Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
przemm81
Wys³any: 2020-04-04, 10:06   Usuwanie rdzy na pod³odze
0
UP DOWN

Posty: 19
Witam,
jak w temacie. Diagnosta na przegl±dzie kaza³ siê zaj±æ pod³og±, bo stwierdzi³, ¿e za 1.5 roku ruda ze¿re pod³ogê. Obejrza³em auto na kanale i jest kilka miejsc gdzie ruda wysz³a, g³ównie ty³ który nie jest zakryty plastikami. Najbardziej przy filtrze paliwa.
Jak siê do tego zabraæ lub ile mo¿e kosztowaæ naprawa tego w warsztacie? Wszystkie miejsca które wymagaj± naprawy s± w zdjêciach, reszta pod³ogi wygl±da OK.
Piaskarki nie mam, wiêc tego nie wypiaskuje. Mam kana³, wiertarkê z druciakiem i chêci. Octavia 2 2007r.

5.jpg
Plik ¶ci±gniêto 12 raz(y) 758.03 KB

4.jpg
Plik ¶ci±gniêto 9 raz(y) 990.89 KB

3.jpg
Plik ¶ci±gniêto 12 raz(y) 430.77 KB

2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 8 raz(y) 422.96 KB

1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 3 raz(y) 247.79 KB

 

ghost2255
Wys³any: 2020-04-04, 20:20   
0
UP DOWN

Posty: 10
Ja siê jutro zabieram za podobny temat.
Bêdzie pe³na amatorka, ale z zaanga¿owaniem ;-) .
Najpierw szczotk± usunê lu¼ne kawa³ki, potem bêdê dar³ tarczami z papierem ¶ciernym. Dalej zobaczymy, ile siê uda zerwaæ.
Na razie kupi³em podk³ad epoksydowy 2K, NOXUDOL 900, odrdzewiacz i jeszcze tak± specjaln± belgijsk± farbê.
Zobaczymy co z tego mi wyjdzie :D
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-05, 07:15   
0
UP DOWN

Posty: 19
Poka¿ jak to u Ciebie wygl±da.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-04-05, 12:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
przemm81 napisa³/a:
Jak siê do tego zabraæ lub ile mo¿e kosztowaæ naprawa tego w warsztacie?

Trochê Ci t± pod³ogê zaatakowa³a ruda ...
Najpro¶ciej obliczyæ ilo¶æ roboczogodzin po¶wiêconych na naprawê razy stawkê za roboczogodzinê + materia³y
a dodatkowo koszt zabezpieczenia antykorozyjnego po wykonanej naprawie pow³oki na podwoziu tutaj ceny s± ró¿ne tak jak i stosowane materia³y
Samodzielnie mo¿esz to zeskrobaæ skrobakiem pó¿niej kamieniem przeszlifowaæ t± rdzê oraz na koñcu szczotkê drucian± na wiertarce
nastêpnie zastosuj odrdzewiacz tak aby spenetrowa³ i zluzowa³ pozosta³± we w¿erach rdzê
po tym znów szczotka druciana nastêpnie przemywasz zmywaczem i mo¿esz zastosowaæ
ju¿ typowe materia³y do zabezpieczenia oczyszczonej powierzchni
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-05, 13:28   
0
UP DOWN

Posty: 19
Du¿o tej rdzy jest? Nie znam siê. Da siê co¶ z tym zrobiæ, ¿eby trochê wytrzyma³o czy lepiej pozbyæ siê auta? Mam je rok czasu...
Robi³em zdjêcia tylko tych miejsc gdzie jest rdza, reszta pod³ogi wygl±da ok. Najgorzej wygl±da to przy filtrze paliwa, ciekawe czy nie ma tam dziury.
Poprzegl±da³em trochê forum i chyba zrobiê tak:
1. Zedrê t± rdzê i okolicê druciakiem na wiertarce ile siê da.
2. Zamalujê APP Stop czy jak to siê nazywa.
3. Jak przeschnie to przeszlifujê i zamalujê to podk³adem epoksydowym.
4. Na koniec wymalujê ca³y spód jak±¶ konserwacj±.

Nie wiem tylko, ile mam czasu od zeszlifowania rdzy do na³o¿enia czegokolwiek. Tzn ile czau mo¿e byæ go³a ta blacha. Bo chcia³bym najpierw poszlifowac wszystko i jak bêdzie gotowe to zabraæ siê za app.

Czy jak bêdê malowa³ to podk³adem epoksydowym to mogê pomalowaæ nim wiêkszy obszar ni¿ ten oszlifowany?

Mogê odt³uszczaæ to benzyn± ekstrakcyjn±?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-04-05, 14:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Sama szczotka druciana za bardzo Ci tego nie we¿mie tak¿e zastosuj jeszcze kamieñ na wiertarkê przy oczyszczaniu tych powierzchni
Pózniej papierem ¶ciernym szlifujesz szerzej od miejsc oszlifowanych w celu nadania przyczepno¶ci materia³om które zastosujesz do naprawy tej pod³ogi
Mo¿esz u¿yæ tego APP R-Stop i jak przeschnie na³o¿yæ podk³ad epoksydowy i na to konserwacjê
Masz jakie¶ w¿ery na pod³odze tej Skody ale do dziur to im jeszcze bardzo daleko ...
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-05, 14:30   
0
UP DOWN

Posty: 19
To trochê mnie pocieszy³e¶, ¿e do dziur jeszcze daleko bo chcia³em t± skod± jeszczê trochê poje¼dziæ.
App maluje siê tylko w¿ery czy ca³± wyszlifowan± powierzchniê?
Trzeba ten app zedrzeæ przed epoksydem?
Czy jak malujê podk³adem epoksydowym to mogê pomalowaæ nim te¿ star± farbê/pow³okê dooko³a wyszlifowanego miejsca?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-04-05, 15:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Powierzchniê po oczyszczeniu z rdzy matujesz papierem ¶ciernym czy te¿ w³óknin± do matowienia tak aby¶ przematowi³ równie¿ okolice naprawianej powierzchni wchodz±c na "zdrow± powierzchniê" do 10cm poza obszar naprawiany ...
Pó¿niej przemywasz powierzchniê zmywaczem a nitro odradzam
Po odparowaniu nak³adasz APP po jego utwardzeniu wystarczy go lekko przematowiæ i na to podk³ad epoksydowy (min 2 warstwy) i po 2 godz mo¿esz ju¿ k³a¶æ konserwacjê na niego
przemm81 napisa³/a:
Czy jak malujê podk³adem epoksydowym to mogê pomalowaæ nim te¿ star± farbê/pow³okê dooko³a wyszlifowanego miejsca?

Tak tylko tam gdzie chcesz wej¶æ z podk³adem to musisz przematowiæ star± powierzchniê aby nast±pi³o wi±zanie mechaniczne pomiêdzy podk³adem a starym lakierem
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-06, 07:44   
0
UP DOWN

Posty: 19
Rozumiem. Dziêki za wyja¶nienie.

A jaki podk³ad epoksydowy i konserwacjê kupiæ by móc je po³o¿yæ pêdzlem?

I na ile skuteczne s± takie naprawy?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-04-06, 20:58   
-1
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Podk³ad epoksydowy kup w wersji grubo-pow³okowej jak chcesz nanosiæ pêdzlem
z konserwacj± to ju¿ bez pistoletu wychodzi problem ... ale mo¿na spróbowaæ jednak bêdzie Ci lecia³o to na twarz podczas nanoszenia pêdzlem ;)
przemm81 napisa³/a:
I na ile skuteczne s± takie naprawy?

Jak by¶ konserwacj± przykry³ ca³e podwozie to na kilka lat bêdziesz mia³ spokój a miejscowe naprawy maja to do siebie ¿e chwila moment wyjdzie Ci to samo w innym miejscu
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-07, 08:03   
0
UP DOWN

Posty: 19
Coraz bardziej sk³aniam siê ku temu, ¿eby komu¶ to zleciæ. Kana³ w gara¿u to chyba trochê ma³o, ¿eby to zrobiæ porz±dnie. Jedynie na plus, ¿e jak siê wezmê za to sam, to zrobiê to dok³adnie, na tyle ile umiem. Obawiam siê trochê, ¿e jak dam to komu¶ do zrobienia to nie przy³o¿y siê do tego nale¿ycie i za moment bêdê mia³ znów z tym problem i jeszcze skasuje mnie za to jak za zbo¿e. Widzia³em na necie zdjêcia jak to niektórzy fachowcy potrafi± zamalowaæ korozjê biteksem i tak oddaæ klientowi.

Kompresor jestem w stanie po¿yczyæ od znajomego. Musia³bym dokupiæ pistolet i nauczyæ siê nim operowaæ. Nie wiem jak dobieraæ proporcjê ¶rodków do zabezpieczenia.

Najwiêcej rudej jest przy filtrze paliwa. Nie podejdê tam dobrze wiertark±. Przyda³o by siê tam wypiaskowaæ a nie mam czym. Mam dremel z giêtk± przed³u¿k±, ale nie wiem czy siê nada do takiej operacji.

Zajmujesz siê takimi naprawami?
 

ghost2255
Wys³any: 2020-04-07, 12:47   
0
UP DOWN

Posty: 10
Jak masz kana³ i kompresor, t=do tego czas, to rób sam.
Dremmel jest bardzo dobry, tylko jego dzia³anie jest baardzo powolne w porównaniu z wielko¶ci± pod³ogi w aucie :D .
Pistoletem konserwacjê nak³ada siê bardzo ³atwo. Wczoraj robi³em to pierwszy raz w ¿yciu i wysz³o bardzo fajnie. W pistolecie do konserwacji nic siê nie reguluje.
Ja zastosowa³em NOXUDOL 900 i jestem zadowolony. Ma fajn± konsystencjê-przy nak³adaniu nie sp³ywa i nie kapie a do tego schnie szybko i tworzy tak± lepk±, miêkk± powierchniê, która podobno jest ca³y czas elastyczna.

Jak oczy¶cisz w miarê dok³adnie i wytrawisz odrdzewiaczem, to po na³o¿eniu tego, co chcesz powiniene¶ mieæ spokój na d³ugo.

Jak reszta pod³ogi jest zdrowa, to umyj ca³o¶æ i po³ó¿ sobie preparat antykorozyjny na ca³o¶ci. NOXUDOL, który u¿y³em jest bardzo wydajny. Mi wystarczy³a jedna puszka.
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-07, 14:59   
0
UP DOWN

Posty: 19
Masz jakie¶ zdjêcia swojej pod³ogi przed napraw±?
 

ghost2255
Wys³any: 2020-04-07, 19:17   
0
UP DOWN

Posty: 10
Nie robi³em zdjêæ ani przed, ani po naprawie :-(
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-07, 19:54   
0
UP DOWN

Posty: 19
Wygl±da³o to tak jak u mnie? Czy lepiej?
 

ghost2255
Wys³any: 2020-04-08, 11:52   
0
UP DOWN

Posty: 10
Gorzej :D
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-08, 19:43   
0
UP DOWN

Posty: 19
A jakiego epoksydu u¿ywa³e¶?
 

ghost2255
Wys³any: 2020-04-08, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 10
NOVOL 2K
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-09, 07:06   
0
UP DOWN

Posty: 19
Robertlodz09 napisa³/a:
Powierzchniê po oczyszczeniu z rdzy matujesz papierem ¶ciernym czy te¿ w³óknin± do matowienia tak aby¶ przematowi³ równie¿ okolice naprawianej powierzchni wchodz±c na "zdrow± powierzchniê" do 10cm poza obszar naprawiany ...
Pó¿niej przemywasz powierzchniê zmywaczem a nitro odradzam
Po odparowaniu nak³adasz APP po jego utwardzeniu wystarczy go lekko przematowiæ i na to podk³ad epoksydowy (min 2 warstwy) i po 2 godz mo¿esz ju¿ k³a¶æ konserwacjê na niego
przemm81 napisa³/a:
Czy jak malujê podk³adem epoksydowym to mogê pomalowaæ nim te¿ star± farbê/pow³okê dooko³a wyszlifowanego miejsca?

Tak tylko tam gdzie chcesz wej¶æ z podk³adem to musisz przematowiæ star± powierzchniê aby nast±pi³o wi±zanie mechaniczne pomiêdzy podk³adem a starym lakierem


Robercie, Novol Procect 360 bêdzie OK?
W opisie jest napisane mieszanie 1.1 mokro na mokro, 4.1 standard 2 warstwy. Czyli ja mam zrobiæ 4.1?
 

klapek
Wys³any: 2020-04-09, 07:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Protect 360 jest dobry - ¶mia³o.
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-09, 08:00   
0
UP DOWN

Posty: 19
A jak to mieszaæ? 1 do 1 czy 4? Szlifujê rdzê, k³adê pêdzlem App stop, czekam ile?, lekko szlifujê k³adê pierwsz± warstwê 360, czekam ile?, k³adê drug± wartwê 360, po jakim czasie malujê to Noxudol 900? Oczywiscie za kazdym razem przemywam.
 

klapek
Wys³any: 2020-04-09, 10:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
W komplecie z H 5950 mieszasz 1+1.
5 - 10 minut miêdzy warstwami. Po ok 5-6 h mo¿esz konserwowaæ tym Noxudolem (nie znam).


Jakbym robi³ dla siebie to da³bym:

- epoksyd 2 warstwy
- podk³ad akrylowy 2 warstwy
- Raptor

Koszt spory, ale jako¶æ konserwacji TOP.
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-09, 13:28   
0
UP DOWN

Posty: 19
Gdybym mia³ stabiln± sytuacjê w pracy móg³bym siê pokusiæ, ale na dzien dzisiejszy nie wiem co bedzie za tydzieñ. Chcê to zrobiæ dobrymi ¶rodkami, ale bez szaleñstw...

A ten epoksyd po jakim czasie k³a¶æ na ten App r stop?
 

klapek
Wys³any: 2020-04-09, 14:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Suszenie:
Przy temperaturze +20°C:
10-15min - py³osucho¶æ
30-60min - nadaj±cy siê do pokrycia
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-04-11, 11:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
przemm81 napisa³/a:
Novol Procect 360 bêdzie OK?

Tak mo¿esz go zastosowaæ bez problemu zapewne dostaniesz go z typowym normalnym utwardzaczem tak¿e wystarczy Ci do zabezpieczenia naprawianych elementów
R-Stop po utwardzeniu przematuj i na niego po³ó¿ podk³ad epoksydowy
z tym ¿e ja jak go stosowa³em to troche d³u¿szy czas mu zostawia³em na pe³ne utwardzenie ni¿ to co tutaj kolega Klapek Ci napisa³ .... zapewne poda³ dane z karty technicznej
Podana temperatura to nie jest temp powietrza tylko temp obiektu na który nak³adasz ten produkt tak samo musisz czytaæ inne karty techniczne stosowanych materia³ów

ghost2255 napisa³/a:
NOXUDOL, który u¿y³em jest bardzo wydajny. Mi wystarczy³a jedna puszka.

Jakiej pojemno¶ci u¿y³e¶ opakowania ¿e starczy³o Ci na ca³± pod³ogê ? 1 litrowe ?

przemm81 napisa³/a:
Zajmujesz siê takimi naprawami?

Tak czasem po pracy wpada mi taka "fucha" ... nie cierpiê zabezpieczania podwozi ... ;)
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-13, 10:23   
0
UP DOWN

Posty: 19
Doczyta³em w³a¶nie w karcie APP, ¿e nadaje siê do pokrycia podk³adami epoksydowymi po 24h.

A tym app malowaæ ca³± przeszlifowan± blachê czy tylko w¿ery?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-04-13, 17:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
przemm81 napisa³/a:
tym app malowaæ ca³± przeszlifowan± blachê czy tylko w¿ery?

Pomaluj ca³o¶æ
nawet jak to przematujesz za mocno to we wszystkich wg³êbieniach i tak pozostanie ;)
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-16, 07:46   
0
UP DOWN

Posty: 19
No dobra. Zrobiê tak:

1. Pierwszego dnia szlifujê do go³ej blachy i malujê wsio R Stop.
2. Drugiego dnia lekko matujê R Stop i k³adê dwie warstwy Protect 360 w odstêpie 15 minut.
3. Trzeciego dnia pokrywam ca³± pod³ogê Noxudol 900.

Ka¿d± warstwê porz±dnie przemywam za ka¿dym razem zmywaczem silikonowym.

Procect 360 ju¿ nie matujê przed na³o¿eniem konserwacji?

Ile puszek konserwacji mniej wiêcej potrzebujê na ca³± operacjê?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-04-16, 15:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Do podk³adu epoksydowego zrób wiêksze odstêpy czasowe poniewa¿ bêdziesz go nanosi³ grubo pêdzelkiem tak¿e poczekaj tak do godz i nak³adaj drug± warstwê a po godz mo¿esz ju¿ bez matowienia nak³adaæ zabezpieczenie
przemm81 napisa³/a:
Ile puszek konserwacji mniej wiêcej potrzebujê na ca³± operacjê?

Na ca³y spód tak lekko licz±c to 2 puszki 1 litrowe Ci wyjd± tak ¿eby to by³o zabezpieczone a nie tylko popsikane na czarny kolor dla tzw. oka ;)
Ja materia³u na spód nie ¿a³ujê .. lepiej zrobiæ raz a dobrze ni¿ za jaki¶ czas znowu
malowaæ na czarno spód bo ruda wychodzi ...
 

ghost2255
Wys³any: 2020-04-16, 16:32   
0
UP DOWN

Posty: 10
Mi posz³a puszka 1L NOXUDOLU 900 na wiêkszo¶æ spodu i tylne nadkola.
Jak chcesz zrobiæ ca³± pod³ogê, to jak pisze Robert dwie puszki powinny byæ OK
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-19, 08:56   
0
UP DOWN

Posty: 19
Kupiê 3 sztuki, jak bêdzie za du¿o to siê po³o¿y grubsz± warstwê.
Nie mogê siê zdecydowaæ który Noxudol wybraæ, 900 czy 1600. 900 ma opinie, ¿e nie schnie.

Wczoraj korzystaj±c z ³adnego dnia, zdemontowa³em wszystkie plastiki, i wymy³em ca³e podwozie. Najpierw Rrc Car Wash Hardcore, potem piana i sp³ukanie. Zlaz³o wszystko i chyba s± to powierzchowne ogniska korozji.

6.jpg
Plik ¶ci±gniêto 12 raz(y) 1.27 MB

5.jpg
Plik ¶ci±gniêto 14 raz(y) 1.61 MB

3.jpg
Plik ¶ci±gniêto 6 raz(y) 1.79 MB

2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 6 raz(y) 1.36 MB

1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 11 raz(y) 1.56 MB

 

przemm81
Wys³any: 2020-04-19, 09:00   
0
UP DOWN

Posty: 19
Chyba nie jest ¿le

4.jpg
Plik ¶ci±gniêto 17 raz(y) 1.36 MB

8.jpg
Plik ¶ci±gniêto 7 raz(y) 1004.95 KB

7.jpg
Plik ¶ci±gniêto 6 raz(y) 1.22 MB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-04-20, 14:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Tragedii nie ma jak na 13 letnie auto
Widzia³em ju¿ gorsze pod³ogi w m³odszych autach ;)
 

przemm81
Wys³any: 2020-04-20, 15:25   
0
UP DOWN

Posty: 19
Mam tylko nadziejê, ¿e nie pogorszê tego swoim dzia³aniem, ¿e zeszlifujê do go³ej blachy, zamalujê a rdza bedzie szybciej postêpowaæ
 

przemm81
Wys³any: 2020-05-03, 15:30   
0
UP DOWN

Posty: 19
Zrobi³em. Zeszlifowa³em rudego na ile siê da³o. Na to APP r stop na 24h. Potem zeszlifiwa³em to papierem i po odt³uszczeniu pomalowa³em 2 warstwy Protect 360 w odstêpie ok 30 minut. Podk³ad po 5 godzinach zamalowa³em Noxudolem 900.

Przyszed³em dzi¶ do gara¿u ¿eby pozak³adaæ os³ony pod³ogi ale ten noxudol jest ca³y czas mokry. Po 24h konsystencje ma tak± jak zaraz po malowaniu.

Ile toto schnie?
 

ghost2255
Wys³any: 2020-05-03, 17:55   
0
UP DOWN

Posty: 10
Toto nie schnie :D

To zostaje lepkie i takie ma byæ. Dziêki temu jest elastyczne i nie pêka.
 

ghost2255
Wys³any: 2020-05-03, 19:20   
0
UP DOWN

Posty: 10
I nie zapomnij zalaæ profili czym¶ odpowiednim.
 

hematol 
Wys³any: 2020-05-03, 23:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Robertlodz09 napisa³/a:
Widzia³em ju¿ gorsze pod³ogi w m³odszych autach ;)

Kiedy¶ by³o: po ci te stare auto,kup nowe.
Dzi¶: Chcesz nowe?Zwariowa³e¶?Kup stare i wyremontuj ^^
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-05-04, 21:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
hematol napisa³/a:
Kiedy¶ by³o: po ci te stare auto,kup nowe.

Ca³y czas to funkcjonuje w salonach samochodowych ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime