Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:39
Autor Wiadomo¶æ
online 
Wys³any: 2008-11-12, 18:45   Cromax- co jest?
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Dzis dostalem Cromaxa. Metalik, VW paleta. Srebro.
W poniedzialek mi to umieszali, mialem odebrac o 13 a o 12 zamkneli chuje sklep. Dzis dopiero odebra³em, poszedlem lakowac. 2 warstwy m/m tak jak pisz± w kartach. minê³y 4 godziny, baza jak by³a mokra zaraz po na³o¿eniu tak jest i teraz. ani trochê nie wysch³a. Mo¿ecie mi podac przyczynê? W warsztacie 18 stopni. Dmuchalem opalar± i powietrzem z kompresora. Zero efektu.

Jaki jest czas wykorzyst pigmentu od umieszania?
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

gola 
Wys³any: 2008-11-12, 18:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
nie stosuje sie zywotnosci czyli tak jak z konwencja,jezeli jest przechowywana prawidlowo to jest oki.
Nie susz tego opalarka,bo to nic nie da,w pomieszczeniu w ktorym lakierujesz ma byc sucho i cieplo.
 

online 
Wys³any: 2008-11-12, 19:00   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
nie chce mi sie ju¿ isc na warsztat bo mnie krew zalewa... zobacze jutro.

jeszcze lepsze jest to, ¿e wybuch³ mi przewód z instalacji na ¶cianie i pozamatalo ca³y gara¿. tak sie przestraszy³em, ¿e przyklei³em siê do b³otnika i jestem ca³y srebrny po ³apach, bo w kombi mia³em podwiniete rêkawy :help:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-12, 19:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
online napisa³/a:
W warsztacie 18 stopni. Dmuchalem opalar± i powietrzem z kompresora. Zero efektu.


Mo¿e byæ ciep³o w warsztacie.. ale jak bêdzie du¿a wilgotno¶æ powietrza to woda nie wyschnie tzn bêdzie sch³a ca³y dzieñ

Przy wodzie wa¿ne jest ..temperatura (czyli zmniejszenie wilgotno¶ci )a jeszcze wa¿niejszym czynnikiem jest przep³yw powietrza (woda schnie wiatrem) ;) tak to siê potocznie mówi
 
 

online 
Wys³any: 2008-11-12, 21:19   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
pieprze ta ca³± wode. ju¿ doszedlem co i jak.

wole dalej sobie jechac na konwencji. nie mam kompresora odpowiedniego, zeby tak dmuchac tr±bkami. do tego za d³ugo to wszystko schnie. a konwencja 10 minut...

konwencj± to siê nie raz malowalo w 10 stopniach jak ogrzewanie sie zwalilo ^^

Co prawda, to pasowlano¶c ¶wietna, nie powiem. Krycie równie¿, ale co mi po tym, jak woda w cenie konwencji, a lakuj±c konwencj± zu¿yjê mo¿e lakieru za 10z³ wiêcej na elemencie... A szybciej.

Na wodê przesi±de siê jak dojde do odp. oprzyrzadowania :)
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-12, 21:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
Nie susz tego opalarka,bo to nic nie da,
da,da. :spoko: 5-10 minut i suche.a jak by¶ jeszcze mia³ tzw. farelkê?bez takiego suszenia to istna masakra. dysza venturiego te¿ za bardzo siê nie przyda. dobra w kabinie jak zasysa 20 st.C. i jak masz tak zimno to lepiej daj wpierw pierwsz± warstwê cieñsz±,wysusz a potem z grubej rury.

[ Dodano: 2008-11-12, 21:31 ]
online napisa³/a:
Na wodê przesi±de siê jak dojde do odp. oprzyrzadowania
kabina!!!na przyk³ad taka osobny pistolet do wody. jak hvlp to do tego kompresor i lecisz.[img][/img]24000m3/h
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-12, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Nie potrzeba kabiny do wody. Starcza trabki albo 2h pauzy na kawe. HVLP nie jest wymaganay tym bardziej ze hvlp potzrebuje duzo wiatru co sadze ze wiekszosc ma gówniane kompresory i nie wydoli hvlp.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-11-12, 22:26   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Dajcie 17sto latkowi 20 tysia na kabine... Jeszcze nie teraz. Narazie mam sympatyczne pomieszczenie do lakierowania o ¶wietnych wymiarach :)

Opalarka daje, u¿ywam jej zawsze przy lakierce. Mam bardzo mocn±, w jednej pistolet w drugiej opalarka- tak zaczynalem kiedy¶, ale to dawno ^^

HVLP- tylko jak dobry kompresor- z tym narazie mam problem, a mam pistolet HVLP ;/ Nie ciekawie niekiedy jest. A ja jestem zwolennikiem HP, lepiej mi sie na tym pracuje.

Jutro przeszlifuje co trzeba, wp³y³e zrobiê i klar. Pozdro
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-12, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@online robisz bucówe z ta opalark± - gotujesz lakier a nie suszysz. Z wierzchu zagotujesz a od spodu jest mokry, potem to zalewasz i po czasie wychdozi SCHNIECIE tego niezagotowanego. I co? mapa rysy..i inne dziadostwa. Oj online...nie przyznawaj sie nawet. JAk juz tak rrobisz to przemilcz.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-11-12, 23:11   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ale teraz fandzolisz. Nigdzie nie pisze, ¿e robie cos innego, jak podsuszanie lakieru opalark±!! To dziala tak samo jak grzanie powietrza w pomieszczeniu. :shock: Przecie¿ nie trzymam opalarki w jednym miejscu tylko latam wokó³ elementu i susze goc ieplym powietrzem. Tak jak normalnie by siê wszystko suszy³o.

Nic nie bêdê milcza³, bo ¿adnej bucuwy nie robie. Nie widzia³e¶ to nie gadaj :)

A co siê dzieje z lakierem je¶li przygrzeje go, to wiem. Odparza zazwyczaj.

Wydaje mi sie, ze sprobowa³es tak raz czy dwa razy i [...]³es sprawê, my¶l±c, ¿e jak uzywac opalarki, to tylko po to by od razu wysch³o i dlatego takie wysywasz wnioski ;)

[ Dodano: 2008-11-12, 23:14 ]
A i co do tego ze w jednej rece pistol w drugiej opalarka- to tka w³a¶nie zaczyna³em, gdy nie by³o w budzie ogrzewania. Temp bliska zeru pewnie, a lakowac trzeba by³o. To tak sie grza³o i zeby element osi±gn±l 10 stopnia, to trzeba bylo by grzac z godzine, nie mówi±c o zagotowaniu laku.

A dzis uzywam na codzien opalarki, w sumie to jest to bardziej taka nagrzewnica. 2kW, dmucha jak oszala³a :) ¦wietna sprawa, ¿eby wsadziæ w dysze Venturiego.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-12, 23:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
online napisa³/a:
Ale teraz fandzolisz. Nigdzie nie pisze, ¿e robie cos innego, jak podsuszanie lakieru opalark±!! To dziala tak samo jak grzanie powietrza w pomieszczeniu. :shock: Przecie¿ nie trzymam opalarki w jednym miejscu tylko latam wokó³ elementu i susze goc ieplym powietrzem. Tak jak normalnie by siê wszystko suszy³o.

Nic nie bêdê milcza³, bo ¿adnej bucuwy nie robie. Nie widzia³e¶ to nie gadaj :)

A co siê dzieje z lakierem je¶li przygrzeje go, to wiem. Odparza zazwyczaj.

Wydaje mi sie, ze sprobowa³es tak raz czy dwa razy i [...] sprawê, my¶l±c, ¿e jak uzywac opalarki, to tylko po to by od razu wysch³o i dlatego takie wysywasz wnioski ;)


Opalarka to nie promiennik fal krótkich ..i nie suszy materia³u lakierniczego od wewn±trz..opalark± zasklepiasz pow³okê z zewn±trz ..a wewn±trz jest mokre i nie mo¿e odparowaæ ..wtedy po jakim¶ czasie nastêpuje tak zwane.gazowanie lakieru

Ps .opalark± mo¿esz w skrajnym przypadku posuszyæ jedynie bazê czy to wodn± czy konwencjonaln± :)
 
 

online 
Wys³any: 2008-11-13, 16:46   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jacklack napisa³/a:

Opalarka to nie promiennik fal krótkich ..i nie suszy materia³u lakierniczego od wewn±trz..opalark± zasklepiasz pow³okê z zewn±trz ..a wewn±trz jest mokre i nie mo¿e odparowaæ ..wtedy po jakim¶ czasie nastêpuje tak zwane.gazowanie lakieru

Ps .opalark± mo¿esz w skrajnym przypadku posuszyæ jedynie bazê czy to wodn± czy konwencjonaln± :)


No okej, to ja doskonale wiem. Ale nie rozumie Waszego oburzenia, co do tego ze uzywam nagrzewnicy. To dzia³a na zasadzie 30 stopni w lakierni. :blee: chodzi o dmuchanie z daleka cieplejszym powietrzem w element, jesli w pomieszczeniu mam nioska temperature, tzn gdy nie grzeje.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-13, 17:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Kod:
 w jednej pistolet w drugiej opalarka
Fandzole? Przeczytaj Siebie
Promiennik grzeje blache a nie lakier!! DZia³a jak mikrofala ze grzeje makaron a nie talez.
Opalarka grzeje z wierzchu akurat jej uzywam do zdejmowania kratek ze zderzaka...i napraw zderzaków.
Czuje czy wychodzi nastepna bucówa jak kpopisa. A ia³o byc tak pieknie :D
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-11-13, 21:51   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ale Wy mnie dalej nie rozuemiecie :)

Cytat:
w jednej pistolet w drugiej opalarka

tak bylo jak zaczyna³em, zima, mia³em ze 13 lat w budzie bez ogrzewania.

Ile razy moge t³umaczyc nie grzeje lakieru, grzeje powietrze. po co mi tlumaczycie jak dziala promiennik, skoro doskonale wiem.

Cytat:
DZia³a jak mikrofala ze grzeje makaron a nie talez

te¿ grzeje ^^ mikrofalówka a promiennik to calkiem co innego.

Cytat:
Opalarka grzeje z wierzchu

Tak samo jak powietrze w pomieszczeniu o danej temp. ile razy moge pisaæ, ¿e nie lece 15 cm od elementu z opalarka i jebie, az bedzie suche, jak Wam sie wydaje.

Cytat:
Czuje czy wychodzi nastepna bucówa jak kpopisa. A ia³o byc tak pieknie

Wypraszam sobie, mów mi jeszcze.
Móg³bym rownie dobrze przytoczyæ tu Twoje s³owa, kiedy piszesz, ¿e nie wiesz jak wash primera czy epo u¿ywac... Jednak tego nie robie, bo ka¿dy orze jak mo¿e.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-14, 12:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
¿e nie wiesz jak wash primera czy epo u¿ywa
bo nie stosowa³em i NIE WIEM.. a ja tylko Twoje zdania cytujê co sam powiedzia³es i KOMUS poradzi³es. Zreszta ma³o kto stad uzywa³ epox i wash i ma³o kto sie chce przyznac do tego.

A po 2 - zacytowa³em tyko 3 Twoje s³owa...a w jakich warunkach i kiedy robiêm to mnie wiesz... (..) Tez robi³êm w budach dziurach itp ale...no jakbym napisa³ jak sie robi³o to by³o by mi wstyd. Komora. -5 bo GAZ DROGI, baza na nitrze, klar chjowaty jakis gold czy inne badziewie, pistolet po scansolu bo inaczej nie malowa³, w±¿ puscza bo nie ma OPASEK w sklepie kuwra, sitek nie ma...linijek nie...drewianka sobnie uskrob z brzozy! na parkingu. Leje sie? trudno....niech sie zleje bo nie ma czym dolac bo brak³o klaru a materia³ w sklepie! Wa³ki przy polerowaniu? Masz pecha...szlifuj tak zeby by³o bez wa³ków.
g±bka bije? trudno...trzymaj mocniej.
pasty brakuje? dolej se wody

COs jescze dodac?

EDIT dodam...
CO najciekawsze te warunki powyzsze to sa w firmie gdzie maja VW i AUDI z ASO :) jako podwykonawca. I we¼ tu daj A6 do ASO. Nic nie wyolbrzymiam bo tam robi³em i czasem na nadgodziny skocze.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-11-14, 12:54   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Cytat:
KOMUS poradzi³es
nikomu nie poradzi³em u¿ywania opalarki ;) pisa³em, ¿e ja tak robie.

I dalej jestem przy swoim, u¿ywam opalarki do podsuszania bazy, gdy nie mam odp. temp w warsztacie. robie to w sposób cieplejsze powietrze wokó³ elementu ;)

Dzi¶ wymyslilem paten, mianowicie pol±czylem ciep³e powietrze z nagrzewnicy z dysz± V. Wsadzam opalarke w dysze i tak z ok 50cm sobie dmucha.

Cytat:
robi³o to by³o by mi wstyd


kiedy to nie Twoja wina. wiadomo, praca na poziomie satysfakcjonuje i ka¿dy Ci mo¿e powiedzieæ "zmieniæ bude"... Ale w dzisiejszych czasach...
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-14, 13:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@ online temperature zrobisz olejakami.. takei przywieszane 2kw i dzia³a
A co do wiatru z opaarki przez V... za gorace jest. sprawdzone na pasie lanosa - branek sie rozp³yn±³ po opalarce z venturim
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 15:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
Cytat:
¿e nie wiesz jak wash primera czy epo u¿ywa
bo nie stosowa³em i NIE WIEM.. a ja tylko Twoje zdania cytujê co sam powiedzia³es i KOMUS poradzi³es. Zreszta ma³o kto stad uzywa³ epox i wash i ma³o kto sie chce przyznac do tego.
jak ty nie wiesz co to jest ,to z ciebie lakiernik jak???
mebArth napisa³/a:
Zreszta ma³o kto stad uzywa³ epox i wash
mów za siebie!! kolejny raz piszesz za kogo¶ :!:
online napisa³/a:
I dalej jestem przy swoim, u¿ywam opalarki do podsuszania bazy, gdy nie mam odp. temp w warsztacie. robie to w sposób cieplejsze powietrze wokó³ elementu
mebArth, ciekawe czym ty suszysz w swojej kabinie???cromaxa :D :D

[ Dodano: 2008-11-14, 15:35 ]
mebArth napisa³/a:
Promiennik grzeje blache a nie lakier!! DZia³a jak mikrofala ze grzeje makaron a nie talez.
super porównanie :lol:
 
 

online 
Wys³any: 2008-11-14, 18:03   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
.
Cytat:
online temperature zrobisz olejakami.. takei przywieszane 2kw i dzia³a

to musze nagrzaæ ca³e pomieszczenie. strasznie mi sie to nie widzi pod wzglêdem ekonomicznym przy robiebiu jednego elementu, gdzie mam pomieszczenie wiêksze od niejednej kabiny... wtedy to juz wole rozgrzac przez caly dzien.

Cytat:
A co do wiatru z opaarki przez V... za gorace jest. sprawdzone na pasie lanosa - branek sie rozp³yn±³ po opalarce z venturim


Nie jest. w rêke ani nie parzy, tylko czuæ letni wiaterek. pieknie mi sie tak suszy. co ma baranek do rzeczy, jak ja bazy susze, a je sie rozlewa tak czy siak...

[ Dodano: 2008-11-14, 18:03 ]
koniec z mojej strony na ten temat :)
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-14, 18:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
strasznie mi sie to nie widzi pod wzglêdem ekonomicznym

No to webasto tylko uwazaj na spalinki :D Nagrzeje ci bude w minute osiem

baQ susze tr±bkami vent. ale zanim wejde na kabine smiechu to j± grzeje do 20 stopni wiec po 20 minutach malowania mam 30 i przez tr±bki leci juz 20 stopni (wiadomo wiater to mniejsza temp)

2 rzecz - nie krzycz na mnie....bo zrobie sie nemi³y apo co? Nie kazdy uzywa³ epox i wash. NIE ZAWSZE SA POTRZEBNE a tym bardziej nie uzywane w budach gdzie robi³em.
Zaraz powiesz ze w dziurach robi³em... NAWET w serwisie Forda nie uzwyaj± epox i wash - wiem bo pracuje z kumplem co tam robi. (po godzinach) czas czas czas.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 18:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
nie krzycz na mnie
no dobra .spoko :spoko: ale ja z tymi trzema razami terz ¶wirowa³em ,a ty zacz±³e¶ mi praeiæ. wg mnie DP cromax jest najlepsz± wod±. teraz wstawi³em kabinê 24000 m3/h . w 20 stopniach cromax schnie ¿e ledwo zd±¿ê bezbarwny dorobiæ, a w tym deberku go¶ciu musia³ jeszcze pruszyæ ,suszyæ i dopiero lakier. a bia³y s³abo kryje,to ujmij ¿ywicy.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-14, 18:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
a kabina masz z trabkami czy bez bo cos mi sie wierzyc nie chce ze ci szybko schnie. Jak otwierasz drzwiczki to cie wyrzuca z kabiny czy zero zamulenia? Na rope czy gaz? Jak na GAZ to rzeczywisce ekonomia jak sQrw.....
Czy cromax jest najlepszy tego nie powiedzia³em bo nie robi³em standohyd'em i innymi wynalazkami prócz autocoloru co jest wielk± pora¿k±. Jesli standohyd jest taki jak konwencja to DP sie umywa.
A co do debeera z filmów...czy zrozumia³es co PAN mówi? ze dla uzyskania odpowieniego odcienia sie przesusza gotowca i popy³ke robi o której ty piszesz.Jest pokazane jak wygada farba bez popy³ki i Z popy³ka Baq...ucz siê jêzyków a nie gnij w kabinie smiechu.

pzdr :rotfl:
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 19:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
ze dla uzyskania odpowieniego odcienia sie przesusza gotowca i popy³ke robi o której ty piszesz.Jest pokazane jak wygada farba bez popy³ki i Z popy³ka
no tak. ale w dp tego robiæ nie trzeba. mia³em wpierw palinala wodê i tam by³a taka sama zabawa, a jak zobaczy³em na pokazie DP to mi kopara opad³a.
mebArth napisa³/a:
Jesli standohyd
znam kolesia co ma stand./.. woda sta³a a robi³ dalej na rozpie,mia³ znacznie mniej natrysków,brak osobno ¿ywic i trzeba pilnowaæ lepko¶ci. standox to koncern DP.my¶lê ¿e jednak ni¿sza pó³ka.
mebArth napisa³/a:
a kabina masz z trabkami czy bez
bez. jedn± na pó³ce.
mebArth napisa³/a:
Jak otwierasz drzwiczki to cie wyrzuca z kabiny
jest 7 kW na nadmuchu i tyle samo na wyci±gu ,kabina ma 6,6x3,96x 2,8 h
mebArth napisa³/a:
Na rope czy gaz?
opa³. 10-15 l/lakierowanie+ suszenie.dym z fajki przy 10 stopniach leci ostro do do³u.
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-14, 19:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Cytat:
jest 7 kW na nadmuchu i tyle samo na wyci±gu ,kabina ma 6,6x3,96x 2,8 h


Trochê du¿a moc silników jak do tych gabarytów kabiny za energiê trochê zap³acisz ;)
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 19:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jakie ty masz parametry w 8?
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-14, 19:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
10 kw przy 8x4x2,90 28000m3/h opad wew.0,3-0,4
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
5 kW a 7kW,par,e wat ró¿nicy. a to ¿e jest 7 kw ,to nie znaczy ¿e motor tyle bierze,zale¿y od obci±¿enia,tyle we¿mie ile potrzebuje,a 24000 m3/h to 0,25 opad :)

[ Dodano: 2008-11-14, 19:40 ]
jacklack napisa³/a:
10 kw przy 8x4x2,90 28000m3/h opad wew.0,3-0,4
no to te¿ dobrze,wiêc co ciê tak zdziwi³o przy mojej?
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-14, 19:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
baqo napisa³/a:
5 kW a 7kW,par,e wat ró¿nicy. a to ¿e jest 7 kw ,to nie znaczy ¿e motor tyle bierze,zale¿y od obci±¿enia,tyle we¿mie ile potrzebuje,a 24000 m3/h to 0,25 opad :)


No niby tak :) 5 kw to nie wiele ..ale jak policzy³em to u mnie na rok ok 6000 mniej za pr±d w stosunku do kabiny 14kw ;)
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 19:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacklack napisa³/a:
8x4x2,90 28000m3/h opad wew.0,3-0,4
jak to podzielisz przez przekruj x3600 ,wychodzi 0,24

[ Dodano: 2008-11-14, 19:45 ]
w³osi podaj± moc wentylatora,a rzeczywi¶cie jest mniej bo filtry os³abiaj±.

[ Dodano: 2008-11-14, 19:46 ]
podstawa to nadmuch i wyci±g aby uzyskaæ odp. opad.
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-14, 19:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
baqo napisa³/a:
jacklack napisa³/a:
8x4x2,90 28000m3/h opad wew.0,3-0,4
jak to podzielisz przez przekruj x3600 ,wychodzi 0,24

[ Dodano: 2008-11-14, 19:45 ]
w³osi podaj± moc wentylatora,a rzeczywi¶cie jest mniej bo filtry os³abiaj±.

[ Dodano: 2008-11-14, 19:46 ]
podstawa to nadmuch i wyci±g aby uzyskaæ odp. opad.


Tak mam napisane w dokumentacji a przy pomiarach opadu by³em i widzia³em odczyt :)

Moj± robili hiszpanie
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 19:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
nova verta to w³ochy
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-11-14, 19:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Panowie,a macie jakie¶ namiary na kabiny?? czy za oko³o 60k da rade co¶ kupiæ nowego??
_________________

 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-14, 19:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
baqo napisa³/a:
nova verta to w³ochy


Kto¶ siê kiedy¶ pomyli³ w swoim po¶cie ;)

A Lagos to hiszpania :)
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 19:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
czyli masz lagos

[ Dodano: 2008-11-14, 19:53 ]
kalbi napisa³/a:
Panowie,a macie jakie¶ namiary na kabiny??
14000oiro
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-14, 19:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
kalbi napisa³/a:
Panowie,a macie jakie¶ namiary na kabiny?? czy za oko³o 60k da rade co¶ kupiæ nowego??


Jest kilku producentów w Polsce popatrz w necie :) np.

http://cameoline.pl/
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-11-14, 19:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
baqo napisa³/a:
czyli masz lagos

[ Dodano: 2008-11-14, 19:53 ]
kalbi napisa³/a:
Panowie,a macie jakie¶ namiary na kabiny??
14000oiro

Bago ty zmienia³e¶ chyba ostatnio to co¶ dorad¼...
_________________

 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 19:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
saima model beta
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-11-14, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
baqo napisa³/a:
saima model beta

a jakie¶ namiary masz?
_________________

 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-14, 20:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kalbi napisa³/a:
a jakie¶ namiary masz?
ca³y czas
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-11-14, 20:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
baqo napisa³/a:
kalbi napisa³/a:
a jakie¶ namiary masz?
ca³y czas
jak to nie tajemnica to siê podziel....

[ Dodano: 2008-11-16, 11:46 ]
jednak tajemnica....
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania