Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
domel
Wys³any: 2017-10-08, 21:43   Technologia lakierowania czê¶ci po regeneracji.
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam,
Mam mamy k³opot i nie potrafiê go rozwi±zaæ. Mianowicie zajmujê siê regeneracj± ró¿nych czê¶ci samochodowych jak np. rozruszniki, przek³adnie kier. itp. Do tej pory czê¶ci po naprawie lakierowa³em farb± w sprayu (tak± 4 w 1). Teraz natomiast robiê tego coraz wiêcej i takie malowanie przestaje byæ ekonomiczne. Szukam innego rozwi±zania. Najchêtniej to bym malowa³ to pistoletem natryskowym i tu rodzi siê problem. Lakierowanie jest w odstêpach czasowych, godzina, dwie itp. Jak dobrze rozumie to po ka¿dym malowaniu trzeba pistolet czy¶ciæ aby nie wysech³ tak? A mo¿e jest jaka¶ inna technologia lakierowania która pozwoli³aby mi lakierowaæ czê¶ci pistoletem ale bez konieczno¶ci go rozbierania i czyszczenia za ka¿dym razem? Jaka¶ specjalna farba, jaki¶ specjalny pistolet a mo¿e co¶ zupe³nie innego?
Bêdê wdziêczny za sugestie.
 

juny 
Wys³any: 2017-10-09, 01:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Witaj,
Co do samego sprzetu potrzebujesz minimum:
-sprezarki - pytanie czy jak±¶ ju¿ posiadasz? - jezeli tak to jaka i w jakim ona jest stanie ? Wszelkiego rodzaju farby, podklady, lakiery nie lubi± t³uczów, silikonów czy te¿ wody z olejem z kompresora.Tutaj pojawia siê nastêpna rzecz:
- Filtr Powietrza (odwadniacz+odolejacz) Popularne s± CKD, przystepna jako¶æ w przystepnej cenie, sam taki komplet mam i polecam
-do tego oczywiscie dochodzi czysto¶æ w pomieszczeniu: ¿adnych brudnych szmat do wycierania elementow, w tym wypadku rozrusznikow i przekladni, czy te¿ r±k od oleju itp.
-Pistolet- jeden ci wystarczy dysza za³ó¿my 1.4
Co do samej chemi najlepszym zabezpieczeniem w tym wypadku by³by podk³ad epoksydowy i bez koniecznosci matowania/szlifowania dajesz na to farbe poliuretanow±. Sam robi³em w ten sposob kilka blokowa silnika itp.
Je¿eli chodzi o czyszczenie pistoletu, pewnie ¿e najlepsza opcja jest rozkrecenie i wyczysczenie szczególnie po takim materiale jak poliuretan, jezeli brakuje ci na to czasu, porzadne przedmuchanie rozpuszczalnikiem nitro wyczysci go w 90%,I w tedy np, po 5-6 malowaniach rozkrecasz go i porzadnie czyscisz, widzia³em ju¿ u kilku lakierników pistolety np, od podkladu, nie rozkrecane i nie czyszczone tylko nitro wlane do kubka i przedmuchane to po kilku tygodniach wygl±da to w ten sposób: - krzychu ja trzymam pistolet a ty odkrecaj wieczko od kubka :sciana: :sciana: :sciana:


Jak bym co¶ pochrzani³ to mnie poprawcie,- jest prawie 2:30 ^^ :D

Pozdro :spoko:
_________________

 

kzychu
Wys³any: 2017-10-09, 10:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Je¶li do tej pory u¿ywa³e¶ puszek i nie piszesz ¿e chcesz poprawiæ trwa³o¶æ pow³oki, to nie ma co wchodziæ w 2k, trzeba przejrzeæ wodne podk³ady , kto¶ tu pisa³ ¿e stosuj± taki do izolacji starych warstw i jest ca³y czas w pistolecie ,tylko nie wiem jakie dostêpne kolory.
 

domel
Wys³any: 2017-10-09, 11:17   
0
UP DOWN

Posty: 5
O w³a¶nie o takie co¶ mi chodzi aby by³o ca³y czas w pistolecie, wtedy by³oby idealnie. Tylko pewnie jako¶æ takiego podk³adu jest bardzo s³aba..?
 

domel
Wys³any: 2017-10-18, 12:48   
0
UP DOWN

Posty: 5
Pytanie co do chemii: czy jest jaka¶ farba od razu z podk³adem? Co¶ 2 w 1 ? Co¶ co siê nadaje na np. na rozruszniki?
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-10-20, 13:41   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
poliuretanowa :)
 

KK 
Wys³any: 2017-10-20, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ile ma wygl±daæ ta regenerowana czê¶æ dobrze? rok? Po co farba za 130z³ za litr?
_________________

 
 

domel
Wys³any: 2017-10-21, 12:21   
0
UP DOWN

Posty: 5
Taka droga ta farba? To raczej odpada. Jeden z doradców technicznych z farb przemyslowych doradza mi to: TELKYD S 200, Grunttoemaiilla allkiidowa przemys³³owa anttykorozyjjna pó³³po³³yskowa. Wydajê mi siê to dobrym rozwi±zaniem.
 

KK 
Wys³any: 2017-10-21, 13:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Novol te¿ ma jakie¶ emalie alkidowe. Nie ma co traciæ kasy, bo nikt Ci jej nie zwróci. Jak kolor pasuje, nie schodzi po czasie to mo¿e byæ i nie szukaj za du¿o bo od szukania g³owa tylko boli.
_________________

 
 

klakier
Wys³any: 2017-10-23, 20:35   
0
UP DOWN


Posty: 19
Znam jedn± spor± firmê zajmuj±c± siê regeneracj±.
Wszystko maluj± sprayem Deko Lack ral 9006
 

domel
Wys³any: 2017-10-23, 20:37   
0
UP DOWN

Posty: 5
o dziêki wielkie
 

Novol rafman
Wys³any: 2017-10-26, 07:36   NOVOL Industrial light
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Ja móg³bym poleciæ produkty dostêpne w wielu miejscach Novol Industrial Light.
Jest tam wiele produktów z których co¶ zapewne by Ci podpasywa³o
http://industrial.novol.pl/produkty-light.php?id=3

Pzdr Rafa³ Mania NOVOL

Produkty w aerozolach ,to rzeczywi¶cie ma³o ekonomiczny wariant dla twojej pracy ,bo wiêcej p³acisz za gaz i rozpuszczalnik ni¿ za produkt
 

Siekiera
Wys³any: 2017-10-26, 16:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jak zale¿y ci na tym ¿eby nie myæ co chwilê pistoletów to mo¿esz spróbowaæ podk³ad 9700 z Generala. Jest z utwardzaczem ale mo¿e staæ zmieszany kilka dni dni wiêc spokojnie mo¿na ca³y czas w pistolecie trzymaæ. Dodatkowo masz czas schniêcia 10-15 minut co ciê¿ko uzyskaæ na alkidach a kryje po jednej warstwie. W karcie masz d³u¿szy czas schniêcia 35-40 min ale oni pewnie podaj± taki d³ugi jak kto¶ chce szpachlowaæ na niego i po 2 warstwach. W praktyce to po jednej warstwie czekasz 10 minut i bierzesz element do rêki.
Komplet masz litr + litr za 75 z³ brutto, przynajmniej ja po tyle sprzedajê czyli litr towaru masz za 37,5 z³.
http://generalrefinish.pl/files/GEN_9700.pdf
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group