Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Marcin7557
Wys³any: 2017-05-31, 23:05   czyszczenie z syfu profili zamkniêtych
0
UP DOWN

Posty: 13
Witam. Mam taki problem. Piaskowa³em sobie trochê pod³u¿nicê w swojej Hondzie i niestety g³upi ja, nie zabezpieczy³em otworów technicznych:( trochê piasku mi tam wpad³o i py³u po wstêpnym szlifowaniu. Mam pytanie: jak to wyczy¶cic? Piasek bêdzie trzymac wilgoc a w planach mam zabezpieczenie profili zamkniêtych metod± fertan + wosk. Tak sobie my¶lê czy nie potraktowac tego wod± z detergentem pod ci¶nieniem z pistoletu do konserwacji z wê¿ykiem? Obawiam siê tylko ¿ebym t± wod± nie narobi³ sobie szkód w profilach:/ mo¿e wodê zast±pic rozpuszczalnikiem (szybciej odparuje, ale czy wymyje mi ten piach i inne zanieczyszczenia?) nie chcia³bym ¿eby ta woda pow³azi³a w jakie¶ zakamarki i siê zasta³a. Z drugiej strony fertan jest na bazie wody wiêc mo¿e w razie czego siê z ni± wymiesza i odparuje? Serio mam ma³y mêtlik i nie wiem co z tym fantem zrobic:/ proszê o pomoc.

Dziêkuje i pozdrawiam
 

hematol 
Wys³any: 2017-06-01, 21:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
w takim przypadku gdy nasypa³e¶ syfu do pod³u¿nic przez otwory techniczne post±pi³bym teraz odwrotnie,czyli odkurzacz,"dobudowa³bym" jaki¶ wêzyk co¶ ala sonda i "wyodkurza³" ile sie da,z wod± daj spokój,zostanie po niej sól.Fertan i dalej ju¿ wiesz,no chyba,¿e ca³kowita odbudowa to rozwiercanie pod³u¿nic itd.
 

Marcin7557
Wys³any: 2017-06-02, 02:16   
0
UP DOWN

Posty: 13
Nic nie bêdê rozwiercac:) pod³u¿nice s± w dobrym stanie, a korozja jest tylko powierzchowna...
a gdyby tak zainwestowac w dwie, trzy bañki rozpuszczalnika i przeprowadzic mycie profili podobnie jak wod±?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania