Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Gandziorz
Wys³any: 2015-07-15, 10:09   Epoksyd t4w. Kto¶ ma z nim do¶wiadczenie?
0
UP DOWN


Posty: 217
Witam,
Mam pytanie do szanownego grona. Czy kto¶ ma b±d¼ mia³ styczno¶æ z podk³adem epoksydowym z T4W?
Maj± dwa epoksydy do wyboru.
T4W (59070) 10:1
T4W (59069) 1:1

Zale¿y mi na opinii co do skuteczno¶ci jako podk³ad antykorozyjny.

Z t4w litr gotowca do natrysku kosztuje ok. 30z³, tymczasem z novola np. protect 360 to koszt ok. 40z³/litr, z linii spectral (under 385) ju¿ 55z³/litr.

Jak wiadomo Cena Czyni Cuda. Chocia¿ z pocz±tku niezbyt chêtnie wzi±³em trochê materia³ów z t4w i uwa¿am ¿e s± na przyzwoitym poziomie.

Nie wiem jak to wygl±da z epoksydem.

Liczê na wasze opinie.
 

barteek933
Wys³any: 2015-07-15, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
kupi³em bo robi³em zamówienie i totalne gówno je¶li chodzi o nak³adanie. mia³em epoksyd novola i malowa³o siê nim elegancko. a t4w to takie badziewie ¿e tak ¶cieka ¿e wychodz± same zacieki, rzadkie gówno strasznie. chyba ¿e bêdziesz go nak³ada³ dysz± 1.0 to wtedy mo¿e jako¶ pójdzie. 100 razy ³atwiej lakierowaæ bezbarwnym ni¿ tym gównem. nie polecam. w dodatku s³abo schnie
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2015-07-21, 11:36   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Mia³em oba epoksydy tej firmy, Szczerze powiedziawszy nie jestem do nich przekonany. Nie chodzi o zacieki, fakt s± rzadkie ale pistoletem chiñskim z dysz± 1.3 wylewam je na super g³adko bez batów. Bardziej mi chodzi o ich w³a¶ciwo¶ci. By³ ma³y purchel , wyszlifowany praktycznie do 0 , odrdzewiony fertanem i da³em na to ich epoxydy , po 3 dniach stania na dworze (brak deszczu) pojawia³y siê takie kropki jakby rdzawe, poprawiony zabieg , dany podk³ad akrylowy polykar, i auto je¼dzi ju¿ miesi±c w tym podk³adzie i totalnie nic siê nie pojawi³o. Stosowa³em go na go³± blachê , now± i te¿ mia³em ten rdzawy nalot, wiêc raczej siê nie gryz³ z fertanem. Z t4w biorê bazy na calaki , klar 444 na auta na handel b±d¼ busy i nie mogê zbytnio z³ego zdania powiedzieæ, bazy maj± problem z pasowalno¶ci± niebieskich kolorów , lakiery ja¶niejsze i to do¶æ sporo. Je¶li chodzi o klar , to chyba zmienili jego sk³ad , kiedy¶ wylewa³ siê praktycznie na lustro przy 10% rozpucha, teraz da³em 15% rozpucha i ju¿ nie by³o tego praktycznie lusterka, fakt jest g³adki , ale widaæ do¶æ solidnie strukturê. Jako ¿e ja nie polerujê aut po lakierze , baran zosta³ :) . Tak jak piszesz , cena dzia³a cuda , dlatego siê nauczy³em , ¿e "tanie" nie zawsze znaczy dobre, Bazy i klar od nich bêdê dalej bra³, ale resztê materia³ów sobie darowa³em. Wolê przep³aciæ i mieæ pewno¶æ ¿e wszystko bêdzie na wysokim poziomie.
 

CR04
Wys³any: 2015-07-21, 22:39   
0
UP DOWN

Posty: 1
mam dok³adnie takie same do¶wiadczenia i opiniê, jak powy¿ej.
aczkolwiek klaru wiêcej od nich nie wezmê. co do epoxu 1:1, zrobi³em na nim 3 ca³o¶ciówki i przez dwa lata nic siê nie pokazuje. nie s± takie z³e. te¿ wylewam go 1.3mm :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang