Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
baki
Wys³any: 2008-09-22, 22:17   kompresor gude
0
UP DOWN

Posty: 32
witam , jestem nowy na forum i mam pytanko , mial ktos do czynienia z firma gude , mam zamiar kupic cos takiego http://www.allegro.pl/ite...50l_fv_vat.html i nie wiem czy warto , za pomoc z gory dziekuje
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-09-22, 22:49   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
A co chcesz robiæ kompresorem?
 
 

baki
Wys³any: 2008-09-23, 09:09   
0
UP DOWN

Posty: 32
sprezarka ma byc do malowania malych przedmiotow ( np , lusterka samochodowe, moze zderzak ) a i jeszcze jedno to podlaczenie klucza pneumatycznego .
 

rakan09
Wys³any: 2008-10-28, 12:06   
0
UP DOWN

Posty: 48
Witam, te¿ sie zastanawiam nad tym sprzêtem. Mia³ by on s³u¿yæ do malowania mebli lakierobejcami i lakierami do drewna. Najwiêksza powierzchnia jak± mia³ by lizn±æ to bok szafy czyli oko³o 1m2. Powiedzcie czy da³ bym rade takim sprzetem w miare przyzwoicie popracowaæ?
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-28, 14:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Te¿ zaczyna³em od takiego ma³ego kompresora i po tygodniu mia³em go dosyæ bo w po³owie b³otnika brakowa³o wiatru.Zawsze jest tak ¿e siê trafia wiêksza robota a z takim kompresorkiem 50l trzeba odmówiæ :sciana: Pó¿niej kupi³em 300l do malowania by³ dobry ale do hebla pneumatycznego ju¿ nie.Teraz mam 500l i jest na styk :spoko: .Maj±c 600z³ to mo¿na co¶ kupiæ w u¿ywce wiêkszego lub wp³aciæ 600z³ zaliczki za nowy a resztê na raty.Tu Kolega ,,baki,, pisze( np , lusterka samochodowe, moze zderzak ) a jak zderzak wyjdzie fajnie i klijent powie pomaluj mi drzwi i b³otnik i co wtedy ;P trzeba bêdzie odmówiæ i kaska ucieknie.Moja rada to minimum 200l (na pocz±tek) bo 50l to do pompowania kó³ klucz pneumatyczny odpada.
_________________

 

Iwan
Wys³any: 2008-10-29, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 26
Homer S. napisa³/a:
Te¿ zaczyna³em od takiego ma³ego kompresora i po tygodniu mia³em go dosyæ bo w po³owie b³otnika brakowa³o wiatru...


Panowie - trochê mi tu wieje bzdur±.Ja równie¿ mam kompresor 50 l i prawdê powiedziawszy mogê nim robiæ ca³y czas i jako¶ mi wiatru nie brakuje.Jak zaczynam robotê przy pe³nym kompresorze to po chwili siê w³±cza i nabija zbiornik.Podczas lakierowania jeszcze nigdy nie spad³o mi ci¶nienie poni¿ej 5 bar.Mogê nacisn±æ pistolet i trzymaæ go ca³y czas wci¶niêtym.kompresor siê w³±czy i po jakim¶ czasie siê wy³±czy , a wiêc jest w stanie nabiæ zbiornik podczas pracy do pe³nych 8 bar mimo wci¶niêtego pistoletu na maxa.Nie rozumiem wiêc stwierdzenia, ¿e zabrak³o mi w po³owie b³otnika wiatru. Dla mnie to jedna wielka bzdura i nic wiêcej.Lecia³em na raz dwa zderzaki (du¿e do Omegi), lotkê i dwa tylnie b³otniki i jako¶ mi wiatru nawet na sekundê nie zabrak³o.
Mam pistolet HVLP , który pobiera do 210 l powietrza , Kompresor za¶ ma wydajno¶æ 210 litrów.Nie widzê wiêc ¿adnego problemu.Wystarczy wiêc dobraæ pistolet do kompresora i tyle.Oczywi¶cie zawsze lepiej mieæ du¿y kompresor (wiêksza mo¿liwo¶æ zastosowania drogiego pistoletu) - to nie podlega dyskusji, ale na pocz±tek ma³y te¿ tragiczny nie jest.A ju¿ bzdurzenie , ¿e przy ma³ym kompresorze zabraknie wiatru w po³owie b³otnika jest ca³kiem nie na miejscu.Nie ka¿dy zaraz lakieruje autobusy.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-29, 23:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
[quote="Iwan"]
Homer S. napisa³/a:
Te¿ zaczyna³em od takiego ma³ego kompresora i po tygodniu mia³em go dosyæ bo w po³owie b³otnika brakowa³o wiatru...


Panowie - trochê mi tu wieje bzdur±.Ja równie¿ mam kompresor 50 l i prawdê powiedziawszy mogê nim robiæ ca³y czas i jako¶ mi wiatru nie brakuje.

Kolego Iwan du¿o siê na tym forum ju¿ mówi³o o pistoletach HVLP ..du¿o o Sata jet 3000 hvlp któru ma pobór wiatru 430L i taki kompresor z butl± 50L i wydajno¶ci± 210L na prawdê by nie da³ rady ;)
Masz taki pistolet jaki masz ..i taki kompresor jaki masz ..skoro Ci wystarczy to oki ..ale tu jeszcze wchodzi w grê lepko¶æ lakieru na jakim pracujemy i pow³oka.. i jej struktura jak± chcemy uzyskaæ :) a ¿eby by³a szklista pow³oka musi byæ odpowiednie ci¶nienie
My¶lê ¿e koledzy z forum przywykli do takich opisów Saty i jej poboru wiatru i po prostu z takim nastawieniem pisz± posty :) ale nie dziw siê ;)
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-10-30, 00:17   
0
UP DOWN

Posty: 26
Ja wszystko rozumiem - nawet napisa³em w po¶cie powy¿ej, ¿e lepiej mieæ du¿y i wydajny kompresor.Wiem równie¿ , ¿e Sat± jet 3000 hvlp na swoim kompresorku sobie nie polakierujê.Sporo poczyta³em na tym forum i nie tylko i wiem , ¿e wiêkszo¶æ pocz±tkuj±cych lub chc±cych sobie sporadycznie co¶ polakierowaæ albo nie staæ na bardzo drogi pistolet i kompresor , albo nie maj± a¿ takich wymagañ czy potrzeb.
Osobi¶cie uwa¿am, ¿e je¿eli kogo¶ staæ na pistolet za 2000 z³ to staæ go równie¿ na wiêkszy kompresor.A b±d¼my szczerzy - to jeszcze nie wszystko.Trzeba dokupiæ profesjonalny odwadniacz ( o czym sam siê przekona³em) , super wê¿e - bo te tanie to szajs jak to wy¿eracze pisz± i jeszcze wiele innych rzeczy , a najlepiej do tego odrazu kabinê za 200000 z³ i wtedy jest dopiero git.
Uwa¿am, ¿e trochê w tym wszystkim przesady.
Sporo ludzi tutaj wyra¿aj±cych takie w³a¶nie pogl±dy nastawi³o siê raczej na masówkê i trzepi± auta po kolei. Takim super sprzêt jest rzeczywi¶cie potrzebny.Ale takim np, jak ja to po jak± cholerê takie zbytki?
Swoim gównianym kompresorem i jak to okre¶li³e¶ pistoletem takim a nie innym polakierowa³em ³adnych pare elementów i powiem szczerze, ¿e mnie to w zupe³no¶ci zadawala.Mój element gdyby nie mia³ dziurek po wodzie ( a wina tylko odwadniacza) zupe³nie niczym nie ró¿ni siê od wylakierowanego przez profesjonalny zak³ad przedniego b³otnika i ¶miem twierdziæ, ¿e ma nawet lepszy po³ysk i o jedn± chmurkê mniej (bo nie ma ¿adnej).Có¿ mi wiêc wiêcej potrzeba???
Dlatego uwa¿am ¿eby doradzaæ komu¶ pocz±tkuj±cemu trzeba najpierw zapytaæ go co i ile bêdzie on w przysz³o¶ci robi³.Bo je¿eli chce on tylko tak jak ja pomalowaæ od czasu do czasu jaki¶ zderzak czy b³otnik- to doradzanie mu kupna wielkiego kompresora i pistoletów za tysi±ce - jest jednym wielkim nieporozumieniem.
Zobaczcie sami swoje posty - pistolet za mniej ni¿ 400 z³ to wielkie gówno i nic siê nim nie da zrobiæ , a kompresor 50 litrów to mo¿na wykorzystaæ tylko i wy³±cznie do pompowania kó³ bo do lakierowania siê kompletnie nie nadaje - bo przecie¿ wystarcza tylko na pó³ b³otnika.
Przecie¿ to nie moje s³owa !
Dlatego napisa³em , ¿e sporo osób tutaj poprostu wprowadza nowych w b³±d.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-30, 00:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
@Iwan--Swoim gównianym kompresorem i jak to okre¶li³e¶

zacytuj mój post .......???????.czy ja tak powiedzia³em? je¶li do mnie pijesz??
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-30, 16:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ja swoje wcze¶niejsze zeznania podtrzymuje nie jestem teoretykiem a praktykiem i nikomu nie ka¿e kupowaæ kompresora 500l i pistoletu za 1500z³ tylko radze lub daje do my¶lenia a jak chce to mo¿e sobie pyrkaæ na 50l :spoko: jak mu tak dobrze. Zaczyna³em o 50l i pistoletu za 49,99z³ i tak mog³o zostaæ ale kto stoi w miejscu ten siê cofa. :tak: .
_________________

 

online 
Wys³any: 2008-10-30, 17:27   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Iwan dopiero co zaczynasz, a juz wszystkim wytykasz, ze wprowadzaj± w b³±d. a kto Ci da³ odpowied¼ na Twój problem? Kyo inny, jak nie Userzy tego forum?
Ja maluje na kompresorze 50 litrów ju¿ dlugo, bo du¿y mi siê [...]³. Nie ma porownania do pracy teraz a kiedy¶. Taki kompresor jedno cylindrowy 50l nadaje siê do pompowania kó³ i ma³o profesjonalnego lakierowania. ot co...
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-10-30, 19:06   
0
UP DOWN

Posty: 26
jacklack napisa³/a:
@Iwan--Swoim gównianym kompresorem i jak to okre¶li³e¶

zacytuj mój post .......???????.czy ja tak powiedzia³em? je¶li do mnie pijesz??


¬le zrozumia³e¶ zdanie - gównianym kompresorem to moje s³owa - a dalsza czê¶æ zdania dotycz±ca pistoletu - to na podobê Twoje s³owa (mimo , ¿e moje) :

"... i jak to okre¶li³e¶ pistoletem takim a nie innym polakierowa³em ³adnych pare elementów ..."
I to ¶wiête s³owa - bo pistolet jest tak samo gówniany jak i kompresor - ale z biedy dajê radê.

online napisa³/a:
Iwan dopiero co zaczynasz, a juz wszystkim wytykasz, ze wprowadzaj± w b³±d. a kto Ci da³ odpowied¼ na Twój problem? Kyo inny, jak nie Userzy tego forum?
Ja maluje na kompresorze 50 litrów ju¿ dlugo, bo du¿y mi siê [...]. Nie ma porownania do pracy teraz a kiedy¶. Taki kompresor jedno cylindrowy 50l nadaje siê do pompowania kó³ i ma³o profesjonalnego lakierowania. ot co...


Zapewniam Ciê , ¿e nie wytykam wszystkim b³êdów - nie zgodzi³em siê tylko z twierdzeniem , ¿e kompresorem 50 litrów nic nie da siê zrobiæ, albo ¿e wystarczy wiatru na pó³ b³otnika - bo to bzdura.
I oczywi¶cie zgadzam siê z ka¿dym , ¿e du¿ym kompresorem robi siê lepiej i mo¿na wykorzystaæ lepsze pistolety i nie tylko.
Tylko na lito¶æ bosk± nie piszcie panowie , ¿e przy kompresorze 50 litrów zabraknie komu¶ wiatru w po³owie b³otnika o ile ma dopasowany pistolet do wydajno¶ci kompresora.Bo to jest najwiêksza bzdura jak± s³ysza³em.

A z Twoim stwierdzeniem , ¿e kompresor 50 litrowy nadaje siê do ma³o profesjonalnego lakierowania to siê w pe³ni zgadzam i zapewniam Ciê , ¿e je¿eli tacy nowi drobni "elemenciarze" jak ja doczytaj± siê na forum w³a¶nie tego - to to mo¿e im naprawdê pomóc.Za¶ s³owa , ¿e ju¿ na pocz±tek potrzeba kompresor za 2000 i za tyle samo kasy pistolet bo inaczej siê w ogóle nie da - to mog± tylko wprowadziæ w b³±d.I jest zupe³nie obojêtne kto to pisa³ i kiedy.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-30, 19:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
Za¶ s³owa , ¿e ju¿ na pocz±tek potrzeba kompresor za 2000 i za tyle samo kasy pistolet bo inaczej siê w ogóle nie da


BO SIÊ NIE DA! Jak mozna lakierowac czyms co daje cisnienie na pompowanie ko³a?
CO do pistoletu - owszem...takim za 400z³ pomalujesz tez, ale ILE ON WYTRZYMA? Do amatorszczyzny sie nada ale na krótka mete.
Kompresorek 50l pomalujesz tylna klape malucha i NIC WIECEJ bo zanim nabije wiatru to farba zaschnie w pistolecie.
@Iwan troche racji ma.
_________________
Bart
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-10-30, 20:03   
0
UP DOWN

Posty: 26
mebArth napisa³/a:

...Kompresorek 50l pomalujesz tylna klape malucha i NIC WIECEJ bo zanim nabije wiatru to farba zaschnie w pistolecie...


I w³a¶nie z tym zdaniem siê nie zgadzam - to nie jest prawda - za nic w ¶wiecie.
Lecia³em na raz dwa tylnie b³otniki w omedze (wiêc do¶æ du¿e) do tego dwa zderzaki (te¿ do¶æ du¿e bo jednak omega) i do tego lotkê na tylnia klapê.I nawet przez sekundê mi wiatru nie zabrak³o.Ci¶nienie na kompresorze nie spad³o nigdy poni¿ej 5 bar - od 6 w³±cza siê kompresor i daje a¿ mi³o.I nigdy poni¿ej 5 bar nie zejdzie , obojêtnie jak d³ugo bêdê lakierowa³.

Wiêc jak mo¿na powiedzieæ , ¿e zanim kompresor nabije to farba zaschnie w pistolecie.
Ja mam ca³y czas minimum 5 bar na kompresorze - do pistoletu potrzebujê tylko 3 - wiêc gdzie tu problem.Zauwa¿y³em , ¿e podczas lakierowania kompresor leci do¶æ czêsto, wrêcz ca³y czas, ale mimo wszystko potrafi podczas lakierowania( i to na maxa) siê wy³±czyæ .Wiêc jednak daje bez problemu radê.

Kompresor ma wydajno¶æ 210 litrów - pistolet pobór od 120 do 210 litrów - wiêc nawet teoretycznie zabrakn±æ nie mo¿e.Trzeba tylko dobraæ odpowiedni pistolet do kompresora.
To , ¿e pistolet jest tani to fakt - ale naprawdê idzie nim do¶æ dobrze wylakierowaæ.Robi minimalnego baranka, ale bez problemu ¶ci±gam go papierem 2000 i 2500.Wiêc element jest g³adki jak dupa niemowlêcia.
Có¿ wiêcej mi potrzeba do lakierowania samych elementów?? Raczej nic - oczywi¶cie oprócz dobrego odwadniacza :/ bo tego jeszcze mi brakuje i akurat na tym oszczêdza³ nie bêdê.
 

kpopis
Wys³any: 2008-10-30, 20:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Sprzedalem mojego wana 4kw i nie uruchomilem jeszcze mojego nowego cacka - Wana AW 11kw na zbiorniku 400l i wydajnosci 1500l/min :cool: . Chwilowo robie na jedno-tlokowym kompresorze o pojemnosci 50l i powiem ci Mebarth ze mylisz sie - pistoletu za 400zl nie uciagnie (mam podrobe Iwaty) za to taki za 99zl juz daje rade (do podkladu). Jak na devilbissie gti wcisne spust to mam 0,5atm na manometrze. Przyczyna jest mala srednica aluminiowego przewodu laczacego baniak z szybkozlaczka na wylocie z kompresora.

Aczkolwiek musze dodac ze swego czasu jak zaczynalem to obgonilem na tym kompresorze kilka calosciowek przy pomocy pistoletu marki "professional". ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-30, 20:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Czy sie zgadzacie czy nie - 50l kompresorek jest do kó³. A to stronka o LAKIEROWANIU a nie o druciarstwie czy sprajach. Przyjdzie nowy, poczyta rewelacje i kupi takie gwno z TESCo i potem bedzie p³acz....
_________________
Bart
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-10-30, 20:54   
0
UP DOWN

Posty: 26
mebArth napisa³/a:
Czy sie zgadzacie czy nie - 50l kompresorek jest do kó³. A to stronka o LAKIEROWANIU a nie o druciarstwie czy sprajach. Przyjdzie nowy, poczyta rewelacje i kupi takie gwno z TESCo i potem bedzie p³acz....


No i w³a¶nie przyszed³ nowy - przeczyta³ rewelacjê i kupi³ takie 50 litrowe gówno ( ale nie z Tesco) i jest dozgonnie wdziêczny cz³owiekowi , który wcze¶niej na tym forum odwa¿y³ siê napisaæ , ¿e takim kompresorem to mo¿na sobie element albo dwa polakierowaæ ale nie wiêcej. I to by³o to czego potrzebowa³em i z czego jestem zadowolony.Nie mam zamiaru waliæ ca³o¶ciówek , u¿ywaæ drogich pistoletów - a przede wszystkim nie mam zamiaru wydawaæ jednorazowo 5000 z³otych ¿eby polakierowaæ pare elementów i ¿eby sprzêt le¿a³ nieu¿ywany.Bo to jest dopiero marnotrawstwo pieniêdzy.
I tyle w temacie.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-30, 21:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Aa ty nadal p³aczesz - skad ty wzia³es te 5000z³ ? Uzywka kompresor 200l znajdziesz do 500z³, pistolet WALCOM (tudziez chwalony) za 400z³. Waz 50z³, oststojnik 50z³. I malujesz. A jak chcesz LAKIEROWAC to i 10 000 Ci nie pomoze. Wiec albo MALUJEMY albo LAKIERUJEMY idajemy dobry wzór INNYM. Ile elementów bedziesz lakierowa³ to mnie nie interesuje, mozesz 2 w dzien mozesz i 25 jak inny forumowicz.
_________________
Bart
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-10-30, 22:00   
0
UP DOWN

Posty: 26
mebArth napisa³/a:
Aa ty nadal p³aczesz - skad ty wzia³es te 5000z³ ? Uzywka kompresor 200l znajdziesz do 500z³, pistolet WALCOM (tudziez chwalony) za 400z³. Waz 50z³, oststojnik 50z³. I malujesz. A jak chcesz LAKIEROWAC to i 10 000 Ci nie pomoze. Wiec albo MALUJEMY albo LAKIERUJEMY idajemy dobry wzór INNYM. Ile elementów bedziesz lakierowa³ to mnie nie interesuje, mozesz 2 w dzien mozesz i 25 jak inny forumowicz.


Có¿ mogê dodaæ - skoro p³aczê ...

Na prawdê nie wiedzia³em , ¿e jest to forum tylko i wy³±cznie dla profesjonalistów lub amatorów ale z wielk± kas± :nie: Szkoda - bo my¶la³em , ¿e taki malarz jak ja (jak to okre¶li³e¶) te¿ tu swoje miejsce znajdzie.Wychodzi na to , ¿e nie :/
Zanim zabra³em siê za jeden ze swoich samochodów do¶c d³ugo czyta³em forum , przegl±da³em og³oszenia , sprawdza³em allegro i jako¶ tego 200 litrowego kompresora nie znalaz³em.Szczególnie takiego za 500 z³. Ale skoro mówisz , ¿e bez problemu znajdziesz u¿ywkê i to jeszcze niedaleko swojego miejsca zamieszkania to chyba wiesz co mówisz - bo przecie¿ jeste¶ profesjonalnym lakiernikiem z do¶wiadczeniem.
A ja biedny malarz chcia³em tylko sobie pomalowaæ zderzaki i b³otniki i do tego celu powinienem sobie kupiæ profesjonalny sprzêt , który praktycznie od jutra le¿a³ by w gara¿u (do nastêpnego kiedy¶ tam razu) i rdzewia³ - ale tym samym da³bym dobry wzór INNYM , obojêtnie jakim kosztem i ¶mia³o na tym forum móg³bym INNYM doradzaæ ¿eby do wymalowania dwóch b³otników kupowali tylko i wy³±cznie profesjonalny sprzêt , bo innym siê w ogóle nie da.
Jednym s³owem - super tok my¶lenia ...

Pozdrawiam profesjonalistê
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-01, 09:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Oj Iwan nie irytuj sie... nie ma potrzeby. Jesli TYLKO na 2 elimenty chcesz sprzet to i w 1000z³ sie z³ozysz...Jesli chcesz na WIECEJ robót to musisz zainwestowac.
http://allegro.pl/search.php?string=kompresor+200l sam zobacz jakie sa ceny...a co do tego ze znajde za 500z³ to nie na allegro tylko trza sie rozejzec po lakierniach...ludzie zmieniaj± sprzety a stare le¿±. U mnie w pracy kkiedys leza³ wielki WAN 3 t³okowy tylko datego ze rzyga³ olejem, wystarczy³o zrobic remont i za psie pieni±dze masz 6 bar nonstop. Wiec nie przygaduj mi o profesjonalizmie bo tutaj staramy sie powiedziec JAK MA BYC a nie JAK ZDZIWIAC.

Pozdro.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-11-01, 23:15   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jak kto¶ chce pomalowac tylko 2 elementy to idzie do byle lakiernika i ma to zrobione nawet za 400z³. moze lakiernik taki s³abo zrobi, ale napewno lepiej niz amator. za t± cene nawet kompresora nie kupi... wiadomo lepwsza robota, lepsza kasa!

tak wiec nie widze sensu kupowania taniego sprzetu pod pretekstem paru elementów. pare el. mam to ide do lakiernika. ta sama kasa, jak nie taniej :)
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-11-01, 23:53   
0
UP DOWN

Posty: 26
online napisa³/a:
jak kto¶ chce pomalowac tylko 2 elementy to idzie do byle lakiernika i ma to zrobione nawet za 400z³. moze lakiernik taki s³abo zrobi, ale napewno lepiej niz amator. za t± cene nawet kompresora nie kupi... wiadomo lepwsza robota, lepsza kasa!

tak wiec nie widze sensu kupowania taniego sprzetu pod pretekstem paru elementów. pare el. mam to ide do lakiernika. ta sama kasa, jak nie taniej :)


Pójdê do lakiernika zap³acê 500 czy 600 z³otych i tyle z tego mam - bo tylko wymalowane 2 elementy.
A tak zawsze mi kompresor (choæ gówniany) zostanie - a wydam podobne pieni±dze.
Stary ¿yd zawsze mówi³ - chcesz zarobiæ dwa dolary to jednego musisz zainwestowaæ...

Dzi¶ masz dwa elementy do pomalowania - jutro mo¿esz mieæ nastêpne dwa - nigdy nie wiesz.
Kobita pojecha³a do miasta na zakupy - wróci³a i ca³y bok samochodu zarysowany.Nawet nie wie kto to zrobi³ :/ Ot przykro¶æ ...Czyli nowa robota ...

I jak to Pawlak mawia³ - trzeba my¶leæ perspektywicznie.

Ty by¶ nie inwestowa³ w gówno i odda³ lakiernikowi 500 z³otych ( bo przecie¿ siê nie op³aca), a ja zainwestowa³em i mam teraz z tego korzy¶æ.A zycie jest ¿yciem i nigdy nie wiesz co Ci jutro przyniesie.

Pozdrawiam
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-02, 00:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Iwan napisa³/a:
Dzi¶ masz dwa elementy do pomalowania - jutro mo¿esz mieæ nastêpne dwa - nigdy nie wiesz.
Kobita pojecha³a do miasta na zakupy - wróci³a i ca³y bok samochodu zarysowany.Nawet nie wie kto to zrobi³ :/ Ot przykro¶æ ...Czyli nowa robota ...


No i w³a¶nie z tego powodu ka¿dy ci sugeruje :) ¿eby podchodziæ do sprawy przysz³o¶ciowo ..dzi¶ masz do lakierowania 2 el jutro 3..po jutrze 5el. kompresor 50 l i pistolet który ³adnie k³adzie...i jak mówisz.. pomalujesz tym sprzêtem bok samochodu :) ok zgodzê siê...ile to trwa??..bo czas jest bardzo wa¿ny..je¶li bêdziesz mia³ do pomalowania bok samochodu ..i najpierw bêdziesz musia³ po³o¿yæ podk³ad epoxydowy..potem podk³ad akrylowy..potem bazê i bezbarwny to czas w warunkach (bez kabiny )bêdzie siê wacha³ ok 1rbg pracy ci±g³ej tego kompresora 50l no to ju¿ mo¿na powiedzieæ ze ten kompresor siê bêdzie gotowa³ ...ile takich malowañ zrobisz ??na tym kompresorze: :)

Wcale nie mówiê ¿e robisz zle.. a wrêcz przeciwnie :)super ¿e potrafisz zrobiæ co¶ fajnego przy u¿yciu ma³ego sprzêtu ..ale du¿y mo¿e wiêcej ;)

I dodam jeszcze ¿e koledzy ;mebArth,Homers.online dalecy s± od tego ¿eby ci ¿le doradziæ ;)
  
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-11-02, 00:45   
0
UP DOWN

Posty: 26
Przecie¿ ja ca³y czas piszê , ¿e du¿y mo¿e wiêcej , ¿e jest lepszy, ¿e masz wiêksze mo¿liwo¶ci w doborze pistoletów itd. Ale nie mam i co zrobiê.Kupi³em ma³y bo akurat teraz mia³em tylko tyle kasy i spieszy³o mi siê bo zima idzie ;)
Jak moja piêædziesi±tka pójdzie ju¿ z dymem to zapewne kupiê du¿y do tego ze dwie u¿ywane saty po jakie¶ 400 stówki za sztukê i bêdzie cacy :)
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-02, 00:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Iwan napisa³/a:
Jak moja piêædziesi±tka pójdzie ju¿ z dymem to zapewne kupiê du¿y do tego ze dwie u¿ywane saty po jakie¶ 400 stówki za sztukê i bêdzie cacy :)


No widzisz :) :) a jednak my¶lisz o przysz³o¶ci :spoko: i to nawet pozytywnie :tak:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-02, 10:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
dwie u¿ywane saty po jakie¶ 400 stówki za sztukê
Na to nie licz - nikt nie sprzedaje dobrej uzywanej saty. No chyba ze dzia³alnosc zamkn±³.
_________________
Bart
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-11-02, 17:23   
0
UP DOWN

Posty: 26
mebArth napisa³/a:
Cytat:
dwie u¿ywane saty po jakie¶ 400 stówki za sztukê
Na to nie licz - nikt nie sprzedaje dobrej uzywanej saty. No chyba ze dzia³alnosc zamkn±³.


No to ja Tobie gwarantujê, ¿e bez najmniejszego problemu kupiê u¿ywan± satê za 400 z³
i to w bardzo dobrym stanie - byæ mo¿e starszy model - ale zawsze...
 

morhol
Wys³any: 2008-11-02, 17:44   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam,
te¿ chcia³bym kupiæ kompresor do sporadycznego u¿ywania, my¶la³em nad jakim¶ potworem 50l :shock: Wed³ug producenta (Metabo) jednym takim modelem (Power 280-10, 50l, 280l/min, 10bar) da siê co¶ maln±æ


koszt tego modelu to ok 900 - 1000 z³. Jak my¶licie, warto? Dodam tylko ¿e jakiego¶ euroteca z allegro o podobnych prametrach (przynajmniej na papierze) mo¿na dorwaæ za ok 500 z³, ale szczerze w±tpiê ¿eby wytrzyma³ wiêcej ni¿ ten rok gwarancji, taki metabo my¶lê ¿e da radê...
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-11-02, 18:07   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
morhol napisa³/a:
koszt tego modelu to ok 900 - 1000 z³.

Za mniejsz± kasê mo¿esz kupiæ dwut³okow± sprê¿arkê 50l i ma ponad 400l/min ( chyba na ssaniu) a nie 280.
 
 

morhol
Wys³any: 2008-11-02, 19:14   
0
UP DOWN

Posty: 2
Bisuside14 napisa³/a:
morhol napisa³/a:
koszt tego modelu to ok 900 - 1000 z³.

Za mniejsz± kasê mo¿esz kupiæ dwut³okow± sprê¿arkê 50l i ma ponad 400l/min ( chyba na ssaniu) a nie 280.

Ano faktycznie, za jakie¶ 750 jest taki wynalazek Bass Polska z dok³adnie 412l/min. Tylko pytanie jak z ¿ywotno¶ci± tego?
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-11-02, 20:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Ja mam takiego einhela ok roku spoko jest tylko nie wiem czemu ale teraz jest sporo drozszy. Taki kompresor dzwiga u mnie pistolet evo-t i jest ok Fobo lux tez dawalo rade
 
 

baki
Wys³any: 2008-11-02, 22:33   
0
UP DOWN

Posty: 32
witam panowie , mam ju¿ ten kompresor o który pyta³em .Wiec tak , kompresor pompuje do 10 bar , pistolet z zapotrzebowaniem 210 litrów .Wszystko daje rade , nie brakuje powietrza , wiec twierdzenie ze w po³owie b³otnika brakuje tlenu jest b³êdne ( wydaje mi siê ¿e najwa¿niejsze jest dobranie odpowiedniego pistoletu ) , ja mam pistolet fobo lux ( zapewne dla wiêkszo¶ci z was to dno ) ale jest to dzia³ ,, pomoc dla amatorów '' a nie wydaje mi siê ¿e zwyk³y gara¿owy amator kupi kompresor za 3000 z³ , pistolet za 600 z³ ( nie mówi±c o kabinie ) . Iwan , masz racie , takim sprzêtem da siê du¿o zrobiæ i w 100 % cie popieram :spoko:
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-02, 23:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Tak...a teraz zrób ca³osciówke wodnym DPontem bez CZEKANIA 2.5 warstwy naraz. Dasz radê? Nie sadze. Albo kompresor sie zagotuje albo bedziesz robi³ pauzy na nabicie puszki a SATA 3000 hvlp ma naprawde wielkie zapotrzebowanie na wiater. No ale skoro uwazasz ze jest DOBRZE to mi³ej pracki :x:
_________________
Bart
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-11-02, 23:05   
0
UP DOWN

Posty: 26
baki napisa³/a:
witam panowie , mam ju¿ ten kompresor o który pyta³em .Wiec tak , kompresor pompuje do 10 bar , pistolet z zapotrzebowaniem 210 litrów .Wszystko daje rade , nie brakuje powietrza , wiec twierdzenie ze w po³owie b³otnika brakuje tlenu jest b³êdne ( wydaje mi siê ¿e najwa¿niejsze jest dobranie odpowiedniego pistoletu ) , ja mam pistolet fobo lux ( zapewne dla wiêkszo¶ci z was to dno ) ale jest to dzia³ ,, pomoc dla amatorów '' a nie wydaje mi siê ¿e zwyk³y gara¿owy amator kupi kompresor za 3000 z³ , pistolet za 600 z³ ( nie mówi±c o kabinie ) . Iwan , masz racie , takim sprzêtem da siê du¿o zrobiæ i w 100 % cie popieram :spoko:


Mam dok³adnie ten sam pistolet :) i powiem szczerze , ¿e jest do¶æ dobry.Mój kompresor te¿ bez problemu daje z nim rade.Nawet mam ochotê kupiæ jeszcze jeden taki sam - bo s± ich dwa rodzaje - HVLP i HP.
Ale jak bêdziesz chcia³ kupiæ lepszy pistolet to bêdzie kicha wtedy z naszymi kompresorami daleko nie zajedziemy :/

[ Dodano: 2008-11-02, 23:16 ]
mebArth napisa³/a:
Tak...a teraz zrób ca³osciówke wodnym DPontem bez CZEKANIA 2.5 warstwy naraz. Dasz radê? Nie sadze. Albo kompresor sie zagotuje albo bedziesz robi³ pauzy na nabicie puszki a SATA 3000 hvlp ma naprawde wielkie zapotrzebowanie na wiater. No ale skoro uwazasz ze jest DOBRZE to mi³ej pracki :x:


A po jak± cholerê mi Sata jet 3000 za wielk± kasê - jak ju¿ pisa³em bez problemu za 400 z³ kupiê u¿ywkê Satê jet 100 albo jeszcze du¿o taniej Satê GL/B HVLP - a te ju¿ nie maj± takiego zapotrzebowania na wiatr - chyba o tym wiesz.I te¿ wylakierujê wszystko.Jakby nie by³o zawsze to lepsze pistolety jak jakie¶ gówienka kupione na allegro za 400 z³otych nowe.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-02, 23:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Kazdy HVLP ma duze zapotrzebowanie na powietrze. Duzo na wejsciu a ma³o na wyjciu i bangla. Jak masz ma³o na wejsciu to nie masz efektywnosci HVLP
A na jak± cholere? Nie na cholere tylko na 5 lat i 1000 malowan. Ot na co a nie na 4 malowania jak mi sie wysra³ sico tools za 400z³ bo stary powiedzia³ ze SPRZEDAWCA MU POLECI£. I po 4 malowaniach puszcza³ bokiem powietrze. HA! to jest kuwra sprzet! PO CO MI SATA....ha.
Zreszta do waszych kompresorów to pistolet z MAKRO to jest idea³. Potem nie p³aczcie ze macie barana czy morke za duz± albo cienie i blaski na silverze :D np na masce z okularnika...NIE MA TAKIEJ OPCJI zeby 50l kompresorek wydoli³ na Sacie 3000 po ca³osci maske z okulara! Wiec CH...z takim sprzetem jak nie dzia³a.
_________________
Bart
 
 

Iwan
Wys³any: 2008-11-02, 23:51   
0
UP DOWN

Posty: 26
mebArth napisa³/a:
NIE MA TAKIEJ OPCJI zeby 50l kompresorek wydoli³ na Sacie 3000 po ca³osci maske z okulara! Wiec CH...z takim sprzetem jak nie dzia³a.


Ale Sata jet 100 wydoli bez problemu maskê okularnika i to bez problemu.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-02, 23:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Iwan napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
NIE MA TAKIEJ OPCJI zeby 50l kompresorek wydoli³ na Sacie 3000 po ca³osci maske z okulara! Wiec CH...z takim sprzetem jak nie dzia³a.


Ale Sata jet 100 wydoli bez problemu maskê okularnika i to bez problemu.


No juz to widze, w po³owie idziesz na fajke zeby sie kompresor nabi³. Panie kolego...o czym ty marzysz :) To ja mam 150l i nieraz sie musze bujac z predkosci±.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group