Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
S1lton
Wys³any: 2018-02-25, 13:07   E30 Schwarz 2 668, g³êbia koloru
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam.
Przymierzam siê do lakierowania mojej e30. Kolor czysty czarny, baza standox rozpuch standox klar standox extreme. Czyta³em ju¿ nie jeden raz o lakierowaniu samym bezbarwnym kilka krotnie aby uzyskaæ wiêksz± g³êbiê koloru. Czy na czystym czarnym wgl to co¶ zmieni? Czy ten bezbarwny bêdzie siê nadawa³ do takiej metody? Ewentualnie w jaki sposób m±drze to zrobiæ ¿eby mia³o to rêce i nogi?
 

MichuMachu
Wys³any: 2018-02-26, 11:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Nic nie zmieni je¶li dasz grubej lakieru bezbarwnego.
Powiem Ci tylko tyle ¿e jak nie masz sterylnych warunków na czysty czarny kolor to nalapiesz tyle syfow na elementach ze potem bedziesz mia³ problem wykasowaæ. Nastêtna sprawa jak go dobrze nie wysuszysz zaczniesz wycinaæ syfy i polerowac to efekt bêdzie taki ze doschnie pozniej ale dostanie duzego skurczu a co za tym idzie nie bêdzie czystego odbicia tylko niewyrazne . Moja rada jak chcesz malowaæ w gara¿u to pojezdzij z tym lakierem ca³e lato takim jak wyjdzie z pod pistoletu dopiero potem tnij i poleruj. Wtedy bêdzie juz mo¿e w jakim¶ dostatecznym stopniu doschniety. Pozdrawiam
 

krzyhu555 
Wys³any: 2018-02-26, 13:11   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: wroc³aw
S1lton, lepszym wyj¶ciem bêdzie polakierowanie czarnym akrylem, potem matowanko i bezbarwny, lakieruje tak wszystkie klasyki efekt o wiele lepszy ni¿ baza i klar, standox extreme to super lakier szybko podsycha i fajnie siê rozlewa, jednak dla mnie lepszym klarem jest standox platinum bardziej "t³usty" jednak wymaga wygrzania.
 

S1lton
Wys³any: 2018-02-26, 17:08   
0
UP DOWN

Posty: 4
Hmm no tak macie racjê we dwóch, jednak extreme Szybko schnie a ja jestem w stanie utrzymaæ temperaturê w gara¿u oko³o 25 stopni jak na dworze -20. My¶lê ¿e w tej temp prze weekend powinien wyschnac. A jaka bêdzie ró¿nica je¿eli polakieruje go akrylem a ba nastêpny dzieñ Bezbarwnym?
 

krzyhu555 
Wys³any: 2018-02-26, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: wroc³aw
Ró¿nica jest ogromna, zrób sobie próbki a zobaczysz ;) extreme to ekstremalny lakier im bardziej wilgotno tym szybciej sie utwardza, jak zlejesz pod³oge wod± i masz 20 stopni to nie zd±¿ysz pistoletu umyæ a lakier ju¿ py³osuchy :) na calaka tylko wolny utwardzacz, jak bêdziesz lakierowa³ baz± to musisz do bazy dodaæ utwardzacz, w karcie technicznej w"uwagi" masz proporcje. Je¶li chodzi o kilka warstw lakieru to nie ma problemu, lakierujesz na drugi dzieñ szlif i znowu klar powodzenia, :spoko:
 

S1lton
Wys³any: 2018-02-27, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 4
Ok to robiê tak ¿e najpierw akryl a po kilku dniach sam bezbarwny.
Radzi³bys ³ac do tego bezbarwnego rozpuszczalnik? On sam w sobie jest strasznie rzadki
 

krzyhu555 
Wys³any: 2018-02-28, 05:41   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: wroc³aw
Absolutnie ¿adnych rozpuszczalników, to rzadkie jak woda, ja pierwsz± warstwe aplikuje tak na 70% druga wylana, a wtr±cenia poleruj zaraz na drugi dzieñ bo potem bêdziesz musia³ sie bardziej namêczyæ pozdr.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group