Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dawidd
Wys³any: 2018-03-12, 14:57   lakierowanie lamp, wylewanie klaru na lustro - jak?
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam
Maluje juz jakie¶ 2 lata i jestem samoukiem, nie mam nikogo kto by co¶ podpowiedzia³. Ci±gle wraca mi ten sam problem. Jak wylaæ klar czy akryl na idealne lustro?
Najczê¶ciej takiej pow³oki nie potrzebuje, ale teraz lampy malowa³em i wysz³o jak dla mnie ¶rednio. Pod palcem jest co prawda g³adko, ale nie o taki efekt mi chodzi.

Co robiê z³e? Maluje w specjalnie stworzonym do tego pomieszczeniu z wentylacja i ogrzewaniem (gazowym). W lato efekt jest podobny, wiec to raczej nie kwestia wilgoci w powietrzu. Temp sie waha 20-30s Pistolet to iwata Air Gunsa AZ3 HTE2AV / 1.3, ale czasami u¿ywam taniego rynkowego pistoletu i efekt ten sam.

Ze wzglêdu, ze nie maluje w komorze zawsze u¿ywa³em szybkich utwardzaczy - mo¿e tu jest przyczyna? Bezbarwny to dyna clear 3000 + szybki utwardzacz z dyna. Akryl np bia³y u¿ywam z novolu + szybki utwardza h5120.
Powietrze z kompresora leci przez 2 odwadniacze, do pistoletu u¿ywam wêza 10mm, manometr pod pistoletem, ci¶nienie 2-2,5bara. Zwiêkszanie ci¶nienia nie daje po¿±danego efektu, podobnie jak dolewanie wiêkszej ilo¶ci rozpuszczalnika, sprawdza³em od 10-30 %

Co jeszcze mo¿e byæ nie tak? Co robiê ¼le?

IMG_20180310_122831.jpg
Plik ¶ci±gniêto 37 raz(y) 343.23 KB

 

kalbi 
Wys³any: 2018-03-12, 18:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jak chcesz g³adko to zapomnij o szybkich utw i rozcieñczalnikach. Dodatkowo w³ó¿ lakier przed aplikacj± do ciep³ej wody aby lepiej siê uk³ada³. Do tej Dyny 3000 daj utw normalny - przecie¿ ten lakier i tak na normalnym schnie chyba z pó³ godziny w 20 stC i jak go rozcieñczasz do minimalnie z 5% albo i wcale bo on jest rzadki
_________________

 
 

dawidd
Wys³any: 2018-03-12, 19:26   
0
UP DOWN

Posty: 3
kalbi napisa³/a:
Dodatkowo w³ó¿ lakier przed aplikacj± do ciep³ej wody aby lepiej siê uk³ada³.

Trzymam lakier w pomieszczeniu z temp 20st. To do ilu go ogrzaæ w tej wodzie?
 

kalbi 
Wys³any: 2018-03-13, 17:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
dyny 3000 nie musisz wk³adaæ do ciep³ej wody bo ona i tak jest rzadka. Bardziej gêstsze lakiery mo¿na delikatnie podgrzaæ w wodzie.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group