Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Marcin7557
Wys³any: 2017-06-09, 17:22   Problem z Fertanem
0
UP DOWN

Posty: 13
Witam. Mam taki ma³y problem po zastosowaniu preparatu fertan i chcia³bym poradzic sie osób które ju¿ go u¿ywa³y. Otó¿ wszystko robi³em zgodnie z instrukcj± i po wyschniêciu zmy³em fertan wod±. Pojawi³a mi siê powierzchnia taka jak widac na zdjêciu. W celu podsuszenia powierzchni przed malowaniem u¿y³em suszarki (delikatnie oczywi¶cie) i fertan zacz±³ mi odpadac po kontakcie z ciep³ym powietrzem. Po odt³uszczeniu nitrem nic sie nie dzieje a po dmuchniêciu suszark± zaczyna siê jakby ³uszczyc. Czy mogê k³a¶c epoksyd na tak± powierzchniê? Bo jako¶ nie jestem przekonany je¿eli co¶ mi odpada od blachy po kontakcie z ciep³ym strumieniem powietrza. Dodam ¿e w ¿adnym innym przypadku nic nie odpada. Tzn. ani po zmyciu wod±, ani po przetarciu szmatka z nitro. Powierzchnia przed fertanowaniem by³a do¶c dobrze wyczyszczona z rdzy (szlifowana wstêpnie i piaskowana tam gdzie by³o to konieczne).

DSC_0085.JPG
Plik ¶ci±gniêto 52 raz(y) 266.56 KB

DSC_0084.JPG
Plik ¶ci±gniêto 53 raz(y) 297.8 KB

 

KK 
Wys³any: 2017-06-09, 23:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Drzyj to do zera. Jak piaskowa³e¶ to mog³e¶ pomin±æ fertan. Osobi¶cie te¿ mam podobne do¶wiadczenia z Fertanem w okresie letnim. Szybko schnie i jakby za szybko. Robi siê taka twarda warstwa, jakby¶ to szlifowa³ to bêdzie pe³no czarnego proszku.
Nie mia³ pewnie z czym reagowaæ i dupa.
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2017-06-10, 10:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Poczytaj te¿ tutaj
http://lakierowanko.info/...ighlight=loxite
 

Marcin7557
Wys³any: 2017-06-10, 13:25   
0
UP DOWN

Posty: 13
Na fertanie jest napisane ¿e mo¿na z powodzeniem nak³adac go profilaktycznie na zdrowe powierzchnie. Wiem ¿e to mo¿e byc tylko marketing ale skoro tak napisali to przynajmniej teoretycznie powinno byc dobrze...
 

kzychu
Wys³any: 2017-06-10, 19:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Nad czym siê zastanawiaæ jak to siê nie trzyma po ogrzaniu suszark±.
 

Marcin7557
Wys³any: 2017-06-10, 22:40   
0
UP DOWN

Posty: 13
W sumie racja...nic tylko w³osy murzyna i jazda z badziewiem;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime