Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bezimienny
Wys³any: 2016-06-21, 13:28   
0
UP DOWN

Posty: 35
Panowie szybkie pytanie, podczas lakierowania baz± po odparowaniu rozpuszczalników powinna byæ ona g³adka ? Mam taki problem ,¿e po odparowaniu wszystkiego na bazie zostaje lekka struktura widoczna z bardzo bliska, baza nie jest szorstka w dotyku i podczas przecierania ¶cierk± antystatyczn± nic siê nie czepia. Co¶ robiê ¼le, czy tak powinno byæ ? Martwiê siê tym, bo nie chcê ¿eby po czasie bezbarwny siad³ , albo ¿eby po³ysk straci³o.
 

misias
Wys³any: 2016-06-21, 14:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 245
bezimienny, Jaka baza, jakie proporcje,wje¿d¿a³e¶ na stery lakier,podk³ad dobrze dotarty czy mokre/na mokre,jakie ci¶nienie. :?:
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-21, 23:08   
0
UP DOWN

Posty: 35
@misias, baza z challengera, z rozpuszczalnikiem mi od razu w mieszalni miesza. Element lakierowa³em po ca³o¶ci no i podk³ad dobrze dotarty. Ci¶nienie 2.0 bar pistolet devilbiss flg 5. Ostatnio tez baz± z challengera lakierowa³em zderzak i nie by³o tego problemu, a tutaj nie wiem o co chodzi. Wygl±da jakby materia³ nie by³ dobrze rozbity mo¿e ci¶nienie zwiêkszyæ ?
 

KK 
Wys³any: 2016-06-22, 00:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Bezbarwny to mo¿e i by nie siad³, ale musia³by¶ mieæ go³y metal,na go³y metal epoxyd, akryl, baza w dwóch max 3 warstwach i to cienkich i lakier.
Jak s± pow³oki stare przeszlifowane i czy to w epoxydzie i akrylu, czy samym akrylu to i tak prêdzej czy pó¼niej to wszystko si±dzie i zmapuje.
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-22, 08:46   
0
UP DOWN

Posty: 35
Panowie a co z t± dziwn± struktura bazy co pisa³em wy¿ej ?
@kk, czyli ka¿da naprawa wyjdzie po czasie w postaci mapowania?
 

KK 
Wys³any: 2016-06-22, 09:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Zale¿y co to jest po czasie. 3 lata, 5 lat? Na najtañszych materia³ach to odcinki i mapowania s± od razu praktycznie widoczne.
Baza delikatn± strukturê bêdzie mieæ jak siê mocno przyjrzysz. Szczególnie ostatnia warstwa jakby¶ j± kropelkowo po³o¿y³. ¦ciereczka antystatyczna ma lekko siê przesuwaæ i nie stawaæ.
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-22, 09:24   
0
UP DOWN

Posty: 35
Tylko ta delikatna struktura na bazie to chyba powinna byæ prawie niewidoczna, a u mnie wygl±da to jakby materia³ by³ s³abo rozbity. Tylko dlaczego ? A i jeszcze jedno po polakierowaniu jak bezbarwny doschnie zmienia on delikatnie swoj± strukturê, widoczn± z bardzo bliska (lekko kurczy siê ?) czy powinien wygl±daæ tak jak po na³o¿eniu ? Na bezbarwnym z t4w by³o bardziej to widoczne, teraz lakierowa³em general'em 6000 i dalej jest to widoczne tylko w mniejszym stopniu.
 

GMC
Wys³any: 2016-06-22, 09:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 382
Jak bazê mieszaj± ci z rozcieñczalnikiem w mieszalni to pytanie czy wiesz co tam lej±? Mo¿e nalali ci jakiego¶ taniego rozpucha który nie rozcieñcza bazy tylko j± rozpuszcza. Dawno temu by³y na forum takie rozmowy jak to jest z tymi rozpuchami. Dla wiêkszo¶ci nazewnictwo nie ma znaczenia ale dla chemików ponoæ jest ró¿nica pomiêdzy rozcieñczaniem a rozpuszczaniem. Lakier i nie wa¿ne czy to baza czy akryl czy podk³ad powinien byæ rozcieñczany odpowiednim ¶rodkiem.
Jak ci zosta³o trochê bazy to pry¶nij j± na co¶ starego i zobacz jak z jej odparowaniem. Czy nie robi siê z niej guma, czy daje siê przytrzeæ itp. Na to bêdzie mia³ wp³yw rozcieñczalnik a tak¿e na strukturê bo jak rozpuch s³abo odparowuje a ty go przykryjesz bezbarwnym to co¶ musi kucn±æ. Je¿eli Genera³ 6000 delikatnie skurczy³ ci siê to ja bym szuka³ jednak w tej bazie bo on nie ma takiego skurczu ¿e bêdzie to widoczne po kilku dniach, nawet po miesi±cach. Ja nim robiê od ponad roku i jedynie jak gdzie¶ przykurczy to na obrze¿ach ale to wiadomo ¿e kurczy siê spód (podk³ad) a na starych zdrowych warstwach zero skurczu.
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-22, 09:58   
0
UP DOWN

Posty: 35
Bazê biorê u znajomego w mieszalni i zawsze jestem przy tym jak miesza i widzê co wlewa wiêc to raczej odpada. A ten skurcz w³a¶nie mnie zastanawia bo wszyscy tutaj pisali, ¿e general 6000 siê nie kurczy, mo¿e z krótko czeka³em po na³o¿eniu bazy ( 10-15 minut) ? dzisiaj bêdê lakierowa³ maskê to odczekam d³u¿ej. Mo¿e kto¶ ma jeszcze inny pomys³ ?
 

GMC
Wys³any: 2016-06-22, 10:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 382
10-15 min to mo¿e byæ ma³o, zale¿y ile warstw k³ad³e¶. Spokojnie poczekaj z pó³ godziny.
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-22, 11:46   
0
UP DOWN

Posty: 35
W³a¶nie lakieruje maskê i mam problem bo baza po odparowaniu nie jest równa tylko ma strukturê, taki ma³y "baran" .
Dlaczego tak siê mo¿e dziaæ ? Ju¿ nawet wiêcej rozcieñczalnika da³em. Mo¿e materia³ skrêciæ ?
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-22, 16:23   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sorry za te wszystkie g³upie pytania, ale mam do polakierowania kilka elementów i tak jak wcze¶niej co¶ takiego siê nie dzia³o tak teraz jest jaka¶ masakra. Jaki¶ czas temu lakierowa³em jak±¶ baz± z t4w to by³a normalnie g³adka, ale taka struktura te¿ siê robi³a na bazie z Dyny z okolicznej mieszalni tylko w mniejszym stopniu, a tu po prostu jaki¶ cyrk. Jak kto¶ ma jakie¶ sugestie to proszê o pomoc.
 

Bombel
Wys³any: 2016-06-22, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
Mo¿e g³upie pytanie bo nie wiem jak± masz praktykê ale czy ze sprzêtem (ci¶nieniem) wszystko OK?
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-22, 18:56   
0
UP DOWN

Posty: 35
Z ci¶nieniem raczej wszystko w porz±dku spadków nie ma, a dzisiaj nawet nowy reduktor pod pistolet kupi³em bo my¶la³em, ¿e to w³a¶nie wina ci¶nienia.
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-22, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1682
Sk±d: Warszawa
jest ciep³o to zastosuj wolny rozcieñczalnik i nie bêdziesz mia³ struktury bazy.
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-23, 10:06   
0
UP DOWN

Posty: 35
Dziêki wszystkim za pomoc, okaza³o siê ¿e faktycznie gdzie¶ z rozpêdu wymiesza³ mi bazê z wolnym rozcieñczalnikiem i st±d ten problem :sciana:
 

KK 
Wys³any: 2016-06-24, 22:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Z bazami te¿ mia³em podobnie, ¿e mimo rozcieñczalnika wolnego struktura na bazie jest i to mocna. To wina s³abych materia³ów. Jak siê przyleje, ¿eby tej struktury nie by³o, to wszystko po czasie si±dzie. Pierwsza warstwa bazy wychodzi ³adna mokra, a do drugiej i 3 trzeba rozkrêciæ do¶æ mocno guna.
Je¶li chodzi o podk³ady, poniewa¿ to druga sprawa to np podk³ad Spectral 335 po 24h nie jest wyschniêty. Dopiero po promienniku mo¿na np klapê baga¿nika obrobiæ jednym paskiem papieru 320. Tak siê ciêzko obrabia na sucho mimo odpowiednich proporcji. Tak samo podk³ad Trio z professionala.
Ma³o tego, niektóre elementy mia³em wyszlifowane do go³ej stali i tam by³, akryl, baza i klar i nic praktycznie nie siad³o. Natomiast te gdzie akryl jest na starych pow³okach to tragedia.
Zreszt± te¿ tak mia³em jak by³ epoxyd, mm na to akryl, szlif, baza i klar.
Po prostu te materia³y s± nie doschniête, a sk³adniki odwa¿am na wadzê, wiêc jest 100% powtarzalno¶ci.
Jaki materia³ taka robota i tyle. Nie mo¿na robiæ dobrej roboty na s³abych materia³ach i jak czytam, kto na czym porabia to zaraz widzê, ¿e robota nie mo¿e byæ dobrze zrobiona. Na s³abych materia³ach to podk³ady odcinaj±, a mapy wychodz± takie, ¿e widaæ z kilku metrów.

Ma³o tego rozcieñczalniki z podk³adów migruj± w stare pow³oki z braku tego¿ w³a¶nie doschniêcia pewnie i wszystko kurczy siê siada i to trwa latami.
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2016-06-25, 08:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 382
KK napisa³/a:
Po prostu te materia³y s± nie doschniête,


To ja mam taki przyk³ad z pewnym youngtimerem który tego nie potwierdzi ale zarazem dalej nie wyja¶nia dlaczego pewne rzeczy nie wychodz±.
Poniewa¿ z autem klientowi nie ¶pieszy³o siê a nie chcia³ zainwestowaæ w lepsze materia³y, wola³ wiêcej zap³aciæ za bardzo dok³adn± robotê, ustalili¶my ¿e materia³y pójd± z Novola bo skoro auto ma i tak staæ na warsztacie przez 2-3 miesi±ce to co ma si±¶æ to si±dzie i bêdzie git. Skupiê siê na miejscach prostych w naprawie czyli wszelkiego rodzaju wgniotkach. Nie bêdê rozpisywa³ siê co i jak by³o po kolei robione ale by³o solidnie i du¿o dok³adniej ni¿ na co dzieñ z gruntowaniem przed szpachl±, dok³adnym rozszlifowaniam ka¿dej warstwy trzema gradacjami kr±¿ka na ma³ym skoku itd.
W ostatniej warstwie podk³adu 335 auto sta³o prawie 2 miesi±ce, oczywi¶cie na hali i ten czas jest wa¿ny w tej historii.
Jak przyszed³ czas na lakierowanie auta to dopiero wtedy zaczêli¶my ostatecznie wyprowadzaæ powierzchnie, najpierw na sucho hebelkami a pó¼niej kr±¿kami z przesadnym stopniowaniem gradacji ¿eby nic nie powychodzi³o. Ponowne pry¶niêcie przeszlifek epoksydem mm (by³o ich ma³o). Na koniec poszed³ jeszcze papierek na mokro, pasta matuj±ca z w³óknin± i wydawa³o siê ¿e mamy idealnie przygotowane. Dalej posz³y lakiery i wysz³o wszystko piêknie, tak ¿e sam mia³em satysfakcjê z roboty i oczywi¶cie kasy ;)

Widzia³em auto po jaki¶ 5 miesi±cach i pomimo ¿e klient by³ dalej zadowolony i nie widzia³ tego co ja to zacz±³em siê zastanawiaæ o co chodzi z tymi posiadanymi obrze¿ami ostatniej warstwy podk³adu? Przecie¿ nie ma bata ¿e to nie wysch³o przez dwa miesiace jak oczekiwa³o na szlifowanie i lakierowanie. Efekt jest wszystkim znany czyli obwódka (pokurczony klar) w miejscu gdzie koñczy³ siê podk³ad akrylowy.
Wydawa³o mi siê ¿e po takim czasie nawet jak materia³ nie bêdzie z wysokiej pó³ki to takie co¶ nie porobi siê a tu proszê.
Ja na razie t³umaczê sobie to tak ¿e skoro na tym podk³adzie w ¶rodku miejsca naprawianego nie ma ¿adnych rysek czy mapek od siadania a tylko tam gdzie tego podk³adu by³o cienko tzn ¿e w cienkiej rozszlifowanej warstwie, podk³ad ten musia³ momentalnie po na³o¿eniu pierwszej warstwy bazy napuchn±æ (napiæ siê rozcieñczalnika) a kolejne warstwy bazy i klar zamaskowa³y (zala³y) to napuchniêcie. Po czasie zaczê³o nierówno odparowywaæ i tam gdzie by³o grubo podk³adu odparowa³ tylko rozcieñczalnik z bazy i klaru a tam gdzie by³o cienko podk³adu to odparowywa³o z bazy, klaru i jeszcze podk³adu i st±d porobi³y siê te kraterki.
Je¿eli tak to znaczy ¿e podk³ad by³ za s³aby w sensie izolacyjno¶ci, za ma³o ¿ywicy a za du¿o wype³niacza i w to sito nap³ywa³ rozcieñczalnik.
Ma kto¶ inne teorie dlaczego tak siê dziej?
 

barteek933
Wys³any: 2016-06-25, 16:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 824
ja zauwa¿y³em ¿e robi siê tak jak sie dodaje wiêcej rozp ni¿ zaleca producent i przy gównianych materia³ach
 

DrCruel
Wys³any: 2016-06-25, 17:56   
0
UP DOWN


Posty: 418
Temat wydzielony
 

KK 
Wys³any: 2016-06-25, 22:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
335 trzeba wygrzac... Bêdzie lepiej, ale i tak siadzie.
Podk³ad powinien kompletnie odizolowaæ stare pod³o¿e od nowego. My¶lê ¿e trzeba szukaæ takich materia³ów, które po na³o¿eniu na przeszlify nie zostawiaj± aureoli. 335 zostawia od razu i to mocne. Podobbie epoxyd 360. Jakby te rozcienczalniki zawarte w produkcie po aplikacji odparowaly w 100% to nie nadtrawialy by pod³o¿a. Wniosek, ¿e te materia³y nie dosychaja, a promiennik to potwierdza czê¶ciowo. Na dzieñ dzisiejszy ju¿ wiem, ¿e nie mog³em oczekiwaæ od moich napraw kompletnie jakiejkolwiek jako¶ci skoro podk³ad by³ niedoschniety. Musia³o to posiadaæ.
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2016-06-26, 09:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Jaki to by³ podk³ad?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2016-06-26, 11:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Spectral under 335, akrylowy.
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2016-06-26, 13:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 382
KK napisa³/a:
335 trzeba wygrzac... Bêdzie lepiej, ale i tak siadzie.


Nie wygrzewa³em bo robi³em to w sierpniu 2015 i wiedzia³em ¿e bêdzie d³ugo sta³o a technicy na szkoleniach zawsze mówi± ¿e lepiej nie wygrzewaæ tylko sezonowaæ jak siê ma czas.
KK napisa³/a:
335 zostawia od razu i to mocne. Podobbie epoxyd 360


360 ju¿ te¿ nie robiê przez t± agresywno¶æ, to jest podk³ad wy³±cznie na go³e blachy po piaskowaniu bo na starych warstwach robi masakrê
 

KK 
Wys³any: 2016-06-26, 14:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jak d³ugo stoi to ci±gnie wilgoæ. To techniczne gadanie to jest uwarunkowane tylko chêci± sprzeda¿y towaru.
Dlaczego wygrzewanie jest gorsze?
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2016-06-26, 18:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
GMC,
Widzia³em auto po jaki¶ 5 miesi±cach i pomimo ¿e klient by³ dalej zadowolony i nie widzia³ tego co ja to zacz±³em siê zastanawiaæ o co chodzi z tymi posiadanymi obrze¿ami ostatniej warstwy podk³adu?


Moim zdaniem by³o to zbyt wysok± gradacj± odrobinê pod podk³ad.
Nie napisa³e¶ jak±, ale z w³asnego do¶wiadczenia z tym w³a¶nie podk³adem te¿ tak mi wysz³o jak siê bardzo postara³em.

Zrobi³em drugi raz ju¿ normalnie i jest..... Normalnie. Bez obrze¿a widocznego.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kamilll126 
Wys³any: 2016-06-26, 20:06   
0
UP DOWN

Posty: 10
A jak± gradacj± papieru robicie pod podk³ad akrylowy/epoksydowy?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-26, 20:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1682
Sk±d: Warszawa
w jednych markach tendencja mapowania jest bardzo du¿a, a w innych nie wystêpuje praktycznie. Co do gradacji pod podk³ad to zale¿y te¿ od skoku maszynki i jakich papierów siê u¿ywa. Od p320 do p400, wype³niacze p240
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2016-06-27, 00:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
P240 pod wersje wype³niaj±c±. Obrze¿a 320. Maszynka skok 2,5mm.
Mniejsza rysa spowoduje tylko wolniejsze siadanie, ale i tak bêdzie.
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2016-06-27, 06:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 382
KK napisa³/a:
Jak d³ugo stoi to ci±gnie wilgoæ.


Pewnie co¶ mo¿e i z³apie podczas stania na hali ale to nie s± ilo¶ci które s± jakie¶ znacz±ce, co innego jakby auto je¼dzi³o. Powierzchnia podk³adu przed obróbk± ma ten naskórek który powinien byæ szczelny no ale pozostaje jeszcze kwestia jako¶ci materia³u
KK napisa³/a:
Dlaczego wygrzewanie jest gorsze?

T³umacz± ¿e przy standardowych naprawach gdzie auto w podk³adzie stoi dzieñ - dwa to nawet wskazane ale jak siê nie ¶pieszy to lepiej pozwoliæ aby materia³ zwi±za³ i odparowa³ w powolnym procesie. Temperatura dzia³a jak katalizator.
Lackdoctor napisa³/a:
Moim zdaniem by³o to zbyt wysok± gradacj± odrobinê pod podk³ad.


Po heblach 100/150/220 sz³y kr±¿ki 180/240/320 skok 2,5

Podk³ad obrabiany na sucho heblem z rzepem 240 celem wy³apania linii i krótka poprawka 320 a potem kr±¿ki skok 2,5 280/320/360
Na koniec na wodê 800 po ca³o¶ci i w³óknina z past± matuj±c±.

Lacku ale w czym mia³aby zaszkodziæ za drobna granulacja bo nie rozumiem? Nawet chyba jakby pojechaæ na koniec szpachlówkê kr±¿kiem 400 to nie powinno zaszkodziæ podk³adowi z tym ¿e nie wnios³oby te¿ nic. Wydaje mi siê ze 320 to optymalne koñczenie pod podk³ad.
kalbi napisa³/a:
w jednych markach tendencja mapowania jest bardzo du¿a, a w innych nie wystêpuje praktycznie.

To prawda, ja mam taki wypróbowany wielokrotnie z Cromaxa LE 2004 (szary) i LE2007 (czarny). Nie siada na obrze¿ach i obróbka super tylko cena ok 130 za kpl wiêc nie da siê go wpisaæ w ka¿d± naprawê :/
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-27, 12:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1682
Sk±d: Warszawa
GMC napisa³/a:
kalbi napisa³/a:
w jednych markach tendencja mapowania jest bardzo du¿a, a w innych nie wystêpuje praktycznie.

To prawda, ja mam taki wypróbowany wielokrotnie z Cromaxa LE 2004 (szary) i LE2007 (czarny). Nie siada na obrze¿ach i obróbka super tylko cena ok 130 za kpl wiêc nie da siê go wpisaæ w ka¿d± naprawê :/


ale ja tu mówiê o autach np. Merc mapuje w chu... Renault ni chu..., podk³ady te¿ maj± znaczenie.
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2016-06-30, 07:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 382
kalbi napisa³/a:
ale ja tu mówiê o autach np. Merc mapuje


Tylko takie ma³e nieporozumienie :D - zwrócê uwagê
A jeszcze tak siê zastanawia³em jak KK, napisa³ ¿e przez to stanie podk³ad napi³ siê wilgoci ¿e przecie¿ na koñcu szlifowania zrobi³em pó³ godzinn± k±piel temu Spectralowi 335 podczas obróbki na mokro i pó¼niej matowania past± . Czy to aby nie spowodowa³o ¿e w miejscach rozszlifowania tam gdzie podk³adu s± pewnie pojedyncze mikrony, to napi³ siê on wody? Teoretycznie skoro podk³ady nie s± szczelne a bez naskórka jeszcze bardziej to w takiej cienkiej warstwie tym bardziej by³ nara¿ony na wilgoæ. I mo¿e w³a¶nie podk³ady lepszej klasy s± odporne na wch³anianie wilgoci a inne mniej. Czas który pó¼niej podk³ad dosta³ na wysuszenie nie by³ jaki¶ d³ugi bo na drugi dzieñ z rana by³o oklejane i lakierowane czyli maksymalnie 16-18 godzin do bazy. Co my¶licie? Zastanawia³ siê kto¶ nad tym obrabianiem na mokro podk³adów?
 

KK 
Wys³any: 2016-06-30, 11:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
My¶lê ¿e je¶li pod akrylem jest np epoxyd to ta wilgoæ tak mocno nie szkodzi choæby by³a resztkowa po 16h...
Lepszej jako¶ci podk³ady byæ mo¿e ³atwo absorbuj± wilgoæ, ale te¿ bardzo ³atwo j± oddaj±. Musia³by zrobiæ test, na go³a blachê daæ jedn± warstwê podk³adu akrylowego i wpakowaæ to do komory solnej.
Bardziej mnie interesuje faktyczne schniecie podk³adu i migracja rozcienczalnika. Czy to w tanim podk³adzie siê kiedykolwiek koñczy, bo widaæ ze chyba nie. Mo¿na wygrzewac, suszyæ miesi±c, a i tak Rozcienczalnik dalej wchodzi w stare warstwy.
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-07-05, 16:18   
0
UP DOWN

Posty: 35
Panowie dalej mam problem: baza Glasurit, pierwsza warstwa po po³o¿eniu mia³a delikatna strukturê ale po 5 minutach zrobi³a siê idealnie g³adka, 2 warstwa te¿ lekka struktura tylko po odparowaniu nic siê nie zmienia - struktura zostaje, jakby materia³ nie rozbity. Ju¿ nawet pola³em bardzo na mokro i od razu po po³o¿eniu by³o widaæ strukturê. Macie jakie¶ pomys³y ?
 

KK 
Wys³any: 2016-07-05, 23:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Wrzuæ fotkê tej bazy rozlanej i nie rozlanej wed³ug Ciebie.
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-07-06, 07:35   
0
UP DOWN

Posty: 35
Fotki nie zrobiê bo nie mam dobrego aparatu i nie bêdzie nic widaæ. Normalnie jak zawsze lakierujê to k³adê bazê na mokro ale bez przesady, wczoraj to ju¿ nawet by³o tak mokro, ¿e ziarno w bazie zaczê³o prawie p³yn±æ. Nigdy nie robiê na sucho, chyba ¿e zaraz po ostatniej warstwie. Co¶ robiê ¼le ? Bazê powinno siê jako¶ w inny sposób aplikowaæ ?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-06, 10:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1682
Sk±d: Warszawa
niektóre bazy zostawiaj± strukturê.
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-07-06, 11:49   
0
UP DOWN

Posty: 35
Ju¿ sprawdza³em Profix'a Challenger'a i Glasurit i na ka¿dej sheet struktura. Mo¿e w mieszalni nie wiedz± jak mieszac i challenger jest np. 1:0.8 a nie 2:1 i Glasurit mo¿e te¿ ma inne proporcje ?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-06, 12:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1682
Sk±d: Warszawa
Lakierowa³em Glasuritem i wg mnie nie ma on struktury, natomiast RM ju¿ ma. PPG te¿ nie ma. Zmieñ na bazê wodn± i nie bêdzie struktury
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-07-06, 14:30   
0
UP DOWN

Posty: 35
Tylko niestety u mnie nie maj± nigdzie baz wodnych. Skoro Glasurit nie ma struktury to z jakiej przyczyny ona u mnie powstaje ?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-06, 14:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1682
Sk±d: Warszawa
jestem Ciekaw o jak± dok³adnie strukturê CI chodzi, bo mo¿liwe, ¿e tak ma byæ :)
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-07-06, 16:52   
0
UP DOWN

Posty: 35
Z bliska wyglada jakby materia³ by³ nie rozbity albo taki nie rozlany. Jak bêdê co¶ lakierowa³ to postaram siê jako¶ zdjêcie zrobiæ, chyba ¿e Ty móg³by¶ zrobiæ zdjêcie prawid³owo po³o¿onej bazy ?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-06, 19:42   baza
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1682
Sk±d: Warszawa
baza, wygl±d

baza sucha2.JPG
baza sucha2
Plik ¶ci±gniêto 431 raz(y) 56.17 KB

baza such.JPG
baza sucha
Plik ¶ci±gniêto 166 raz(y) 80.75 KB

bezbarwny.JPG
bezbarwny
Plik ¶ci±gniêto 553 raz(y) 56.32 KB

baza mokra.JPG
baza mokra
Plik ¶ci±gniêto 183 raz(y) 88.38 KB

_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-07-07, 08:24   
0
UP DOWN

Posty: 35
U mnie to nawet na Glasurit wychodzi wiêksza struktura. U mnie z bliska to ta struktura wygl±da jak takie kropki albo materia³ nie rozbity, a u Ciebie wygl±da na tak± bardzo delikatn± g³adk± strukturê. Przy nastêpnym lakierowaniu postaram siê za³atwiæ inny pistolet i bazê bardziej wylewaæ.
 

KK 
Wys³any: 2016-07-07, 11:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
¯eby tak± strukturê mieæ na Dynie trzeba mocno wylaæ ka¿d± warstwê. Podobnie w Standoxie na standardowym rozcieñczalniku przy tych temperaturach rzêdu 30 stopni. Je¶li nie wylejesz to momentalnie baza schnie i w³a¶nie wychodz± takie kropki, struktura.
Kalbi mo¿esz wrzuciæ te¿ fotki bazy po ostatniej warstwie wyrównuj±cej. Mo¿e te¿ jaka¶ lepsza jako¶æ fotek :)
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-07, 13:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1682
Sk±d: Warszawa
KK napisa³/a:
Kalbi mo¿esz wrzuciæ te¿ fotki bazy po ostatniej warstwie wyrównuj±cej. Mo¿e te¿ jaka¶ lepsza jako¶æ fotek :)
mogê ale nie mam w³a¶nie takich zdjêæ , tzn mam jakie¶ ale nic nie widaæ. Dopiero lakierowanie mi siê szykuje w przysz³ym tyg. gdy¿ teraz mam wolne.
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-07-07, 16:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3387
Sk±d: £ód¿
bezimienny napisa³/a:
Przy nastêpnym lakierowaniu postaram siê za³atwiæ inny pistolet

A jaki masz obecnie ?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-07, 20:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1682
Sk±d: Warszawa
Robertlodz09 napisa³/a:
bezimienny napisa³/a:
Przy nastêpnym lakierowaniu postaram siê za³atwiæ inny pistolet

A jaki masz obecnie ?


tak ganiamy wokó³ bazy i rozp, a nawet techniki, a tu mo¿e w³asnie wina po stronie guna
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-07-07, 21:50   
0
UP DOWN

Posty: 35
Obecnie posiadam flg 5
 

Eytan
Wys³any: 2017-05-17, 09:21   
0
UP DOWN

Posty: 12
Witam, czy wam te¿ robi± siê obrze¿a podczas podk³adowania wokó³ szpachli ? Ju¿ nawet lepszego podk³adu u¿ywam a i tak czasami co¶ takiego wystêpuje :sciana: Z jakiej przyczyny co¶ takiego siê dzieje ? Oczywi¶cie jak podk³ad wyschnie to tego ju¿ nie widaæ ale czy po czasie to nie si±dzie ? :x:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang