la dok³adnie tak samo jak TY i spuszcz± na 200. I co? Bêdziesz spuszcza³ dalej? W ten sposób w krótkim czasie bêdziecie obaj harowaæ za darmo. Czy o to Wam chodzi? Je¶li uwa¿asz, ¿e robisz lepiej to trzymaj siê swojej ceny. Jak jakis jeden palant z drugim sobie pójdzie bo lubi taniochê to krzy¿ mu na drogê. Wkrótce siê sam przekona, ¿e tanio to w sumie znaczy drogo, albo bêdzie takim struclem je¿dzi³. Nastêpnym razem przyjdzie do Ciebie :)


moim zdaniem blad popelnil tutaj pracodawca @mebArth,dlatego ze placi od elementu 70 zl jak gdzies przeczytalem w jego postach.Gdyby placil procentowo to i mebArth by z ceny nie zjechal klientowi,bo im mniej by wzial od klienta tym mniej by zarobil.
Ciekaw jestem czy robilby np 2 elementy za 40-50 zl?
  
 

anowi
Wys³any: 2008-08-07, 21:08   
0
UP DOWN

Posty: 39
mebArth napisa³/a:
wczoraj przjechal gosc nubira...zderzak i b³otnik wycena z PZU 580z³ lakierowanie...i sie pyta czy sie zmiescimy? CO mam powiedziec? spadaj pan? Mi to zajê³o 6h pracy 0.3 l wody troszke podk³adu troszke szpachli...140z³ dla mnie wiec reszta dla szefa minus koszta. Zarobek ma³y ale na bu³ke jest :D


No te¿ mi argument:D Daj mi Panie Bo¿e jednego klienta w tygodniu z tak± wycen±. To¿ Ty mebarth przecie¿ w gara¿u nie pracujesz?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-07, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
anowi napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
wczoraj przjechal gosc nubira...zderzak i b³otnik wycena z PZU 580z³ lakierowanie...i sie pyta czy sie zmiescimy? CO mam powiedziec? spadaj pan? Mi to zajê³o 6h pracy 0.3 l wody troszke podk³adu troszke szpachli...140z³ dla mnie wiec reszta dla szefa minus koszta. Zarobek ma³y ale na bu³ke jest :D


No te¿ mi argument:D Daj mi Panie Bo¿e jednego klienta w tygodniu z tak± wycen±. To¿ Ty mebarth przecie¿ w gara¿u nie pracujesz?

NIe...ja pracuje w 2 firmach na 2 koncach krakowa i ca³kiem odmiennych technikach materia³ach kontaktach itp. Jakbym mia³ w domu kompresor to bym polecia³ z garazem troszke :D
anowi uwazasz ze te 580z³ to jest kokos?
_________________
Bart
 
 

anowi
Wys³any: 2008-08-07, 21:27   
0
UP DOWN

Posty: 39
Nie, to nie jest kokos. Ale jak masz wycenê z PZU to wystawiasz rachunek po REALNEJ roboczogodzinie i liczysz sobie uczciwie za swoj± pracê. No chyba, ¿e to by³ doopek co sobie wykupi³ autocasco w wersji 'kosztorys'. Takich cwaniaków nale¿y gnaæ dla zasady, ¿eby nastêpnym razem wykupili sobie REALNE ubezpieczenie.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-08-07, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mebArth napisa³/a:
wczoraj przjechal gosc nubira...zderzak i b³otnik wycena z PZU 580z³ lakierowanie...i sie pyta czy sie zmiescimy?


no sorka ale warsztat to nie instytucja charytatywna, u mnie to by nie przesz³o albo dop³aca albo idzie kalkulacja warsztatu, a z kalkulacji to z 1000 z³ by wysz³o.
_________________

 
 

Pono
Wys³any: 2008-08-07, 22:32   
0
UP DOWN

Posty: 48
ciekawi mnie jedno, ile macie na reke za miesiac? :>
 

kalbi 
Wys³any: 2008-08-07, 22:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
za ma³o :D
_________________

 
 

lukas
Wys³any: 2008-08-08, 06:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Mi sie wydaje, ¿e nie mo¿na tak podchodziæ do tematu, ¿e jak ja nie spuszczê z ceny to na pewno s±siedni warsztat pojedzie z cen± w dó³ aby tylko klienta zgarn±æ. Ludzie ju¿ teraz trochê inaczej patrz± na ¶wiat bo albo sami w swoich firmach walcz± o podwy¿ki albo zetknêli siê z dro¿ej±cymi us³ugami np. w budowlance a nawet jak id± do sklepu to coraz wiêksze rachunki p³ac±. Powoli do tego wszyscy przywykamy i trzeba to wykorzystaæ!

Klient obejdzie kilka warsztatów zobaczy ¿e ceny porównywalne i mo¿e siê zdecyduje na najtañszy warsztat ale t± informacj± na pewno siê podzieli ze swoimi znajomymi i w ten sposób idzie informacja w ¶wiat, ¿e dro¿ej± us³ugi lakiernicze.

Zobaczcie jak jest w budowlance. Jest tak du¿a poda¿ firemek remontowych pracuj±cych na czarno a jednak cenê trzymaj±, zw³aszcza jak wiedz± ¿e robi± dobrze. Ludzie boj± siê ju¿ teraz braæ kogo¶ przypadkowego bo nauczyli siê ¿e "tanie miêso to psy jedz±" wiêc szukaj± poleceñ. To jest najwiêksza reklama.

Jak uda siê nam delikatnie na pocz±tku rozmowy zasugerowaæ klientowi, ¿e jednak wolicie robiæ dok³adnie i nawet z jak±¶ choæby rêkojmi± na kilka miesiêcy (oczywi¶cie mówiê np. nowych elementach a nie klepanych) a pó¼niej na spokojnie wyt³umaczycie klientowi ile operacji trzeba wykonaæ aby mo¿na by³o na³o¿yæ lakier to klient nabierze respektu.

To mo¿e siê niektórym nie podobaæ, ale uwierzcie mi i bez obrazy, pracujê w tej bran¿y od wielu lat i doskonale wiem jak niektórzy lakiernicy potrafi± byæ nieprzyjemni w rozmowie a czasami s± wrêcz odpychaj±cy.
Albo jak klient us³yszy taki tekst "Przyjed¼ Pan, zrobi siê a o cenê nie martw siê, dogadamy siê" to od razu odwraca siê na piêcie. Uwierzcie mi, s³ysza³em taki tekst nie raz. A skoñczy³y siê ju¿ czasy ¿e lakiernik umawia³ terminy na trzy miesi±ce w przód i wo³a³ za ca³o¶ciówkê 7-8 kpln. Teraz trzeba traktowaæ klienta jak kogo¶ kto przychodzi do nas z pieniêdzmi i tylko od nas zale¿y czy zostawi je u nas.

Czasami warto po¶wiêciæ 10 min wiêcej i nawet zaprosiæ ch³opa do lakierni i pokazaæ jak wygl±da ca³y proces lakierowania. Oczywi¶cie jak mamy porz±dek :roll:
Klient poczuje siê dowarto¶ciowany jak jemu laikowi pokarzesz co to za praca to zaraz inaczej popatrzy na kwestiê ceny.
 

pitterek 
Wys³any: 2008-08-09, 22:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
lukas napisa³/a:

Czasami warto po¶wiêciæ 10 min wiêcej i nawet zaprosiæ ch³opa do lakierni i pokazaæ jak wygl±da ca³y proces lakierowania. Oczywi¶cie jak mamy porz±dek :roll:
Klient poczuje siê dowarto¶ciowany jak jemu laikowi pokarzesz co to za praca to zaraz inaczej popatrzy na kwestiê ceny.


zgadzam siê w 100 procentach. wielu ludzi niema pojecia jak z³o¿onym procesem jest przygotowanie i polakierowanie elementu, niektórym sie nawet wydaje ¿e lakiernicy bawi± siê pistoletem i taka jest ich praca :spoko: wiêc czê¶to lepiej jest wyt³umaczyæ co i jak wygl±daæ niz wyzywaæ gdy klient uzna ¿e 350-400pln za element to zdzierstwo :cool:
_________________
Pit
 

Siekiera
Wys³any: 2008-08-10, 09:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ja powiem krótko. Na dzieñ dzisiejszy moim zdaniem za nowy element do polakierowania (drobne szpachlowanie) powinno byæ minimum 400 z³ a za element po blacharce minimum 450 z³. Plus poprawka na klienta. Jak od razu robi wra¿enie cenzura to plus 50 z³ :>

A je¿eli chodzi o wynagrodzenie pracownika lakiernika to poni¿ej 100 z³ brutto za element to chyba ju¿ trochê s³abo. Netto OK.
 

GTI1
Wys³any: 2009-01-07, 20:58   
0
UP DOWN

Posty: 2
dzis by³em u jednego goscia w sprawie pracy i zaproponowa³ mi 50z³ za element bez zus itp. ^^ to chyba rekordowo niska stawka ^^
 

szybki bil
Wys³any: 2009-01-07, 21:29   
0
UP DOWN

Posty: 39
Bardzo szczodry ten pracodawca,a tak powa¿nie to jaka stawka by ciê zadowoli³a ?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-01-07, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a ile chcia³by¶ zarabiaæ na miesi±c na rêkê ? 50 z³ za element to mo¿e byæ du¿o i tak(ale tylko wtedy gdy masz pomocnika) mo¿ecie spokojnie ogarn±æ we dwóch 70-80 elementów miesiêcznie!!! 70x50 = 3500 z³ przy 80 el. masz ju¿ 4k na rêkê wiêc chyba nie jest ¼le wg mnie.
_________________

 
 

arti
Wys³any: 2009-01-07, 22:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
4 tys. na rêkê ale na dwóch. Chyba pomocnik za frajer pracowaæ nie bêdzie??? :roll:
 

kalbi 
Wys³any: 2009-01-07, 22:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lakiernik pracuje z elementu, a pomocnik ma sta³± stawkê powiedzmy.
_________________

 
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-07, 23:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
u mnie w okolicy ludzie lakierujacy auta (zeby nie mowic odrazu lakiernik) biora okolo:

200-250zl/el jesli ktos dorabia sobie w garazu czy szopie po godzinach

250-300zl/el jesli ktos pracuje na wlasna reke ale sam

300-400zl/el jesli ktos zatrudnia kilku pracownikow

400-600zl/el jesli ktos prowadzi duzy warsztat.

ale jak bylem na szkoleniu novola to ludzie spod poznania mowili ze u nich niektorzy robia juz za 90-100zl/el ale to bylo z 1,5 roku temu
 

GTI1
Wys³any: 2009-01-08, 20:16   
0
UP DOWN

Posty: 2
mysle ze minimum to jakies 70z³ z umow±,d³ugo nie orietowa³em sie w stawkach.A u tego goscia panowa³y warunki garazowe i o pomocniku mozna pomazyc
 

mezotr 
Wys³any: 2009-01-13, 18:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
co do cen za element
np. uszkodzona maska (taka ze nadaje sie tylko do wymiany)
jak bierzecie od elementu 350zl to jest cena naprawy starego elementu.tak a jak trzeba nowy(lub u¿ywany) element to wtedy jak jest z cena :idea: . doliczacie cene zakupu elementu do tych 350 i sami musicie zalatwic element czy klientowi mówicie zeby skolowal uszkodzone elementy i nie musicie sie martwic(jezdzic po szrotach) bo ja ju¿ niewiem jak to jest
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-13, 19:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
350 + element. No ciekawie by by³o jak ja da³em za maske od B4 550z³ (drogo bo ig³a orygina³ z grzanymi spryskami i wyg³uszk±) a mia³bym wziac 350 za malowanie z elementem :D
Co do za³atwiania - raczej sami za³atwiamy bo gosc co sie nie zna, zawsze jakiego¶ z³oma przywiezie i powie ze DOBRA CENA BY£A to kupi³.
A co do szrotów...jedzie sie raz w tygodniu abo do poznania po æwiartki i wynalazki lub do Gliwic na gie³de bo tam tanio i wszytsko maj±. S± jescze znajome szroty sklepy komisy handlarze ze wystarczy telefon i co¶ sie za³atwi zawsze.
_________________
Bart
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-01-13, 21:20   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
mebArth napisa³/a:
do Gliwic na gie³de bo tam tanio i wszytsko maj±.

W Gliwicach na gie³dzie jest wszystko od ubrañ po zwierzaka i pch³y. :)
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-01-13, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mezotr napisa³/a:
co do cen za element
np. uszkodzona maska (taka ze nadaje sie tylko do wymiany)
jak bierzecie od elementu 350zl to jest cena naprawy starego elementu.tak a jak trzeba nowy(lub u¿ywany) element to wtedy jak jest z cena :idea: . doliczacie cene zakupu elementu do tych 350 i sami musicie zalatwic element czy klientowi mówicie zeby skolowal uszkodzone elementy i nie musicie sie martwic(jezdzic po szrotach) bo ja ju¿ niewiem jak to jest


u mnie jest tak, ¿e przewa¿nie sami kupujemy elementy, co do maski to dochodzi lakierowanie tak¿e z drugiej strony tak¿e cena i tak siê zwiêksza. Czasem przy samochodach gdzie ciê¿ko cokolwiek znale¼æ to mówimy klientowi by te¿ sam stara³ siê co¶ poszukaæ... z allegro te¿ co¶ mo¿na wyszukaæ...
_________________

 
 

szybki bil
Wys³any: 2010-09-22, 18:14   
0
UP DOWN

Posty: 39
Mine³y dwa lata.Jak tam Panowie dosta³ ktos z was podwy¿ke,czy dalej szef twierdzi ¿e dok³ada do interesu.
 

petofiego21
Wys³any: 2010-09-29, 11:49   
0
UP DOWN

Posty: 4
Panowie ja lakiernikowi p³ace za elemet 100-150 z³ netto przestrzegam technologi napraw i te¿ cenie sobie swoje usugi za elemêt biorê od 350-800 z³ dach
materia³y id± ca³y czas do góry wiec nie mo¿emy obni¿aæ stawek za naprawy bo to jest bessês a jaki jest sês naprawiac 2 elemêty za 500 z³ jak mo¿na zrobiæ to na jednym tylko umiejêtnie trzeba porozmawiaæ z klientem tu cienioowanie tu gwarancja tu jakis rabacik i ³ykaj± jak m³ode pelikany
 

g_marker 
Wys³any: 2010-09-30, 18:04   
0
UP DOWN
Crazy_Peon

Posty: 88
hmmmmmmm bieda w tej samochodówce dziêki bogu w meblach siedze :blee:
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-09-30, 18:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
g_marker napisa³/a:
hmmmmmmm bieda w tej samochodówce dziêki bogu w meblach siedze :blee:


Hmmm. Z wypwiedzi kolegi pytofiego21 wynika, ¿e lakieruj±c u niego zarobi³ by¶ 15-20ty¶ do rêki. Jak dla mnie to wcale nie jest bieda. Ale widac w meblach tyle tygodniowo zarabiaj±.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga