Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
baqo 
Wys³any: 2008-07-18, 13:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Bisuside14 napisa³/a:
ostatnio w oczy przy myciu guna prysnê³o mi nitro
idzie oszaleæ!!! :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-18, 13:15   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
no ja jako¶ nie oszala³em....... :wink:
 
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-18, 22:57   
0
UP DOWN

Posty: 41
Hej, jakich szpachelek u¿ywacie do nak³adania ?? Ja mam tylko jakie¶ japoñskie za 7z³, ale wydaj± mi siê za twarde. I jeszcze na czym rozrabiacie szpachel??
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-18, 23:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ja mam takie metalowe za 5 zl. jak dla mnie to wole twarde od tych miekkich. np nie potrafie robic takimi plastikowymi miekkimi.
rozrabiam na szpachelkach.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-19, 16:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja mam plastikowa Standoxa z 1z³, Idealna: nie twarda i nie za miêkka.

[ Dodano: 2008-07-19, 16:31 ]
pitterek napisa³/a:
hehe ja mia³em podobny przypadek;) tylko ze ja nosze soczewki;) ciekawie prawda...;)


A jak z zapyleniami? :D Mam kumpla lakiernika w okularach to do roboty kupi³ sobie drugie tansze bo tak star³ juz szk³a nitrem ze nic nie widzia³.
_________________
Bart
 
 

Pono
Wys³any: 2008-07-22, 16:45   
0
UP DOWN

Posty: 48
a jesli wam prysnie do oka nitro to ¶lina i do oka =] zadna sciema slina zawiera wlasnie takie substancje ktore pomagaja nie wiem dokladniej co, lepiej niz zwykla woda, :wink:
 

marcin 
Wys³any: 2008-07-22, 20:49   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: ¶l±sk/zag³ebie
przede wszystkim najwiêkszym b³êdem jest po nitrze zamykaæ i trzeæ oko najszybciej ,oko pozbywa siê obcych substancji jak jest otwarte wiêc najlepsz± metod± jest otworzyæ oko szeroko je¶li zachodzi potrzeba mrugn±æ i znów szeroko otworzyæ a po kilku mrugniêciach nitro przestaje paliæ
 

peter
Wys³any: 2008-07-22, 22:23   
0
UP DOWN

Posty: 133
marcin napisa³/a:
przede wszystkim najwiêkszym b³êdem jest po nitrze zamykaæ i trzeæ oko najszybciej ,oko pozbywa siê obcych substancji jak jest otwarte wiêc najlepsz± metod± jest otworzyæ oko szeroko je¶li zachodzi potrzeba mrugn±æ i znów szeroko otworzyæ a po kilku mrugniêciach nitro przestaje paliæ


heheh sproboj ty otworzyc oko jak ci nitro prysnie do niego :mrgreen:
 

marcin 
Wys³any: 2008-07-23, 00:07   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: ¶l±sk/zag³ebie
tak w³a¶nie robiê to sposób który pokaza³ mi stary lakiernik kiedy malowa³em samoloty gdzie
u¿ywa siê takiej chemii do sci±gania lakieru ¿e nitro to przy tym woda . wiem ¿e na pocz±tku nie jest ³atwo mo¿na sobie pomagaæ palcami a z czasem wyrobi sie odruch otwierania oka.
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-07-24, 20:41   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
najlepiej u¿ywaæ okularów, nie bêdzie problemu z nitrem itp. Zdrowie najwa¿niejsze jak to siê mówi, choæ czêsto olewane...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

online 
Wys³any: 2008-07-24, 20:45   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
czesto uzywam takich przezrocvzystych plastikowych okularow ochronnych do lakierowania. takie zwykle jak np. przy pracy ze szlifierk±. do mycia pistoletu jak znalaz³ :roll:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

ari
Wys³any: 2008-07-25, 23:00   
0
UP DOWN

Posty: 32
witam ! mam pytanko -po jakim czasie mo¿na polerowaæ lakier akrylowy ?W³a¶nie dzisiaj polakierowa³em zderzak w autku ¿onki . Jakim papierem wodnym matowaæ -1500 czy 2000 ? Czy do polerowania takiego lakieru mozna u¿yc pasty 3M 50417 (z zielonym korkiem ?)Czy mo¿na do takiej polerki u¿yæ bia³ej g±bki ? :shock:
 

online 
Wys³any: 2008-07-26, 12:48   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
bez sensu polerowac zderzaki...
najlepiej jak najpozniej polerowac :wink: jak masz swoje autko to np. po tygodniu-uwierz, ze tak epiej niz po dwoch dniach...


2000, pozniej 2500 i ew. 3000 lub jego odpowiednik.
ja bym w ogole tego nie rusza³.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-26, 12:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
bez sensu polerowac zderzaki...
najlepiej jak najpozniej polerowac :wink: jak masz swoje autko to np. po tygodniu-uwierz, ze tak epiej niz po dwoch dniach...


2000, pozniej 2500 i ew. 3000 lub jego odpowiednik.
ja bym w ogole tego nie rusza³.


Jest sens, chociaz góre co sie rzuca w oczy. Uwierz...dzis wydawalismy Almere ta nowa kwadratow± 2 zderzaki maska drzwi1. Nie czepili sie kolor w lesie...ze ¶mietki na masce...tylko w³asnie do innej strukturki zderzaków. Nie by³o ¼le, prawie fabryka strukturka ale auto ca³e g³adkie jak szk³o (cwiara wstawiana i ca³e po przejsciach,odcieni 125na nim - kit puchnie) Ja zrobi³êm jak nalezy a tu zonk...no ale przesz³o.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-07-27, 04:57   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
no to ja nie wiem jak taki zderzak musi wygl±daæ, zebt go trzeba by³o polerowaæ :roll:

mam sposob na swoj garaz i problemu z syfami nie mam juz w ogole, a struktura-kocham malowac na szklanke, wiêc jak jest autko szklanka to i zderzak tak polakieruje. na moto to koniecznosc :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-27, 08:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jak ma wygl±dac? normalnie. Jak reszta. Wylewam na lekkiego baranka, potem to 2000 PRZYCINAM lekko, nie do zera i jest jak reszta auta. Na szklanke kiedys mi gosc nie odebra³ auta bo powiedzia³ ze ZA BARDZO sie swieci i na aucie ma chrope a ja mu zrobi³em g³ad¼. Wiec staram sie robic tak jak reszta elementów.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-07-27, 12:30   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
okej widocznie za malo zderzakow pomalowa³em w zyciu, bo to nie do konc amoja branza :wink:


a z lusterkiem chodizlo mi o to, ze jak auto szklanka to i zderzak szklanka... pzdr
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-27, 14:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
okej widocznie za malo zderzakow pomalowa³em w zyciu, bo to nie do konc amoja branza :wink:


a z lusterkiem chodizlo mi o to, ze jak auto szklanka to i zderzak szklanka... pzdr


Ja auto szklanka to malowane na 100%
_________________
Bart
 
 

ari
Wys³any: 2008-07-27, 15:44   
0
UP DOWN

Posty: 32
mam jescze pytanko -czy do polerki po lakierowaniu mo¿na u¿yæ bia³ej g±bki ?
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-07-27, 15:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Przewaznie sie uzywa bialej
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-07-27, 16:39   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Bia³a jest twarda, na pocz±tek ok, ale na wykoñczenie to czarna z mleczkiem na sucho, ¿eby ¶ladów po polerce nie by³o (czyt. kó³ek)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-27, 18:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ari napisa³/a:
mam jescze pytanko -czy do polerki po lakierowaniu mo¿na u¿yæ bia³ej g±bki ?


Ja na sucho mam zó³t± farecla, na mokro bia³a farecla a na wykonczenie czarna gofrowana farecla.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-07-27, 21:17   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
mebArth napisa³/a:
online napisa³/a:
okej widocznie za malo zderzakow pomalowa³em w zyciu, bo to nie do konc amoja branza :wink:


a z lusterkiem chodizlo mi o to, ze jak auto szklanka to i zderzak szklanka... pzdr


Ja auto szklanka to malowane na 100%


popatrz na starsze autka. nawet qauto mojego starego seryjnie wyszlo z szklank± :tak: co innego dzi¶ :)


co do karbowanej/gofrowanej g±bki, to jest to ¶wietne rozwiazanie, bo nie pryska przy polerce na mokro pasta wokó³ elementu, tylko trzyma to w sobie :!:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-28, 16:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@online - gofrowanej uzywam na sucho...na paste 3M z niebieskiem korkiem. Wykonczeniow±. Nic mi sie nie pryska :D
_________________
Bart
 
 

ari
Wys³any: 2008-07-28, 22:52   
0
UP DOWN

Posty: 32
a jak generalnie przebiega polerka na sucho past± 3M?Do wsêpnej polerki jakiej u¿ywasz pasty ? chodzi mi o obroty oraz ile materia³u na³o¿yc na element czy raczej na g±bkê oraz jak poznaæ ,¿e jest ju¿ efekt odpowiedni polerowania ? zmywasz pastê wod± czy u¿ywasz czego¶ specjalnego ? :?:
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-29, 15:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Zólta gabka (ew bia³a) pasta 3M z bia³ym kurkiem dosc szorstka. Ile na³ozyc hm.... nie wiem:) tak zeby by³o czym polerowac i ni eza duzo zeby ci sie b³oto nie zrobi³o. Ca³osc poleruje az element sie zagrzeje, uwazam na ranty zeby nie spalic czy nie przedrzec, poleruje do ZNIKNIECIA RYS po 2000. Na to pasta 3M z niebieskim kurkiem takie mleczko br±zowe, gabka czarna miekka gofrowana lub zwyk³a i wykanczam do MAX po³ysku i uwazam na ranty bo tez mleczkiem mozna przypalic lakier (sprawdzone). Potem to wycieram szmatk±, spryskuje czysciwem BERNER (usuwa t³uste i deko nab³yszcza) przecieram szmatk± i sie swieci jak psu..
Zeby na sucho wypolerowac trzeba polerk± zagrzac lakier ale trza uwazac zeby nie spalic.
_________________
Bart
 
 

ari
Wys³any: 2008-07-29, 22:01   
0
UP DOWN

Posty: 32
A je¶li na lakierze akrylowym jednowarstwowym s± pozosta³o¶ci ,¶lady po ptasich ,,kupach'' czyli w tych miejscach gdzie ptaszyna nawali³a jest matowe ,to czy wystarczy to spolerowac czy matowaæ ca³y element np .maskê papierem 2000 a potem polerowaæ ?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-30, 16:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ari napisa³/a:
A je¶li na lakierze akrylowym jednowarstwowym s± pozosta³o¶ci ,¶lady po ptasich ,,kupach'' czyli w tych miejscach gdzie ptaszyna nawali³a jest matowe ,to czy wystarczy to spolerowac czy matowaæ ca³y element np .maskê papierem 2000 a potem polerowaæ ?


Drzec 2000 az zejdzie i polera ale bierz na uwage ze mozesz sie przedrzec. kupa to przefranca (robi³em z salonu Fiata auta po takim czyms) 80% to malowanie, zadko co zesz³o pod polerk±.
_________________
Bart
 
 

ari
Wys³any: 2008-07-30, 23:40   
0
UP DOWN

Posty: 32
lakierowa³em element podk³adem reaktywnym z racji przetaræ do go³ej blachy,czy jest mozliwo¶æ po³o¿enia na niego lakieru akrylowego jednowarstwowego czy trzeba najpierw daæ podk³ad akrylowy ? oraz czy reaktywny mo¿e s³uzyæ jako izolator miedzy rozszlifowanymi warstwami starego podk³adu i lakieru ?
 

viki
Wys³any: 2008-09-19, 02:30   
0
UP DOWN

Posty: 4
Online,a jaki masz sposób na syfki w gara¿u??? Sam szukam jakiego¶ dobrego sposobu....
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group