Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lala
Wys³any: 2016-07-02, 10:09   Czy kto¶ wie co k³a¶æ by nie by³o kraterów na metalu
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam wszystkich na forum

Pytanie odnosnie kraterów na metalu
Problem polega na tym ze po po³ozeniu bazy i klaru ( dyna pro ) pojawiaja mi sie kratery i inne cuda ( mam 80 procent nowych elementów do lakierowania ) , na plastiki juz mam produkt firmy PPG DP40 oraz IZOLATOR P820 , czy co¶ takiego równie¿ wystepuje do stosowania na metal ? Proszê o szybk± odpowiedz.
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-02, 11:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
przeciez dp40 to epoksyd i jest specjalnie na metal i nadaje siê w technice mokro na mokro, d820 to zwyk³y podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ tzw PZP
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2016-07-02, 15:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
lala a powietrze masz z jakiego miejsca? Z wytwórni plaka?
_________________

 
 

lala
Wys³any: 2016-07-02, 17:45   
0
UP DOWN

Posty: 5
Nie , posiadam komorê lakiernicz± , filtry za³o¿one przed wejsciem do pistoletu , sciany wyklejone foli± , w±¿ nowy wiec szukam problemu w materiale . robi mi sie tak od miesiaca i nie mogê przyczyny znalezc, je¿eli chodzi o dp40 to w sklepie powiedzieli ze to tylko na plastiki to jaka jest wkoncu prawda niech ktos z kolegów uswiadomi , podpowie co w takim razie stosuje sie na plastiki by nie by³o oczek , s³oneczek itd
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-02, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lala napisa³/a:
Nie , posiadam komorê lakiernicz± , filtry za³o¿one przed wejsciem do pistoletu , sciany wyklejone foli± , w±¿ nowy wiec szukam problemu w materiale . robi mi sie tak od miesiaca i nie mogê przyczyny znalezc, je¿eli chodzi o dp40 to w sklepie powiedzieli ze to tylko na plastiki to jaka jest wkoncu prawda niech ktos z kolegów uswiadomi , podpowie co w takim razie stosuje sie na plastiki by nie by³o oczek , s³oneczek itd


Zeby nie bylo oczek to nalezy popracowac nad powietrzem lub dokladnym przemywaniem. Dp40 to podklad epoksydowy, ktory stosuje na codzieñ, czy masz problem poszukac w necie karte techniczn±?
_________________

 
 

marcin 
Wys³any: 2016-07-02, 23:09   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: ¶l±sk/zag³ebie
Mam podobny problem i mimo ¿e mam filtr kombi saty te¿ pojawiaj± mi siê oczka.
dzieje siê to z ró¿n± czêstotliwosci± nie jest tak ¿e mi sypie oczkami jak po plaku ale raz mam jedno oczko na ca³y bok auta a innym razem 3 lub cztery sztuki na jednym elemencie.
problem pojawi³ siê te¿ mniej wiêcej jaki¶ miesi±c temu z kawa³kiem i wypróbowa³em ju¿ kilka ró¿nych bezbarwnych ale problem jednak powraca . Jedyne co mi przychodzi do g³owy to chyba wymiana kompresora bo mój ju¿ swoje wypracowa³ a dodatkowo w takie upa³y straszliwie siê grzeje a problem z oczkami mam przewa¿nie jak robi siê ciep³o. Od jesieni do wiosny zapominam co to oczka.
 

lala
Wys³any: 2016-07-03, 08:54   
0
UP DOWN

Posty: 5
Marcin mam podobnie ale mój kompresor jest po generalnym remoncie , a jakich zmywaczy Panowie u¿ywacie ? bo zauwazy³em ze mozna sie nadziaciac odnosnie benzyny ekstrakcyjnej , wystepuje ona tez jako rozcieñczalnik benzynowy a to nie to samo i wychodzi na to ze na 10 sklepów jeden sprzedaje prawdziwa benzyne ekstrakcyjna ,
 

darek1
Wys³any: 2016-07-03, 10:22   
0
UP DOWN

Posty: 24
Do przemywania powierzchni nie uzywamy benzyny ekstrakcyjnej bo ona sama w sobie jest tlusta . uzywa siê zmywaczy antysilikonowych np novol 780 zmywacz miedzyoperacyjny lub zmywacz wstepny novol typ 800 .
 

GMC
Wys³any: 2016-07-03, 12:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
lala napisa³/a:
Pytanie odnosnie kraterów na metalu
Problem polega na tym ze po po³ozeniu bazy i klaru ( dyna pro ) pojawiaja mi sie kratery i inne cuda


Dlaczego piszesz o metalu, przecie¿ chyba nie k³adziesz bazy na go³± blachê? Czy k³adziesz?
Po drugie to co koledzy ju¿ napisali benzyna jest t³usta i nadaje siê np. do przemywania wstêpnego po zdzieraniu zardzewia³ej warstwy a do od³uszczania powierzchni s³u¿± zmywacze silikonu. Chocia¿ ja bym ca³kowicie na twoim miejscu wywali³ benzynê i kupi³ spryskiwacz do zmywaczy to wtedy obni¿ysz koszty zu¿ycia zmywacza i bêdzie porównywalnie do benzyny a komfort pracy x2
Zastanów siê te¿ czy w trakcie swojego procesu lakierowania nie wnosisz silikonu do komory np. na ubraniu w którym wcze¶niej plakowa³e¶ inne auto.
 

lala
Wys³any: 2016-07-03, 16:46   
0
UP DOWN

Posty: 5
GMC to moze napisze od poczatku , normalnie stosuje technologie czyli nowy element , matuje , podk³ad , matuje , baza , klar itd .Mam oczywiscie spryskiwacz do benzyny lub zmywacza , kiedys stosowa³em zmywacz ale jest bardzo drogi , oczywiscie stosuje tez szmatki antystatyczne APP miedzy warstwami bazy i klaru , ale zachowujac te wszystkie rzeczy zdarzy sie ze na zderzaku po podgrzaniu w komorze wystepuja oczka kratery , lub czasem na elementach typu b³otnik , klapa tez mi sie robia oczka , dlatego mysla³em ze koledzy z forum maja na to jakis sposób , ¿e k³ad± magiczny produkt przed po³ozeniem bazy ktory zapobiega wystepowaniu oczek itp, jak narazie dzis wyrzucilem benzyne i mam zmywacz dyny wstepny zobacze czy cos to zmieni bo moze byc tak ze benzyna zostawia³± t³uszcz jak tutaj koledzy pisza , nawet dodaje antysilikonu do bazy oraz klaru , a przed baza daje z sikkens'a :) AGENTA by nie by³o zacieków itd jezeli istnieje jakis produkt by nie powstawa³y oczka ( zapobiega ) to prosze o nazwê , Za WSZYTSKIE PODPOWIEDZI SERDECZNIE DZIEKUJÊ zastosuje sie do nich i zdam relacje za pare dni , Pozdrawiam :0http://lakierowanko.info/images/smiles/usmiech.gif
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-03, 19:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lala napisa³/a:
GMC to moze napisze od poczatku , normalnie stosuje technologie czyli nowy element , matuje , podk³ad , matuje , baza , klar itd .Mam oczywiscie spryskiwacz do benzyny lub zmywacza , kiedys stosowa³em zmywacz ale jest bardzo drogi , oczywiscie stosuje tez szmatki antystatyczne APP miedzy warstwami bazy i klaru , ale zachowujac te wszystkie rzeczy zdarzy sie ze na zderzaku po podgrzaniu w komorze wystepuja oczka kratery , lub czasem na elementach typu b³otnik , klapa tez mi sie robia oczka , dlatego mysla³em ze koledzy z forum maja na to jakis sposób , ¿e k³ad± magiczny produkt przed po³ozeniem bazy ktory zapobiega wystepowaniu oczek itp, jak narazie dzis wyrzucilem benzyne i mam zmywacz dyny wstepny zobacze czy cos to zmieni bo moze byc tak ze benzyna zostawia³± t³uszcz jak tutaj koledzy pisza , nawet dodaje antysilikonu do bazy oraz klaru , a przed baza daje z sikkens'a :) AGENTA by nie by³o zacieków itd jezeli istnieje jakis produkt by nie powstawa³y oczka ( zapobiega ) to prosze o nazwê , Za WSZYTSKIE PODPOWIEDZI SERDECZNIE DZIEKUJÊ zastosuje sie do nich i zdam relacje za pare dni , Pozdrawiam :0http://lakierowanko.info/images/smiles/usmiech.gif


wiesz, ¿e dzwoni± ale za bardzo nie wiesz gdzie. Napisa³e¶, ¿e masz DP40, a nowe elementy pokrywasz podk³adem do szlifu, gdzie tu logika? DP40 jest podk³adem epoksydowym na nowe elementy.
Piszesz, ¿e zmywacz do usuwania silikonu jest drogi, a koszt 5l to oko³o 60z³, natomiast benzyny 25z³, oszczêdno¶æ na elemencie raptem kilka groszy to jest kurde drogo?????
po kolejne nie dodaje siê antysilikonu wszêdzie, dodajesz jeszcze jakiego¶ agenta by zacieków nie robiæ.... kurde mo¿e wypada³oby i¶æ na szkolenie jak prawid³owo nanosiæ pow³oki
_________________

 
 

lala
Wys³any: 2016-07-03, 19:38   
0
UP DOWN

Posty: 5
Kalbi , ja dp40 odkry³em niedawno , wczesniej mia³em zwyk³y podk³ad i narazie do ppg sie przymierzam , jezeli chodzi o zmywacz oszczednosc jest kilka groszy jak sam go uzywasz-jak uzywa go pracownik to nie jest juz kilka groszy , antysilicon mozna dolewac do wszystkiego ale kilka kropel , a jezeli nie wiesz co to agent to prosze nie krytykuj , widze ze ciezko z nie którymi wymienic sie spostrzezeniami zeby nikt sie nie przyczepi³ , rozumiem ze Kalbi jestes mistrzem lakierowania
 

Przemek 
Wys³any: 2016-07-03, 19:47   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Lala sk±d ty siê pojawiles .Dozna³em szoku . :shock:
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-03, 19:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
nie jestem mistrzem lakiernictwa, nie wiem co to agent i nie chce wiedzieæ, ale jakie¶ podstawy trzeba ogarniaæ -dosta³e¶ jakie¶ nowe produkty, a za bardzo nie wiesz co masz, ja siê nie czepiam ale stwierdzam fakty. Jak masz lakierniê i pracowników to powiniene¶ te¿ co¶ ogarniaæ aby Ciê w tr±be nie robili...
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2016-07-04, 08:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
lala napisa³/a:
nawet dodaje antysilikonu do bazy oraz klaru , a przed baza daje z sikkens'a :) AGENTA by nie by³o zacieków itd jezeli istnieje jakis produkt by nie powstawa³y oczka ( zapobiega ) to prosze o nazwê


Hmm, jedynym ¶rodkiem na oczka jest antysilikon który ju¿ wlewasz do wszystkiego. Mnie uczono ¿e antysilikon to te¿ silikon tylko super mocny który rozci±ga oczka które siê pojawi³y do takiej wielko¶ci ¿e ich nie widaæ. Co wa¿ne to nie wskazane laæ antysilikonu do wszystkiego ca³y czas tylko dodawaæ do kolejnej warstwy w momencie kiedy na pierwszej wysz³y oczka. Oczywi¶cie podstawa to higiena uk³adu sprê¿onego powietrza i nieu¿ywanie benzyny ;)

Co to jest ten AGENT (symbol) i po co go stosujesz przed baz±? Twoja baza tak cieknie? :shock:
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-04, 08:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
GMC napisa³/a:
Co to jest ten AGENT
zywica do cieniowania :)
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2016-07-04, 09:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Zmywacz za drogi a niepotrzebn± ¿ywicê u¿ywa? Kolego lala, nie s³uchaj swoich pracowników bo z torbami pójdziesz a najlepiej wy¶lij ich na szkolenie :tak:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group