Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
locos 
Wys³any: 2020-10-24, 16:30   Lakier LH5X Night Blue problem z drobieniem
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam zacne grono lakierników :)

Panowie i Panie zwracam siê z pro¶b± o pomoc przy dorobieniu koloru LH5X Night Blue z VW

Próbowa³em wielu firm i pod wzglêdem koloru / odcienia jedne pasowa³y lepiej inne gorzej ale ziarno nie pasowa³o prawie nigdzie. Najlepiej pod wzglêdem ziarna wypada RM i tej firmy bêdê siê ju¿ trzyma³. Ziarno pasuje bardzo dobrze, odcieñ te¿ jest w miarê ok ale wychodzi trochê za ciemny na wprost (w cieniu za ciemny, w s³oñcu ok) i mocno za ciemny flop. Flop jest te¿ trochê za fioletowy. Konkretnie chodzi o alternatywê 515.96

Czy jest tu kto¶ kto pracuje na RM i móg³ by podpowiedzieæ czego uj±æ lub czego dodaæ ¿eby skorygowaæ ten kolor ? Ewentualnie móg³ bym umie¶ciæ tu recepturê RM'a ¿eby ludzie nie maj±cy do czynienia z RM mogli co¶ pomóc.

Oczywi¶cie bêdzie cieniowanie, ale flop jest tak ciemny ¿e to nie wystarczy.

Z góry dziêkujê za pomoc bo ju¿ mi rêce opadaj±, a w mojej okolicy nikt lakierów (przynajmniej tej firmy) nie koryguje. :help:
 

MichuMachu
Wys³any: 2020-10-24, 22:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Jaki¶ czas temu lakierowaniem Touran w tym kolorze napewno by³ to RM jak mi zosta³a gdzie¶ puszka to podam ci recepture...
 

MichuMachu
Wys³any: 2020-10-25, 10:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Znalaz³em puszkê... Jest podpisana tak MB 515.96. 69.20.
 

locos 
Wys³any: 2020-10-25, 10:27   
0
UP DOWN

Posty: 4
MB 515.96 to by siê zgadza³o, a co oznacza dodatkowe 69.20 ? Kto¶ przerabia³ ten kolor i sobie dodatkowo oznaczy³ ?
 

MichuMachu
Wys³any: 2020-10-25, 10:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
W tej mieszalni robi± zawsze taki dodatkowy opis do RM nie wiem mo¿e go¶æ jak miesza z podstawowego koloru to oznacza sobie jako¶ pó¼niej ta przeróbkê jakby trzeba by³o dorobiæ jeszcze to ¿eby siê nie musia³ zastanawiaæ i dorabiaæ od nowa....
 

locos 
Wys³any: 2020-10-25, 11:05   
0
UP DOWN

Posty: 4
Czyli prawdopodobnie korygowa³. 515.96 to najnowsza alternatywa, faktycznie pasuje w miarê nie¿le ale i tak wymaga korekty. Mia³ by¶ mo¿liwo¶æ zapytania w tej mieszalni czy faktycznie robili korektê ? A je¶li tak to co dok³adnie robili ?
Jak u Ciebie pasowa³ ten kolor ?
 

MichuMachu
Wys³any: 2020-10-25, 13:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
My¶lê ¿e tak :spoko:
U mnie by³o ok drzwi tylne w krechê i wysz³o naprawdê przyzwoicie je¶li chodzi o odcien :)
 

locos 
Wys³any: 2020-10-25, 20:36   
0
UP DOWN

Posty: 4
By³o by extra :)
A jak jasno¶æ i flop ?
 

MichuMachu
Wys³any: 2020-10-26, 12:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
locos napisa³/a:
By³o by extra :)
A jak jasno¶æ i flop ?


Wys³a³em ci na PW wiadomo¶æ :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime