Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
markiszon 
Wys³any: 2020-09-09, 17:12   Iwata do bazy i bezbarwnego
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Kielce
Cze¶æ proszê o poradê chce kupiæ Iwate tylko nie wiem jak± konkretnie. Czyta³em dobre opinie o WS 400, ale ona maju¿ kilka ³adnych lat i pewnie co¶ lepszego znalaz³o siê na rynku ju¿. Lakieruje g³ównie dla siebie hobbystycznie w swoich norach ( brak kabiny ), powietrza pod dostatkiem bo mam du¿y zapas powietrza w dodatkowycm zbiorniku bodaj¿e 500l, lakierowane g³ównie pojedyncze elementy, ale mog± siê te¿ zdarzyæ wiêksze np boki busów lub kilka elementów naraz. Najlepiej co¶ z ma³ym odkurzem bo brak odpowiedniej wentylacji ( i chyba dlatego zrezygnowa³em z Saty ). Obecnie jako amator lakieruje Devilbissem FLG5 i jest ok , ale chcia³bym czego¶ wiêcej. Ten Devilbiss jak dla mnie dosyæ mocno pyli, nie jest wogóle oszczêdny je¶li chodzi o materia³ i móg³by lepiej k³a¶æ baze i klar ( aczkowleik ¿le nie jest ). Lakierowanie baz± klasyczn±, ale mo¿e kiedy¶ bêdzie i wodna ? Pistolet ma spe³niaæ funkcje uniwersaln± czyli baza i klar. Bardzo proszê o konkretne modele. P.S. Devilbissa te¿ nie wykluczam.
 

KK 
Wys³any: 2020-09-09, 21:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Iwata w400 wbx.
_________________

 
 

markiszon 
Wys³any: 2020-09-10, 04:12   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Kielce
Dysza ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-09-10, 08:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
markiszon napisa³/a:
lakieruje Devilbissem FLG5 i jest ok , ale chcia³bym czego¶ wiêcej. Ten Devilbiss jak dla mnie dosyæ mocno pyli, nie jest wogóle oszczêdny je¶li chodzi o materia³ i móg³by lepiej k³a¶æ baze i klar

Bo to jest najni¿szy model od tego producenta pomijaj±c model SLG ...
markiszon napisa³/a:
Pistolet ma spe³niaæ funkcje uniwersaln± czyli baza i klar.

Jak chcesz o niebo lepszy a nie drogi model od Devilbissa to mo¿na kupiæ za 800z³ model GPI z dysz± 1.4 nie ma porównania z FLG co przyzna Ci ka¿dy dystrybutor Devilbissa
 

klapek
Wys³any: 2020-09-10, 14:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Mój pierwszy pistolet, to by³ w³a¶nie GPi z dysz± 1.3. By³ w promocji, gdy¿ firma mia³a problem z dostaw± FLG-5 (na moje szczê¶cie). Sporo zrobi³ i nawet xyralic nim mo¿na ³adnie po³o¿yæ.

Odk±d kupi³em WS-400 1.3HD, GPi u¿ywam tylko do podk³adu epoksydowego, ale nadal wa¿am ¿e Devilbiss GPI w obecnej cenie jest fajnym sprzêtem.
 

markiszon 
Wys³any: 2020-09-10, 16:43   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Kielce
Panowie dziêkujê za rady, ale ja chcia³bym kupiæ ju¿ pistolet na lata a nie poziom powiedzmy wy¿ej od FLG 5 ! Chce ju¿ kupiæ co¶ docelowego, ale zarazem prostego w obs³udze jak chyba FLG. Uwa¿am, ¿e FLG jest w porz±dku i szczerze go mogê poleciæ jak za te pieni±dze ka¿demu pocz±tkuj±cemu i nie tylko, na nim wydaje mi siê sporo siê nauczy³em, ale tak jak pisze prosi³bym o jak najlepszy wybór Iwaty do bazy i klaru. Czyta³em opinie o Supernovej, WBxie, Ws400 LV2 itd, ale nie znalaz³em podsumowania tych wszystkich ¶wietnych pistoletów razem. Proszê o konkret : Iwata ..., dysza .., model dyszy ... . Z góry dziêkuje. P.S. tak na marginesie przed FLG 5 mia³em Airgunse czêsto polecan±, ale nie potrafi³em ni± uk³adaæ srebra ( bardzo mi chmurzy³ ) FLG radzi sobie ze srebrem dobrze wg mnie.
 

markiszon 
Wys³any: 2020-09-11, 09:05   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Kielce
Nikt ju¿ nic ? W sumie Devilbiss te¿ mo¿e byæ, ale chyba jednak Iwata ma lepsz± markê ?
 

Czere¶niak
Wys³any: 2020-09-11, 09:59   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
markiszon napisa³/a:
Nikt ju¿ nic ?

A o wypas chinolu nie mysloles ? ja za 50 zeta se kupilem pistola i smigam autosy :cool:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-09-13, 07:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
markiszon napisa³/a:
ale chyba jednak Iwata ma lepsz± markê ?

W produkcji pistoletów do nak³adania materia³ów do renowacji pow³ok na poj samochodowych masz trzech wiod±cych producentów : Sata Devilbiss Iwata
To co obecnie u¿ywasz to najtañszy model dostêpny na rynku wg zasady jaka cena taka jako¶æ ... Air Gunsa od Iwata te¿ jest na podobnym poziomie ...
Je¶li interesujesz siê zakupem pistoletu np Iwata to pytania jakie tutaj zadajesz proponujê skierowaæ do przedstawiciela Iwata Polska tam technicy dobior± Ci pistolet do Twoich warunków i materia³ów na jakich pracujesz
markiszon napisa³/a:
Proszê o konkret : Iwata ..., dysza .., model dyszy ... . Z góry dziêkuje.

Takie rzeczy to tylko u przedstawiciela Iwata otrzymasz
Sata np. wyda³a katalog producentów mat. lakierniczych i tam masz podane do jakich materia³ów danego producenta np. podk³adu zalecany jest model pistoletu i z jak± dysz±
 

markiszon 
Wys³any: 2020-09-14, 08:42   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Kielce
Dziêki Robercie za zainteresowanie, te¿ my¶la³em o tym, ¿eby podpytaæ przedstawicieli Firmy Iwata z tym, ¿e ja chcia³em poznaæ opinie osób, które na codzieñ pracuj± pistoletami w podobnych wartunkach, a z tego co wiem to jest ich naprawde sporo. Moim zdaniem wiedza teoretyczna a praktyczna czêsto siê ró¿ni od siebie, ale je¶li nie bêdzie wyj¶cia to zadzwonie i podpytam. Pzdr
 

Czere¶niak
Wys³any: 2020-09-14, 23:31   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
Robertlodz09 napisa³/a:

W produkcji pistoletów do nak³adania materia³ów do renowacji pow³ok na poj samochodowych masz trzech wiod±cych producentów : Sata Devilbiss Iwata

Jeszca mamy przecie z chin wiodonce firmy ... Sico i Auaritia :spoko:
Tanio se kostuje a autosa pomaluje ... :cool:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group