Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
muczacz
Wys³any: 2018-05-10, 06:50   Baza Novola - czas przydatno¶ci
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam,

nurtuje mnie pewna sprawa. W sierpniu 2017 lakierowa³em czê¶ci motocyklowe i zosta³o mi trochê bazy, która równie¿ w tamtym czasie zosta³a ¶wie¿o z mieszalni zakupiona. W³a¶nie szlifuje podk³ad akrylowy i zastanawiam siê, czy mogê jej jeszcze u¿yæ. Baza by³a przez ten czas zamkniêta w plastikowym pojemniczku, który by³ szczelnie i "na bogato" owiniêty ta¶m±. Zagl±da³em teraz do ¶rodka to jest p³ynna tylko zrobi³a siê gêsta, bo pewnie wyparowa³o trochê rozpuszczalnika. Mogê ni± jeszcze nabiæ pistolet? Oczywi¶cie da³bym wiêcej rozcieñczalnika aby uzyskaæ wymagan± p³ynno¶æ.

Dziêki z góry!
Pozdrawiam.
 

muczacz
Wys³any: 2018-05-10, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 8
z góry przepraszam za post pod postem.

W miêdzyczasie dowiedzia³em siê baza mozê staæ spokojnie nawet rok, ale jest jeszcze kwestia lakieru i jego utwardzacza. Lakier wiem, ¿e mogê jeszcze u¿yæ, ale co z utwardzaczem? Mój utwardzacz do lakieru by³ otwarty ponad 8 miesiêcy temu. Mogê go jeszcze ¶mia³o wymieszaæ przy nadchodz±cym lakierowaniu? Le¿a³ szczelnie zamkniêty w suchym otoczeniu w temp. oko³o 20*. Lakier to Novakryl 570.
 

muczacz
Wys³any: 2018-05-12, 16:37   
0
UP DOWN

Posty: 8
Panowie nie wszyscy naraz proszê, bo siê OT zrobi³ ;) A tak na powa¿nie ju¿ wiem co i jak. Mo¿e kiedy¶ kto¶ bêdzie mia³ takie pytanie jak ja, to napiszê co wiem. Generalnie otwierany utwardzacz do lakieru mo¿na u¿yæ po takim czasie jak w moim przypadku, o ile nie zmieni³ on barwy na mlecz± ani nie zmieni³ konsystencji, bo lakier ju¿ siê nie utwardzi jak powinien.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime