Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ks63b 
Wys³any: 2015-12-23, 09:57   Projekt KIA
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam,wrzucê parê zdjêæ z mojego obecnego projektu
Kiedy¶ takie roboty to standart,teraz coraz rzadziej.
zdjêcia z telefonu jako¶æ nie powala
Pozdrawiam

KIA 003.jpg
Plik ¶ci±gniêto 157 raz(y) 940.71 KB

KIA 002.jpg
dawca organów
Plik ¶ci±gniêto 60 raz(y) 954.25 KB

KIA 001.jpg
Plik ¶ci±gniêto 92 raz(y) 955.37 KB

monety 306.jpg
Plik ¶ci±gniêto 73 raz(y) 925.97 KB

monety 307.jpg
Plik ¶ci±gniêto 53 raz(y) 899.87 KB

 

ks63b 
Wys³any: 2015-12-23, 10:02   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
ci±g dalszy..

KIA 004.jpg
Plik ¶ci±gniêto 52 raz(y) 954.23 KB

KIA 005.jpg
Plik ¶ci±gniêto 55 raz(y) 947.86 KB

KIA 262.jpg
Plik ¶ci±gniêto 78 raz(y) 922.5 KB

KIA 263.jpg
Plik ¶ci±gniêto 55 raz(y) 918.46 KB

 

magdaania 
Wys³any: 2015-12-23, 13:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
dla mnie tego typu "naprawy" s± delikatnie mówi±c w±tpliwe moralnie...
 

barteek933
Wys³any: 2015-12-23, 15:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
z którego roku jest ten samochód ¿e op³aca siê go komu¶ robiæ ? no chyba ¿e sam nimi handlujesz :D
 

ks63b 
Wys³any: 2015-12-23, 19:52   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam auto jest z 2010 r i jest sprowadzone ze Szwajcarji,nie wiem ile klijent zap³aci³ (ale siê dowiem) .....¿eby uratowaæ inwestycjê ,to by³o jedyne wyj¶cie ,aby auto wygl±do³o i jezdzi³o normalnie. decyzja klijenta.
Jestem ZA napraw± tego typu,ni¿ prostowaniem ca³ego ty³u auta i klepanie ,szpachlowanie baga¿nika,ect...
pozdrawiam
 

magdaania 
Wys³any: 2015-12-23, 21:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
ja generalnie jestem za utylizacj± tego a nie je¿d¿eniem tym...zreszt± "klient" pewnie zaraz to sprzeda nie mówi±c nic nowemu niczego nie ¶wiadomemu w³a¶cicielowi...
 

ursus1992
Wys³any: 2015-12-23, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
dobra robota wrzucaj wiecej fotek :D
 

JAROGTS
Wys³any: 2015-12-23, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 169
Sk±d: Bia³ystok
Hehe a potem napisze auto ze SWISS nie bite itp;p
 

ABCD
Wys³any: 2015-12-23, 21:51   
0
UP DOWN

Posty: 25
magdaania napisa³/a:
ja generalnie jestem za utylizacj± tego a nie je¿d¿eniem tym...zreszt± "klient" pewnie zaraz to sprzeda nie mówi±c nic nowemu niczego nie ¶wiadomemu w³a¶cicielowi...

Je¿eli równo spasuj± to auto (bêdzie proste) to bêdzie bezpieczne jak auto bezwypadkowe.

ks63b Czy po skoñczeniu tego auta mo¿esz zrobiæ zdjêcia pod³ogi w miejscach spawanych?
 

hematol 
Wys³any: 2015-12-23, 23:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
ka¿da naprawa blacharska je¿eli jest dobrze wykonana zgodnie ze sztuk± to praktycznie nie odbiega od orgina³u,chodzi mi g³ównie o wytrzyma³o¶æ karoserii,bezpieczeñstwo itp.
Ja bym te¿ wymienia³ to tak jak kolega ks63b, to zrobi³,nie naci±ga³bym,nie klepa³bym,pewnie,ze najlepszym rozwi±zaniem jest nie odbudowywanie tego auta,kraje bardziej "zamo¿ne" traktuj± to jako odpad i nie ma mo¿liwo¶ci ponownej rejestracji ale jak tak pomy¶leæ,ze odbudowuje sie (restauruje) np. zabytki skorodowane czy te¿ po wypadkach i da sie przywróciæ do orgina³u wiêc czemu nie?
 

magdaania 
Wys³any: 2015-12-24, 00:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
hematol napisa³/a:
ka¿da naprawa blacharska je¿eli jest dobrze wykonana zgodnie ze sztuk± to praktycznie nie odbiega od orgina³u,chodzi mi g³ównie o wytrzyma³o¶æ karoserii,bezpieczeñstwo itp.

dobrze rozumiem? wg. Ciebie sklejenie samochodu z dwóch, nie wp³ynie na bezpieczeñstwo? Jakie badania w tym zakresie przeprowadzi³e¶? Ciekawe który profesjonalny instytut badawczy zgodzi³by siê z Tob±...

hematol napisa³/a:
Ja bym te¿ wymienia³ to tak jak kolega ks63b, to zrobi³,nie naci±ga³bym,nie klepa³bym,pewnie,ze najlepszym rozwi±zaniem jest nie odbudowywanie tego auta,kraje bardziej "zamo¿ne" traktuj± to jako odpad i nie ma mo¿liwo¶ci ponownej rejestracji ale jak tak pomy¶leæ,ze odbudowuje sie (restauruje) np. zabytki skorodowane czy te¿ po wypadkach i da sie przywróciæ do orgina³u wiêc czemu nie?

Kraje bardziej zamo¿ne traktuj± to jak odpad bo to jest odpad. Ale Polak zawsze i na wszystkim chce zarobiæ i ¶ci±ga te odpady z krajów zamo¿nych. Krótko mówi±c robimy w Europie za meneli zbieraj±cych z³om.
Dlaczego napisa³em na pocz±tku ze jest to co najmniej w±tpliwe morlanie? A to dlatego ze jak samochód zostanie sprzedany, (a na pewno zostanie sprzedany bo nikt kto bêdzie ¶wiadomy co by³o przy nim robione nie bêdzie chcia³ nim je¼dziæ) to mo¿e trafiæ np do rodziny która bêdzie nim wozi³a swoje dzieci....ale co kogo to obchodzi, wa¿ne ¿eby hajs sie zgadza³!!!
Klasyki restauruje siê zupe³nie z innego powodu i ka¿dy kto to robi czy je kupuje jest ¶wiadomy tego ¿e konstrukcje z "tamtych" lat maj± inn± wytrzyma³o¶æ ni¿ te nowe. Zreszt± nikt nie spawa klasyków z dwóch...
 

krzyhu555 
Wys³any: 2015-12-24, 07:02   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: wroc³aw
magdaania napisa³/a:
Zreszt± nikt nie spawa klasyków z dwóch...


Audi quattro S1 jest sk³adane z dwóch ;)
 

hematol 
Wys³any: 2015-12-24, 09:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
magdaania napisa³/a:
Klasyki restauruje siê zupe³nie z innego powodu

A w klasyku mo¿na wymieniæ pod³oge,dach,poszycia,pod³u¿nice,s³upki?Czy nie?Wp³ywa to na bezpieczeñstwo?
A widzia³e¶ jak naprawiaj± zabytek po wypadku?A mo¿e od razu z³omuj±? :sciana:
 

ks63b 
Wys³any: 2015-12-24, 09:26   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam ,jakie¶ 10 lat temu mia³em mo¿liwo¶æ zobaczenia samochodu po wypadku(strza³ w ty³)w którym ze dwa lata wcze¶niej,robi³em tak± sam± robotê jak w kia. J powiem wam,¿e auto w miejscach wcze¶niej spawanych,wcale jakby mog³o siê spodziewadz,nie popêka³o i nie zauwa¿y³em jaki¶ wielkich i gorszych ni¿ wcze¶niej uszkodzeñ. :tak:
Jak my¶licie jakby wygl±da³o auto ,po wcze¶niejszej odbudowie ty³u,porostowaniu pod³u¿nic;baga¿nika;etc???
Drugi przypadek,,,auto te¿ spawane na progach,dosta³o centralnie w bok ,tam gdzie by³y spawy.J co ? auto ca³e pogniecione a spawy nawet nie popêkane :spoko:
Ja spawaj±c wszystkie panele i wzmocnienia ,na z³±czeniu blach ZAWSZE dajê takie trzy centymetrowe wstawki z blachy pod staw,dziêki temu spawy magê zrobiæ mocne i dobrze zgrzane(dziêki temu po zeszlifowanie ³±czenia blach zostaje pewne trwa³e ³±czenie) amen
Dodam jeszcze,¿e w przypadku pierwszego auta,w³a¶ciæiel który nim jezdzi³ wiedzia³ o historii i przesz³o¶ci samochodu.I po wypadku przyjecha³ do mnie i powiedzia³;cyt STARY JESTE¦ WIELKI
ja nato wiem;mam w koñcu 198cm wzrostu ^^
Zdjêcia w trakcie naprawy jeszczê zrobiê i wrzucê,jak to Kolegów nie nudzi .

Pozdrawiam;;; moralnie w±tpliwych w takie naprawy.
 

hematol 
Wys³any: 2015-12-24, 09:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
ks63b, dobrze zrobiæ fotorelacje z przebiegu naprawy dla klienta,masz dowód o prawid³owo wykonanej robocie. :spoko:
 

magdaania 
Wys³any: 2015-12-24, 09:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
hematol napisa³/a:
A w klasyku mo¿na wymieniæ pod³oge,dach,poszycia,pod³u¿nice,s³upki?Czy nie?Wp³ywa to na bezpieczeñstwo?
A widzia³e¶ jak naprawiaj± zabytek po wypadku?A mo¿e od razu z³omuj±? :sciana: :spoko:

Hematol, ze wszystkiego co napisa³em przyczepi³e¶ sie tylko do tego, naprawdê? Naprawdê nie odró¿niasz naprawy klasyka od naprawy zwyk³ego wozide³ka? Oczywi¶cie ¿e w klasyku czasami wymienia sie wiele elementów ale je¶li kto¶ robi kompletna zgnilizne to nie dlatego ¿e lubi ale widocznie dlatego ¿eby ratowaæ jeden z niewielu pozosta³ych egzemplarzy. Czy klejenie samochodu o którym pisze autor tematu ma taki sam cel?
Naprawdê nie mia³by¶ nic przeciwko aby Twoja rodzina je¼dzi³a samochodem sk³adanym z dwóch? Prawda jest taka ze takie samochody robi sie tylko po to ¿eby zarobek by³. Czy uwa¿asz ¿e ktokolwiek kupi³by tak± Kia jakby wiedzia³ jak± naprawê w³a¶nie przechodzi?
ks63b napisa³/a:
Witam ,jakie¶ 10 lat temu mia³em mo¿liwo¶æ zobaczenia samochodu po wypadku(strza³ w ty³)w którym ze dwa lata wcze¶niej,robi³em tak± sam± robotê jak w kia. J powiem wam,¿e auto w miejscach wcze¶niej spawanych,wcale jakby mog³o siê spodziewadz,nie popêka³o i nie zauwa¿y³em jaki¶ wielkich i gorszych ni¿ wcze¶niej uszkodzeñ. :tak:
Jak my¶licie jakby wygl±da³o auto ,po wcze¶niejszej odbudowie ty³u,porostowaniu pod³u¿nic;baga¿nika;etc???

Tak jak napisa³em takich rzeczy siê nie naprawia tylko z³omuje...
ks63b napisa³/a:
Dodam jeszcze,¿e w przypadku pierwszego auta,w³a¶ciæiel który nim jezdzi³ wiedzia³ o historii i przesz³o¶ci samochodu.I po wypadku przyjecha³ do mnie i powiedzia³;cyt STARY JESTE¦ WIELKI
ja nato wiem;mam w koñcu 198cm wzrostu ^^

:rotfl:

Ja rozumiem ¿e jest to dla was pieni±dz...ale nie na wszystkim trzeba zarabiaæ.
Nie mam zamiaru tu nikogo umoralniaæ, bo to nic nie da. Ka¿dy ma w³asne sumienie i je¶li do pewnych rzeczy sam nie dojdzie to niestety (albo stety) na si³ê nikt nie zmieni jego podej¶cia do ¿ycia.
 

bienek
Wys³any: 2015-12-24, 09:51   
0
UP DOWN

Posty: 40
Polecam zobaczyæ ten materia³... http://www.autokrata.pl/n...zpieczne_a17697
 

hematol 
Wys³any: 2015-12-24, 09:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
magdaania napisa³/a:
Hematol, ze wszystkiego co napisalem przyczepiles sie tylko do tego, naprawdê?

Tak,poprostu nie chce mi sie odpisywaæ na szystkie pytania,nie zamierzam sie te¿ przekomarzaæ czy tym bardziej k³óciæ,blacharkê robiê praktycznie na codzieñ ju¿ kilkana¶cie lat wiêc "odrobine" co¶ tam wiem ;)
Gdym mia³ kupiæ auto bezwypadkowe lub powypadkowe - naprawiane jaknajbardziej prawid³owo wybra³bym oczywiscie bezwypdkowe bo to logiczne.
Nie mo¿na wszystkich blacharzy wrzucaæ do 1 wora bo s± ci,którzy naprawdê robi± zgodnie ze sztuk± i ci pseudo blacharze z zerowym pojêciu nawet o spawaniu.S± ramy,zgrzewarki i inne narzêdzia to przeprowadzania takich napraw.Auto w fazie produkcji jest te¿ sk³adane z poszczególnych czêsci blacharskich,potem wszystko jest razem ³±czone ró¿nymi metodami.
Dlatego na pocz±tku napisa³em,¿e blacharka zrobiona zgodnie ze sztuk± jest jaknajbardziej ok :spoko:
Pozdrawiam
 

ABCD
Wys³any: 2015-12-24, 14:52   
0
UP DOWN

Posty: 25
magdaania napisa³/a:
dobrze rozumiem? wg. Ciebie sklejenie samochodu z dwóch, nie wp³ynie na bezpieczeñstwo? Jakie badania w tym zakresie przeprowadzi³e¶? Ciekawe który profesjonalny instytut badawczy zgodzi³by siê z Tob±...

By³y przeprowadzone takie badania. Rozbili dwa bezwypadkowe Citroeny C3. Nastêpnie oby dwa naprawili. W jednym wymienili uszkodzone czê¶ci (tj. pod³u¿nica, fartuch itp) w drugim aucie nie wymienili uszkodzonej pod³u¿nicy itp tylko j± wyci±gnêli. Po ponownym rozbiciu auto które mia³o wymienion± pod³u¿nicê itp zachowa³o bezpieczeñstwo auta bez wypadkowego (ró¿nica by³a na poziomie 1mm). Auto które mia³o wyci±gniêt± pod³u¿nicê, po ponownym rozbiciu z³o¿y³o siê jak chiñski samochód.
Gdzie¶ na youtube jest o tym filmik.
 

magdaania 
Wys³any: 2015-12-24, 16:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
ja nie twierdzê ¿e lepiej wyci±gaæ, ja twierdzê ¿e tego nie powinno siê ani wyci±gaæ ani wycinaæ i wspawywaæ drugie...dla mnie to jest z³om warty tyle ile wa¿y i nadaje sie wy³±cznie do utylizacji. Jestem tylko ciekawy który z Was kupi³by takie auto wiedz±c co by³o przy nim robione? Nie b±d¼my hipokrytami...
Ciekawe te¿ czy taka informacja pojawi siê w og³oszeniu jak auto bêdzie sprzedawane...
Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywaæ, niech ka¿dy pozostanie przy swoim. Wszystkim ¿yczê weso³ych ¶wi±t :)
 

krzysnik363
Wys³any: 2015-12-25, 02:05   
0
UP DOWN

Posty: 43
magdaania napisa³/a:
ja nie twierdzê ¿e lepiej wyci±gaæ, ja twierdzê ¿e tego nie powinno siê ani wyci±gaæ ani wycinaæ i wspawywaæ drugie...dla mnie to jest z³om warty tyle ile wa¿y i nadaje sie wy³±cznie do utylizacji. Jestem tylko ciekawy który z Was kupi³by takie auto wiedz±c co by³o przy nim robione? Nie b±d¼my hipokrytami...
Ciekawe te¿ czy taka informacja pojawi siê w og³oszeniu jak auto bêdzie sprzedawane...
Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywaæ, niech ka¿dy pozostanie przy swoim. Wszystkim ¿yczê weso³ych ¶wi±t :)


Z takimi tematami idz na forum onetu a nie za¶miecaj tutaj fotorelacji.
Robota wydaje sie OK, czekamy na wiece.
 

ks63b 
Wys³any: 2015-12-29, 20:25   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Ci±g dalszy prac ... :spoko:

KIA 012.jpg
Plik ¶ci±gniêto 162 raz(y) 438.84 KB

KIA 014.jpg
Plik ¶ci±gniêto 137 raz(y) 400.9 KB

KIA 016.jpg
Plik ¶ci±gniêto 74 raz(y) 326.45 KB

KIA 013.jpg
Plik ¶ci±gniêto 85 raz(y) 442.11 KB

KIA 017.jpg
Plik ¶ci±gniêto 60 raz(y) 346.52 KB

 

ks63b 
Wys³any: 2015-12-29, 20:26   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
..

KIA 015.jpg
Plik ¶ci±gniêto 136 raz(y) 392.61 KB

 

ks63b 
Wys³any: 2015-12-29, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
,,

KIA 019.jpg
Plik ¶ci±gniêto 122 raz(y) 387.82 KB

KIA 018.jpg
Plik ¶ci±gniêto 78 raz(y) 367.88 KB

KIA 017.jpg
Plik ¶ci±gniêto 64 raz(y) 346.52 KB

 

ursus1992
Wys³any: 2015-12-29, 21:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
wyglada to na bradzo profi, lakierujesz tez ?
 

ks63b 
Wys³any: 2015-12-30, 21:24   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
cd... pod³oga góra i dó³ :>

kia 001.jpg
Plik ¶ci±gniêto 109 raz(y) 306.93 KB

kia 006.jpg
Plik ¶ci±gniêto 90 raz(y) 307.57 KB

kia 007.jpg
Plik ¶ci±gniêto 84 raz(y) 300.62 KB

kia 003.jpg
Plik ¶ci±gniêto 105 raz(y) 238.76 KB

kia 008.jpg
Plik ¶ci±gniêto 110 raz(y) 332.43 KB

 

ks63b 
Wys³any: 2015-12-30, 21:26   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
¶rodki ;)

kia 002.jpg
Plik ¶ci±gniêto 88 raz(y) 311.31 KB

kia 005.jpg
Plik ¶ci±gniêto 81 raz(y) 272.72 KB

kia 004.jpg
Plik ¶ci±gniêto 74 raz(y) 268.3 KB

 

ks63b 
Wys³any: 2015-12-30, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
To tyle blacharki i zabezpieczeñ,po Nowym Roku auto jedzie do lakierni.
Lakierowa³ bêdzie kolega,ja tylko blacharkê ogania³em,bo to jego klijent (u niego blacharz nie kumaty :x: ) Bêdê robi³ fotki,aby dokoñczyæ fotorelacjê z projektu.
Sam te¿ trochê lakierujê ;)

pozdrawiam
 

lukasz17
Wys³any: 2015-12-31, 00:47   
0
UP DOWN

Posty: 13
robota profi :) szkoda ze u mnie w okolicy nie ma takiego ogarnietego blacharza,ile za taka robote spiewasz sobie?
 

piotrekpiotrek
Wys³any: 2016-01-01, 10:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 71
Dobra robota :spoko: jak± masz ramê?
 

ks63b 
Wys³any: 2016-01-04, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam

Rama ma ju¿ z 15 -16 lat kupiona ,gdzie¶ u go¶cia z Z±bek o ile dobrze pamiêtam
Przez tyle lat nie mia³em, z ni± ¿adnych problemów, a pewnego czasu by³a ekspolatowana bardzo intensywnie (du¿e busy i auta i ram± ) teraz ju¿ coraz rzadziej, ale nadal niezbêdna i przydatna :spoko:

A robota?
Wszystko zale¿y od ilo¶ci s³upków do po³±czenia (im wiêksza ilo¶æ po³±czeñ ,tym wiêksza cena)
no ale 2500/3500 :x: to cena adekwatna do poziomu trudno¶ci ;)

Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi