Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ptasiorski
Wys³any: 2015-08-26, 20:19   
0
UP DOWN

Posty: 10
Bez zbêdnego napinania siê na forum :) iwata bellaria o ten model w³a¶nie jest za 1.4 z 2300 bo to ostatnia sztuka czyta³em o wbx ka¿dy chwali ale nie mam pojêcia co to za model bellaria
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-27, 07:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
A kto siê spina.
BELARIA to chyba LV2 po zas³u¿onym lifcie.
Ale nie lakierowa³em ni±, wiêc mogê tylko wnioskowaæ z tabelek porównuj±c do WBX i LV2.
Je¶li Ci to w czym¶ pomo¿e to masz dane IWAT W400:
http://www.anest-iwataeu....ClassicPlus.pdf
Na pewno jest lepsza od LV2
Odno¶nie WBX:
- zu¿ywa mniej wiatru
(mi to nie przeszkadza, ale ciekawe jak kurzy, bo nie musi mniej, a wrêcz przeciwnie)
- ma wiêksz± wydajno¶æ cieczy
(tylko nie wiem czy by mi siê a¿ tak przyda³a)
- ma mniejsz± szeroko¶æ strumienia
(to mo¿e byæ minusem wzglêdem WBX)
Uczciwa podpowied¼: NIE WIEM.
 

ptasiorski
Wys³any: 2015-08-27, 20:12   
0
UP DOWN

Posty: 10
Dziêkujê kolego za zainteresowanie. Powiem ze zakup guna wi±¿e siê z kosztami i zmiana na inny model wi±¿e siê z tym ze sprzêt musi siê nam zwróciæ . Dla tego tak szukam dobrej odpowiedzi ... na pewno dalej trzymam siê tego ze to krok milowy miêdzy jonesway. .
 

ptasiorski
Wys³any: 2015-09-07, 20:30   
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam odkopiê swój temat ju¿ mam bellaria w 400 z 2014 roku gun zaskoczy³ mnie pozytywnie aplikacja jest wrêcz idealna przy niskim ci¶nieniu reaguje idealnie na regulacjê ja jestem na wielkie tak
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-08, 06:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
ptasiorski napisa³/a:
przy niskim ci¶nieniu reaguje idealnie na regulacjê ja jestem na wielkie tak
Bo to jest IWATA a nie .... RESZTA ch³amu.
I TO JEST KASA DO PRZODU !!! Czego g³ównie saciarze nie potrafi± ogarn±æ.
Mniejsze ci¶nienie to nie tylko odci±¿enie sprê¿arki jakby siê komu¶ wydawa³o
1) to mniejszy tajfun w pomieszczeniu:
a) czyli mo¿liwo¶æ mniejszej/s³abszej wentylacji = MNIEJSZA KASA:
- s³absza/mniejsza wentylacja to mniej pr±du
- s³absza/mniejsza wentylacja to ni¿sze koszty dogrzania
2) gun jest oszczêdniejszy a to te¿ oznacza KASÊ w kieszeni
Itd.>

Tylko trzeba umieæ liczyæ i samodzielnie pomy¶leæ, a nie ¿yæ tylko wbit± propagandow± papk± do ³ba.
 

Przemek 
Wys³any: 2015-09-08, 12:18   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
³ysy73, a co by¶ mi poleci³ do przemys³owych poliuretanów które nie lubi± rozpuchu poniewa¿ zabija on w nich po³ysk.
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-10, 17:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Sorki za opó¼nienie ale umkn±³ mi post.
Przemek nie wiem, bo nie wiem jak siê tymi farbami maluje.
Tzn. sorry... powinno byæ: "nie wiem któr± IWATÊ" :D
Naprawdê nie wiem jakie to s± farby. Je¶li wspominasz o rozpuchu tzn. ¿e chyba s± gêste.
Wiêc mo¿e gun z "turbo do³adowaniem"??? - ale to tylko moje gdybanie.
 

KK 
Wys³any: 2015-09-10, 22:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mo¿e trzeba zmieniæ dostawce tych poliuretanów.
_________________

 
 

Przemek 
Wys³any: 2015-09-11, 03:04   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
To s± dobre farby ,firma typu Hampel,Sigma.I s± one raczej dedykowane do natrysku hydrodynamicznego
To samo jest z epoxydem . Ale wiadomo ¿e zakup pompy nie ma u mnie zastosowania do lakierowania stela¿y pod akwaria które maj± przekrój profila zamkniêtego 35x35x3mm.
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-11, 18:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Przemek napisa³/a:
Ale wiadomo ¿e zakup pompy nie ma u mnie zastosowania do lakierowania stela¿y pod akwaria które maj± przekrój profila zamkniêtego 35x35x3mm
A nie zastanawia³e¶ siê nad malarni± proszkow±?
Ja mam tak± zaufan± i nie drog± gdzie szczególnie felgi po ca³kowitym piaskowaniu dajê do malowania bo tyle p³acê ¿e ni huhu nie kalkuluje mi siê braæ guna do rêki.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-11, 18:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Przemek napisa³/a:
Ale wiadomo ¿e zakup pompy nie ma u mnie zastosowania
Jak mówi³em nie wiem czym malujesz, ale je¶li gêstym to wspominaj±c o gunie z "turbo do³adowaniem" mia³em na my¶li gun ze zbiorniczkiem ci¶nieniowym
 

Przemek 
Wys³any: 2015-09-11, 19:23   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Malowanie w lakierni proszkowej odpada z kilku powodów .S³abe zabezpieczenie przed korozj± dla s³onej wody .
Czêsto na pow³okach s± wady w postaci dziurek od szpilki . Oszukuj± ze daj± podk³ad . Nie odt³uszczaj± metalu .Cena 50z³ za m2 . A wiêc srednio stela¿ ma 2m2 to kosztuje 100z³ . Za taki bubel dziêkujê .

Mi wychodzi 1 stelaz za 30z³ . I robiê to od rêki nie proszê siê i nie wo¿ê trac±c czasu .

Po za tym bardzo lubiê lakierowaæ . Lakierujemy równie¿ fronty do mebli i szk³o . Tak¿e lakiernia jest u nas bardzo wa¿na .


My¶³a³em juz o pistolecie z dolnym podejsciem ale jako¶ nigdy nie mia³em okazji siê do niego przekonaæ czy rzeczywi¶cie dzia³a .
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-12, 05:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Przemek napisa³/a:
Malowanie w lakierni proszkowej odpada z kilku powodów .S³abe zabezpieczenie przed korozj± dla s³onej wody .

Czêsto na pow³okach s± wady w postaci dziurek od szpilki . Oszukuj± ze daj± podk³ad . Nie odt³uszczaj± metalu .Cena 50z³ za m2 . A wiêc srednio stela¿ ma 2m2 to kosztuje 100z³ . Za taki bubel dziêkujê
No widzisz bo jest MALARNIA i malarnia.
Do tej co ja wo¿ê najpierw wszystko jest zanurzeniowo wytrawiane, a dopiero pó¼niej malowane.
I je¶li chcesz podk³ad to masz podk³ad, a jak nie to nie.
I kolorów sporo do wyboru.
Przyk³adowy efekt koñcowy zobacz w dziale SPRZEDAM gdzie wystawia³em niedawno tam malowane felgi
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-12, 05:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Przemek napisa³/a:
My¶³a³em juz o pistolecie z dolnym podejsciem ale jako¶ nigdy nie mia³em okazji siê do niego przekonaæ czy rzeczywi¶cie dzia³a
Dawno dawno temu kilka lat malowa³em dolno zbiornikowcami i by³o ok - kwestia przyzwyczajenia.
Ale s± te¿ górno zbiornikowe ci¶nieniowe.
Nawet chyba AIRGUNSA - luknij na stronie IWATY
 

mateusz3138
Wys³any: 2015-11-10, 23:14   
0
UP DOWN

Posty: 87
poszukuje nie drogiego pistoletu do podk³adu
http://allegro.pl/lare-pr...5710024324.html

http://allegro.pl/pistole...5275671030.html co¶ takiego ?

posiadam sate i Dv i my¶la³em o tych firmach ale do podk³adu nie potrzeba mi sprzêtu za 900-1100 poszukuje cos do 300-400 z³
 

sawmaster 
Wys³any: 2016-02-09, 22:19   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
podpinam siê do pytania Mateusza bo te¿ szukam
 

pajton
Wys³any: 2016-11-28, 11:26   
0
UP DOWN

Posty: 71
ja mam do podk³adu DV FLG 1.8. Polecam.

A teraz Pytanie z mojej strony - chcê kupiæ sobie nowy kolejny pistolet do bazy. Do tej pory k³ad³em SATA 4000 1.3 hvlp ale chcia³em spróbowaæ teraz z IWAT¡. Co kupiæ, IWATA W400 WBX czy IWATA WS400 Supernowa HD ? i z jak± dysz±?
 

KK 
Wys³any: 2016-11-28, 20:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
WBX, supernova kosztuje kilkaset z³ wiêcej i nie warto wydawaæ tej kasy. Temat wa³kowany milion razy na forum.
_________________

 
 

pajton
Wys³any: 2016-11-28, 23:07   
0
UP DOWN

Posty: 71
Oki to kupuje wbx. Dziêki. Pozdr.
 

grzeeggorz
Wys³any: 2017-02-02, 00:04   
0
UP DOWN

Posty: 53
Witam,
Trochê temat od¶wie¿ê.. nie mam mo¿liwo¶ci przetestowaæ d³u¿ej a chcê kupiæ nowe pistolety (przede wszystkim do baz wodnych - u¿ywam obecnie glasurit 90 series), potrzebujê pistola który szybko i grubo wyleje "³atwe" kolory tj czarne oraz chocia¿ jeden inny do srebra czy kolorów dwuwarstwowych którym równie¿ szybko i bez wiêkszego wywnêtrzania siê po³o¿ê te trudniejsze w aplikacji kolory. Pracujê obecnie na DeVilbissie Gti Pro Lite ale zastanawiam siê co wybraæ teraz - SATA 5000, Iwata supernova (je¶li tak to która najlepiej), czy mo¿e iwata w400 wbx, a mo¿e jeszcze co¶ innego. Bud¿et nie ma znaczenia - chodzi tylko o szybko¶æ i dok³adno¶æ, ³atwo¶æ nak³adania bazy, bez chmurzenia itp.. Proszê tylko bez komentów w stylu "dobry lakiernik to wszystkim pomaluje, bez chmur" :D Najbardziej cenne bêd± opinie osób które pracowa³y, przynajmniej kilka dni z wszystkimi z wymienionych pistoletów. Z góry dziêki za opinie.
 

mirusiek 
Wys³any: 2017-08-11, 11:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
grzeeggorz napisa³/a:
Witam,
Trochê temat od¶wie¿ê.. nie mam mo¿liwo¶ci przetestowaæ d³u¿ej a chcê kupiæ nowe pistolety (przede wszystkim do baz wodnych - u¿ywam obecnie glasurit 90 series), potrzebujê pistola który szybko i grubo wyleje "³atwe" kolory tj czarne oraz chocia¿ jeden inny do srebra czy kolorów dwuwarstwowych którym równie¿ szybko i bez wiêkszego wywnêtrzania siê po³o¿ê te trudniejsze w aplikacji kolory. Pracujê obecnie na DeVilbissie Gti Pro Lite ale zastanawiam siê co wybraæ teraz - SATA 5000, Iwata supernova (je¶li tak to która najlepiej), czy mo¿e iwata w400 wbx, a mo¿e jeszcze co¶ innego. Bud¿et nie ma znaczenia - chodzi tylko o szybko¶æ i dok³adno¶æ, ³atwo¶æ nak³adania bazy, bez chmurzenia itp.. Proszê tylko bez komentów w stylu "dobry lakiernik to wszystkim pomaluje, bez chmur" :D Najbardziej cenne bêd± opinie osób które pracowa³y, przynajmniej kilka dni z wszystkimi z wymienionych pistoletów. Z góry dziêki za opinie.


Maluje od od lat devilibisem GTi Pro i w tamtym roku kupilem sate 5000 do bazy tez glasurit 90 i gorzej mi sie nia maluje .
Trzeba sie do saty przyzwyczaic. Na grubo najlepiej mi sie maluje iwata w 400 wbx porzyczam od kolegi z drugiej zmiany :spoko:
A srebra jednak delilibisem
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

fabjan13
Wys³any: 2017-11-09, 18:11   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witajcie, nie zbanujcie mnie od razu, bo u¿ywa³em funkcji szukaj :D ale odpowiedzi nie znalaz³em. Chodzi mi o pistolet do lakierowania mdf farb± akrylow±, wodorozcienczaln±.
Mam w tym momencie chiñczyka który by³ w zestawie ze sprê¿ark± :)
Trochê opanowa³em ten pistolet ale wiadomo ¿e taki chiñczyk ma wiêcej wad ni¿ zalet.
Mam bud¿et 500z³ i wiele osób poleca devilbiss flg 5g oraz Iwata Air-gunsa AZ3 HTE 2. Gdzie¶ odkopa³em posta na którym kto¶ napisa³ ¿e ta Iwata nie nadaje siê do wodorozciecznalych...
No i jaka dysza by³aby najlepsza? W chiñczyku mam 1,5 farbê rozcienczam wod±, bo wtedy lepiej siê atomizuje. Nie mam porównania jak taka farba bêdzie siê zachowywa³a z dysz± np. 1.8 bo znalaz³em info ¿e do akryli najbardziej pasuje.
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-11-09, 19:15   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
a jak zaleca producent farby?
 

fabjan13
Wys³any: 2017-11-10, 08:58   
0
UP DOWN

Posty: 4
sawmaster napisa³/a:
a jak zaleca producent farby?


Producent daje zakres 1.4-1.8:

Warunki natrysku pneumatycznego:
- ci¶nienie 3-4 bar
- dysza 1.4-1.8 mm
- rozcieñczenie 20-40% obj.
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-11-10, 10:26   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
proste je¶li dasz mniej rozcieñczalnika to 1.8 i odwrotnie w 1.4
 

fabjan13
Wys³any: 2017-11-12, 22:48   
0
UP DOWN

Posty: 4
sawmaster napisa³/a:
proste je¶li dasz mniej rozcieñczalnika to 1.8 i odwrotnie w 1.4


Dziêki za odpowied¼.
A pistolet do tego rodzaju farby jeden z tych dwóch co poda³em bêdzie dobry?
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-11-13, 08:36   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
flg na topie teraz
 

fabjan13
Wys³any: 2017-11-13, 15:09   
0
UP DOWN

Posty: 4
sawmaster napisa³/a:
flg na topie teraz

ok, dziêku. Kupi³em flg, przetestuje i dam znaæ jak siê to sprawuje.
 

miszczunio
Wys³any: 2018-01-11, 13:55   
0
UP DOWN

Posty: 2
Widze ze duzo osob mowi ze na topie Iwata. Ja sie zgadzam, sam posiadam kupiona za niewielkie pieniadze. Mozna znalezc tak za okolo 400-500 z³ a jakosc zdecydowanie na plus.
 

Krisk 
Wys³any: 2018-02-28, 12:52   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Olsztyn
Szanowni Forumowicze,

AG Az3 HTE2 koñczy ¿ywot i bêdê zmuszony szukaæ czego¶ nastêpnego. Lakieruje szk³o lakierami poliuretanowymi (dysza 1,8). Potrzebny mi jest trwa³y sprzêt, wytrzymuj±cy 2-3 lata codziennego lakierowania i czêstego rozkrêcania. Az3 by³ fajny mia³ tez wady: ilo¶æ zakamarków utrudnia mycie, w zestawie naprawczym nie ma wszystkich uszczelek. Jako zapasowy pistolet mam Walcom HTE Slim i ... jest to dramat. Czy mo¿ecie co¶ poleciæ na miejsce Az3 czy raczej kupiæ to samo (bud¿et 500-700 z³). Je¶li chodzi o instalacje powietrza to mam ogromny "zapas mocy". Dziêkujê z góry za wszelkie sugestie.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-03-01, 09:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Krisk napisa³/a:
(bud¿et 500-700 z³)

W tej cenie to kup tego FLG 5 od DeVilbissa jest lepszy i trwalszy
 

Krisk 
Wys³any: 2018-05-11, 12:17   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Olsztyn
dziêki za poradê, pistolet zakupiony. Jest delikatniejszy od Gunsy ale bardziej precyzyjny. Pozdrawiam !
 

klapek
Wys³any: 2018-08-30, 21:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Cze¶æ! Hobbistycznie, ale coraz czê¶ciej "d³ubiê" przy starych motocyklach.
Zdarza mi siê k³a¶æ bazê i klar, ale chiñczykiem (dysza 1.3).
Chcê kupiæ Devilbiss'a FLG5, ale widzê ¿e jest na allegro GPI w tej cenie.

https://allegro.pl/devilbiss-gpi-zamiast-flg-5-wyjatkowa-promocja-1-4-i7521363057.html

Co o tym my¶licie - podróba jaka¶..?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-09-01, 17:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
klapek napisa³/a:
Co o tym my¶licie - podróba jaka¶..?

Najpro¶ciej to zadzwoñ do serwisu DeVilbissa i zapytaj co to za model (GPI) pojawi³ sie na rynku i do jakich prac jest dedykowany ..

Dystrybutor i serwis DeVilbissa na Polskê znajduje siê w £odzi
tel. do nich to 42 636 13 13
komórkowy 602 264 700

Bardzo mili i kompetentni ludzi w temacie produktów których s± przedstawicielami :spoko:
 

sawmaster 
Wys³any: 2018-09-02, 12:12   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
koledzy pamiêtam ¿e flg 5 by³ po jakie¶ 450z³ teraz ju¿ kosztuje 800z³
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-09-02, 19:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
sawmaster napisa³/a:
teraz ju¿ kosztuje 800z³

Za takie pieni±dze to szkoda energii na zakup tego sprzêtu ...
To ju¿ lepiej dorzuciæ te 450z³ i kupiæ GTI Pro Lite
 

klapek
Wys³any: 2018-09-03, 13:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Robertlodz09 napisa³/a:
klapek napisa³/a:
Co o tym my¶licie - podróba jaka¶..?

Najpro¶ciej to zadzwoñ do serwisu DeVilbissa i zapytaj co to za model (GPI) pojawi³ sie na rynku i do jakich prac jest dedykowany ..

Dystrybutor i serwis DeVilbissa na Polskê znajduje siê w £odzi
tel. do nich to 42 636 13 13
komórkowy 602 264 700

Bardzo mili i kompetentni ludzi w temacie produktów których s± przedstawicielami :spoko:

Odpowied¼ DV Polska:
"Witam,

Faktycznie jest to pistolet o klasê wy¿ej ni¿ FLG, jest to czasowa promocja spowodowana brakiem czasowym pistoletów FLG u producenta. "

:)
 

klapek
Wys³any: 2018-09-12, 07:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Kupiony GPI, teraz ok tygodnia na przygotowanie blach i bêdzie mo¿na sprawdziæ jego zalety :)
Kosztowa³ 599 pln
 

lukpio3
Wys³any: 2020-05-12, 09:52   
0
UP DOWN

Posty: 7
Cze¶æ
Nie zak³adam nowego tematu bo widzê ¿e jest przyklejony dotycz±cy pistoletów. Mo¿e w skrócie przedstawiê swój problem. Mam niewielkie gospodarstwo, kupi³em sobie w³a¶nie kompresor, chyba nie najgorszy, wzi±³em Kupczyka 200l na osprzêcie ABAC-a, ok 330l na wydechu wiêc do amatorskiego u¿ytkowania wydaje siê byæ ok. Bêdê potrzebowa³ odnowiæ kilka sprzêtów, odmalowaæ przyczepy. Farba olejna + pod ni± podk³ad epoksydowy. Jak zacz±³em szukaæ sobie pistoletu to trochê zwariowa³em. Ja rozumiem ¿e s± zapaleñcy lakierowania ale sam rozumiecie, kupno pistoletu za ponad 1000z³ do malowania sprzêtu rolniczego, trochê nie ma sensu. Nie chcê te¿ kupiæ gówna za przeproszeniem bo porobi± siê zacieki. Wstêpnie ju¿ ustali³em ¿e do moich potrzeb najlepsza bêdzie dysza 1,6 lub 1,7mm. Teraz tylko nie wiem jaki pistolet wzi±æ. Niektórzy chwal± SICO. Niby chiñczyk ale podobno daje radê. Mo¿ecie poleciæ co¶ w miarê sensownego do ok 300z³?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-05-12, 15:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Za mniej ni¿ 300z³ masz na znanym portalu aukcyjnym mozliwo¶æ zakupu chiñskiej kopi pistoletu lakierniczego DeVilbissa pod nazw± ITALCO LVMP z dysz± 1.6 /1.8 /2.0
tak¿e spokojnie Ci wystarczy do tych prac
 

lukpio3
Wys³any: 2020-05-12, 21:04   
0
UP DOWN

Posty: 7
Robertlodz09 napisa³/a:
Za mniej ni¿ 300z³ masz na znanym portalu aukcyjnym mozliwo¶æ zakupu chiñskiej kopi pistoletu lakierniczego DeVilbissa pod nazw± ITALCO LVMP z dysz± 1.6 /1.8 /2.0
tak¿e spokojnie Ci wystarczy do tych prac


Dziêki. Zamówiony :)
 

Robster
Wys³any: 2020-07-24, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 42
macie na my¶li ITALCO H-929 (D-929 ) H-500 czy FLG-G ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-07-26, 17:07   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Robster napisa³/a:
macie na my¶li ITALCO H-929 (D-929 )

Tak ,ten jest wzorowany na DeVilbissa
 

fcapri
Wys³any: 2020-07-29, 21:26   
0
UP DOWN

Posty: 2
Cze¶æ,
pod³±cze siê do tego tematu z moim pytaniem o pistolet.

Zacz±³em remont auta i bêdê potrzebowa³ jakiego¶ pistoletu do nak³adania wszystkich podk³adów i lakierów itp itd. Na pocz±tek wytypowa³em kompresor Walter GK 420-2.2/100 (wydajno¶æ: 0-8 bar = 2:40 = 300 L/min, 6-8 bar = 0:30 = 400 L/min)
W pierwszej kolejno¶ci bêdê potrzebowa³ nak³adaæ podk³ad epoksydowy (planuje u¿ywanie materia³ów Novol for classic car).
Do podk³adów zalecana dysza to 1,8 i teraz mam pytanie, czy na razie kupiæ pistolet z dysz± 1,8 np DeVilbiss FLG-G5 i na pierwszy etap remontu to mi wystarczy (tzn czyszczenie nadwozia, naprawy i zabezpieczenie antykorozyjne podk³adami). A po skoñczeniu tego etapu co dalej? Widzia³em, ¿e wymiana dysz w pistoletach nie jest zbyt popularna (pewnie przez ceny dysz i mniej "wygodn± pracê" przez konieczno¶æ ich zmiany) i chyba czêstsz± praktyk± jest kupowanie pistoletów pod konkretne prace. Czy wtedy po prostu poszukaæ i kupiæ jaki¶ pistolet do bazy+bezbarwnego?
 

klapek
Wys³any: 2020-07-30, 11:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
FLG-5 z dysz± 1.8 u¿yjesz za równo do Epoxy Primer 3:1, jaki i pó¼niej do Acryllic Filler 4:1.
Wybra³e¶ w³a¶ciwy kierunek. Lakieruj± w tej technologii motocykle i jest bajka.
Choæ na moje warunku zamiast "CSR Clearcoat" wolê 565-00.

Potem do bazy i bezbarwnego kolejny zakup pistoletu 1.3 - 1.4

W wymiany iglica/dysza nie warto siê bawiæ bo koszty podobne.
 

fcapri
Wys³any: 2020-07-30, 18:55   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dziêki za odpowied¼. To nied³ugo bêdê zaczyna³ zabawê ;) .

I jeszcze tylko pytanie o pistolet na pó¼niej do bazy i bezbarwnego. Trochê o nich siê dowiadywa³em i chyba jak wszêdzie mo¿na stwierdziæ, ¿e co tanie to drogie ;) i mog± byæ np problemy z równomierno¶ci± nanoszenia/zlewaniem, z cieniami/chmurami na srebrnych lakierach itp itd.
W planach remontowych poza obecnym projektem w gara¿ach czekaj± jeszcze kolejne (w tym, w³a¶nie dwa w srebrnym kolorze ;) ).

Tak¿e jako ¿e to nie bêdzie jednorazowe 'pry¶niêcie' to zastanawia³em siê nad pistoletem Iwata ws400 evo - dysza 1,3 lub 1,4 HD. Z tym, ¿e widzia³em, ¿e wystêpuj± one w wersji BASE i CLEAR. Gdzie¶ znalaz³em info, ¿e ró¿ni± siê tylko oznaczeniem na obudowie i kolorem pokrête³ a reszta jest ta sama. Czy rzeczywi¶cie tak jest?
 

klapek
Wys³any: 2020-08-04, 13:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Mam od kilku miesiêcy WS-400 1.3 HD w kolorze Base. Piêkna sprawa :)
Zrobiæ tym zaciek, to trzeba by siê naprawdê postaraæ :cool:

Wcze¶niej u¿ywa³em do bazy i bezbarwnego Devilbiss GPi. Ró¿nica jest naprawdê du¿a.
 

adam1991
Wys³any: 2020-09-24, 13:43   
0
UP DOWN

Posty: 8
Dok³adam sie z pytaniem: zaczynam i chce pistolecik (w miarê uniwersalny).


Pierwszy bud¿et my¶lê ze ko³o 500pln

i teraz pytanie:
Kupiæ jeden pistolet za 500 do nak³adania klaru / podk³adu / bazy

czy kupiæ 2 pistolety tañsze?

Wiadomo na pocz±tku nie oczekuje cudów po swojej pracy ale chcia³bym aby stounkowo by³a jak najlepsza :) :D :spoko:


(co kupiæ w tych pieni±¿kach)
 

MichuMachu
Wys³any: 2020-09-26, 07:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Do podk³adu musisz mieæ osobny pistolet.... Do nawierzchni mo¿esz teoretycznie u¿ywaæ 1 pistoletu w tym przedziale masz np. Star Evo T , air gunse , devilbisa flg lub sagole 3300.
 

Czere¶niak
Wys³any: 2020-09-27, 14:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
adam1991 napisa³/a:
kupiæ 2 pistolety tañsze?
:spoko:
Za 500 zeta to se kupisz z 5 pistoletos
kupuj Sico ;) tanioszka i autosa pomaluje :cool:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang