Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lesiorip
Wys³any: 2018-03-31, 20:20   ASO i naprawa po kolizji.
0
UP DOWN

Posty: 6
Po kolizji samochód trafi³ do ASO na naprawê. Pod wzglêdem mechanicznym bez zarzutu, wszystkie uszkodzone elementy wymienione na nowe. Natomiast lakierniczo tragedia. Mo¿na graæ w szachy przednie drzwi ciemne b³otnik przedni jasny. Powiedzcie czy tak spieprzone malowanie da siê poprawiæ i czy to bêdzie wygl±da³o jak przed zderzeniem. Samochód ma nieca³y rok.
Nie mia³em wyboru warsztatu gdy¿ samochód jest w leasingu i ASO zosta³o mi jakby narzucone jako miejsce naprawy. Z góry dziêki za odpowied¼.

3.jpg
Plik ¶ci±gniêto 26 raz(y) 259.24 KB

4.jpg
Plik ¶ci±gniêto 40 raz(y) 126.55 KB

2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 45 raz(y) 102.04 KB

1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 63 raz(y) 114.18 KB

 

KK 
Wys³any: 2018-03-31, 21:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mia³e¶ cieniowanie na drzwi w wycenie?
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2018-04-01, 08:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
zrób zdjêcie z drugiej strony, ten b³otnik jest trochê pod k±tem i st±d mo¿e byæ ró¿nica. Wg mnie jest OK chyba, ¿e zdjêcie dobrze tego nie ukazuj±.
_________________

 
 

lesiorip
Wys³any: 2018-04-02, 10:41   
0
UP DOWN

Posty: 6
Ok postaram siê dzi¶ zrobiæ zdjêcia. Sprawa wygl±da³a mniej wiêcej tak po naprawie jak przyjecha³em po samochód to ca³y bok tj. tylni b³otnik i drzwi by³y w oryginalnym kolorze a b³otnik by³ jasny prawie bia³y. Nie odebra³em samochodu i zosta³ przekazany do poprawy. Jak go odbiera³em to b³otnik by³ ok a drzwi ciemniejsze. Wygl±da to tak jakby przyciemni³ b³otnik i pomalowa³ drugi raz drzwi tylko do kantu przez co ró¿ni± siê od tylnych bo s± ciemniejsze.
 

lesiorip
Wys³any: 2018-04-02, 16:53   
0
UP DOWN

Posty: 6
nie mogê tego uj±æ na zdjêciu ale widaæ to szczególnie na dole gdzie b³otnik ³±czy siê z drzwiami

1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 57 raz(y) 119.94 KB

 

kalbi 
Wys³any: 2018-04-02, 22:32   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
wszystko jasne. B³otnik lakierowany by³ pocz±tkowo na stojaku bo by³ nowy, a drzwi na aucie, co w przypadku koloru srebrnego nie jest proste aby idealnie wyszed³ ten sam odcieñ - wystarczy inna grubo¶æ bazy, odleg³o¶æ pistoletu od panelu i mamy inny odcieñ. Poprawiali ju¿ to na aucie ale kolejne warstwy bezbarwnego lakieru daj± efekt soczewki (przyciemnienia) na drzwiach przednich w stosunku do drzwi tylnych i stad drzwi sa ciemniejsze. Jedynym rozwi±zaniem jest lakierowanie 2 drzwi - cieniowanie bazy pomiedzy nimi i polozenie bezbarwnego tak aby jego grubosc na koncach cieniowanych elementow nie byla przesadzona. blotnik na dole jest pod katem i pewnie stad roznica (jak jest z drugiej strony auta?)
_________________

 
 

lesiorip
Wys³any: 2018-04-03, 09:56   
0
UP DOWN

Posty: 6
Dziêki wielkie za odpowied¼, dzi¶ jeszcze mam rzeczoznawcê ¿eby mi krótko opisa³ jak jest to ¼le zrobione. W ASO ju¿ mnie maj± do¶æ powiedzieli ¿e bêd± poprawiaæ tylko to bêdzie ju¿ 3 raz i grubo¶æ tego lakieru bêdzie jak ze szpachl± nied³ugo.
Z drugiej strony samochodu kolor jest jednolity chocia¿ czasami jak na niego siê patrzy pod ró¿nymi k±tami to raz jest srebrny raz wpada w b³êkit a raz jest jakby bia³a per³a. Ogólnie bardzo chcia³em srebrny bo nie widaæ tak rys i brudu ale wysz³o przy naprawie jaki jest naprawdê.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group