Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Lykus
Wys³any: 2008-08-14, 11:59   mam problem
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam, jak lakieruje akrylem to na pocz±tku jest git a po 15 sekundach robi siê zaciek . Wie kto¶ czemu? czy to mo¿e byæ od za bardzo rozciêczonego lakieru??. Jak to zrobiæ by to siê nie dzia³o mo¿e zostawiæ lekko matow± powierzchnie ,a potem sobie wypoleruje na razie wylewam lakier na lustro ale te zacieki przysparzaj± mi masê roboty
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-08-14, 18:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Je¿eli dodajesz utwardzacza i rozpuszczalnika do lakieru zgodnie z tym jak podaje producent to zacieki s± win± lakieruj±cego :) Musisz poprostu poæwiczyæ.
 

gola 
Wys³any: 2008-08-14, 19:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
lakierujac akrylem zostaw ekka morke,po czasie sie rozleje i bedzie git.Jezeli lejesz od razu na lustro to nie dziw sie ze ci plynie.
 

Dawid1989 
Wys³any: 2008-08-14, 21:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Ustaw sobie pistolet tak ¿eby k³ad Ci cienk± warstwê przy wci¶niêtym spu¶cie na max, prowad¼ pistolet tak ¿eby farba rozk³ada³a sie równomiernie(nie ma miejsc w których widaæ ¿e farby jest wiêcej. Po pomalowaniu ca³ego elementu bedzie jeszcze przebijaæ.odczekaj chwilkê i daj drug± warstwê.Na koniec daj wiêcej farby i przejed¼ na gotowo. Potem ew.polerka i bedzie git.
 

Ryba 
Wys³any: 2008-08-15, 10:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Rób z morka, nieczêsto s± lakiery, które rozlewaj± siê idealnie na lustro i nie robi± siê zacieki, choæ sa wyj±tki :)
Po malowaniu zrób polerkê, efect na pewno bêdzie dobry :spoko:

Ja ostatnio malowa³em wnêtrze swojego malucha - baza niemetaliczna Novol + klar Novoakryl 570. Po malowaniu by³a morka; nie jaka¶ straszna, ale ¶rednio mi siê to podoba³o.
Papier 1500-2000-2500; pasta G3; mleczko amway silicone glaze lub jako¶ podobnie i mam idealne lusterko, nawet je¶li patrzysz z dalszej odleg³o¶ci. Wklejê fotkê jak siê przejdê do gara¿u ;)
 
 

lopez
Wys³any: 2008-08-15, 10:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 76
a czy mo¿ecie sie podzieliæ swoimi sposobami jak rozlewacie bezbarwny na baze(metalik) zeby w efekcie koñcowym by³o lustro albo zeby ten baranek byl jak najmniejszy, mi rozlewa siê z lekkim barankiem, bylem ostatno u lakiernika zeby podpatrzec jak on to robi , no i widzia³em ze on tez porozlewa³ bezbarwny rowniez z efektem morki, pytalem sie co z tym bêdzie a on ze inaczej siê nie da i ze klijent moze to sobie spolerowac
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-15, 15:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Zalezy jaki bezbarwny. Kazdym sie inaczej maluje. Profixem jak wylejesz tak zostaje, novolem jak wylejesz to sie zleje wiec sie zostawia baranka i sie sam rozlewa. Rozciencz jak jest napisane na puszce a jak zrobisz zlewe to juz tylko i wy³acznie Twoja wina. Jak sie zrobi baranek czy morka to sie to spoleruje. Tylko "kaszy" nie zrób bo wtedy to swiety Boze nie pomoze :)
_________________
Bart
 
 

lopez
Wys³any: 2008-08-16, 08:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 76
mebArth napisa³/a:
a jak zrobisz zlewe


czy dobrze rozumiem - zlewa to zaciek ?? (sorki ze sie dopytuje ale dopiero sie ucze)



mebArth napisa³/a:
Tylko "kaszy" nie zrób


a co to jest ta kasza i jak ja mozna zrobic ??? a raczej czego nie robic by ja zrobi ?;)

to moj pierwszy element jaki pomalowalem
czy ten baranek ktory wyszedl to kasza ???? jak sie dowiedzialem to powstalo dlatego ze uzylem pistoletu do lakieru hvlp 380l/min < zapotrzebowanie> w polaczeni z kompresorem 170l/min (wydajnosc)


http://img170.imageshack....efsdfadfei0.jpg
 

Ryba 
Wys³any: 2008-08-16, 09:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Jest ok :spoko:
Przejed¼ go jeszcze papierem 1500-2000-2500 na mokro; potem polerka i bêdzie git ;)


Tak wysz³o u mnie po polerce, ale bez mleczka wykañczaj±cego. To jest wnêtrze mojego malucha :D
 
 

FILIPO 
Wys³any: 2008-08-16, 10:37   
0
UP DOWN
POCZATKUJ¡CY

Pomóg³: 1 raz
Posty: 44
Sk±d: poznañ
lopez napisa³/a:

to moj pierwszy element jaki pomalowalem


Jak na pierwszy element to mi siê wydaje chyba super, tylko czy ta maska nie jest trochê krzywa?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-16, 14:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
lopez napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
a jak zrobisz zlewe


czy dobrze rozumiem - zlewa to zaciek ?? (sorki ze sie dopytuje ale dopiero sie ucze)



mebArth napisa³/a:
Tylko "kaszy" nie zrób


a co to jest ta kasza i jak ja mozna zrobic ??? a raczej czego nie robic by ja zrobi ?;)

to moj pierwszy element jaki pomalowalem
czy ten baranek ktory wyszedl to kasza ???? jak sie dowiedzialem to powstalo dlatego ze uzylem pistoletu do lakieru hvlp 380l/min < zapotrzebowanie> w polaczeni z kompresorem 170l/min (wydajnosc)


http://img170.imageshack....efsdfadfei0.jpg


Zlewa to zaciek :) inaczej mówiac PYTA lub "element sie pop³aka³" :D
Kasz to jest wtedy kiedy po wyschnieciu widzisz pólmat i czujesz szorstkosc pod palcami na wymalowanym elemencie.
Baranek to jest za ma³o wylany lakier ale do zrobienia polerk±.
Co do zdjecia..to jest MORKA. Jak na 1 raz ³adnie to wysz³o, lekko przytniesz 2000, polera i bedzie cacy z lekka strukturk±.
Ja zawsze poleruje. Nie zawsze mi wyjdzie idealnie jak reszta auta. Jedno jest na szk³o zrobione a drugie na strukturke...dlatego wylewm tak, zeby po polerce by³o jak reszta elementów.
_________________
Bart
 
 

lopez
Wys³any: 2008-08-16, 17:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 76
FILIPO napisa³/a:
tylko czy ta maska nie jest trochê krzywa?


oj jest jest - byla wgnieciona a ja nie umniej jescze dobrze wyszpachlowac
myslalem ze jak zaleje podlkadem faba lakierem to nic nie bedize widac ale juz wiem ze przygotowanie pod malowanie musi byc perfect bo wyszstko wyjdzie


mebArth napisa³/a:
lekko przytniesz 2000, polera i bedzie cacy z lekka strukturk±.


spoko wielkiedzieki ale ja juz jechalem ten element papier1500 i polerke tez robilem ale wiertarka boscha ;) ^^

teraz mam pytanko: moge jescze raz docierac ta mache papierem 2000 jak piszecie az wyrownam morke i jeszcz raz polerowac ??? - teraz juz chyba kupie urzadzenie do polerki
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-16, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
MUSISZ a nie czy mozesz 2000. Tylko uwzj na ranty bo 1500 juz zdja³es kupe materia³u i mozna sie predko przedrzzec. Wiertarka nie dopolerujesz. Predzej j± spalisz niz farbe zagrzejesz.
_________________
Bart
 
 

Ryba 
Wys³any: 2008-08-17, 08:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Z t± wiertark± siê nie zgodzê. Sam uzywam takiego zestawu - wiertarka + ze starej szlifierki mocowanie do g±bki farecla. Efect jak widaæ na moich zdjêciach. Masz jednak racjê, ¿e wiertarka grzeje siê, ale daje radê, byæ mo¿e dlatego, ¿e to Bosh z niebieskiej lini :D

Sam nie kupuje maszyny do polerki, bo do moich amatorskich zastowsowañ to co mam siê sprawdza ;)

Ps. zdejmowa³em szyny do malowania, ale niestety na t± chwilê mam tylko tak± pomalowan± na bia³o uszczelkê :sciana:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group