Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
marcinxc
Wys³any: 2020-06-29, 17:01   amator i z lakieru wysz³a zaprawa...
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: fsw
Witam wszystkich

niedawno kupi³em stary skuter do remontu itp. przyszed³ czas na malowanie plastików.
wiêc zaopatrzy³em siê w:
pistolet devilbiss g5
podk³ad novol ultra 100
baza 1F7 i bezbarwny novakryl 540
odolejacz i odwadniacz
kompresor lipa totalna z aldi ( nie mój) ;-)

podk³ad zrobi³em 5:1, nie wiem czy to nie b³±d poniewa¿ wszystko miesza³em dopiero po dodaniu utwardzacza. Wszystko wydawa³o siê zbyt gêste i czu³em , ¿e pojawi± siê problemy.
pistolet rozkrêcony na 2obr materia³ , powietrze 2,5bar
. Nak³adanie materia³u wygl±da³o jak malowanie proszkowe, jak kto¶ malowa³ ten wie :) jakbym sypa³ proszkiem na powierzchnie. Po ok pó³ godziny walki zrezygnowa³em. Zdjêcia poni¿ej :(
najgorsze jest to, ¿e mam jeszcze bazê pó³ litra która mnie kosztowa³a ok 100zl i szkoda by by³o to zmarnowaæ :(
Pozdrawiam wszystkich

e.jpg
Plik ¶ci±gniêto 9 raz(y) 171.54 KB

d.jpg
Plik ¶ci±gniêto 6 raz(y) 124.89 KB

c.jpg
Plik ¶ci±gniêto 8 raz(y) 199.06 KB

b.jpg
Plik ¶ci±gniêto 13 raz(y) 109.93 KB

a.jpg
Plik ¶ci±gniêto 9 raz(y) 140.67 KB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-06-30, 10:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Z rozpiski zakupionych materia³ów widzê ¿e nie ma pozycji z rozcieñczalnikiem do podk³adów akrylowych ....
Podk³ad po odmierzeniu potrzebnej ilo¶ci i dodaniu utwardzacza wymaga jeszcze rozcieñczalnika tak aby uzyskaæ zalecan± lepko¶æ materia³u który chcemy nak³adaæ ... ;)
Dlatego mia³e¶ za gêsty materia³ i "pistolet plu³ materia³em" zamiast go rozpyliæ i nanosiæ na
element ...
Tak zapytam z ciekawo¶ci ... do bazy i bezbarwnego masz zalecany rozcieñczalnik ?
 

kzychu
Wys³any: 2020-06-30, 14:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
A ja dodam ¿eby¶ czyta³ karty materia³ów które stosujesz.Pó³ litra bazy na skuter to tak na bogato, chyba ¿e w ilo¶ci materia³u uwzglêdniono szkolenie.
 

marcinxc
Wys³any: 2020-06-30, 18:09   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: fsw
Witam
fakt, pomin±³em w opisie rozcienczalnik, te¿ novol+10% +20%, ale nie doda³em go do pierwszej mieszanki :) z po¶piechu. zrobi³em drug± i doda³em, ale to chyba ju¿ i tak by³o za pó¼no :(

Cytat:
A ja dodam ¿eby¶ czyta³ karty materia³ów które stosujesz.Pó³ litra bazy na skuter to tak na bogato, chyba ¿e w ilo¶ci materia³u uwzglêdniono szkolenie.

nie wiedzia³em, ¿e na karcie materia³ów bedzie napisane ile potrzeba na sukter ;) postaram siê zerkaæ.
Jestem amator i kupi³em pó³ litra by nie by³o za ma³o - lepiej dostatek ni¿ niedostatek :D
poza tym to maxi skuter wiêc chyba bêdzie OK ;-)
ps. muszê te¿ kupiæ porz±dny 100l kompresor bo dysponujê marn± 50l i to chyba te¿ by³o przyczyn± takich problemów.
Pozdrawiam
 

kzychu
Wys³any: 2020-06-30, 20:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Nie wysilaj siê, wed³ug mnie to mo¿esz te materia³y spu¶ciæ w kiblu.
 

sawmaster 
Wys³any: 2020-06-30, 22:18   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
temu takie gluty bo mo¿e przekroczy³e¶ czas ¿ycia mieszanki
 

klapek
Wys³any: 2020-07-01, 09:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Baza jak szczelnie zamkniêta w ma³ym pojemniku, to Ci wytrzyma. Przeszlifuj raz jeszcze na mokro te plastiki P800-P1000, zrób odpowiednie proporcje i maluj od nowa. Pewnie wiesz ¿e u¿ywasz niskiej jako¶ci produktów, wiêc nie spodziewaj siê efektu WOW (!!!), ale da siê z tym wyj¶æ z twarz±.
 

marcinxc
Wys³any: 2020-07-04, 16:34   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: fsw
Witam
dziêki za odpowiedzi.
W³a¶nie malowa³em ponownie, 5:1 +20%rozcieñczalnik i malowa³o siê o niebo lepiej.
Co do niskiej jako¶ci produktów to nie wiedzia³em poniewa¿ go¶æ w sklepie mia³ 90% novol`a ;-)
i novola mi wcisn±³ :D
podk³ad chyba mia³em najtañszy a bezbarwny ok 100zl puszka, trochê ponad pó³ litra, czy drogo? nie wiem nie mam porównania

czym myjecie pistolety? bo mi siê bagno znowu zrobi³o jak wla³em rozpuszczalnik, po zalaniu od razu ¶cina materia³ jak bia³ko. Znowu skroba³em kubek - masakra
fotki poni¿ej

nada siê do malowania bazy?

Pozdrawiam

b.jpg
Plik ¶ci±gniêto 18 raz(y) 124.84 KB

a.jpg
Plik ¶ci±gniêto 19 raz(y) 134.51 KB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-07-04, 23:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
marcinxc napisa³/a:
czym myjecie pistolety?

Po podk³adzie tym który u¿ywasz to zalecam rozcieñczalnik nitro do mycia pistoletu
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group