Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
cekel
Wys³any: 2020-08-30, 14:31   Jaki gatunek blachy ?
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam. Mam takie pytanie - jaki gatunek blachy nale¿y stosowaæ w blacharstwie ? Z tego co siê zorientowa³em to najlepsza by³aby stal przeznaczona do t³oczenia. Jednak dok³adnie który stop ? Najbardziej popularna jest DC01 ale patrz±c po parametrach to DC03 ³atwiej mog³aby siê obrabiaæ. DC01 da siê kupiæ w wielu miejscach ale w³a¶nie te przeznaczone do g³êbszego t³oczenia (DC03, DC04, DC05, DC06) s± ju¿ ciê¿ej osi±galne.
 

Czere¶niak
Wys³any: 2020-08-31, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
cekel napisa³/a:
jaki gatunek blachy nale¿y stosowaæ w blacharstwie ?

po co panie gatunki blachy jakie ? jak dziurska to se zaklejam gazeciskami i szpachlom
i nima zadnego dziurska ino jak fabryka :cool:
 

hematol 
Wys³any: 2020-08-31, 23:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
cekel, ogólnie ciê¿ko dostaæ dobrej jako¶ci blache,mo¿esz robiæ na DC01,ale ja szuka³em kilkana¶cie lat porz±dnej blachy i nie znalaz³em jej w polsce,mam przywiezion± z zagranicy dedykowan± na zabytki nie do kupienia w polsce.Przedtem robi³em na wycinanej z aut na szrotach blachy i te¿ tak Tobie radzê,moge poleciæ vw,audi na tym robi³em i niekiedy te¿ j± nieraz u¿ywam nawet 25 letni±,jest TOP 1!Mowa o tych powiedzmy do 2000r ;) ;) ;)
Tak wiec na pocz±tek proponujê Tobie wytnij sobie blache z u¿ywanych aut. :spoko:
P.s. Taka ciekawostka,teraz wstawia³em dó³ b³otnika do 30-letniego BMW z blachy wycietej z poszycia drzwi VW lat 25! :D i wiem,¿e to bêdzie trzymaæ bo mam to sprzawdzone :spoko:
 

cekel
Wys³any: 2020-09-05, 20:18   
0
UP DOWN

Posty: 6
Ja s³ysza³em jak pewna firma naprawia³a auta wycinaj±c blachy ze starych urz±dzeñ AGD...

Jakie oznaczenie ma ta blacha, któr± kupowa³e¶ za granic± ? Nie mo¿na mówiæ, ¿e danej stali nie da siê kupiæ w Polsce. Nie kupi siê jej na pewno na pierwszym sk³adzie stali gdzie czêsto sprzedaj± co¶ pod has³em "stal". Spokojnie tak¿e mo¿na co¶ odkupiæ od firmy specjalizuj±cej siê - w tym wypadku na produkcji elementów t³oczonych. Na pewno stal, któr± kupi³e¶ jako "specjalna" istnieje po prostu w katalogu du¿y producentów stali - np. szwedzkie SSAB gdzie tej stali jest pe³no na rynku ale jest zamawiania po prostu przez firmy produkcyjne.
 

hematol 
Wys³any: 2020-09-06, 01:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
cekel, poda³em Ci jak na tacy mo¿liwe dobre rozwi±zania "na ju¿",je¶li my¶lisz ,¿e obdzwonisz sk³ady blach i znajdziesz blache na auta to ¿yczê powodzenia!Na sk³adach nikt nie posiada blachy samochodowej a takowa nie jest ta sama co na sk³adzie ,jak bêdziesz d³u¿ej robiæ przy blasze to bêdziesz mieæ wobec niej wymagania,tak jak klient wobec Ciebie co do wykonanej roboty.
Wybór blachy na auto nie koñczy sie na oznaczeniu materia³u.... :)
 

cekel
Wys³any: 2020-09-06, 18:42   
0
UP DOWN

Posty: 6
Czy ja mówiê, ¿e bêdê dzwoni³ na lokalne sk³ady stali ? Na sk³adzie stali znajdê najczê¶ciej stal gatunku S235 lub ewentualne S355 lub co¶ co tylko przypomina stal. Uwierz mi, ¿e "blacha samochodowa" to nie jest gatunek stali tylko jakie¶ uproszczenie dla osób, które nie ³api± siê w oznaczeniach. Ogólnie te blachy ³±czy jedna cecha wspólna - s± to stale przeznaczone do t³oczenia lub g³êbokiego t³oczenia. Te materia³y maj± konkretne oznaczenia oraz swoje parametry techniczne i mo¿na je spokojnie kupiæ na polskim rynku tylko trzeba uderzyæ do odpowiedniej firmy a nie do Mietka na sk³adzie stali. Problem jest taki, ¿e ca³y czas znajduje gdzie¶ informacje o jaki¶ magicznych stalach z zachodu lub pó³nocy ale nigdy nie uda³o mi siê znale¼æ informacji jakie ma oznaczenie.
 

zolwik 
Wys³any: 2020-10-27, 19:45   
0
UP DOWN


Posty: 128
Witam , ciekawy temat nad którym wiêkszo¶æ siê nie zastanawia .

Bardzo dobry pomys³ by braæ blachê z dawcy z lat 80-90 inna zawarto¶æ wêgla ni¿ to co zrobi³ mercedes pod koniec 90 lat

Sk³ada siê ze mam dostêp do blach do t³oczenia (symbolu nie znam ale siê dowiem ).

Dostêpno¶æ tylko po za pl , 90 % wyrobów to sprowadzane miêdzy innymi z Indii , Chin , Ukrainy .... ocynkowane aluminowane nierdzewne lakierowane ...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime