Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
kpopis
Wys³any: 2008-08-03, 21:08   Chmurki na srebrze - dupont konwencja
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Mam nowy gun - Devilbiss GTI HVLP. Nie ten sam ktory jest dostepny w Polsce. Wersja z USA. Parametry ma podobne, zalecane cisnienie wejsciowe 2,0 bar.

Robie nim srebro z Opla Z147 oraz EZR z Peugot / Citroen. Problem jest taki ze nie moge sie pozbyc malutkich ciemniejszych chmurek. Sa prawie nie widoczne ale jednak. Probowalem na rozne sposoby. Mocniej rozcienczalem lakier (normalnie daje 1:0,8), przyblizalem pistolet, oddalalem, delikatnie przepylalem, nakladalem grubsze warstwy. Ogolnie jak nalozylem cinka sucha warstwe to byly bardzo widoczne. jak przyblizylem pistolet i dalem bardziej mokra to zrobilo sie w miare ok. Chcialem sie ich pozbyc calkowicie, kombinowalem ostro ale sie nie udalo.

W ktora strone isc? Tj dodac wiecej rozcienczalnika czy trzymac sie zalecen producenta? Rozlewac grubsze warstwy czy raczej przepylac na sucho?
 

peter
Wys³any: 2008-08-03, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 133
z rozpusczalnikiem nie kombinuj.Daj tyle ile potrzeba.Chmury predzej zrobisz jak masz za duzo rozpusczalnika w bazie.
Gdzie ci sie to pojawia na bokach czy elementach lezacych?
Baze wylewaj a nie pyl na sucho bo bedziesz mial pozniej problem z pokryciem tego lakierem.

konwencja dupont to 3:1,chyba nze to nie centari 6000, to tak jak piszesz 1:0.8 (600,slabo kryje.Sprobuj 6000 to zobaczysz roznice.Na dwie warstwy srebro kladziesz)

jakie cisnienie wejsciowe 2bar?Zobacz jakim cisnieniem zaleca to robic dupont w danych technicznych

Ja pracuje na Centari 6000,jezeli chodzi o srebro nie spotkalem sie z lepiej kryjaca baza.
  
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-03, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
za wysokie ci¶nienie , zbyt daleko pistolet od elementu ,rozp za szybki
 
 

peter
Wys³any: 2008-08-03, 21:45   
0
UP DOWN

Posty: 133
baqo napisa³/a:
...rozp za szybki


jezeli uzywa rozpusczalnika dupont to i jednym i drugim ma prawo dac rade.
Ja na standardowym jezeli nie susze w komorze calosciowke lakieruje i jest dobrze.
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-03, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
peter napisa³/a:
jezeli uzywa rozpusczalnika dupont
albo NOVOL :D :D
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-03, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Baze trzeba WYLAC ma byc mokra i g³adka po pomalowaniu. Rozcienczalnik jak producent przykaza³. Pistolet fajny...ale cos robisz nei tak jak nalezy.
W konwencji raczej sie nie robi przepy³ki (ja nie robie) tylko sie wylewa na 2,3 razy na mokro. jak wylejesz na sucho to masz ciene blaski i chmurki i klar sie nie rozk³ada.
Jakiej firmy masz baze? Jaki rozcienczalnik?
_________________
Bart
 
 

peter
Wys³any: 2008-08-03, 22:10   
0
UP DOWN

Posty: 133
mebArth napisa³/a:
...Jakiej firmy masz baze? Jaki rozcienczalnik?


przeciez pisal ze Dupont baza
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-03, 22:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
peter napisa³/a:
przeciez pisal ze Dupont
zaznaczone w tytule ,jako¶ s³abo widaæ :rotfl:
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-08-03, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Baza Dupont, rozcienczalnik AB380.
 

peter
Wys³any: 2008-08-03, 22:50   
0
UP DOWN

Posty: 133
centari 600?Rozpuszczalnik standart ale i tak powinienes dac rade.
Tak jak pisal @bago za duzy odstep od elementu lub cisnienie za duze.
Warstwy bazy wylewaj a nie prusz.
 

kpopis
Wys³any: 2008-08-03, 22:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Centari 600, wyleje jutro grubiej na nizszym cisnieniu.

Baqo, jakie ustawiasz cisnienie na wejsciu na swoim GTi'ku?

[ Dodano: 2008-08-04, 00:48 ]
http://www.autorefinishde...oducts.php?pg=2 - stad wynika ze moj gun do bazy powinien miec na wejsciu 1,3 do 1,7 bar a ja ustawialem na reduktorze na 2,0 do 2,2. Moze stad moje problemy.
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-04, 07:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kpopis napisa³/a:
Baqo, jakie ustawiasz cisnienie na wejsciu na swoim GTi'ku?
teraz to ustawiam 2 atm ale na sata wsb i do wody :D :D . ale rozp to do 2 atm na gti to by³ max . nie oddalaj za daleko guna :spoko:
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-08-04, 07:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Przyznam ze przyzwyczajony do podrobek oddalalem guna dalej bo podroby tylko wtedy w miare rozpylaly. Obnize cisnienie, przyblize pistolet, zobacze co bedzie.

[ Dodano: 2008-08-04, 11:38 ]
baqo, jak wrazenia sata do devilbissa?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-04, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@kpopis a próbowa³es malowac na krzyz? Spotka³em sie tak± metod±. 1 raz w poziom, 2 raz w pion 3 raz w poziom i przepy³ka. Raz tak próbowa³em i nie widzia³em efektów ( tzn nic sie nie zepsu³o) ale ja nie robie chmurek. Moze u Ciebie zadzia³a?
_________________
Bart
 
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-08-09, 11:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Panowie pytanie do was...

Wysz³y mi cienie na srebrze z powodu nie dopracowania podk³adu (ma³e kropki wynikaj±ce z niedoszlifowania przy rantach i w za³amaniach). Czy po przeszlifowaniu klaru moge siê wpylaæ w te miejsca bez obawy o chmurki itp. Czy polecacie u¿yæ ¿ywicy do cieniowania?


Pistolet Sata 2000 hvlp
srebro max meyer konwencja, rozp. do baz max meyer
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-09, 13:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Joker_Paint napisa³/a:
Panowie pytanie do was...

Wysz³y mi cienie na srebrze z powodu nie dopracowania podk³adu (ma³e kropki wynikaj±ce z niedoszlifowania przy rantach i w za³amaniach). Czy po przeszlifowaniu klaru moge siê wpylaæ w te miejsca bez obawy o chmurki itp. Czy polecacie u¿yæ ¿ywicy do cieniowania?


Pistolet Sata 2000 hvlp
srebro max meyer konwencja, rozp. do baz max meyer


Zauwaz ze na wpy³kach jest zawsze wiecej roboty. Po co sobie dodawac pracy jak mozesz wziac setke bazy, przylac te dziuri po wczesniejszym przeszlifowaniu klaru i reszte elemetu wypylic i ca³osc klar. Jesli masz zywice do cieniowania to jej uzyj...ja nie mam wiec nie uzywam i dzia³a.
_________________
Bart
 
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-08-09, 14:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Mo¿e inaczej to opisze... Od frontu lakierowane elementy wygl±daj± dobrze, ale patrz±c pod ¶wiat³o z boku, ziarno b³yszczy w tych dziurkach po podk³adzie, a co najlepsze - szlif podk³adu by³ dok³adny (800 na mokro, poprawka 1000) lecz kilka placów ¶wieci pod k±tem.

Fakt wpy³ka to dodatkowa robota, ale poza kilkoma miejscami srebro wysz³o idealnie, wiêc nie chcia³bym spieprzyc tego co jest OK.

Mebarth tylko jak to zrobiæ ¿eby wysz³o ok?? pod³o¿yæ siê pod baze ¿ywic± ¿eby nie wysz³y chmury ?

Postaram siê zrobiæ zdjêcia dzisiaj jak podskocze do warsztatu ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-09, 14:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Joker - chmury nie wychodza od BRAKU zywicy do cieniowania ale od b³edów lakiernika lub ch**wego pistoletu. Ja bym proponowa³ popylic te dziurki, potem przeleciec ca³osc 1.5 raza (raz wylanie i 2 przepy³ka) i ca³osc w klar wrzucic. I syzbko i bez nerwów i mniej roboty a koszt taki sam jak z wpy³ami.
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-09-13, 22:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
kpopis napisa³/a:
Centari 600, wyleje jutro grubiej na nizszym cisnieniu.
Witam przecie¿ podobno w Polsce siê tym nie robi ;) Na wszelkie problemy z chmurkami na srebrze proponujê wodê CROMAX wtedy odpowiednia i nie trudna a zarazem szybka aplikacja spowoduje ¿e nie bêdzie wiêkszych problemów z kolorami srebrnymi Przerabia³em te systemy C 600,C6000 ale nie uwa¿am je ju¿ za prze¿ytki woda du pont i ¿adna inna da nam najlepsz± kolorystyke,najszybsz± aplikacjê,oszczêdno¶ci eksploatacji kabiny i naszego czasu :spoko: :)
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-14, 09:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Potwierdzam zdanie JACKA...woda DP na silverku to az marzenie do malowania :) Jakbym sie nie stara³ - nie da sie spieprzyc :)
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group