Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
inter
Wys³any: 2010-01-24, 20:52   
0
UP DOWN
inter

Posty: 13
Sk±d: legnica
POPIERAM FORUM MIA£O BYC O LEGALIZACJACH WARSZTATÓW A NIE O ELEMENTACH ZA PÓ£TOREJ STÓWY :D
 

front247
Wys³any: 2010-01-24, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 127
Lackdoctor...jestes wredny :D :D :D
Nie bêde juz kopa³ le¿±cego.....ale z tym ci¶nieniem w rurach to hit ^^ ^^ ^^
pozdrawiam

Co do reszty moje zdanie jest niezmienne-telefon,internet..my¶lenie,o³ówek ,kalkulator ..to wystarczaj±ce narzêdzia by siê zorientowac w realnych kosztach takich projektów-polecam ka¿demu ten jak¿e prosty,darmowy i ogólnodostêpny sposób :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-24, 21:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Dobra ! to jak oszo³omów mamy ju¿ z bani to dalej rzeczowa dyskusja w temacie - ile co kosztuje, i co potrzeba ¿eby by³o dobrze, legalnie i rozs±dnie cenowo. O³ówek i kalkulator nie bêdzie potrzebny bo mamy bardziej profesjonalne narzêdzia, a t± "ogólnodostêpn±" metodê kalkulacji ilo¶ci rurek do ogrzewania gara¿u pozostawimy ju¿ fantast± ! ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-24, 22:20   
0
UP DOWN

Posty: 127
P³yta siê komus zacie³a :D

Projekter juz tak nie gadaj bo parenascie postów wyzej,albo nawet w sasiednim temacie prosi³em cie o ogóln± wycene ,co proponujesz za dan± kwotê..to nabra³e¶ wody w usta...a teraz chcesz gadac? :>
A jak tak czy siak w wolnej chwili zrobie dok³adniejszy kosztorys takiej ma³ej powiedzmy dwustanowiskowej ,legalnej lakierni+ niezbedny sprzet i udowodnie Tobie ¿e da siê tanio..oczywiscie tanio poruwnuj±c do twoich propozycji.
Zrobie to tylko po to ,by do koñca wyrwac tobie ostatnie argumenty czyli wyzywanie od k³amców i z³odzieji.
 

gdulus
Wys³any: 2010-01-25, 02:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
przemo1972 napisa³/a:
front247 napisa³/a:
Sztuk± jest zrobiæ takie co¶ jak gdulu¶ zrobi³,7 tysii ,pe³ny nielegal,zaraz pod oknami anglików-nie oceniam czy top dobrze czy zle ale to jest sztuka i jeszcze miec klientów.

A coz to za sztuka :D :?: Front- nie zasmiecaj tego tematu takimi idiotycznymi komentarzami :D


no a to ze w ciagu dwuch miesiecy praktycznie od niemowlaka ogarnolm podstawy lakierwanie na tyle zeby juz miec klijentow ktrozy wracaja, a projector wrozyl mi ze umre z nosem w szpachli
a ja dalej przerabiam forum i sobie maluje i coraz lepiej idzie
i moze by ktos jakas ksiaze polecil o lakiernictwie , i napisal co trzeba zeby zalegalizowac przemalowywani elementow w uk
mam garaz 11X4X3.5 m
sciek na srodku garazu brame automatyczna szerokosc 3.5metra toalete , kuchnie, garaz jest ogordzony plotem betonowym i ma wokol garazu miejsca na 6 samochod dla klijentow , najblizszy blok jest w odleglosci 10 metrow od garazu.. chcial bym sie tylko zajac lakierowaniem. bez blacharki, jak cos to mam znajomych ktorzy maja swoj warsztat mechaniczy i moga mi rowniez robic blacharke i przygotwanie
jak jest z tym w uk co trzeba spelnic by to zalegalizowac - mysle juz o przyszlosci
napewno bedzie wiedzial cos PRZEMO1792
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-25, 09:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
BO JA kolego drogi nic nie pisa³em o ¿adnym piecu na paliwo, stale, ciek³e, lub gazowe, kot³ach i instalacji wysokoci¶nieniowej ...
To tak jakbys nie pyta³ jaki silnik w aucie tylko wszystkim doradza³ olej napedowy bo dobry.
Zapytaj fachowca, front pomoze, :rotfl: mo¿e :rotfl:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-25, 10:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gdulus napisa³/a:
moze by ktos jakas ksiaze polecil o lakiernictwie , i napisal co trzeba zeby zalegalizowac przemalowywani elementow w uk
mam garaz 11X4X3.5 m
pewnie to samo co w PL :D :D . spieracie siê z PROJEKTER, o cenzura³y(ci¶nienie w CO :D ) ,a to o czym pisa³ sto razy jako¶ do g³owy nie dociera . :sciana:


:arrow: jaki¶ wy¶cig tu siê dzieje pomiêdzy gara¿ow± prowizork± a legalnym profesjonalizmem .
szkoda gadaæ!!! :nie: dom postawiæ komu¶ siê wydaje ¿e za sto tysiêcy zrobi,owszem ale stan surowy . co dopiero mówiæ o warsztacie i jego wyposa¿eniu .
front247, !!! projekter pisze o tym jak powinno byæ ,a ty upierasz siê przy swoim gara¿yku. 60m2 budynek :D :D przecie¿ to dopiero starcza na pomieszczenia socjalne :rotfl: :rotfl: a gdzie wstawiæ ze cztery auta ,komorê ,przed kabin± trochê wolnego placu aby z dworu nie wje¿d¿aæ ???????
PROJEKTER, koñcz dyskusjê ,bo co niektórzy nie potrafi± dalej siêgn±æ ni¿ warsztat 60m2 jako lakiernia :D :D mo¿e niech pomy¶l± o budowaniu z klocków :?: bêdzie jeszcze taniej :D :D
 
 

DrCruel
Wys³any: 2010-01-25, 12:25   
0
UP DOWN


Posty: 418
Panowie!
Ka¿dy z was ma swoje zdanie i ka¿dy ma bardzo du¿o racji.
Prawda o polskim lakiernictwie jest smutna ale Wy tego nie zmienicie. Takie s± uroki wolnej gospodarki.
S± warsztaty nazywane serwisami lub bardziej presti¿owo ASO i one celuj± w naprawy gwarancyjne, flotowe a najbardziej w szkody likwidowane za du¿± kasê czyli nie na kosztorys.

Te warsztaty nie maj± wyj¶cia, musz± i¶æ w kierunku który przedstawia Projekter. Dlaczego?
- bo wymaga producent obs³ugiwanej marki samochodów
- ¿eby mieæ presti¿ czyli budowaæ wizerunek
- ¿eby mieæ czym p³aciæ wszystkim po drodze (np. dobra likwidacja szkody)

Jak ju¿ kto¶ wejdzie na tê ¶cie¿kê to nie ma odwrotu. Tylko do przodu. Inwestycja za inwestycj±, szkolenia kadr, aktywny marketing, kreatywna ksiêgowo¶æ itp.
W ASO s± jeszcze audyty, autoryzacje, jak zwa³ tak zwa³, które maj± podnosiæ standard obs³ugi a tak naprawdê producentom samochodów nabijaj± kasê i na to tez trzeba zarobiæ.

W tym wariancie, bycie w³a¶cicielem sprowadza siê do zarz±dzania lakierni± (serwisem) a nie lakierowaniem, o czym mówi³ Projekter.

Namiastk± tego sposobu prowadzenia firmy s± niezale¿ne warsztaty bez autoryzacji, czasami z jak±¶ specjalizacj± ale ogólnie bior±ce to co wpadnie oczywi¶cie w ramach kalkulacji kosztów. Tutaj te¿ najbardziej po¿±danym jest sta³y klient, ma³a flota, klient "niekosztorysowy".

Te warsztaty s± w najgorszej sytuacji. Najczê¶ciej za pó¼no ju¿ ¿eby za³apaæ siê na jak±¶ autoryzacjê. Trzeba biæ siê o "dobre szkody" a to s± koszty. Wieczny dylemat czy robiæ na markowych materia³ach czy skusiæ siê na tañsze a do tego jeszcze notoryczne problemy z pracownikami. G³ówny powód: koszty, koszty, koszty. Ka¿de rozwa¿anie o inwestycji w warsztat, nawet poparte biznes planem to wró¿enie z fusów. Powód: bardzo zmienne prawo, przepisy podatkowe, bhp, ochrony ¶rodowiska, przeciwpo¿arowe, prawa pracy itp.

Dla tych warsztatów us³ugi Projektera powinny byæ zbawieniem... ale strach przed wpadk± finansow± parali¿uje my¶lenie. W³a¶ciciele dochodz± do wniosku ¿e lepiej "ma³± ³y¿eczk± a d³u¿ej. Ka¿dy ma rodzinê a to najczê¶ciej interesy rodzinne. Wiêc... stagnacja, czekanie na lepsze czasy.
Ja nie potrafiê powiedzieæ czy to ¼le czy dobrze, bo jak patrzê na to co siê dzieje w europie ze s³ynn± w bran¿y "dyrektyw±" to wydaje mi siê ¿e dobrze ¿e nie inwestuj±. Przecie¿ wielkie koncerny pop³ynê³y na dyrektywie w grube miliony, gdzie siedz± ca³e sztaby analityków. Tylko ¿e oni maj± kasê, wybroni± siê z tego, przerzuc± koszty na lakierników w materiale itp.
Patrz±c na nasze podwórko to zapytajcie ile mieszalni wtopi³o na mieszalnikach wodnych. Nikt o tym nie mówi bo ka¿dy siê boi ewentualnej kontroli i trzyma te przeterminowane lakiery które w najlepszym razie je¿eli nie sple¶niej± to bêd± pó¼niej kolorystyczn± masakr± (sedymentacja, zmiana ciê¿arów w³a¶ciwych).
Wiêc z tego punktu widzenia inwestycja to utopia. Z drugiej strony brak tej¿e inwestycji w prostej drodze prowadzi do walki o klienta z "gara¿em" (szar± stref±) a tu te warsztaty nie maj± szans bez obni¿enia kosztów. Których? Ludzie nie dadz± sobie zabraæ z pensji, elektrownia te¿ nie jest dobrym wujkiem a US i ZUS patrz± kiedy siê tylko potkniesz. Za rogiem czekaj± jeszcze PIH, PIP, O¦ itp.

Zapada decyzja. Tniemy koszty materia³ów. Wizja inwestycji.... oddala siê. Ka¿dy go¶æ pod krawatem z ofert± to wróg (Projekter nie obra¼ siê ;) )

Klienci zaczynaj± krêciæ nosem. Przychodzi którego¶ dnia @front247 i te¿ nie podoba mu siê obs³uga. ¯ali siê na forum ale inni mówi± mu ¿e... dziwak. Pytanie dlaczego? Malkontent czy mo¿e inni nie mog± siê znale¼æ w nowych realiach?

Przepraszam za te przyd³ugie wywody ale uwa¿am ¿e nie dojdziecie do zgody. Nie stoicie po tej samej stronie. Dalsze dyskusje potêguj± tylko z³o¶æ ka¿dej ze stron i przenosicie rozmowê na inne tematy ale zawsze jako kontra.

Po drodze kto¶ sie wtr±ci i rze¼nia od pocz±tku ;P

PS. Pamiêtajmy ¿e w¶ród tzw. "gara¿y" jest sporo zarejestrowanych dzia³alno¶ci czyli pracuj± legalnie tyle ¿e w sprtañskich warunkach kosztem w³asnego zdrowia i tez nale¿y im siê szacunek. Tutaj je¿eli mówimy o inwestycjach to na poziomie... zakupu wêgla w zimie do ogrzania warsztatu a szczytem jest kompresor za 2 kpln. To te¿ realia ale to nie znaczy ¿e w takich warunkach nie mo¿na dopie¶ciæ autka. Przyk³ady znam ale nie podam na forum.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-25, 12:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
DrCruel, Bardzo dobrze ujête sedno sprawy.
W±tek powinien byc zakonczony lub projekter powinien dostac ze dwa ostrzezenia za obrazanie ludzi i wyzywanie od z³odziei itd.
Front tez musi odpuscic, ja juz to dawno zrobi³em.
Projektera nie przeskoczysz a jak wyzej Dr Cruel napisa³ on robi pod duze aso i serwisy.
Projekter , przestan wciskac jak akwizytor bo przeciez tu nie znajdziesz TAKICH klientow.
Przestan obrazac.!!!!!
Przeciez Ty jedyny nie jestes tu tylko nickim lecz z racji prowadzonej dzia³alnosci jestes realn± osob±.

Przeczyta³em post Cruela i w 100% zie zgadzam, uwazam ze dalsza k³ótnia tu jest zbedna.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-25, 13:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
front247 napisa³/a:
A jak tak czy siak w wolnej chwili zrobie dok³adniejszy kosztorys takiej ma³ej powiedzmy dwustanowiskowej ,legalnej lakierni+ niezbedny sprzet i udowodnie Tobie ¿e da siê tanio.

I tak bedzie najlepiej. Blacharnia dwustanowiskowa, lakiernia i socjalka, razem powiedzmy 150m2. Mniejszego nie ma sensu stawiac. Policz to sobie front, wypisz wszystko dok³adnie, z czego i jak robi³e¶ i wtedy wszyscy siê przekonamy. A co do inwestycji, dzisiaj rozmawia³em z kolega, chc± otworzyc tartak we dwoch, podobna kase z tego du¿a i wogóle, ale potrzebuj± 100ty¶ z³. No i maj± problem bo skad wzi±c takie ogromne pieni±dze. Mówie im, ¿e to ¶mieszna kwota i ka¿dy bank da taki kredyt, no i siê zaczê³o. Oszala³em i wogóle, bo kiedy oni to sp³ac±, a co jak to nie wypali itp. Skoro kto¶ uwa¿a, ¿e mo¿e siê nie udac, to po co wogóle zaczynac? Albo robisz co¶ dobrze i wk³adasz w to troche ciêzkiej kasy, w 95% przypadków przy du¿ym udziale kredytów, albo lepiej dac sobie spokuj i nie zaczynac bo takie pó³ ¶rodki nie s± dobre. Front, naprawde uwa¿am, ¿e te dwa stanowiska bêd± du¿o za ma³e. Lepiej sko³owac troche wiecej kasy, chcby z tego kredytu i zrobic co¶ konkretniejszego. A je¿eli Ty, czy ktos inny boi siê, ¿e mo¿e sie nie udac bo du¿a konkurencja i wogóle to lepiej niech da sobie z tym spokuj i pójdzie gdzie¶ do pracy.
 

front247
Wys³any: 2010-01-25, 20:27   
0
UP DOWN

Posty: 127
Administartor piêknie roz³adowa³ te niepotrzebne emocje :spoko:
Szanujmy siê nawzajem i niech kazdy je¶li chce to zostanie przy swojej racji :) ,ale jesli mamy rozmawiac to bez z³odzieji i k³amców itd.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-25, 21:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Powa¿nie @fornt ? ^^ ... a nie ³atwiej jest nie k³amaæ i nie kra¶æ ... ni¿ przestaæ rozmawiaæ nazywaj±c rzeczy po imieniu ??? ... My¶lisz, ¿e teraz siê wybielisz ? :nie: Bêdziesz prostowaæ te swoje wyliczanki dopóki bêd± wisieæ w aktywnych tematach na tym forum ... S³owo harcerza ! Trzeba ponosiæ odpowiedzialno¶æ za to co siê pisze nawet jak jeste¶ anonimem :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-25, 21:50   
0
UP DOWN

Posty: 127
chcesz mój adres ,regon ,nip i dane? powiedz tylko s³owo a je dostaniesz..K£AMCO !!!
Jeste¶ taki kozak zeby zarzucac k³amstwo i wyzywac? To dam ci dane przyjedz i mi to powiedz prosto w oczy...twoje zachowania jest poni¿ej krytyki...kompromitujesz sie z kazdym s³owem.

[ Dodano: 2010-01-25, 22:29 ]
A ja na twojej witrynie nie znalaz³em ani adresu,ani siedziby,ani regonu...email i telefon to se kazdy moze kupic za 3 zlote.nawet nie wiem z kim mam do czynienia,jaki status prawny? Pokaz kompetencje do jakiejkolwiek polemiki najpierw.Pokaz ¿e masz wiedze chocby na poziomie...hydraulika z toytoya..

[ Dodano: 2010-01-25, 22:37 ]
DrCruel napisa³/a:

.

W³a¶ciciele dochodz± do wniosku ¿e lepiej "ma³± ³y¿eczk± a d³u¿ej. Ka¿dy ma rodzinê a to najczê¶ciej interesy rodzinne. Wiêc... stagnacja, czekanie na lepsze czasy.
Ja nie potrafiê powiedzieæ czy to ¼le czy dobrze, bo jak patrzê na to co siê dzieje w europie ze s³ynn± w bran¿y "dyrektyw±" to wydaje mi siê ¿e dobrze ¿e nie inwestuj±. Przecie¿ wielkie koncerny pop³ynê³y na dyrektywie w grube miliony, gdzie siedz± ca³e sztaby analityków. Tylko ¿e oni maj± kasê, wybroni± siê z tego, przerzuc± koszty na lakierników w materiale itp.
Patrz±c na nasze podwórko to zapytajcie ile mieszalni wtopi³o na mieszalnikach wodnych. Nikt o tym nie mówi bo ka¿dy siê boi ewentualnej kontroli i trzyma te przeterminowane lakiery które w najlepszym razie je¿eli nie sple¶niej± to bêd± pó¼niej kolorystyczn± masakr± (sedymentacja, zmiana ciê¿arów w³a¶ciwych).
Wiêc z tego punktu widzenia inwestycja to utopia. Z drugiej strony brak tej¿e inwestycji w prostej drodze prowadzi do walki o klienta z "gara¿em" (szar± stref±) a tu te warsztaty nie maj± szans bez obni¿enia kosztów. Których? Ludzie nie dadz± sobie zabraæ z pensji, elektrownia te¿ nie jest dobrym wujkiem a US i ZUS patrz± kiedy siê tylko potkniesz. Za rogiem czekaj± jeszcze PIH, PIP, O¦ itp.


To co powyzej admin napisa³ to jest ca³a kwintesencja prawdy...której projekter nie jest w stanie ani zrozumiec ani nawet dopuscic do mysli.
Cz³owieku...wydrukuj to sobie i powies nad ³ózkiem i pomysl zanim kogos znów bedziesz chcia³ namówiæ na ,,inwestycyjne harakiri,, :roll:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-26, 09:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No dawaj te dane K£AMCO i anonimie .... mo¿e wreszcie bêdê móg³ siê do ciebie zwróciæ imiennie ? Ró¿nica miêdzy nami polega na tym cwaniaku ¿e JA jestem osob± publiczn± i reprezentuje legalnie dzia³aj±c± firmê PROJEKTER ponosz±c odpowiedzialno¶æ za to co piszê ... wszêdzie TU te¿ ! .... a ty Nr247 jeste¶ anonimem który notorycznie k³amie przytaczaj±c niby dowody z netu. ¯adnych dowodów - niczego co tu napisa³e¶ merytorycznie nie mo¿na ani sprawdziæ ani potwierdziæ niezbitymi faktami ! Co najwy¿ej mo¿na sprawdziæ w s³owniku pisowniê epitetów którymi ciskasz.

... i tak jak nie potrafisz sprawdziæ niczego na temat budowy, niczego na temat inwestycji i niczego na temat lakierni ... tak te¿ nie potrafisz namierzyæ strony internetowej mojej firmy z jej adresem ! ¯enada Front, ¯enada absolutna :sciana: - w ka¿dej twojej wypowiedzi ! Nie wychodz±c z tego Forum znajdziesz moje imiê i nazwisko ... a jeszcze ciut wysi³ku wiêcej i masz nr, telefonu ... ale to trzeba w³±czyæ ... my¶lenie Front .... czy jak ty siê tam nazywasz !

front247 napisa³/a:
chcesz mój adres ,regon ,nip i dane? powiedz tylko s³owo a je dostaniesz..K£AMCO !!!


No tak zapomnia³em o hase³ku wywo³awczym ... no to mówiê S £ O W O ! Teraz dawaj te dane anonimie.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-26, 10:15   
0
UP DOWN

Posty: 127
Namierzyæ dane? ^^
Cz³owieku ,proponujesz us³ugi a na stronie która tu ci±gle podsy³asz nie ma ¿adnych wiarygodnych danych z kim mamy do czynienia.
Dlatego jeszcze raz proszê mi pokazaæ swój nip,regon,itd....bo na stronie tego nie ma.

Zreszt± na marginesie ,nie ma to nic do rzeczy ty proponujesz ludziom banialuki i mine w postaci utopijnych inwestycji,a ja tylko RADZÊ(jak to zwykle ma miejsce na forach),jak w prosty i darmowy sposób unikn±æ marketingowego naciagactwa.

Nawet nie muszê siê tobie t³umaczyæ sk±d wiem i dlaczego twoja oferta jest tylko dla rockefelerów nie majacych co z kasa zrobiæ,a nie ma nic wspólnego z sensownym inwestowaniem,,na poziomie przêciêtnegp polaka który ma rodzinê.
:tak:

Ja piszê niemerytorycznie..? ok jeszcze raz ^^
Radzê ka¿demu kto chocby pomysli o zak³adaniu lakierni czy warsztatu,by po¶wieci³ chwile ,przejrza³ dziesiatki tanich budynków,mog±cych s³uzyæ za lakiernie/warsztat,potem dobra³ to pod swoje wymagania,potem wys³a³ wstêpny kosztorys,do 3-4 sk³adów materia³owych w swojej okolicy z pro¶b± o wycenê,potem to samo do firm budowlanych b±dz z polecenia,z prosb o wycene robocizny,badz jej etapów(jesli oczywiscie nie chce budowaæ sys gospodarczym,duu¿o tanszym wbrew temu co piszesz na swojej witrynie,)
Po tych zabiegach inwestor minimalnym nak³adem czasu dowie siê o REALNYCH kosztach takiego projektu,które przy obecnych kryzysowych ,cenach robocizny i tanszych o 10-30% materia³ach w porównaniu z okresem 2006-2008,bedzie na 100% przynajmniej o po³owe nizszy od tego co proponujesz....i to tylko dlatego ¿e obedzie siê bez po¶rednika...który trzepie kase na ,,koordynacji i doswiadczeniu,, :sciana:

Sam widzisz ¿e wystarczy kilka zdan ,zreszta ka¿dy w miarê inteligentny gosc to wie bez mojego pisania.

Jak podam ci dane na priv jako ..anonimowi ,, i to wyjdzie,dobrowolnie to mi jeszcez POLTAX sprawe wytoczy za ujawnianie danych objêtych tajemnic± skarbow± :D ,chyba ¿e byliby¶my zwi±zani jak±kolwiek ofert±...a nie bêdziemy :cool: ,chociaz ustawa o ochronie danych osobowych mnie ochrania jednak mimo wszystko nie wiem z kim mam do czynienia :spoko:
poozdrawiam
  
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-26, 10:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Front, a powiedz mi ile trwa taka budowa systemem gospodarczym, bo nie wiem? Wez pod uwage, ¿e jak biore kredy na budowe, to co miesi±c musze p³acic raty. Nie mam warsztatu wiec nie mam te¿ dochodów, a co miesi±c te 3tys trzeba wp³acac do banku. Dlatego budowa takiego warsztatu musi trwac jak najkrucej. Oferta Projektera jest r¿eczywi¶cie wysoka, spokojnie da siê zejsc z ceny, bo nie ma co poruwnywac ceny materia³ów i robocizny w warszawie i np. krasnystawie. Ale pomy¶l sobie, ¿e lepiej podac wy¿sz± cena która oka¿e siê potem nizsza, ni¿ podac ni¿sz± a okaze siê, ¿e bedzie dro¿ej, wtedy klient by ciê zjad³. Jak realizujesz projekt, taki np. jak Projektera za kilkaset tys. to chcesz to zrobic jak najszybciej bo trza kase zarabiac, dlatego bierzesz firme która wchodzi i robi szybko, ale za to bierze kase wiêks¿a niz przeciêtny wykonawca. Dlatego ceny takich warsztatów moga sie znacznie ró¿nic. Ale nie przesadzajmy i nie mówmy, ¿e za 100ty¶ zrobimy dobry warsztat z wyposarzeniem bo to nierealne.
 

front247
Wys³any: 2010-01-26, 10:57   
0
UP DOWN

Posty: 127
ZIEMBA napisa³/a:
Front, a powiedz mi ile trwa taka budowa systemem gospodarczym bo nie wiem? Wez pod uwage, ¿e jak biore kredy na budowe to co miesi±c musze p³acic raty. Nie mam warsztatu wiec nie mam te¿ dochodów, a co miesi±c te 3tys trzeba wp³acac do banku. Dlatego budowa takiego warsztatu musi trwac jak najkrucej.

Ziemba,to ¿e budowa jest prowadzona systemem gospodarczym wcale nie oznacza ¿e bedzie zle i d³ugo...to tylko oznacza ¿e nie zatrudniasz firmy która ci robi od a do z a ty tylko faktury podpisujesz...wtedy wychodzi ZAWSZE,duzo drozej...zalezy to od wielu czynników ale firmy majac do dyspozycji,takie mo¿liwosci wykorzystuj± to na maxa i zarabiaja na wszystkim a najczesciej dodatkowo na posrednictwie,podwykonastwie i materia³ach.
Znam budowy które systemem gospodarczym zamyka³y sie w rok i znam tak¿e firmy które robi³y d³uzej i drozej,a potem jeszcze przyjazdzaali 2 miechy na poprawki tu nie ma zasady...po prostu du¿o zalezy od tego jak wszystko organizujesz ,z kim masz do czynienia i jakie s± priorytety.

Szczerze mówiac taki projekt Projektera realizowany w ,,reklamowane ,, 99 dni mo¿na zrobiæ czybciej,tylko kwestia czy technologicznie i finasowo bedzie to uzasadnione.
Kwestia wyboru,co dla kogo jest najwazniejsze.
Projekter ci±gle wymaga by tu podac kosztorysy liczby ,a przeciez nie jest to mozliwe nie znaj±c wytycznych...moje przekonanie oprzewymiarowaniu jego kalkulacji bierze siê po prostu z tego ¿e praktycznie na codzien mam do czynienia z budowlank±,widzê faktury na w³asne oczy po prostu jestem na biez±co,fakt ¿e nie znam kompletnie idealnych wymagañ takiego lakiernika ale ..czytaj±c godzinke forum chyba mo¿na co nieco wywnioskowac co jest potrzebne w takim warsztacie..i to wsio ¿adnej magii :sciana:
pozdrawiam
Szkoda tu czasu na dalsze przekomarzania ,bo tylko woda na m³yn dla Projektera.
 

MODULAR 
Wys³any: 2010-01-26, 11:04   
0
UP DOWN
PROJEKTER


Posty: 14
front247 napisa³/a:
[ Dodano: 2010-01-25, 22:29 ]
A ja na twojej witrynie nie znalaz³em ani adresu,ani siedziby,ani regonu...email i telefon to se kazdy moze kupic za 3 zlote.nawet nie wiem z kim mam do czynienia,jaki status prawny? Pokaz kompetencje do jakiejkolwiek polemiki najpierw.Pokaz ¿e masz wiedze chocby na poziomie...hydraulika z toytoya..


Panie Front ! Bardzo jest mi przykro ¿e nie przejrza³ Pan witryny modularny-warsztat i z ca³kowitej niewiedzy granicz±cej z ignorancj± tak niegrzecznie traktuje Pan 9 firm które stoj± za tym programem. W zak³adce PYTANIA I ODPOWIEDZI na naszej stronie znajduj± siê odpowiedzi na kluczowe pytania dotycz±ce tego programu zadawane przez zainteresowane osoby na etapie intensywnej kampanii reklamowej systemu. Jest tam tak¿e to :

… zapozna³em siê ze witryn± modularny-warsztat.pl i nie wiem czy MODULAR to firma, jaki¶ podmiot gospodarczy, czy spó³ka prawa handlowego. Kto realizuje tak± inwestycjê i jak jest gwarancja ¿e nie bêdzie problemów z finansowaniem w trakcie budowy ?

… @ dociekliwy

Z tak „dociekliwego” pytania wnioskujê, ¿e pewnie zwi±zany jest Pan z nasz± konkurencj±. Ale oczywi¶cie nie ukrywamy ¿adnych aspektów oferty. MODULAR - to nazwa handlowa segmentowych obiektów warsztatowych. Nazwa wywodzi siê z zupe³nie innej bran¿y ale uznali¶my, ¿e w tych obiektach „wszystko gra” i jest ³±czone „modularnie” wiêc nazwa jest adekwatna do zawarto¶ci. Modularny-warsztat to nazwa ca³ego programu wsparcia jaki towarzyszy realizacji obiektu. Dlatego czêsto u¿ywamy sformu³owania … w systemie modular … lub … programem objête jest …

Dalej... ( je¿eli oczywi¶cie jest Pan zainteresowany ) proszê doczytaæ tu :

http://www.modularny-wars...odpowiedzi.html

W zak³adce kontakt podany jest nr. dy¿urnego telefonu do biura doradców, oraz kontakt e-mail. By³o by oczywi¶cie wspaniale gdyby produkt modularny warsztat spoczywa³ na magazynie, a prawa do jego budowy posiada³a jedna spó³ka, czy firma, lub biuro projektowe. Sformowanie tak rozbudowanej oferty inwestycyjnej zawieraj±cej wszystko - od formalno¶ci przez, projekt, budowê, wyposa¿enie, szkolenie, pracowników, odbiory techniczne obiektu, zg³oszenia i pozwolenia wraz z programem finansowania zawieraj±cym dotacjê z UE - wymaga³o udzia³u 9 firm i instytucji finansowych. Sama realizacja obiektu w 99 dni wymaga doskona³ej koordynacji wszystkich wykonawców i dostawców urz±dzeñ. Proszê pamiêtaæ, ¿e jeszcze kto¶ musi finansowaæ poszczególne etapy zanim nasi zleceniodawcy dokonaj± ostatecznych p³atno¶ci.

W planie marketingowym okre¶laj±cym kierunek rozwoju produktu jest powo³anie MODULAR Sp. z o.o. ale to wymaga wygenerowania odrêbnego kapita³u i porozumienia twórców ca³ego programu którzy jak na razie zaanga¿owali tu w³asny kapita³ czas i do¶wiadczenie. Obecnie ceny obiektów nie maj± mar¿y pozwalaj±cej na szybkie wygenerowanie kapita³u startowego dla spó³ki ... ale mam nadziejê ¿e rozumie Pan i¿ powoli bêdzie siê to zmieniaæ poniewa¿ dzia³ania promocyjne maj± swój okre¶lony czas a celem dzia³añ biznesowych jest w³a¶nie zysk.

Z ca³± pewno¶ci± przez kolejne trzy lata modularny-warsztat pozostanie wy³±cznie programem inwestycyjnym z promocyjnymi warunkami ofertowymi i w tym okresie bêdzie jeszcze nieznacznie modyfikowany do ostatecznej wersji, a¿ stanie siê gotowym produktem ju¿ bez ¿adnej mo¿liwo¶ci wprowadzania w nim zmian !

Oczywi¶cie ka¿da firma planuj±ca inwestycjê mo¿e wybieraæ pomiêdzy ofert± programow± naszego "produktu", budow± systemem gospodarczym, czy inwestycj± w oparciu o indywidualny projekt obiektu i wy³onionego generalnego wykonawcê. Modularny- warsztat to tylko jedna z mo¿liwo¶ci ... ale te¿ jedyna tak kompleksowa bo zawarcie w jednej ofercie wszystkich elementów inwestycji by³o nadrzêdnym celem formowanego pod koniec 2009 roku programu modularny-warsztat. Pozdrawiam i zapraszam Pan do wnikliwego zapoznania siê nasz± witryn± internetow± !
_________________
PLANUJESZ BUDOWÊ WARSZTATU - ZOBACZ - http://www.modularny-warsztat.pl/
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-26, 11:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
Namierzyæ dane? ^^
Cz³owieku ,proponujesz us³ugi a na stronie która tu ci±gle podsy³asz nie ma ¿adnych wiarygodnych danych z kim mamy do czynienia.
Dlatego jeszcze raz proszê mi pokazaæ swój nip,regon,itd....bo na stronie tego nie ma.

Ja piszê niemerytorycznie..? ok jeszcze raz ^^
Radzê ka¿demu kto chocby pomysli o zak³adaniu lakierni czy warsztatu,by po¶wieci³ chwile ,przejrza³ dziesiatki tanich budynków,mog±cych s³uzyæ za lakiernie/warsztat,potem dobra³ to pod swoje wymagania,potem wys³a³ wstêpny kosztorys,do 3-4 sk³adów materia³owych w swojej okolicy z pro¶b± o wycenê,potem to samo do firm budowlanych b±dz z polecenia,z prosb o wycene robocizny,badz jej etapów(jesli oczywiscie nie chce budowaæ sys gospodarczym,duu¿o tanszym wbrew temu co piszesz na swojej witrynie,)
Po tych zabiegach inwestor minimalnym nak³adem czasu dowie siê o REALNYCH kosztach takiego projektu,które przy obecnych kryzysowych ,cenach robocizny i tanszych o 10-30% materia³ach w porównaniu z okresem 2006-2008,bedzie na 100% przynajmniej o po³owe nizszy od tego co proponujesz....i to tylko dlatego ¿e obedzie siê bez po¶rednika...który trzepie kase na ,,koordynacji i doswiadczeniu,, :sciana:

Sam widzisz ¿e wystarczy kilka zdan ,zreszta ka¿dy w miarê inteligentny gosc to wie bez mojego pisania.



Czyli - tak!.... w sprawie POWIEDZ S£OWO i podam ci dane ... znowu Ciê ponios³a wyobra¿nia i buñczuczno¶æ i znowu nak³ama³e¶ .... K£AMCA ! ;P ... nie mam twoich danych anonimie - choæ napisa³eæ co mam zrobiæ zeby je dostaæ ! W przyszlo¶ci pomy¶l i we¿ g³eboki wdech zanim zaczniesz pisaæ nastêpny k³amliwy post ^^ ^^ ^^ nie bêdziesz musia³ siê wiæ ¿eby z tego wybrn±æ !

... a co do merytorycznej rady ... to przeczytaj raz, drugi, pi±ty i setny to co tu powiesi³e¶ i wychwyæ z tego jedn± .... Front - JEDN¡ ... rzeczow± informacjê !

Bo w wiêkszo¶ci to tylko twoje pogl±dy na ¶wiat Front.
Od wycen inwestycji to jest kosztorys cz³owieku ! :tak: Na koñcu ka¿dego projektu bran¿owego, a tam ceny detaliczne ka¿dego elementu i zestawienie materia³ów. Po co inwestor ma dzwoniæ do hurtowni czegokolwiek jak nie ma projektu wykonawczego tylko budowlany z kszta³tem obiektu. Po co ? .... ¿eby siê dowiedzieæ w trakcie budowy ¿e niestety .... spyta³ Pan o podstawowe materia³y to wys³ali¶my wycenê na 100 ty¶, a teraz Panie Front, ¿eby te mury zamkn±æ i wyposa¿yæ w instalacje to jeszcze 100 ty¶ ... Natomiast t± noooo kabin± malownicz± to my siê nie zajmujemy ... to to Pan musi w jakiej¶ firmie sprawdziæ tak jaki i pozosta³e 1000 pozycji kosztorysu technologicznego ^^ ^^ ^^

... No FRONT to ¿e¶ radê da³ inwestycyjn± forumowicz± .... ¿e WOW - WIEDZA I DO¦WIADCZENIE a¿ z ciebie wytrysnê³a .... tak ¿e ho ho ! :help:

Przeczytaj sobie art. w Lakierniku B£ÊDY INWESTYCYJNE W TRAKCIE BUDOWY WARSZTATU zobaczysz z dowodami merytorycznymi ile pieniêdzy idzie w b³oto placu budowy i jak wzrasta koszt budowy - wed³ug projektu bez koordynacji ( jak mnie nazwa³e¶ .... PO¦REDNIKA :cool: ) Mo¿e doczytasz sobie co siê dzieje jak ka¿dy bran¿ysta robi projekt sam sobie bez uzgodnieñ z "po¶rednicz±cym" architektem ... lub choæby technologiem. Zobacz ile kosztuj± bezsensowne zabezpieczenia przeciwpo¿arowe i wybuchowe jak projektanci nie maj± do¶wiadczenia, przy budowie lakierni, a stra¿ak narzuca rozwi±zania z lat 70 ubieg³ego wieku i nikt tego nie koordynuje. Z tob± Front i takimi radami to nie do¶æ ¿e to by by³a buda z toy toyem to jeszcze by kosztowa³a 300 000 z³.

Sprawd¼ m±dralo w hurtowni ile kosztuj± materia³y na ¶cianê ogniow± przeciwwybuchow± z obu stron kabiny i drzwi przeciwpo¿arowe 140 x 210 ! ... zupe³nie bez sensu narzucane w ka¿dym projekcie i trzeba mieæ wiedzê i dowody obliczeniowe, oraz merytoryczne ¿eby to usunaæ ! ... trzeba zadzwoniæ do po¶rednika i mu zap³aciæ ... jak siê nie ma o tym pojêcia ^^

.... ale TY Front wiesz przecie¿ lepiej ! TY to siê na tym znasz ^^ .... Nie tak jak ja NIEPOTRZEBNY NIKOMU PO¦REDNIK W KRAWACIKU WY£UDZAJ¡CY KASÊ OD BIEDNYCH LUDZI ! :spoko:

[ Dodano: 2010-01-26, 12:32 ]
front247 napisa³/a:
....
Szczerze mówiac taki projekt Projektera realizowany w ,,reklamowane ,, 99 dni mo¿na zrobiæ czybciej,tylko kwestia czy technologicznie i finasowo bedzie to uzasadnione.
Kwestia wyboru,co dla kogo jest najwa¿niejsze ....


Ty K£AMCO Fantasto i ignorancie ... jak mo¿esz pisaæ takie rzeczy ??? O te trzy miesi±ce zawsze jest najwiêksza awantura z wykonawcami i dostawcami wyposa¿enia systemu Modular. Dwa dni obsuwy z pod³og± pod kabinê to czêsto 14 dni opó¼nienia. My¶lisz ze dostawcy urz±dzeñ to maj± techników po to ¿eby siedzieli na budowie i pili kawê i czekali a¿ ³askawie pracê skoñczy np. hydraulik ? Nie jest gotowe na umówiony dzieñ i nie ma ... jutro - tylko do widzenia bêdziemy za tydzieñ. Nie masz bladego pojêcia ile wysi³ku kosztuje takie skoordynowanie budowy ma³ego warsztatu, ¿eby skoñczyæ w trzy miesi±ce i to prawie nie mo¿liwe w ¿adnej technologi a szczególnie w przypadku ceramiki. Program modularny - warsztat ma precyzyjny harmonogram inwestycyjny rozpisany dzieñ po dniu ! ... sezonowania wylewek s± wpisane na sobotê i niedzielê ! Instalacje przychodz± czê¶ciowo poskrêcane w du¿ych czê¶ciach ¿eby monta¿ by³ mo¿liwie najkrótszy ... i zdradzê ci Front tajemnice. Nigdy nie uda³o siê dotrzymaæ tego terminu ... choæ wykonawcy znaj± siê od kilku lat pracuj±c na inwestycjach które ja prowadzi³em, a teraz s± uczestnikami programu Modular.

ZBUDUJ TAKI WARSZTAT W TRZY MIESI¡CE - K³amco ! Ja widocznie jestem za têpy ^^ ¿eby to zrobiæ w tak krótkim terminie choæ jednym telefonem mogê ¶ci±gn±æ na budowê dowoln± ekipê techniczn± zastêpuj±c t± która mnie wkurzy !

We¼ jeszcze powa¿nie pod uwagê to co napisa³ @Ziemba : Jak bierzesz kredyt na 200 000 z³ to mo¿esz sobie z bankiem uzgodniæ karencjê w sp³acie 30 czy 60 dni ... a potem ju¿ sp³acasz raty i nie ma czasu na zabawy z panem Heniem bo zachla³ z pomocnikiem i nie bêdzie dzi¶ murowa³ ... albo "gosodarcza" betoniarka siê rozwali³a i budowa stoi. Tak to mo¿na budowaæ altankê na dzia³ce albo gara¿ jak ci nie zle¿y na terminie.

Co do firmy i generalnego wykonawcy ... nie pisz Front takich rzeczy bo wiele z tych du¿ych firm robi czêsto ma³e budowy po kosztach, lub poni¿ej kosztów do tego dok³adaj±c ... ( wiem ¿e jeste¶ zdziwiony ) ... tylko ¿e zwolnienie etatowych pracowników w przypadku jak klient obsuwa siê z terminem rozpoczêcia budowy to koszt dalece wykraczaj±cy poza ma³e straty gdy siê bierze robotê na przeczekanie ! ... i nikt nie chce traciæ fachowej kadry ... lepiej wzi±æ ma³± robotê i na niej nie zarobiæ, ale mieæ w gotowo¶ci potencja³ na realizacjê du¿ego zadania. A chcia³bym zobaczyæ pana Henia który do³o¿y komu¶ do budowy ... i FRONT du¿e firmy s± ubezpieczone jak co¶ spartol± ... a gwarancja od Pana Henia to jest niby na co ?

[ Dodano: 2010-01-26, 13:00 ]
front247 napisa³/a:
P³yta siê komus zacie³a :D

Projekter juz tak nie gadaj bo parenascie postów wyzej,albo nawet w sasiednim temacie prosi³em cie o ogóln± wycene ,co proponujesz za dan± kwotê..to nabra³e¶ wody w usta...a teraz chcesz gadac? :


Bardzo ciê przepraszam FRONT247 dopiero teraz zauwa¿y³em t± pro¶bê - Sory. !

Oczywi¶cie nie ma ¿adnego problemu ... ogóln± cenê obiektu w programie MODULAR ju¿ znasz ¶rednio ok. 360 000 z³ z wyposa¿eniem. Jak to wygl±da ... zapraszam na nasza stronê. Je¿eli chcesz kompletn± szczegó³owa wycenê stanowi±c± cze¶æ kosztorysu to podaj dane do umowy na PW, lub e-mail prze¶lê umowê wp³acisz 15 000 z³ zaliczki i wci±gu 21 dni dostaniesz kosztorys technologiczny z projektem. Potem jeszcze 25 000 z³ i po trzech miesi±cach dostaniesz projekt wykonawczy z sze¶cioma bran¿ami i pozwoleniem na budowê a w nim szczegó³owe zestawienie materia³ów ich ceny i warto¶æ robocizny dla ka¿dej operacji.

Przepraszam Front ... ale ja nigdzie nie napisa³em ... "Zaraz ci poka¿ê kosztorys i sobie sam zobaczysz" ... czy co¶ w tym równie aroganckim nie przemy¶lanym stylu !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-26, 13:18   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Mam pytanie, czy kto¶ oprucz projektera i fronta czyta ten w±tek? Ja ju¿ nie mam si³y... Taka dyskusja wp³ywa ujemnie na wizerunek forum, wiêc proponujê albo konkretnie materia³y i ceny (najlepiej w odpowiednim topicu) albo niech admin zamknie ten w±tek...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

crystal
Wys³any: 2010-01-26, 14:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Mnie interesowa³y opinie obu stron ale faktycznie od jakiego¶ czasu nic nowego sie nie pojawia, mam wra¿enie ¿e panowie nie rozumiej± ¿e mówi± o dwóch ró¿nych rzeczach.

Chcia³bym zadaæ inne pytanie po¶rednio zwi±zane z tematem.
Jak my¶licie dlaczego ludzie nie chc± p³aciæ podatków i tego wszystkiego co z dzia³alno¶ci± zwi±zane?
Dlatego ¿e s± biedni? a mo¿e ¿±dza pieni±dza?
a mo¿e dlatego ¿e mamy kapitalizm i ka¿dy wybiera czy chce kupiæ przedmiot/us³ugê i od kogo, a poniewa¿ panuje pogl±d ¿e pañstwo marnuje pieni±dze na zbyt wygórowane pensje polityków i nic nie daje obywatelom, cz³owiek nie chce kupowaæ od pañstwa us³ugi tak marnej jako¶ci?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-26, 14:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
LoboLoco napisa³/a:
Mam pytanie, czy kto¶ oprucz projektera i fronta czyta ten w±tek? Ja ju¿ nie mam si³y... Taka dyskusja wp³ywa ujemnie na wizerunek forum, wiêc proponujê albo konkretnie materia³y i ceny (najlepiej w odpowiednim topicu) albo niech admin zamknie ten w±tek...


Zamkniecie temat .... Ja napiszê o kosztach budowy gdzie indziej przypl±t siê Front247 z w³asn± wizj± ¶wiata biedy i malowania sprayem .... i od nowa to samo ! Czy ja na wstêpie nie prosi³em o kulturalne rzeczowe wypowiedzi ? ... no i do tego mam wra¿enie, ¿e to ju¿ drugi lub trzeci temat o tym samym ^^ ... i ci±gle tylko jeden oponent ! Niezadowolony z ceny klient lakierni ! :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-26, 17:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
front247, Zakonczmy juz ten temat a jesli chodzi o malowanie za 150 zl w dobrej jakosci to zapraszam bo w mojej okolicy za tyle sie w wiekszosci robi i to nie szaisem tylko materia³ami novola (takie prowadzi mieszalnia).

Novol to mo¿e nie szajs, ale rewelacji te¿ nie ma heh... Pozdro i jak wszyscy prosz±, to temat zamykam. Bodzio
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

resolute 
Wys³any: 2010-10-28, 11:02   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Pod W-wa
Witam.
Na wstêpie chcia³bym wszystkich forumowiczów gor±co pozdrowiæ i podziêkowaæ za wszystkie udzielone do tej pory rady.
Mam jednak pytanko na które pomimo przeczytania wielu tematów i postow w nich zawatych nie znalaz³em odpowiedzi. Mo¿e marnie szuka³em ale przjdê do sedna sprawy.

Za³ó¿my ¿e jest lakiernia z kabin± bezpy³ow± budowana w 1996 roku. Mia³a w tych czasach wszelkie badania, zg³oszone emisje i ilo¶ci zu¿ywanych materia³ów lakierniczych. I od tej pory nie by³o nic aktualizowane w ¿adnych urzêdach czy ¶rodowisku.

Co teraz zrobiæ w zwi±zku z wieloma zmianami w przepisach o ochronie ¶rodowiska itp.
Ujawniæ siê i naraziæ na konsekwencje... i teraz pytanie jakie?
Siedzieæ cicho i liczyæ na szczê¶cie bo warsztat nie ma bezpo¶redniego s±siada który by mieszka³ przez p³ot?

A co w przypadku gdyby np. obecna dzia³alno¶æ zosta³a zaniechana tj. wyrejestrowana a sam warsztat z lakierni± by³by wynajmowany przez now± firmê. Kto wtedy ma obowiazek zg³oszenia, czy wynajmuj±cy czy najemca jako u¿ytkuj±cy i emituj±cy szkodliwe zwiazki?
I co w tym przypadku z poprzednim okresem dzia³±lno¶ci bez wymaganych zezwoleñ. Czy to siê jako¶ przedawni i spoko czy to prawo dzia³± wstecz nawet w stosunku do nieistniejacej firmy?

Je¶li kto¶ moze wyja¶niæ mi te kwestie to bêdê bardzo wdzieczny.
_________________
Nie dyskutuj z g³upcem bo sprowadzi ciê do swojego poziomu i pokona do¶wiadczeniem.....
 

lak 
Wys³any: 2010-10-29, 22:46   
0
UP DOWN

Posty: 223
W tym przypadku,to tylko ;PROJEKTER;wyklaruje Ci to na tip top.To nie jest ;wazelina; ;P
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-10-30, 16:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
resolute napisa³/a:
Co teraz zrobiæ w zwi±zku z wieloma zmianami w przepisach o ochronie ¶rodowiska itp.


Nic. Je¿eli dzia³alnosc by³a otworzona w 96roku i dzia³a do tej pory bez zamykania, to musi spe³niac standardy które obowi±zywa³y w tym w³a¶nie roku, czyli 96. Obecne siê jej nie tycz±.
 

resolute 
Wys³any: 2010-11-01, 07:31   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Pod W-wa
Dzia³alno¶æ prowadzona jest od 1978 roku a budowa kabiny lakierniczej ukoñczona i oddana do u¿ytku w 96r lecz chyba w zwi±zku ze zmianami w przepisach by³ okres na dostosowanie siê do nowych norm emisji i przepisów WIO¦. Tak mi co¶ wspomina³ BHP-owiec który prowadzi firmowe sprawy ale wolê jeszcze dopytaæ co te¿ czyniê......

[ Dodano: 2010-11-03, 21:15 ]
Qurcze.....
By³o niekiedy tak gor±co na tym forum a teraz jako¶ cicho.........
Nic nie mo¿na siê dopytac.......
A mo¿e jednak kto¶ podrzuci jakie¶ info w tym temacie..........
_________________
Nie dyskutuj z g³upcem bo sprowadzi ciê do swojego poziomu i pokona do¶wiadczeniem.....
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-11-05, 07:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
resolute napisa³/a:
Dzia³alno¶æ prowadzona jest od 1978 roku a budowa kabiny lakierniczej ukoñczona i oddana do u¿ytku w 96r lecz chyba w zwi±zku ze zmianami w przepisach by³ okres na dostosowanie siê do nowych norm emisji i przepisów WIO¦. Tak mi co¶ wspomina³ BHP-owiec który prowadzi firmowe sprawy ale wolê jeszcze dopytaæ co te¿ czyniê......

[ Dodano: 2010-11-03, 21:15 ]
Qurcze.....
By³o niekiedy tak gor±co na tym forum a teraz jako¶ cicho.........
Nic nie mo¿na siê dopytac.......
A mo¿e jednak kto¶ podrzuci jakie¶ info w tym temacie..........


Cicho i spokojnie bo Ja tu rzadko bywam ^^ ( nastêpnym razem niech kto¶ mnie przywo³a przez e-mail )

No dobra to info dla ciebie @resolute. Ustawa Prawo Ochrony ¦rodowiska wesz³o w ¿ycie w 2001 roku i od tego momentu ( od czerwca 2001 ) jest obowi±zek zg³aszania instalacji emituj±cej gazy i py³y do powietrza. Do 1 tony rocznie je¿eli nie s± przekroczone standardy emisyjne dla LZO wystarcza zg³oszenie ... w ustawie takie instalacje s± wymienione jako niewymagaj±ce pozwolenia ... wtedy podlegaj± pod rozporz±dzenie i ZG£OSZENIE do Starostwa. W przypadku wiêkszej lakierni powy¿ej 1 tony mat. rocznie, lub przekraczaj±cej standard emisji LZO - POZWOLENIE z WIO¦. Zg³oszenie jest bez terminowe, ale musisz pamiêtaæ o op³atach za korzystanie ze ¶rodowiska bo to warunek jego obowi±zywania. POZWOLENIA do niedawna by³y wydawane na 10 lat teraz na 10, 7 , 5 i 3.

Obowi±zek uregulowanie tego problemu spoczywa na u¿ytkowniku instalacji i statut obiektu nie ma tu znaczenia. Jednak gdy to dzier¿awa z okre¶lonym terminem to pozwolenia i zg³oszenia wydaje siê do dnia obowi±zywania umowy. Po 2001 roku by³ okres przej¶ciowy 3 lata. Teraz ka¿dy musi to zrobiæ 30 dni przed planowanym uruchomieniem instalacji.

... Có¿ w sprawach "przegapionych" je¿eli nie by³o ¿adnej kontroli z WIO¦ jedyne wyj¶cie to b³yskawicznie zg³osiæ tak± instalacjê ( kabina to tylko cze¶æ emiterów lakierni, a zg³asza siê wszystkie w obiekcie ) udaj±c, ¿e ruszy to za miesi±c. Jak ju¿ po kontroli - to z regu³y jest mandat , zakaz u¿ytkowania instalacji do czasu uzyskania pozwolenia, kary biegn±ce w ty³ ... najczê¶ciej liczone do momentu rozpoczêcia dzia³alno¶ci pod tym adresem chyba, ¿e potrafisz jako¶ udowodniæ ¿e np. lakierniê to prowadzisz tu dopiero rok, choæ firma dzia³a pod tym adresem lat 10. Kary naliczane byæ mog± wstecz do 2004 roku. Je¿eli w wyznaczonym terminie nie zlikwidujesz instalacji pod tym adresem i nie wyst±pisz o pozwolenie to WIO¦ skieruje sprawê do S±du nak³adaj±c wcze¶niej karê administracyjn± do 20 ty¶ z³ z tym, ¿e w praktyce to dzieje siê przeciw tym wyj±tkowo bezczelnym przedsiêbiorc±. W wiêkszo¶ci przypadków .... mandat 500 i kary biegn±ce ok 460 z³ za ka¿dy rok wstecz.

Prawo Ochrony ¦rodowiska ma dopiero 9 lat i jeszcze jest wzglêdy spokój ... ale nie ma siê ci ³udziæ ... Jak nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o kasê .... wiec urzêdnicy dobior± siê do ty³ka ka¿dej ma³ej lakierni ... i za emisjê i za pozwolenia na odpady. Teraz na celowniku s± ci najwiêksi. Od po³owy ubieg³ego roku SANEPID ma uprawnienia do kontroli dokumentacji ochrony ¶rodowiska i obowi±zek sk³adania informacji do WIO¦ w przypadku stwierdzenia nieprawid³owo¶ci.

Moja rada ... róbcie wszystko po kolej jak zak³adacie ma³y warsztat. To kosztowne, ale nie do unikniêcia. Najwiêcej problemów mam tam gdzie kto¶ ola³ wszystko na pocz±tku, a po kilku latach trzeba wyprostowaæ wszystkie sprawy zaczynaj±c od zmiany sposobu u¿ytkowania stodo³y, czy budynku gospodarczego, uzyskania pozwolenia na budowê kabiny na zewn±trz budynku, przez dopuszczenie WIO¦, zg³oszenia do PIP, SANEPID pomiary stê¿eñ i dokumentacjê ppo¿. Wtedy to koszt siêga nawet 25 ty¶ i jest dla wielu ju¿ nie do wytrzymania. Pozostaje likwidacja firmy ... albo czekaæ na nieuniknione konsekwencje. Znacznie lepiej jest to robiæ sukcesywnie kawa³ek po kawa³ku, rok po roku.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-11-05, 17:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
PROJEKTER napisa³/a:
resolute napisa³/a:
Dzia³alno¶æ prowadzona jest od 1978 roku a budowa kabiny lakierniczej ukoñczona i oddana do u¿ytku w 96r lecz chyba w zwi±zku ze zmianami w przepisach by³ okres na dostosowanie siê do nowych norm emisji i przepisów WIO¦. Tak mi co¶ wspomina³ BHP-owiec który prowadzi firmowe sprawy ale wolê jeszcze dopytaæ co te¿ czyniê......

[ Dodano: 2010-11-03, 21:15 ]
Qurcze.....
By³o niekiedy tak gor±co na tym forum a teraz jako¶ cicho.........
Nic nie mo¿na siê dopytac.......
A mo¿e jednak kto¶ podrzuci jakie¶ info w tym temacie..........


Cicho i spokojnie bo Ja tu rzadko bywam ^^ ( nastêpnym razem niech kto¶ mnie przywo³a przez e-mail )

No dobra to info dla ciebie @resolute. Ustawa Prawo Ochrony ¦rodowiska wesz³o w ¿ycie w 2001 roku i od tego momentu ( od czerwca 2001 ) jest obowi±zek zg³aszania instalacji emituj±cej gazy i py³y do powietrza. Do 1 tony rocznie je¿eli nie s± przekroczone standardy emisyjne dla LZO wystarcza zg³oszenie ... w ustawie takie instalacje s± wymienione jako niewymagaj±ce pozwolenia ... wtedy podlegaj± pod rozporz±dzenie i ZG£OSZENIE do Starostwa. W przypadku wiêkszej lakierni powy¿ej 1 tony mat. rocznie, lub przekraczaj±cej standard emisji LZO - POZWOLENIE z WIO¦. Zg³oszenie jest bez terminowe, ale musisz pamiêtaæ o op³atach za korzystanie ze ¶rodowiska bo to warunek jego obowi±zywania. POZWOLENIA do niedawna by³y wydawane na 10 lat teraz na 10, 7 , 5 i 3.

Obowi±zek uregulowanie tego problemu spoczywa na u¿ytkowniku instalacji i statut obiektu nie ma tu znaczenia. Jednak gdy to dzier¿awa z okre¶lonym terminem to pozwolenia i zg³oszenia wydaje siê do dnia obowi±zywania umowy. Po 2001 roku by³ okres przej¶ciowy 3 lata. Teraz ka¿dy musi to zrobiæ 30 dni przed planowanym uruchomieniem instalacji.

... Có¿ w sprawach "przegapionych" je¿eli nie by³o ¿adnej kontroli z WIO¦ jedyne wyj¶cie to b³yskawicznie zg³osiæ tak± instalacjê ( kabina to tylko cze¶æ emiterów lakierni, a zg³asza siê wszystkie w obiekcie ) udaj±c, ¿e ruszy to za miesi±c. Jak ju¿ po kontroli - to z regu³y jest mandat , zakaz u¿ytkowania instalacji do czasu uzyskania pozwolenia, kary biegn±ce w ty³ ... najczê¶ciej liczone do momentu rozpoczêcia dzia³alno¶ci pod tym adresem chyba, ¿e potrafisz jako¶ udowodniæ ¿e np. lakierniê to prowadzisz tu dopiero rok, choæ firma dzia³a pod tym adresem lat 10. Kary naliczane byæ mog± wstecz do 2004 roku. Je¿eli w wyznaczonym terminie nie zlikwidujesz instalacji pod tym adresem i nie wyst±pisz o pozwolenie to WIO¦ skieruje sprawê do S±du nak³adaj±c wcze¶niej karê administracyjn± do 20 ty¶ z³ z tym, ¿e w praktyce to dzieje siê przeciw tym wyj±tkowo bezczelnym przedsiêbiorc±. W wiêkszo¶ci przypadków .... mandat 500 i kary biegn±ce ok 460 z³ za ka¿dy rok wstecz.

Prawo Ochrony ¦rodowiska ma dopiero 9 lat i jeszcze jest wzglêdy spokój ... ale nie ma siê ci ³udziæ ... Jak nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o kasê .... wiec urzêdnicy dobior± siê do ty³ka ka¿dej ma³ej lakierni ... i za emisjê i za pozwolenia na odpady. Teraz na celowniku s± ci najwiêksi. Od po³owy ubieg³ego roku SANEPID ma uprawnienia do kontroli dokumentacji ochrony ¶rodowiska i obowi±zek sk³adania informacji do WIO¦ w przypadku stwierdzenia nieprawid³owo¶ci.

Moja rada ... róbcie wszystko po kolej jak zak³adacie ma³y warsztat. To kosztowne, ale nie do unikniêcia. Najwiêcej problemów mam tam gdzie kto¶ ola³ wszystko na pocz±tku, a po kilku latach trzeba wyprostowaæ wszystkie sprawy zaczynaj±c od zmiany sposobu u¿ytkowania stodo³y, czy budynku gospodarczego, uzyskania pozwolenia na budowê kabiny na zewn±trz budynku, przez dopuszczenie WIO¦, zg³oszenia do PIP, SANEPID pomiary stê¿eñ i dokumentacjê ppo¿. Wtedy to koszt siêga nawet 25 ty¶ i jest dla wielu ju¿ nie do wytrzymania. Pozostaje likwidacja firmy ... albo czekaæ na nieuniknione konsekwencje. Znacznie lepiej jest to robiæ sukcesywnie kawa³ek po kawa³ku, rok po roku.


Ale przecie¿ Resolute pisa³, ¿e w momencie kiedy zakupiona by³a kabina, czyli w 96 warsztat spe³nia³ wszystkie wymogi. Prawo nie dzia³a wstecz wiêc teoretycznie skoro warsztat ci±gle funkcjonuje od tego 96 roku to nowe przepisy o ochronie ¶rodowiska chyba nie powinny siê go tyczyc, tylko tych co dopiero otwieraja. Jak to wkoñcu jest?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-11-05, 19:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Prawo nie dzia³a wstecz. Wesz³o w ¿ycie w czerwcu 2001 i pozostawi³o tym co ju¿ mieli instalacje a¿ trzy lata na ich zg³oszenie, lub uzyskanie pozwolenia na ich eksploatacjê.
Dok³adnie na emisjê gazów i py³ów do powietrza. Dzisiaj ka¿da firma która ma jaki¶ emiter gazów, lub py³ów musi go zg³osiæ ... a nawet niektóre z tych firm które nie maj± emitera i formuj± tzw. emisjê "niezorganizowan±" np. przez bramê, lub okno.
Dotyczy to ka¿dej firmy niezale¿nie od tego, czy to lakiernia, czy nie. Nie ma ¿adnych wyj±tków ani bran¿owych, ani historycznych.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2010-11-05, 21:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Dzisiaj ka¿da firma która ma jaki¶ emiter gazów, lub py³ów musi go zg³osiæ ... a nawet niektóre z tych firm które nie maj± emitera i formuj± tzw. emisjê "niezorganizowan±" np. przez bramê, lub okno.
Dotyczy to ka¿dej firmy niezale¿nie od tego, czy to lakiernia, czy nie.
czyli sam robie lakiery w gara¿u ,mam gdzie¶ pipy i sanepidy ,aby tylko zg³osiæ emisjê?
zap³aciæ komu¶ ,za to ¿e chcesz ¿yæ i potrzebujesz na to ¶rodowiska.bo co kasa zmieni?
czy uiszczaj±c op³atê w wio¶iu bêdê mia³ czystsze powietrze?
dosadz± lasu ? (a i tak kubik drzewa drogi wiêc zarabiaj± na materiale)
mo¿e w ogóle kto wymy¶li³ samochody niech idzie do wiêzienia (bo teraz trzeba je naprawiaæ). wszyscy niech je¿d¿± na rowerach ,a zap³ac± tylko za puszczane b±ki :D
PROJEKTER napisa³/a:
nawet 25 ty¶
a co to jest :cool:
dziesiêæ samochodów :D (bez materia³u) a dzieciaki niech zim± w sanda³ach ganiaj± :blee:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-11-05, 23:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jakby to kogokolwiek obchodzi³o ^^ ... np. vat 23 % ... albo akcyza na paliwo.
¯yjesz w Polsce p³aæ ... takie jest obowi±zuj±ce prawo. Kto nie zadowolony ... walizeczka i do Londynu. Kto nie mo¿e, nie chce, boi siê, lub ma inne powody ... p³aci od razu, albo p³aci podwójnie z mandatami. Jakie¶ opory ? ... komornik nie ma lito¶ci i sentymentalnego podej¶cia szczególnie jak dzia³a w imieniu ZUSu, Skarbówki, czy innego urzêdu.

Wiesz @baqo jak okrutnie mnie boli vat ... nawet sobie nie wyobra¿asz ... tylko co z tego ?

Je¿eli my¶lisz, ¿e jakikolwiek urz±d obchodzi z czego Ty wy¿ywisz rodzinê to jeste¶ mega idealist± ... To nikogo nie interesuje. £amiesz przepisy p³acisz ... a jak siê kto¶ w urzêdzie nad tob± zlituje albo we¼mie czekoladki w prezencie ... to jutro stoi w kolejce po zasi³ek.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2010-11-06, 08:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
no tak! do londynu ,tam bêdziemy lakierowaæ :D

[ Dodano: 2010-11-06, 08:26 ]
mogê zap³aciæ za emisjê przez drzwi w stodole ,zanim zmieniê sposób u¿ytkowania na ASO?
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-11-06, 08:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jak emisja bez zg³oszenia..... a prowadzisz w tej stodole dzia³alno¶æ ... to mo¿esz zap³aciæ.
... i raczej nie zak³adaj ¿e w Londynie to mo¿na lakierowaæ w gara¿u, bez ¿adnych zg³oszeñ i pozwoleñ. Tak to mo¿e jest w Burundi ... ale pewno¶ci nie ma ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2010-11-06, 10:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Jak emisja bez zg³oszenia..... a prowadzisz w tej stodole dzia³alno¶æ ... to mo¿esz zap³aciæ.
co zap³aciæ ? karê?
chodzi mi o uregulowanie stosunku z wio¶ .
zg³oszenie ¿e bêdê dmucha³ w niebo i zap³aciæ ile za¿±daj± .
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-11-06, 11:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ma³y warsztat dzia³aj±cy w oparciu o zg³oszenie ( do 1 tony rocznie ) wnosi ¶rednio 250 - 300 z³ op³aty rocznie .... do koñca marca ka¿dego roku. Kwoty naliczane s± dla ka¿dej substancji chemicznej odrêbnie w zale¿no¶ci od tego ile jej jest w takiej rocznej emisji. Z praktyki to ok 300 z³. Drugie tyle za odpadu niebezpieczne ... i je¿eli chodzi o wymogi ¶rodowiskowe to w zasadzie s± najwa¿niejsze rzeczy. Reszta to tylko papieru i sprawozdania których trzeba pilnowaæ ... raz na kwarta³.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2010-11-06, 11:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
czyli to i tak musi wykonaæ in¿ynier z biura ochrony ¶rodowiska. :idea:
wspó³praca z nim jest nie do unikniêcia :?:
 
 

resolute 
Wys³any: 2010-11-06, 19:37   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Pod W-wa
Dziêkujê za info. Jest tak jak my¶la³em i to co sugerowa³ mi BHP-owiec od spraw firmowych.
Nie zapominajcie te¿ o innych odpadach toksycznych bo do tej pory by³a dyskusja co do emisji w powietrze a przecie¿ trzeba jeszcze zainstalowaæ kilka jak nie kilkana¶cie kontenerów na ró¿ne odpady które m musz± byæ segregowane, np. ¶wietlówki, py³ szpachlowy, papiery maskuj±ce, folia, szlaka szlifierska, elementy instalacji elektrycznej [ w przypadku kompleksowych napraw powypadkowych lub mechaniki ] zderzaki, akumulatory, itp, itd nie zapominaj±c o samych kominach od piecow C.O. bez wzglêdu czym to jest opalane, wêgiel, koks, olej opalowy a koñcz±c na samochodach firmowych które równie¿ emituj± spaliny do atmosfery.
¯eby sprostaæ tym wszystkim wymogom ja bêd±c w³a¶cicielem ma³ej firmy dzia³aj±cej w sektorze samochodów ciê¿arowych [ czasem osobówki bo s± warunki ] czyli ¶rednie i du¿e samochody jak równie¿ zabudowy izotermiczne i ch³odnicze bêdê sobie przyznawa³ jak do tej pory skromn± wyp³atê o wiele ni¿sz± od niektórych moich wykwalifikowanych pracowników bo na wiêcej ni hu hu mi nie starczy. Jedyny plus ¿e chodzê w pantoflach i koszuli [ bez krawatu ] reszta to same minusy [ bezsenne noce, konieczno¶æ resetowania co jaki¶ czas, brak kontaktu z rodzin± i znajomymi, spadek libido :}... itp, itd ]
Ca³e szczêæcie ¿e firma u progu stolicy i jako tako mo¿na klienta pozyskaæ bo gdzie¶ g³êbiej to brrrrr, a¿ strach pomy¶leæ.
Teraz z innej beczki raczej do Ciebie PROJEKTER.
¯eby nie lamentowaæ bo nie z tej gliny jestem ulepiony podj±³em ostanimi czasy kilka decyzji które zamierzam wprowadziæ w ¿ycie gdy¿ "zlote strzaly" w tym sektorze siê skoñczy³y wiêc trzeba nadrobiæ ilo¶ci± i czerpaæ ma³± ³y¿eczk± ... mianowicie znalaz³em fajny lokal przy nowej A-2 i wylotówce z W-wy na Poznañ, nowy obiekt pod wynajem i dla mnie pasuj±cy. Mam kilka ofert na kabinê lakiernicz± 9 mtr d³ug± i strefê przygotowawcz± 16 mtb w jednym ci±gu z maszynowni± da dachu kabiny, piec gazowy z otwart± komor± spalania, wyci±gi boczne bez kana³u w posadzce ¿eby zawsze mo¿na by³a "zabraæ swoje zabawki " w inne miejsce i ciekaw jestem jakie wide³ki widzia³by¶ dla takiej inwestycji?
Nie ukrywam ¿e jedna jest z firmy Asterm, Usi, Autokabina, Jedna firma z Cieszyna nie pamiêtam nazwy i jeden no name co zrobi wszystko i wszêdzie....
Jak my¶lisz jaka jest rozpiêto¶æ ofert i czy mo¿e jeste¶ zainteresowany wspó³prac± przy tym projekcie.
Nie ukrywam ¿e bud¿et jest ograniczony i oscyluje w ok. 500 tysi bo tak jest w miarê bezpiecznie inwestuj±c na cudzym.
Powierzchnia pod to stanowisko to 460 m2 plus druga hala 780 m2.
Wynajem za to to worek kasy, ale jak siê bêdzie dobrze kreciæ to na wszystko powinno wystarczyæ [tak my¶lê]..........

Ps. Na koniec jeszcze pytanko........
Co musze sprawdziæ ¿ebym móg³ tam prowadziæ taka dzia³alno¶æ....
Facet od wynajmu prowadzi tam ju¿ dzia³alno¶æ typu SKP, warsztat mechaniki pojazdowej, magazyn i sklep z czê¶ciami zamiennymi oraz wynajem powierzchni magazynowej.
Kto musi zg³osiæ do starostwa nowy rodzaj dzia³alno¶ci i czy bêdzie zgoda bo nie wiem jakie warunki zagospodarowania terenu ale zak³adam ¿e wystarczajace na dzia³alno¶c z uwagi na ju¿ prowadzone .
_________________
Nie dyskutuj z g³upcem bo sprowadzi ciê do swojego poziomu i pokona do¶wiadczeniem.....
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-11-07, 09:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
W czê¶ci odpowiem na forum ... dla potomno¶ci gdyby te¿ co¶ takiego planowali ... w czê¶ci prze¶lê informacjê na PW ... bo oczywi¶cie jestem zainteresowany ka¿d± inwestycj± zawsze wszêdzie ma³± i du¿± drog± i tani± ... bo w praktyce do dopiero powa¿na rozmowa z inwestorem klasyfikuje tak± inwestycjê. Plany to fajna sprawa, ale uwarunkowania formalne i techniczne to zupe³nie co innego. Przez 12 lat widzia³em jak jedni maj± pieni±dze i wielkie chêci, ale nie mog± zrobiæ tego co chc± tam gdzie to planowali, inni chc± bardzo du¿o maj± fajny obiekt, a po wstêpnej kalkulacji kosztów - rezygnuj±. ... Ale kilka konkretów :

1. W sprawie odpadów nie ma tak du¿ego problemu. Oczywi¶cie segregacja na komunalne, niebezpieczne i stwarzaj±c zagro¿enie dla ¶rodowiska jest konieczne ... ale wystarczaj± do tego trzy odrêbne boksy na zderzaki i szk³o, blachy, akumulatory i p³yny hydrauliczne. Reszta to tylko sprawa odpowiednio prowadzonej kartoteki. Zg³oszenie emisji zawsze obejmuje wszystkie emitery zak³adu czyli tak¿e kominy i wentylacjê z blacharni i odci±g spalin z mechaniki ... tylko tu na Forum lakierników zawsze piszemy o kabinie.

2. Co do obowi±zków w obiekcie dzier¿awionym to w przypadku zg³oszenia instalacji i odpadów spoczywa to na u¿ytkowniku lokalu i wynika to bezpo¶rednio z zapisów ustawy bez wzglêdu na zapisy w umowie najmu. Je¿eli jednak chodzi o przeznaczenie budynku to tu ju¿ jest to obowi±zek w³a¶ciciela obiektu. Jak to za³atwiaæ i co powinno siê znale¼æ w umowie odpowiem ka¿demu na PW lub e-mailem bo jedni wynajmuj± swoje obiekty, inni s± najemcami, a to zawsze takie przepychanie obowi±zków. W twoim przypadku ( szczególnie w Warszawie i okolicach gdzie nie ma czêsto miejscowego planu zagospodarowania terenu ) ¼le przygotowana umowa mo¿e spowodowaæ, ¿e nie bêdziesz móg³ u¿ytkowaæ tego obiektu dostaæ pozwolenia na emisjê i gromadzenie odpadów. Tu niektóre zapisy musz± byæ jasno sprecyzowane z okre¶lonymi terminami.

3. Co do sprzêtu to firmy które wymieni³e¶ ( ta z Cieszyna to AR TECH S.C ) to renomowani producenci tego typu urz±dzeñ i do tego bardzo bardzo drodzy. Je¿eli nie zale¿y ci na super nowoczesnych rozwi±zaniach technicznych w komorze lakierniczej i w strefach przygotowawczych i wystarczy poziom standardowy to raczej ci partnerzy tak jak i jeszcze kilku innych bêd± mieli ma³o atrakcyjne oferty. Je¿eli jednak presti¿ i elementy techniczne jak palniki bezpo¶rednie, czy system spraytornic nie s± potrzebne proponujê wiêkszo¶æ rzeczy zrobiæ samodzielnie ( kabina to bardzo proste urz±dzenie, a strefa przygotowawcza to tylko wentylacja ) lub rozejrzeæ siê za u¿ywan±, lub skorzystaæ z oferty firmy no name je¿eli tylko mo¿e co¶ gotowego ju¿ pokazaæ.
Nie proponowa³bym ci tego, ale 500 ty¶ przy samochodach ciê¿arowych to nie jest wcale zawrotna kwota na kompletn± inwestycjê z adaptacj± pomieszczeñ. Tyle mo¿e kosztowaæ sama lakiernia jak siê renomowani dostawcy rozpêdz± w doposa¿aniu, a rozumiem ¿e inne dzia³y te¿ trzeba zorganizowaæ w tym bud¿ecie.

to publicznie tyle ...
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

resolute 
Wys³any: 2010-11-07, 19:17   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Pod W-wa
Cytat:
Nie proponowa³bym ci tego, ale 500 ty¶ przy samochodach ciê¿arowych to nie jest wcale zawrotna kwota na kompletn± inwestycjê z adaptacj± pomieszczeñ. Tyle mo¿e kosztowaæ sama lakiernia jak siê renomowani dostawcy rozpêdz± w doposa¿aniu, a rozumiem ¿e inne dzia³y te¿ trzeba zorganizowaæ w tym bud¿ecie.


Ta kalkulacja ma zdrowe podstawy poparte kilkoma ofertami i wieloma konsultacjami z wykonawcami. Trzeba pamiêtaæ ze pozostale ga³êzie tego przedsiêwziêcia s± ju¿ wyposa¿one i pozostaje tylko kwestia przeniesienia wyposa¿enia w nowe miejsce. Lakiernia o której my¶lê renomowanej firmy to koszt rzêdu 300 tysi netto +/- 30 tysi zale¿nie od wariantów.
Wiêcej napiszê pó¿niej bo "policja domowa" zrobi³a nalot i muszê koñczyæ...........
_________________
Nie dyskutuj z g³upcem bo sprowadzi ciê do swojego poziomu i pokona do¶wiadczeniem.....
 

Amatolak 
Wys³any: 2017-12-04, 11:43   
0
UP DOWN

Posty: 3
Odgrzeje kotleta jak ze stypy Pi³sudskiego.... Ale, my¶lê ¿e warto to zrobiæ, aby dowiedzieæ siê "kto kim jest" dzisiaj i gdzie jest po tych siedmiu latach. Taka ma³a rewizja :)

Mnie interesuje ta dyskusja, co wiêcej chcia³bym us³yszeæ wiêcej od PROJEKTER-a, bo facet wie co z czym siê je. Choæ wiem ¿e ju¿ siê nie udziela jak kiedy¶, ju¿ tylko raczej spogl±da na forum bez logowania siê, jego posty na pewno by³y dla jednych "zbawieniem", a dla innych przys³owiowym "gwo¼dziem".

No, wiêc jak to wygl±da Panowie po tych prawie siedmiu latach?

Kto z u¿ytkowników pamiêtaj±cych czasy kiedy to PROJEKTER pisa³, ma dzi¶ legaln±, profesjonaln± lakierniê? Kto ma mo¿e kilka lakierni w ró¿nych lokalizacjach? Kto przesta³ sam malowaæ i zbudowa³ biznes (ma³±, lub du¿± sieæ)? Kto nadal bierze za element 200z³, a kto na przyk³ad 700?

Front - Jak twoja firma (hydrauliczna/malarska)? Sorry, ale tylko tyle wy³apa³em na twój temat.

Lackdoktor - Jak idzie biznes? Ile masz lakierni? Ile stanowisk? Jaki sprzêt? Jakie roboty robisz?

Nadal sami malujecie, czy ju¿ mo¿e macie ludzi od tego a wy sami zarz±dzacie Biznesem?

Napiszcie co i jak u was, jak wam siê krêci biznes, my¶lê ¿e bêdzie to ciekawym od¶wie¿eniem tematu. Czy "prorocze" wpisy PROJEKTERA urzeczywistni³y siê w twoim przypadku? A je¿eli tak, to w jakim kierunku to posz³o?

Ja sam widzê, jako klient, ¿e przez te siedem lat niewiele siê zmieni³o. Jako klient, który chce sobie od¶wie¿yæ b³otniki, reperaturki plus lakier (na moim zabytkowym aucie), 90% firm oferuje wykonanie us³ugi za 150-300 od elementu (a mamy ju¿ 2018 prawie...), tylko nieliczni oferuj± us³ugê za 1000-1500z³.

Wiêc jak to wygl±da dzi¶?

Popzdrawiam

P.S Jestem nowym u¿yszkodnikiem wiêc siê tutaj przywitam, Witajcie!
 

KK 
Wys³any: 2017-12-04, 16:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Zmieni³o siê tak, ¿e nieliczni maj± du¿e lakiernie, a reszta wali godziny w norach. Cieszy siê, ¿e zarabia, a za 10 lat zw³oki w 997 od zatrucia. Jak mo¿na my¶leæ o jakimkolwiek zarobku bior±c za element np 200z³.
Ludzie nie maj± szacunku do swojej pracy i swojego zdrowia.
_________________

 
 

Amatolak 
Wys³any: 2017-12-05, 11:42   
0
UP DOWN

Posty: 3
Czyli nic siê nie zmieni³o. Ja piep.... Tyle czasu up³ynê³o i jeste¶ jedyn± osob±, która siê wypowiedzia³a. Cisza w tym temacie tylko potwierdza to co napisa³e¶, i to co przypuszcza³em. Kiedy ludzie zrozumiej± ¿e konkurowanie cen± prowadzi tylko w jedn± stronê... Ju¿ nawet nie mam na my¶li "wytrawnego" inwestowania w sprzêt, siebie i warsztat. Bo wiadomo, jak kto¶ nie ma zdolno¶ci kredytowej to nie ma i tyle, ale ¿eby zainwestowaæ wystarczy podnie¶æ po prostu ceny, i zadbaæ o swoje cztery k±ty na ile to mo¿liwe (a to nie takie kosztowne przy odrobinie chêci i pracy - mam na my¶li sam wygl±d warsztatu, a nie prawn± legalizacjê). Wtedy wiêkszy wp³yw do kasy i co za tym idzie wiêksze mo¿liwo¶ci rozwoju, i potencjalna mo¿liwo¶æ wyrwania siê z b³êdnego ko³a. Znam takiego lakiernika, który zacz±³ zmiany od swojej osoby. Zamiast ³acha w umorusanym kombinezonie z petem w gêbie, i pustymi butelkami po piwie w warsztacie, przeistacza siê w normalnego us³ugodawcê, który przynajmniej dba o siebie i o miejsce pracy (i chce siê legalizowaæ... - czas najwy¿szy!).

Ktokolwiek to czyta a ma chêæ pozostania w tej bran¿y (w sumie wej¶cia w ni± na SERIO), oprzytomnijcie bo topór ju¿ zawis³, i za chwilê bêd± siê sypaæ ³by. Nie chodzi o legalno¶æ, ale o rynek. Rynek zweryfikuje wszystko (a rynek ju¿ ma do tego narzêdzia...).
 

Siekiera
Wys³any: 2017-12-18, 23:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nic siê nie zmieni³o a jest jeszcze gorzej. Poprawi siê gdy kto¶ rozwali karuzelê vatowsk± krêcon± przez ubezpieczalnie :cool: Czyli nie ma co liczyæ na to, bo skoro silnik tej karuzeli to PZU to musi pracowaæ na 500+
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-12-23, 00:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
PZU przyjê³o sprytn± taktykê. Podnie¶li stawki w obszarze polis które generowa³y straty. Czyli g³ównie OC i OC Przewo¼nika. Musz± mieæ w ofercie pe³ny pakiet ubezpieczeñ, ale zamra¿aj± wysokimi stawkami, obszar który przynosi im straty. Nie ponosz± strat - wiêc zarabiaj±. Po tym jak PZU siê podnios³o, podnie¶li siê wszyscy. Kwoty odszkodowañ nie wzros³y a nawet spad³y.
Nie muszê t³umaczyæ, ¿e firmy ubezpieczeniowe te¿ zosta³y objête podatkiem bankowym. Dro¿sze polisy= wiêksze aktywa=wy¿sza kwota podatku do zap³aty.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

PROJEKTER
Wys³any: 2018-03-17, 22:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No wiem, ¿e latami nie odpowiada³em na posty. Przepraszam, ale kompletnie nie mam czasu.

U mnie wszytko siê pozmienia³o. W zasadzie zupe³nie nie zajmuje siê ju¿ warsztatami samochodowymi. Nie szkolê ju¿ ludzi, nie zajmuje siê prezentacj± pistoletów nie kontroluje rozwoju materia³ów ... z przykro¶ci± muszê stwierdziæ, ¿e w tych sprawach wypad³em z obiegu wiêc nie bêdê siê m±drowa³ bo od 2015 roku nie kontroluje ju¿ tej ga³êzi bran¿y.

Wszytko co teraz robiê ma zwi±zek z przemys³em ... lakierowanie wagonów kolejowych, cystern samochodowych i kolejowych, samolotów pasa¿erskich, maszyn, konstrukcji stalowych.... ale nadal zajmuje siê projektowaniem lakierni i za³atwianiem wszystkich wymaganych formalno¶ci, w³±cznie z awanturami w urzêdach i s±dach w obronie moich klientów. Teraz to przede wszystkim formalno¶ci i dokumenty.

W temacie ostatnich postów. Zgadzam siê z opini±, ¿e lakierowanie samochodów to dupa, a nie biznes. Je¿eli kto¶ z was nie robi zacieków, umie zrobiæ równ± powierzchnie i utrzymaæ na niej po³ysk i umie czytaæ karty techniczne materia³ów, to sugerujê powa¿nie tym którzy szukaj± ¼ród³a utrzymania w lakiernictwie i rozwoju zawodowego natychmiast przenie¶æ siê do realizowania us³ug dla przemys³u. Na pocz±tek do tych drobniejszych spraw, a w miarê rozwoju do coraz wiêkszych produktów.

Tym którzy pozostan± jednak uparcie przy lakierowaniu samochodów ... nawet jak zainwestuj± w rozwój swoich warsztatów ... No co Ja mogê napisaæ ??? ... No có¿ Panowie. Tak mi przykro ! ... "Zdechniecie z g³odu".

Jak kto¶ ju¿ w tym siedzi po uszy od wielu lat ... pewnie jako¶ przetrwa, ale ju¿ siê nie dorobi kasy... Jak komu¶ siê wydaje, ¿e dzi¶ zacznie i siê rozwinie po kilku latach ... niech czyta pkt. wy¿ej !

Prosta sprawa. Przemys³ zlecaj±cy lakierowanie ma kasê i ¶rodki na wykonanie takiego zadania tzn zlecenie go zewnêtrznej firmie i nie ma innego wyj¶cia gdy nie ma te¿ w³asnej lakierni. Takie zlecenie jest hurtowe, albo seryjnie powtarzalne .... a Klient zlecaj±cy naprawê powypadkow± nigdy nie ma pieniêdzy na takie zlecenie i musi je wygospodarowaæ z domowego bud¿etu bo ubezpieczyciel jak ju¿ sami wiecie zwraca tylko czê¶æ i z zasady jest klientem detalicznym / jednorazowym.

No dobra. To tyle w ramach opinii. Na koniec ... pozdrawiam bran¿ê lakierników. Bez wzglêdu na wszytko, ¿yczê wszystkim ambitnym i tym zgorzknia³ym sukcesów i dalszego rozwoju zawodowego.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

pchelka
Wys³any: 2019-11-17, 23:11   
0
UP DOWN

Posty: 1
Panowie

Odkopie stary w±tek, generalnie jest tak mam spory gara¿ pare w³asnych aut (obecnie 3 sztuki), do tego motocykl ktory odnawiam.

Nie jest to dzia³alno¶æ maszyny s± moje, na posesji - no i oczywi¶cie s±siad nagra³ jak lakieruje czasze od motocykla na wolnym powietrzu.

i teraz baæ siê czy nie baæ ?
Zg³osiæ gdzie trzeba zg³osi na pewno gdy¿ jest wojna o rozgraniczenie drogi - tylko zastanawiam siê czy przy prywatnym malowaniu mam jest sobie czym zawracaæ g³owê.
 

fryc
Wys³any: 2019-11-23, 05:01   
0
UP DOWN

Posty: 55
Cysterny chemikaliów wylewaj± w szczerych polach i nic im nikt nie robi
 

klapek
Wys³any: 2019-12-10, 13:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
S±siad nagra³ jak robisz co¶ przy w³asnym motocyklu. Wg niego lakierowa³e¶ czaszê, a wg Ciebie.. natryskiwa³e¶ jaki¶ ¶rodek kosmetyczny. Je¶li zg³osi do ochrony ¶rodowiska w miejscowo¶ci, to pewnie bêd± Kto¶ musia³ to sprawdziæ. Mo¿e nawet zadzwoni i umówi siê na spotkanie. Kup ciasteczka i czekaj.
;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime