Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
nitroosek
Wys³any: 2016-05-23, 22:52   Trochê z innej beczki
0
UP DOWN

Posty: 57
W ¶rodê mam rozmowê kwalifikacyjna w jednej z firm produkuj±cych stolarkê. Sprawa dotyczy technologa ds. lakiernictwa, i tak sobie dumam co by siê jako¶ przygotowaæ merytorycznie.
By³bym wdziêczny za jakie¶ linki i info na temat lakiernictwa w stolarce, technologiach lakiernictwa w stolarce. domy¶lam sie ¿e pewnie chodzi o natrysk, i pewnie lakierów wodorozcieñczalnych...
Cokolwiek, linki ksi±¿ki, wszystko mile widziane :)
 

nitroosek
Wys³any: 2016-05-24, 10:06   
0
UP DOWN

Posty: 57
Nikt nic :) ?
 

Przemek 
Wys³any: 2016-05-24, 15:13   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Chcesz byæ technologiem a masz sporo do nauczeni siê . W stolarstwie u¿ywaj± do nawierzchni poliuretany i akryl .
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-05-24, 18:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Skoro szukaj± technologa, to raczej zatrudni± osobê p³ynnie poruszaj±c± siê w klimacie materia³ów do drewna. Jak chcesz aplikowaæ na takie stanowisko skoro nie masz o tym zielonego pojêcia?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

nitroosek
Wys³any: 2016-05-24, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 57
Robota technologa to co¶ szerszego ni¿ tylko materia³y do malowania. Nie o to pyta³em, samymi materia³ami to siê in¿yniery sprzeda¿y, dawniej zwani przedstawicielami handlowymi, zajmuj± :)
My¶la³em ¿e podsuniecie mi jakie¶ ciekawe ksi±¿ki, artyku³y, informacje, no ale widzê kompleksy nie puszczaj±.

Przemek napisa³/a:
Chcesz byæ technologiem a masz sporo do nauczeni siê . W stolarstwie u¿ywaj± do nawierzchni poliuretany i akryl .

Zanim zaczniesz komu¶ zarzucaæ brak wiedzy, sam siê doedukuj. Pracowa³em w lakierni przy fabryce mebli, gdzie u¿ywali¶my wodorozcieñczalnych lakierów. Wiêc nie pisz bzdur :)
Bior±c pod uwagê pracê "na ta¶mie"przy lakiernictwie meblowym, a teraz na lakierni proszkowej, plus ukoñczone studia, i do¶wiadczenie w refinishu samochodowym, jako¶ wydawa³o mi siê ¿e mo¿e warto aplikowaæ. Jakby firma uzna³a mnie za bezwarto¶ciowego to by nie zapraszali na rozmowê.
Wiêc zarzuæ jak±¶ wartosciow± informacj± na ww temat, zamiast zazdro¶ciæ ;) Nie ma ludzi którzy wiedz± wszystko o wszystkim, wiêc to ¿e kto¶ pyta, nie znaczy ¿e siê kompletnie nie zna.

trze¼wy inaczej napisa³/a:
Skoro szukaj± technologa, to raczej zatrudni± osobê p³ynnie poruszaj±c± siê w klimacie materia³ów do drewna. Jak chcesz aplikowaæ na takie stanowisko skoro nie masz o tym zielonego pojêcia?

Nastêpny co pomyli³ robotê technologa z "in¿ynierem sprzeda¿y"

OK skoro merytorycznie nie pogadamy to trudno :) Temat do zamkniêcia ...
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-05-24, 23:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ja tam siê nie znam, ale wydaje mi siê, ¿e technolog to osoba która odpowiada w firmie za pewne procesy które uk³ada, obcina, dostosowuje po to aby zoptymalizowaæ proces lakierowania do minimum, osi±gaj±c przyjêt± jako¶æ i parametry danego procesu. W ¿aden sposób nie da siê pomyliæ technologa ze sprzedawc±, akwizytorem, in¿ynierem sprzeda¿y czy Ry¶kiem z Klanu.
W du¿ych firmach, technolog to Pan który nie musi umieæ lakierowaæ, ale ma w jednym palcu teoriê na temat ca³ego procesu za który opowiada. Pocz±wszy od budowy wtyczki któr± podpiêty jest kompresor, przez budowê instalacji sprê¿onego powietrza, przez pistolet, na³ogi lakiernika a¿ po parametry ka¿dego produktu który u¿ywany jest w danym procesie. Jak wiêc zamierzasz rozwi±zaæ pierwszy lepszy problem z którym siê spotkasz w nowej pracy, skoro nie masz o tym bladego pojêcia bo przecie¿ prosisz o cokolwiek o lakiernictwie meblowym. Lito¶ci! Równie dobrze mo¿na aplikowaæ na magazyniera bo masz w domu szafê z ubraniami i przecie¿ umiesz uk³adaæ na pó³ce. A to, ¿e zaproszono Cie na rozmowê, to ju¿ o czym¶ ¶wiadczy. Chocia¿, w dzisiejszych czasach wszyscy pracodawcy cierpi± na brak r±k do pracy. Dlatego na rozmowy zaprasza siê wszystkich których CV nie ma b³êdów ortograficznych, z nadziej±, ¿e znajdzie siê kto¶ kto mo¿e sobie jako¶ poradzi. Wielki firmy, nie zamieszczaj± og³oszeñ w prasie. One korzystaj± z head hunterów którzy znajduj± takiego cz³owieka jakiego szuka zleceniodawca. To dlatego w korporacjach jest taki przemia³. Tu robi w Bollu, za chwile w CSV. Potem pójdzie do APP i potem do PPG. Ale taki cz³owiek ma te¿ swoj± cenê. Wiesz ju¿ czemu idziesz na rozmowê?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

nitroosek
Wys³any: 2016-05-25, 12:21   
0
UP DOWN

Posty: 57
To co Ty piszesz, to takich ludzi jest bardzo ma³o, technologów z do¶wiadczeniem w konkretnej specjalno¶ci, i nie zarabiaj± 4tys z³ tylko sporo wiêcej. Ale zanim siê tacy stali, to siê samoedukowali w danej dziedzinie, bo ¿adne studia nigdy nie bêd± tak bardzo specjalistyczne.
Wiesz ju¿ dlaczego zwróci³em siê z pytaniem o jakies materia³y? Nie dlatego ¿e nic nie wiem, tylko dlatego ¿e mo¿e trafi siê co¶ czego nie wiem, i siê dowiem. Zamiast tego jakie¶ pociski z doopy wziête, bo co mo¿esz o mnie wiedzieæ? Niby sk±d, z tych paru postów na forum?

Znasz firmê Fakro? Bo wygl±da na to ¿e znowu g³upoty piszesz o tych headhunterach... No chyba ¿e w twojej definicji drugi co do wielko¶ci producent okien nie jest du¿± firm± ;)

Nie bêdê siê z Tob± licytowa³ ile wiem, ile nie wiem, na rozmowie by³em odpowiedzia³em na wszystkie pytania dotycz±ce lakierowania, i technologii poopowiada³em o dotychczasowych pracach, praca ma polegaæ w pierwszej kolejno¶ci na korygowaniu kart obróbczych, i projektowaniu prostego oprzyrz±dowania technologicznego. ¯adna zdrowa firma nie wrzuci ¶wie¿aka na g³ównego technologa produkcji.
Gdyby wszyscy przedsiêbiorcy my¶leli takimi kategoriami jak tu prezentujesz, do gospodarka by upad³a, bo do¶wiadczeni ludzie z wiedz± by poumierali, a na ich miejsce nie by³o by kogo przyj±æ...

Temat do zamkniêcia totalny offtop :(
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-05-25, 20:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
By³e¶ na rozmowie, dobrze wypad³e¶ bez naszej pomocy - nale¿± Ci siê gratulacje.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group