Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
MAX MAYER 
Wys³any: 2016-06-26, 16:25   Podk³ady QUICKLINE
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 63
Sk±d: Lubelskie
Witam czy kto¶ z was pracowa³ na tych podk³adach b±d¼ pracuje? je¶li tak to proszê o opinie sugestie :)
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-28, 21:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
robi³em Jeden wype³niaj±cy 3400 - sza³u nie ma, a drugi ciemnoszary nr nie pamiêtam - s± ma³o wype³niaj±ce, trzeba du¿o nawaliæ niby niedrogie ale... Ju¿ lepszy jest MaxMeyer 3011 - widzia³em po czasie napraw i polecam bo cena jest przystêpna, a obecnie pracujê na PPG8046
_________________

 
 

MAX MAYER 
Wys³any: 2016-06-29, 09:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 63
Sk±d: Lubelskie
Dziêkujê kalbi. czy robi³e¶ podk³adami spectrala? chodzi mi o ten 365
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-06-29, 09:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Linia produktów PPG Quickline jest w ofercie dystrybutorów Nexa Autocolor
a te same produkty ma dystrybutor Max Meyer pod nazw± Autolux

Quickline i Autolux s± produkowane w fabrykach PPG jednak ta cena (ni¿sza) sk±d¶ siê bierze ;)
Podk³ad epoksydowy z Max Meyera kosztuje oko³o (komplet) 150z³ a taki z Autoluxa oko³o 100-110z³ ....
 

MAX MAYER 
Wys³any: 2016-06-29, 11:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 63
Sk±d: Lubelskie
Tylko w³a¶nie na Lubelszczy¼nie jest jeden szanowny pan któremu ci±gle ma³o :) i dzi¶ co¶ kupujesz po..a jutro po.. dlatego zapyta³em o te podk³ady Quickline i jak siê maj± do spectrala?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-29, 18:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja z novola siê wyleczy³em. Bierz ten 3011, jest niedrogi w AutoEfekt Blizne Jasiñskiego
_________________

 
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-29, 21:43   
0
UP DOWN

Posty: 35
A czy tego MaxMayer'a trzeba wygrzewaæ ? Nie siada po czasie ? Jak ma siê on do polecanego w innym temacie Cromax'a LE2004 ?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-30, 04:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cromax le to inna liga, porownaj ceny chociazby. Jesli umiesz robic to z 3011 bêdziesz zadowolony
_________________

 
 

Przemek 
Wys³any: 2016-06-30, 06:52   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
PPG ma bardzo dobre podk³ady do przemys³u .
Nie dziwi mnie fakt ¿e stosujecie materia³y z tej wytwórni
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

natium
Wys³any: 2016-06-30, 14:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
wyszedl nowy podklad z PPG D8525 na utwardzaczu 8302 pracuje na tym podkladzie naprawe polecam dobre wypelnienie latwosc w szlifowaniu dla zainteresowanych wysle karte pisac jak cos
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-06-30, 20:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Czemu Wy nie robicie na szpachli natryskowej? Przecie¿ zwyk³a natryskówka eliminuje problemy które eliminujecie mega drogimi produktami.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-30, 20:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Czemu Wy nie robicie na szpachli natryskowej? Przecie¿ zwyk³a natryskówka eliminuje problemy które eliminujecie mega drogimi produktami.
bo czas, bo jest twarda i wiêksze prawdopodobieñstwo odprysków od kamieni czy drobnych uderzeñ. Dobry podk³ad wype³niaj±cy jest elastyczniejszy i szybciej siê wykonuje naprawê. Jest jeszcze 380 z Novola zamiast natryskówki schnie 2h w 20st.C ale jej du¿ym minusem jest, ¿e nie mo¿na k³a¶æ na epoksyd, chyba, ¿e za kilka dni i nie mo¿na k³a¶æ na ocynk, go³a blachê bo siê nie trzyma wogóle.
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2016-06-30, 21:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
380 jest bardzo krucha. Jak masz np zatrzaski powiedzmy w Dacii sandero stepway na blotnikach do nadkoli plastikowych i wepniesz w dziury zatrzask to robi siê odprysk w ko³o jak wyci±gasz zatrzask/spinkê.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-06-30, 22:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
kalbi napisa³/a:
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Czemu Wy nie robicie na szpachli natryskowej? Przecie¿ zwyk³a natryskówka eliminuje problemy które eliminujecie mega drogimi produktami.
bo czas, bo jest twarda i wiêksze prawdopodobieñstwo odprysków od kamieni czy drobnych uderzeñ. Dobry podk³ad wype³niaj±cy jest elastyczniejszy i szybciej siê wykonuje naprawê. Jest jeszcze 380 z Novola zamiast natryskówki schnie 2h w 20st.C ale jej du¿ym minusem jest, ¿e nie mo¿na k³a¶æ na epoksyd, chyba, ¿e za kilka dni i nie mo¿na k³a¶æ na ocynk, go³a blachê bo siê nie trzyma wogóle.


Ja w takiej sytuacji kupi³bym promiennik i robi³bym jeszcze szybciej i znacznie taniej. Z tymi odpryskami to nie do koñca siê zgadzam. Ja kiedy¶ pokaza³em natryskówkê klientowi na swoim aucie. Lakierowali¶my maskê skut± kamieniami. Posz³a natryskowa, 385 ze spectrala m/m, baza z R-M i 565 ze spectrala. Do dzi¶ przejecha³em jakie¶ 100000km i nie widzê ¿eby posiada³o, zrobi³y siê otoki albo dziury po kamieniach by³y inne ni¿ w oryginalnym lakierze.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

KK 
Wys³any: 2016-06-30, 22:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Nie wiem co siê robi po czasie, ale wiem co siê robi ju¿ w ci±gu kilku dni, godzin tak¿e nikt mi nie musi mówiæ, ¿e jest inaczej poniewa¿ nie jest. Nie mo¿na te¿ porównywaæ tego podk³adu przykrytego warstwami lakieru szczelnie do np otworów z których on odprysnie z lakierem i wchodzi tam potem woda. Nawet nie musze siê domy¶laæ co tam bêdzie za rok, a za dwa to ju¿ wiem na pewno. Nie jest to te¿ szpachel natryskowa tylko podk³ad. W schnieciu super i obróbce te¿.
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-01, 06:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Lakierowali¶my maskê skut± kamieniami. Posz³a natryskowa, 385 ze spectrala m/m, baza z R-M i 565 ze spectrala


ale takiego czego¶ nie zalewa siê natryskówk± - totalna amatorka i pój¶cie na skróty.

bmw2.JPG
Plik ¶ci±gniêto 113 raz(y) 66.9 KB

bmw1.JPG
Plik ¶ci±gniêto 80 raz(y) 70.72 KB

_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-07-01, 15:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
kalbi napisa³/a:
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Lakierowali¶my maskê skut± kamieniami. Posz³a natryskowa, 385 ze spectrala m/m, baza z R-M i 565 ze spectrala


ale takiego czego¶ nie zalewa siê natryskówk± - totalna amatorka i pój¶cie na skróty.

Mo¿liwe, ¿e masz racje, przy czym ja oceniam efekt a nie tajniki technologii. Ludzie z ulicy chyba maja podobnie. Kotlet ma byæ smaczny i nikogo nie obchodzi jakiej firmy by³a patelnia.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-01, 19:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Ludzie z ulicy chyba maja podobnie. Kotlet ma byæ smaczny i nikogo nie obchodzi jakiej firmy by³a patelnia.
bo s± sto³ki i taborety :D
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-07-02, 07:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
A czo to w³a¶nie nie dziêki tym sto³kom i taboretom mamy co je¶æ?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

MAX MAYER 
Wys³any: 2016-07-02, 16:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 63
Sk±d: Lubelskie
Witam Panowie. Podk³ad Quickline wypróbowany i jak kalbi pisa³ trzeba daæ go wiêcej jak maxa mo¿e i cena dobra ale i obróbka i wydajno¶æ tak sobie. co do max meyera3011 jest ok ale tylko szary i pod czarne kolory lipa.
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-03, 01:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
MAX MAYER napisa³/a:
Witam Panowie. Podk³ad Quickline wypróbowany i jak kalbi pisa³ trzeba daæ go wiêcej jak maxa mo¿e i cena dobra ale i obróbka i wydajno¶æ tak sobie. co do max meyera3011 jest ok ale tylko szary i pod czarne kolory lipa.

To polecam jeszcze ppg8046, ten podklad mozesz mieszaæ z dedykowanym czarnidlem do podkladu w celu przyciemniemia. Podklad w wersji wypeplniajacej 6:1:1 lub gruntujacej 6:1:2, mi osobi¶cie najlfajniej pracuje siê w wersji posredniej 6:1:1,5. Stosuj tylko z dedykowanym rozcienczalnikiem d8715
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group