Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
RafsoN
Wys³any: 2018-08-29, 14:22   Przej¶cie szpachlówka-stary lakier
0
UP DOWN

Posty: 20
S³uchajcie, szpachlujê w³a¶nie wszystkie drzwi od Golfa III. Powierzchnie po szpachlowaniu wysz³y zadowalaj±co równo tylko w niektórych miejscach tam gdzie jest przej¶cie stary lakier-szpachlówka widaæ je. Na razie wygl±da to tak, ¿e na obrabiane powierzchnie po³o¿y³em podk³ad akrylowy w sprayu (na razie, ¿eby szpachlówka nie dynda³a na wierzchu, docelowo ma byæ akryl wype³niaj±cy) na to kontrolnie da³em najtañszy spray byle siê b³yszcza³ pod ¶wiat³o i w ten sposób zauwa¿y³em te przej¶cia. Dodam, ¿e wcze¶niej wspomniane, s± absolutnie niewyczuwalne pod palcem. Teraz pytanie co z tym zrobiæ? Czy po po³o¿eniu podk³adu wype³niaj±cego oczywi¶cie w dwóch warstwach i spolerowaniu tego pod lakierowanie ju¿ baz± takie przej¶cia nie bêd± widoczne, czy jeszcze raz to przeszpachlowaæ a mo¿e co¶ innego zrobiæ? Dodam, ¿e jestem amatorem choæ nie robiê tego pierwszy raz ;) . Jak bêdê mia³ mo¿liwo¶æ to spróbujê zrobiæ jakie¶ zdjêcia tego.
 

GMC
Wys³any: 2018-08-30, 08:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Kolego, chyba nie masz zamiaru zostawiaæ tego spraja? Zreszt± nawet jakby¶ chcia³ to i tak bêdziesz musia³ zdzieraæ :D
Czym obrabiasz szpachlówkê w sensie jakie narzêdzie, jakie gradacje?
 

RafsoN
Wys³any: 2018-08-30, 09:44   
0
UP DOWN

Posty: 20
Szpachlówka wykañczaj±ca wstêpnie obrabiana jest szlifierk± oscylacyjn± papierem 120. Ostateczne wyprowadzenie 150 i 240 klockiem. Na koniec wyeliminowanie rys maszynowo papierem 320. Tego b³yszcz±cego spray'a nie mam zamiaru zostawiaæ, on pe³ni tylko rolê kontroln±. Pod wykañczaj±c± w g³êbsze ubytki da³em szpachlówkê z w³óknem.
 

RafsoN
Wys³any: 2018-09-03, 14:56   
0
UP DOWN

Posty: 20
Zamieszczam dwa zdjêcia. Na pierwszym mam nadziejê, ¿e widaæ to o co mi chodzi.[img][/img]
Na tym zdjêciu jest to s³abo widoczne ale w realu rzuca siê w oczy.


Drugie zdjêcie dotyczy niedotartej szpachlówki. Po szlifowaniu tych niedotaræ ani nie widaæ, ani nie czuæ pod palcem a jednak po po³o¿eniu po³yskuj±cej emalii te¿ mo¿na to zauwa¿yæ.

[img][/img]


Czym to doszlifowaæ ju¿ na równo? Klockiem i gradacj± 320 czy szlifierk± oscylacyjn± z takim samym papierem czy jeszcze jako¶ inaczej?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga