Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sawmaster 
Wys³any: 2017-11-17, 10:27   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
a ja dawa³em kiedy¶ bazê bezpo¶rednio i nic nie poodpada³o ale to nie znaczy ¿e u Ciebie bêdzie ok , ale je¶li masz srebrn± bazê to bia³y baranek oczywi¶cie
 

Mako
Wys³any: 2017-11-17, 10:55   
0
UP DOWN

Posty: 3
Ale na APP U210 czy jaki¶ inny produkt? Zastanawiam siê te¿ nad odcieniem lakieru bez podk³adu. Oczywi¶cie baranka mam w jasnym kolorze
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-11-17, 15:59   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
nie pamiêtam jaki to by³ baranek novol albo app
 

waldek
Wys³any: 2017-11-18, 22:26   
0
UP DOWN

Posty: 2
Mam stary motocykl do odrestaurowania i teraz gdy wieczory d³u¿sze zabra³em siê za niego. Wiadomo, ¿e trzeba odnowiæ ca³y lakier a do pomalowania jest kupa drobnych rzeczy. Chcia³bym w wolnych chwilach pojedyncze elementy przeszlifowaæ do go³ej blachy i pomalowaæ podk³adem. Nie zrobiê tego wszystkiego na raz wiêc mo¿e to potrwaæ i z pó³ roku zanim wszystko przygotuje pod lakier w³a¶ciwy. Moje pytanie jak d³ugo (i czy w ogóle) mogê przetrzymywaæ elementy pomalowane podk³adem zanim naniosê lakier?
 

dam
Wys³any: 2017-11-19, 23:18   Pytanie o lakierowanie
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam!

U¿y³em farby hammerite jako podk³adu na rdze i mam pytanie czy mo¿na teraz na t± farbê po³o¿yæ podk³ad akrylowy z utwardzaczem lub bez. Czy na farbê hammerite mo¿na bezpo¶rednio po³o¿yæ lakier akrylowy bez podk³adu?

Z góry dziêkujê za odpowied¼!
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-11-20, 09:56   
+1
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
waldek napisa³/a:
Mam stary motocykl do odrestaurowania i teraz gdy wieczory d³u¿sze zabra³em siê za niego. Wiadomo, ¿e trzeba odnowiæ ca³y lakier a do pomalowania jest kupa drobnych rzeczy. Chcia³bym w wolnych chwilach pojedyncze elementy przeszlifowaæ do go³ej blachy i pomalowaæ podk³adem. Nie zrobiê tego wszystkiego na raz wiêc mo¿e to potrwaæ i z pó³ roku zanim wszystko przygotuje pod lakier w³a¶ciwy. Moje pytanie jak d³ugo (i czy w ogóle) mogê przetrzymywaæ elementy pomalowane podk³adem zanim naniosê lakier?


jak dobry antykorozyjny podk³ad i grubo dane to d³ugo ale w wilgotnych miejscach nie trzymaj, zwyk³e podk³ady wype³niaj±ce pij± wodê wiêc je¶li pod podk³adem jest stal to mo¿e korodowaæ, najlepiej daæ na stal epoxyd albo reaktywny i na niego akrylowy

dam napisa³/a:


Witam!

U¿y³em farby hammerite jako podk³adu na rdze i mam pytanie czy mo¿na teraz na t± farbê po³o¿yæ podk³ad akrylowy z utwardzaczem lub bez. Czy na farbê hammerite mo¿na bezpo¶rednio po³o¿yæ lakier akrylowy bez podk³adu?

Z góry dziêkujê za odpowied¼!


na rdzê lepiej jaki¶ odrdzewiacz typu fertan, a jak nie to reaktywny i na niego podk³ad akrylowy , jak ju¿ da³e¶ hamerite to na niego wal akrylowy podk³ad z utw wg zaleceñ producenta
 

dam
Wys³any: 2017-11-20, 22:33   
0
UP DOWN

Posty: 8
sawmaster dziêki za pomoc!
 

waldek
Wys³any: 2017-11-21, 21:22   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dziêki sawmaster za odpowied¼. Wiêc plan taki, ¿e przygotuje pojedyñczo wszystkie elementy pokrywajac je podk³adem epoksydowym, a latem poszpachluje i pomaluje ca³o¶æ.
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-11-22, 21:57   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
spoko :cool:
 

Mr.Morfeusz 
Wys³any: 2017-11-23, 13:01   
0
UP DOWN

Posty: 20
Hejka
Lakierowa³em dzi¶ b³otnik i przesadzi³em i zla³o mi siê do¶æ du¿o i nie robi³em ju¿ bezbarwnym
Spróbujê usun±æ zaciek papierem pó¼niej mogê bez problemu daæ na ca³o¶æ bezbarwny jak uda siê usun±æ zaciek??
 

kzychu
Wys³any: 2017-11-23, 21:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Jak robisz zacieki baz± to mo¿e potrenuj ,chocia¿by na drzwiach od stodo³y.
 

Mr.Morfeusz 
Wys³any: 2017-11-23, 23:05   
0
UP DOWN

Posty: 20
kzychu napisa³/a:
Jak robisz zacieki baz± to mo¿e potrenuj ,chocia¿by na drzwiach od stodo³y.

i po co taki komentarz ? nigdy siê nie uczy³e¶ ? czy lakierujesz tylko drzwi od stodo³y ^^
 

KK 
Wys³any: 2017-11-24, 06:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jak wyszlifujesz papierem to musisz jeszcze raz bazê po³o¿yæ.
_________________

 
 

Mr.Morfeusz 
Wys³any: 2017-11-24, 12:24   
0
UP DOWN

Posty: 20
KK napisa³/a:
Jak wyszlifujesz papierem to musisz jeszcze raz bazê po³o¿yæ.


Matowic ca³o¶æ przed po³o¿eniem bazy??
Wystarczy szar± w³óknina?
 

kzychu
Wys³any: 2017-11-24, 15:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Drzwi od stodo³y to by³y u¿yte w celach motywacyjnych, co by¶ tej nastêpnej warstwy bazy nie
porysowa³ przy szlifowaniu firan na bezbarwnym, ale twoja wola. Matowaæ bazy przed nastêpn± warstw± bazy nie musisz.
 

KK 
Wys³any: 2017-11-25, 06:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Musisz, je¶li min±³ czas aktywno¶ci bazy.
_________________

 
 

dam
Wys³any: 2017-12-04, 07:21   
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam!
Mam 2 pytania:
1. Czy na Cortanin F mo¿na po³o¿yc podk³ad epoksydowy?
2. Je¶li tak to czy na Cortanin F + podk³ad epoksydowy mo¿na przykleiæ matê szklan± + ¿ywica poliestrowa? Czy lepiej przykleiæ matê + ¿ywica na go³y metal?
 

misias
Wys³any: 2017-12-04, 14:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
dam, Ja tego u¿ywa³em i ju¿ nie u¿ywam odk±d spuch³o wszystko po 2 miesi±cach i wylecia³a woda.

Lepiej porz±dnie oczy¶ciæ i klej.
 

Mr.Morfeusz 
Wys³any: 2017-12-04, 15:54   
0
UP DOWN

Posty: 20
Jaki odkurzacz polecacie nie za drogi do szlifierki i odkurzyc gara¿?
 

dam
Wys³any: 2017-12-04, 21:21   
0
UP DOWN

Posty: 8
misias, a moglbys napisac czy mozna polozyc mate + ¿ywica na sama blache, ewentualnie, czy mo¿na zabezpieczyæ czyms blache pod mata np. podkladem epksydowym lub innym czy lepiej nakleiæ na sama blache?
 

kzychu
Wys³any: 2017-12-05, 14:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
To jeszcze chce Ci siê robiæ tak± rze¼bê?
 

dam
Wys³any: 2017-12-06, 00:29   
0
UP DOWN

Posty: 8
kzychu, a proponujesz moze jakis inny sposob naprawy dziury w progu?
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-12-06, 05:39   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
¿ywica to z³y pomys³ na próg bo jak bêdziesz klei³ od do³u to poodpada, tylko spawanie lub blacha i wkrêty :cool: zawsze to lepsze ni¿ pianka i szpachlówka
 

kzychu
Wys³any: 2017-12-07, 13:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
A roboty przynajmniej tyle samo i dalej masz kupe. Zrobiæ wstawkê ,zakonserwowaæ i bêdzie na ³adnych parê lat spokój , gdyby fure przysz³o sprzedaæ to wstydu nie bêdzie.
 

Blusik
Wys³any: 2017-12-08, 01:05   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam chce pomalowaæ wypiaskowa maske z traktora czy na epoksyd mo¿na daæ zaraz lakier akrylowy czy tylko baza + klar
Klar daje siê na lakier jak ten przeschnie troche?
 

Mr.Morfeusz 
Wys³any: 2017-12-10, 16:13   
0
UP DOWN

Posty: 20
Pytanko
Mam polakierowac zderzak jest to zamiennik jaki¶
I jest on czym¶ pokryty wystarczy ¿e go zmatuje i po³o¿ê podk³ad akrylowy i pó¼niej lakier?
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-12-10, 17:50   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
próbê nitro zrób
 

kalbi 
Wys³any: 2017-12-10, 18:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Mr.Morfeusz napisa³/a:
Pytanko
Mam polakierowac zderzak jest to zamiennik jaki¶
I jest on czym¶ pokryty wystarczy ¿e go zmatuje i po³o¿ê podk³ad akrylowy i pó¼niej lakier?
z niektórych zderzaków to czarne badziewie schodzi zmywaczem
_________________

 
 

Mr.Morfeusz 
Wys³any: 2017-12-10, 20:38   
0
UP DOWN

Posty: 20
kalbi napisa³/a:
Mr.Morfeusz napisa³/a:
Pytanko
Mam polakierowac zderzak jest to zamiennik jaki¶
I jest on czym¶ pokryty wystarczy ¿e go zmatuje i po³o¿ê podk³ad akrylowy i pó¼niej lakier?
z niektórych zderzaków to czarne badziewie schodzi zmywaczem

Cytat:
=próbê nitro zrób


Daæ trochê nitra i czy bêdzie schodzili czy tylko odbarwia³o??
Jak nie bêdzie schodziæ to zmatuje i po³o¿ê podk³ad?
 

kalbi 
Wys³any: 2017-12-10, 20:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jak nie schodzi podk³ad ze zderzaków z zamiennika to przematuj szar± w³óknin± i normalnie daj bazê i lakier bezbarwny (chyba, ¿e podk³ad posiada ¶mieci co czêsto siê zdarza w zamiennikach to lepiej p1000/1200 na mokro)
_________________

 
 

djchopin
Wys³any: 2017-12-11, 04:33   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam.
Proszê o rade wszystkich znawców tematu bo jestem tutalnym laikiem.
W moim Golfie zaczê³a na nadkolu wychodziæ rdza. Wyczy¶ci³em to wszystko wydaje mi siê w miarê dok³adnie (przy okazji wysz³o, ¿e jest ju¿ tam trochê szpachli wiêc wcze¶niej kto¶ nim przytar³). Nastêpnie po wyczyszczeniu posmarowa³em to R-Stopem i tak le¿a³o do rana.
Co powinienem teraz zrobiæ?
Nadmienie, ¿e mam w warsztacie:
- ¶rodek do odt³uszczania,
- ocynk w spray'u,
- szpachle z w³óknem,
- podk³ad wype³niaj±cy w spray'u,
- lakier czarny pasuj±ct do koloru auta w spray'u,
- lakier bezbarwny.

I teraz mam kilka pytañ- blacha po wyczyszczniu zosta³a pokryta R-Stop'em. Czy przed dalsz± prac± mam to wyczy¶ciæ jeszcze raz czyli zedrzeæ warstwê R-Stop? Czy te¿ mo¿e ona tak zostaæ i mogê robiæ kolejne kroki?
A je¶li tak to co polecacie i w jakiej kolejno¶ci?
Mam te¿ pytanie dodatkowe- mam ocynk w spray'u. Bez wzglêdu na opinie o tym produkcie kiedy siê go stosuje? Rozumiem, ¿e ¿yw± blache czyli powinienem najpierw zetrzeæ R-Stop?
Pomó¿cie proszê bo chce to jako¶ z g³ow± zrobiæ. Pewnie nie bêdzie wygl±da³o jak u fachowca ale zawsze co¶. Chcia³bym aby przynajmniej przez jaki¶ czas zabezpieczyæ to przed dalsz± korozj±.
Z góry piêknie dziêkuje za wszelkie rady.
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-12-11, 06:54   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
nie jestem przekonany o dobrym dzia³aniu r-stop, bardziej ufam fertanowi, aha sprawd¼ jako¶ czy nie mam we w¿erach dziurek bo zaszpachlujesz i b±ble siê porobi±
 

djchopin
Wys³any: 2017-12-11, 13:14   
0
UP DOWN

Posty: 2
sawmaster napisa³/a:
nie jestem przekonany o dobrym dzia³aniu r-stop, bardziej ufam fertanowi, aha sprawd¼ jako¶ czy nie mam we w¿erach dziurek bo zaszpachlujesz i b±ble siê porobi±


Ok. Sprawdze ale chyba nie ma. A je¶li by jakie¶ mikro dziurki by³y to czym to potraktowaæ aby zabezpieczyæ na jak najd³u¿ej?
I proszê o sugestie co do mojego pytania wy¿ej: co i jak robiæ w kolejno¶ci?
 

ursus1992
Wys³any: 2017-12-25, 10:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
witam, gdzie najkorzystniej kupic SATA Pistolet lakierniczy 100 B F RP 1.8 do podk³adu ? na elakiery jest po 1090zl gdzies mozna dostac taniej ?
 

kalbi 
Wys³any: 2017-12-25, 12:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ursus1992 napisa³/a:
witam, gdzie najkorzystniej kupic SATA Pistolet lakierniczy 100 B F RP 1.8 do podk³adu ? na elakiery jest po 1090zl gdzies mozna dostac taniej ?
Chorzowska 17, Warszawa
Telefon: 22 812 01 69, Sata. Dystrybucja, serwis. Na³êcz W.  
Sprawd¼ u tego Pana,
_________________

 
 

mrozu
Wys³any: 2018-02-14, 23:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 138
Witam mam pytanie po aplikacji bazy jest taka trochê gumowata w zakamarkach co zrobiæ?
 

KK 
Wys³any: 2018-02-15, 15:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Gumowata? Jak jest jej du¿o to bêdzie pod paznokciem gumowata.
_________________

 
 

Kelso
Wys³any: 2018-02-16, 20:50   
0
UP DOWN

Posty: 2
Na zaprawki, co k³a¶æ na rdzê: R-Stop vs CORIZON?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-02-20, 12:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kelso napisa³/a:
Na zaprawki, co k³a¶æ na rdzê: R-Stop vs CORIZON?

Z tych dwóch to ju¿ lepiej ten pierwszy zastosowaæ jak ma byæ to pod tzw. lakier ....
a na podwozie zastosowa³bym ten drugi ...
Tak na marginesie to ¿aden z nich rdzy nie zatrzyma ...
 

Kelso
Wys³any: 2018-02-20, 16:16   
0
UP DOWN

Posty: 2
Robertlodz09 napisa³/a:
Kelso napisa³/a:
Na zaprawki, co k³a¶æ na rdzê: R-Stop vs CORIZON?

Z tych dwóch to ju¿ lepiej ten pierwszy zastosowaæ jak ma byæ to pod tzw. lakier ....
a na podwozie zastosowa³bym ten drugi ...
Tak na marginesie to ¿aden z nich rdzy nie zatrzyma ...


W takim razie co polecisz od siebie?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-02-22, 23:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kelso napisa³/a:
co polecisz od siebie?

A co chcesz robiæ za zaprawki ? Podstawa to dobrze doczyszczona powierzchnia
mo¿esz do oczyszczenia powierzchni zastosowaæ odrdzewiacz na kwasie fosforowym albo Fertan
 

House
Wys³any: 2018-02-23, 20:28   
0
UP DOWN

Posty: 5
Mam lakier per³owy od T4W(e-lakiery) i nie mogê go rozmieszaæ, ca³y czas widaæ wyra¼nie ¿e czê¶æ barwnika siê nie miesza, po ok 20 minutach mieszania 1l bez efektu odla³em 200ml i i tak nie da³o siê rozmieszaæ po czym na ostatni± próbê odla³em 100ml i dola³em rozcieñczalnik i po kolejnych 30 minutach miksowania nadal nie jest rozmieszane, zmieni³ siê nieco odcieñ i testowo pomalowa³em kawa³ek blachy, kolor wyszed³ inny ni¿ powinien i nierówny, gdzie¶ ciemniej a gdzie¶ ja¶niej, có¿ mam zrobiæ?
 

rebel28
Wys³any: 2018-03-15, 11:34   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam. Czy na takie przeszlifowania podk³adu akrylowego do podk³adu reaktywnego (wash primer - novol) powinienem nanie¶æ od nowa podk³ad akrylowy? Czy mogê k³a¶æ na to bazê ? Niesie za sob± to jakie¶ ryzyko?

20180315_112738.jpg
Plik ¶ci±gniêto 17 raz(y) 1.63 MB

20180315_112712.jpg
Plik ¶ci±gniêto 13 raz(y) 1.87 MB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-03-15, 23:17   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Zastosuj podk³ad w sprayu na tzw. przecierki i bez ¿adnego ju¿ szlifu nak³adasz bazê
np Podk³ad gruntuj±cy 1K Autolux w sprayu symbol AL415
to jest tañsza linia PPG
podk³ad 1K Autocolor symbol P565-908 / P565-9081 /P565-9086
w 3 odcieniach przeznaczony do zabezpieczania przetaræ do go³ego metalu oraz napraw
punktowych
Podk³ad epoksydowy Novol Spectral 395 w sprayu na przetarcia i naprawy punktowe
Jest to produkt 1K tak¿e mo¿esz go nak³adaæ na przetarcia do podk³adu reaktywnego
co jest zaznaczone w karcie technicznej
Wystêpuje w dwóch odcieniach jasny szary i ciemny szary
 

rebel28
Wys³any: 2018-03-16, 09:14   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêkujê za pomoc!
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2018-03-16, 10:04   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
Cze¶æ.
Mam szybk± pro¶bê o pomoc.

Polakierowa³em, wypolerowa³em b³otnik motocyklowy - na glanc.
Ale smutek bo jak zanosi³em do mieszkania to zrobi³em ma³y odprysk drzwiami od samochodu..
(nie mogê sobie tego wybaczyæ po dzi¶ dzieñ..)
Ale jest to tak ma³e, i w takim miejscu, ¿e mogê to zamaskowaæ baz± i praktycznie nie bêdzie widaæ.
Pytanie zasadnicze do Was:

- czy ja mogê zmatowiæ tylko to miejsce, zrobiæ poprawkê a nastêpnie polakierowaæ tylko na tym odcinku? I czy jak to pó¼niej spoleruje to zgra siê z reszt±? czy raczej powinienem ca³y element polakierowaæ jeszcze raz?

Z góry wielkie dziêki za odpowiedzi.
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

kalbi 
Wys³any: 2018-03-16, 10:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
postaw kropkê pêdzelkiem, nie da sie polakierowac pistoletem punktowo aby nie bylo widaæ. Mo¿na zrobiæ zaprawkê na wiêkszym obszarze. https://www.youtube.com/watch?v=2mzfqLsrWEQ ale trzeba mieæ do tego wprawê
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2018-03-16, 10:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
https://www.youtube.com/watch?v=n3FbAHvgKLI
_________________

 
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2018-03-16, 10:39   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
kalbi napisa³/a:
postaw kropkê pêdzelkiem, nie da sie polakierowac pistoletem punktowo aby nie bylo widaæ. Mo¿na zrobiæ zaprawkê na wiêkszym obszarze. https://www.youtube.com/watch?v=2mzfqLsrWEQ ale trzeba mieæ do tego wprawê


hmm w sensie kropelkê bazy a pó¼niej kropelkê bezbarwnego (clear) ? pó¼niej to wypolerowaæ?
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

MARIO06CU
Wys³any: 2018-03-16, 11:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Umieszaj sobie odrobinê bezbarwnego zmieszaj go z baz± i po³ó¿ kropkê za 15 minut powtórz i bêdzie git
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga