Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
aiwan4
Wys³any: 2017-03-10, 21:28   Problem z rozcagniêciem otworu na drzwi oraz b³otnika ty³
0
UP DOWN

Posty: 11
Bardzo bym prosi³ o podpowiedz ,co jeszcze zrobiæ by otwór dzrwi wraz z bokiem tylnym b³otnikiem cofno³ sie o 1 cm.
Opisze stan i wygl±d auta
Auto to Peugeot 207 rok 2008 drzwi 5 . Jest po uderzeniu w tyln± furtke,oraz si³a zakoñczy³a dzia³aæ na furtce przedniej.Chodzi o lewe dwie furtki.Pod³oga nie ruszona,dach nie ruszony.
Natomiast próg pod tylnymi drzwiami i a¿ za s³upek w kierunku do przodu ciut sie spracowa³.
Ale jak mówi³em pod³ogi nie naruszy³o,
Natomiast poprzez centralne uderzenie w sam ¶rodek p³ata drzwi tylnych,b³otnik tylny wciagn±³ sie i pomniejszy³ otwór drzwiowy o 8 mm. Furtka po za³ozenieu zachodzi na b³otnik.
Podczepi³em siê z przodu oraz z ty³u, na mocowaniu belek ty³ i przód,ciagne za ty³ ale jak nic otwór sie nie powieksza,wspomagam sie rozpierakiem podpartym o nadkole prawe najgrubsze miejsce i staram sie wypychaæ ciut ,na wysoko¶ci rygla, bo mimo wszystko s± dwie fa³dy w miejscu przy drzwiach na siedzisku kanapy-znaczy mowa o pod³odze pod kanap±
I NIC-CIAGNO£EM ZA B£OTNIK-WSPAWA£EM SIÊ w miejscu gdzie mocuje sie slizg zderzaka ale efekt taki ¿e wyrwa³em blache
Prosze powiedzcie-czy je¶li odwierce spawy w miejscu pogniecionego progu i wytne ten odcinek to czy ul¿e oporowi jaki stawia b³otnik-czy bedzie ³atwiej.
Auta lakieruje i tworze mechanikie i nie raz biore jakie¶ auto na francuzie i robie sobie go by poza obs³ug± klientów we warstacie co¶ zarobiæ jeszcze,ale cholercie nie trafi³a mnie sie taka zagwozdka,co zrobiæ-ramy nie mam na natomist moge z ty³u i z przodu ciagn±æ si³ownikami do 10 ton,chydraulicznie.
Szybe przód wycio³em-podpowiedzcie jak daæ sobie z tym rade
UMIESZCZAM ZDJECIA W ZA£¡CZNIKACH

20170308_172457.jpg
widok odkszta³ceñ 1
Plik ¶ci±gniêto 84 raz(y) 2.28 MB

20170308_172415.jpg
widok odkszta³ceñ 2
Plik ¶ci±gniêto 56 raz(y) 2.36 MB

20170306_121331.jpg
widok odkszta³ceñ 3
Plik ¶ci±gniêto 74 raz(y) 1.57 MB

 

aiwan4
Wys³any: 2017-03-10, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 11
A warstat mam w Pabianicach jestem z ³odzi
Dodaje jeszcze zdjecia-podpowiedzcie prosze 28 lat d³ubie i zachcia³o mnie sie pokonaæ problemy i dylematy blacharza
A szczerze mówi±c skusi³em sie bo auto ma tylko 70 tys przebiegu i tylko jedyny ferel jest zarejestrowane i z salonu wraz z faktur± zakupu i jeden w³asciciel
Zbrzyd³ mi tak ju¿ ¿e z checi± juz bym nie naprawia³ i pozby³ sie tyle ¿e wszystko ju¿ kupi³em tzn drzwi itp
Bardzo prosze pomó¿cie bym jutro jak skoñcze robiæ dwumas klientowi móg³ sie zabraæ z nowa nadziej± i energi±

20170308_185338.jpg
widok z góry patrz± w dó³
Plik ¶ci±gniêto 62 raz(y) 2.3 MB

20170308_172803.jpg
Plik ¶ci±gniêto 45 raz(y) 1.36 MB

 

hematol 
Wys³any: 2017-03-10, 23:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Najpierw naci±gasz auto potem wycinasz æwiartke,oczywiscie dobrze pomierzyæ wszystko.
Mo¿e te filmiki co¶ ci pomog±.
https://www.youtube.com/user/tussik01/videos
Bez ramy watpie ,zeby¶ co¶ zdzia³a³.
 

aiwan4
Wys³any: 2017-03-10, 23:42   
0
UP DOWN

Posty: 11
oczywi¶cie ja znam jolejno¶c w jakiej winno sie wyci±æ i wstawiæ
dziekuje ka¿da rada jest cenna
pytaj±c czy mo¿na wierw wyci±æ by ulzyæ sobie naciaganie-czy to mi pomo¿e
wydaje mi siê ¿e rama by napewno u³atwi³a tak± naprawe aczkolwiek my¶le ¿e nie jest ona a¿ tu tak nieodzowna-pewnie posz³o by jak mas³o na ramie.
Zapytam jeszcze czy mocowanie do belki z przodu i z ty³u jest poprawne ,czy winnem zamocowaæ siê w innym miejscu-gdzie
chodzi mi by zniwelowac w jak najwiekszym stopniu opór
 

aiwan4
Wys³any: 2017-03-11, 00:14   problem z naci±hnieciem
0
UP DOWN

Posty: 11
oczywi¶cie ja znam jolejno¶c w jakiej winno sie wyci±æ i wstawiæ
dziekuje ka¿da rada jest cenna
pytaj±c czy mo¿na wierw wyci±æ by ulzyæ sobie naciaganie-czy to mi pomo¿e
wydaje mi siê ¿e rama by napewno u³atwi³a tak± naprawe aczkolwiek my¶le ¿e nie jest ona a¿ tu tak nieodzowna-pewnie posz³o by jak mas³o na ramie.
Zapytam jeszcze czy mocowanie do belki z przodu i z ty³u jest poprawne ,czy winnem zamocowaæ siê w innym miejscu-gdzie
chodzi mi by zniwelowac w jak najwiekszym stopniu opór
 

hematol 
Wys³any: 2017-03-11, 01:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
aiwan4 napisa³/a:
Zapytam jeszcze czy mocowanie do belki z przodu i z ty³u jest poprawne

o jak± belkê Ci chodzi?
Ja dzisiaj naciaga³em pod³u¿nice oko³o 3cm zawiniêta,naprawdê ciêzko to zrobiæ bez ramy,blaszka niby cienka ale "ma moc",w koñcu zrobi³em.
Co do wycinania przed naci±ganiem to odradzam,lepiej najpierw naci±gn±æ niech to wszystko wróci na swoje punkty,jak pierw wytniesz to nie bedziesz wiedzia³ gdzie te profile wewn. powinny sie znajdowac,to tak w skrócie.
Moja rada dogadaj sie z blacharzem niech ci to naci±gnie na ramie,reszte juz powinienes sobie poradziæ.
Taka wskazówka,warto robiæ blacharke dok³adnie bo jak co¶ odpu¶cisz ;) to sie potem zem¶ci,tak,¿e bedziesz ¿a³owaæ i nic nie bedzie pasowaæ ;)
 

aiwan4
Wys³any: 2017-03-11, 07:34   
0
UP DOWN

Posty: 11
mia³em na mysli belkê przykrecana do pod³u¿nic a bed±c± pod zderzakiem
generalnie nie mówi siê inaczej na ten element jak tylko belka
dziêki za sugestie
ale bede nadal sam próbowa³-poniewa¿ wiekszo¶æ tych moich francuzów kupowanych by³a oddawana do blachcarza i ciagniete by³y miedzy s³upami
 

aiwan4
Wys³any: 2017-03-11, 19:37   
0
UP DOWN

Posty: 11
Dziêkujê za wszystkie udzielone mi rady, mi laikowi, który o temacie nie ma pojêcia.

Oczywi¶cie nie odda³em auta do blacharza poniewa¿ szkoda mi kasy, ¿eby kto¶ co¶ zarobi³, lepiej siê zmêczyæ, narobiæ, a Polakowi nie daæ zarobiæ.

Specjalnie zaznaczy³em, i¿ mam mechanikê od 25 lat, a nie prowadzê napraw gara¿owych, dlatego nie powinienem siê braæ za co¶ czego nie umiem i nie mam o tym pojêcia.
Zrobi³em jednak ten bok, no có¿ linie siê nie zgadzaj± na tylnych drzwiach, ale nic, teraz bêdê kombinowa³ z przespawywaniem æwiartki i mo¿e nadszpachlujê z 1cm rantu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

W ka¿dym b±d¼ razie Bon Voyage koledzy.
 

ks63b 
Wys³any: 2017-03-11, 21:26   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
przecie tak± robotê to jeden wieczór siê robi ;;;;

kolego wys³a³em Ci PW..

POZDRAWIAM
 

aiwan4
Wys³any: 2017-03-12, 13:34   
0
UP DOWN

Posty: 11
:spoko: :spoko: :spoko:
No i koledzy-otrzyma³em pe³en pakiet informacji dodatkowych
w³a¶nie od kolegi z ostatniego postu-SUPER DZIEKUJE
pewnie bym jak idiota ci±gno³ za ty³ auta az by mi 2 sie zrobi³y
DZIEKUJE
 

aiwan4
Wys³any: 2017-03-12, 13:39   
0
UP DOWN

Posty: 11
A dodam jeszcze ¿e post z dopiskiem BON VAGE czy jak tam nie wiem sk±d sie wzio³
wiem ¿e pisa³em d³u¿szy i nie pisa³em o 1 cm szpachli BO¯E PRZECIE TO W BETONIARCE trza by by³o urobiæ
wydaje mi sie ¿e moderator przeredagowa³ mój post-bo by³ on pe³en zalu i jadu za brak wsparcia
JEJ-przeciez ¿eby napisac BON V.......koledzy to trzeba byæ kim¶ dziwnym ,a jak tak nie klechtam z ludziami
 

aiwan4
Wys³any: 2017-03-12, 13:45   
0
UP DOWN

Posty: 11
Zaznacze jeszcze ¿e nie zezwalam na grzebanie w moich postach -jesli drogi kolego nie podoba cie siê to usuñ. Ale nie wk³adaj s³ów w moje usta-LAIK ¯E NIBY JESTEM
laik to kto¶ taki kto trzyma srubokret 20 razy do roku-lepiej by brzmia³o -Nie douczony
bo 28 lat temu skoñczy³em tech samochodowe i jako prace dyplomow± klepa³em b³otnik od Tatry
wiec prosze uprzejmie nie - pisac nic za mnie -drogi MODERATORZE
 

KK 
Wys³any: 2017-03-13, 01:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Proszê nauczyæ siê pisaæ panie aiwan4, poniewa¿ pisz±c jak dziecko, nie mo¿na wywnioskowaæ czy mamy do czynienia z 16 letnim m³odzieñcem, czy z 70 letnim panem z alzhaimerem.
W technikum samochodowym te¿ tego uczyli, czyli nauka nie powinna i¶æ w las.
_________________

 
 

aiwan4
Wys³any: 2017-03-18, 19:40   
0
UP DOWN

Posty: 11
nie naucze siê i nie chce i wszystko -zostanie ci tylko prosiæ a mi pisanie jak dziecko w wieku 70 lat z z jakim¶ tam hamerem-ale g³ownie z pêtem wywalonym na wpisy nie dotycz±ce tematu-
a w tech 30 lat temu ,czego ty zapewne nie pamietasz by³y rózne kierunki nauczania a prace dyplomow± ka¿dy wybiera³ sobie sam.Tak¿e nie masz nic do powiedzenia w temacie który zosta³ juz wyczerpany-gdyby¶ umia³ czytaæ ,co jest w±tpliwe to wiedzia³ by¶ w jakimtemacie otwieraæ otwór gêbowy.
 

przemo1972 
Wys³any: 2017-03-18, 22:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
:shock: :shock: :D :> :rotfl:
Nie chce tu nic namieszac, ale niektorzy userzy tego forum nauczyli sie korzystac z serwera VPN i maja zludzenie ze sa anonimowi ;)
_________________
Wyrywanie chwastow
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group