Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:38
Autor Wiadomo¶æ
dooku 
Wys³any: 2008-11-28, 18:24   Firma start
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
panowie potrzebuje rady ;P
zarejestrowalem wreszcie dzialalnosc i startuje z malym warsztatem ,wyposzarzenie mam kompletne lecz jak na poczatek troche maly lokal(dwa pomieszczenia jedno do szykowania a drugie przeznaczylem wylacznie jak narazie na lakier),jak sadzicie jak najlepiej zyskac pierwszych klientow ? czy szukac ich wsrod handlarzy czy raczej zwyklych urzytkownikow samochodow?
a wlasnie kilka kilometow ode mnie ma warsztat moj kolega ktory robi tylko i wylacznie blache wiec racze nastawiam sie na lakier plus drobne dzwonki :D a te konkrety jada do niego.
moze jakies ulotki,szyldy co byscie mi poradzili?
 

kalbi 
Wys³any: 2008-11-28, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
stawiaj na jako¶æ, dobre materia³y i rób dobrze,a klient bêdzie poleca³ nastêpnego i nie bêdziesz siê martwi³ o brak pracy... mo¿e byæ prosta strona www dobrze wypozycjonowana, szyld tak¿e, ogólnie wszystko to co mo¿e przyczyniæ siê do pozyskania klienta. Z handlarzem to najgorzej, on by chcia³ wszystko za po³owe ceny... juz lepiej siê nastawiæ na klientów "z ulicy" lub z polecenia...
_________________

 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-28, 18:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
je¶li mog± ci poradziæ to wejdz w uk³ad z handlarzami(chodz nie jest z nimi ³atwo) bêdziesz mia³ sta³± dostawê samochodów do naprawy ..klient z ulicy to mo¿e przyjechaæ ale nie na pewno

Szyld te¿ musi byæ ..klient indywidualny musi wiedzieæ gdzie znajduje siê Twój warsztat .i my¶lê ¿e tyle reklamy wystarczy
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-28, 19:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Handlaz do niep³atnik. JElsi uk³ad z handlazem to musisz przyosszczedzic na materiale bo zarobisz na bu³ki.
+ taki ze duzo roboty ale tyko dla jednego, o pracowniku zapomnij.
Popros kolege zeby robote s³a³ to ciebie i dawaj mu jakis odpa³ za auto. Ty bedziesz mia³ robote a on pare groszy za dobre s³owo.
Mieszkasz w miescie czy na wsi? Jak ma wsi to lepiej bo ja zrobisz 2 auta to sie wiesc gminna rozniesie. DO mechanika tutejszego uderz i z nim zagadaj zeby poleci³. Jedynie z polecenia bo z ulicy to ma³o kto przyjezdza.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-28, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
dooku napisa³/a:
zarejestrowalem wreszcie dzialalnosc i startuje z malym warsztatem
witaj w klubie :papa:
jacklack napisa³/a:
w uk³ad z handlarzami
nie ma siê czego obawiaæ ;) w koñcu oni te¿ musz± auta gdzie¶ naprawiaæ. jak podsy³aj± du¿o roboty,jaki¶ element gratis mo¿na czasami zrobiæ,ale to nie znaczy ¿e trzeba im robiæ za pó³darmo. powiedz do handlarza" jak chcesz mieæ klientów, to auta musz± byæ dobrze zrobione,a jak dobrze zrobione to niech p³aci rozs±dnie" nawet sprzedaæ ³adnie zrobione autko ³atwiej. jak nie to goñ takiego,bo tylko siê narobisz ,a nic z tego nie bêdziesz mia³!jak zrobisz byle jak ,bo to na handel.a ¶wiat jest ma³y i taki kowalski kupi takie auto,potem dowie siê kto je naprawia³,to te¿ renoma poleci,bêdzie kln±³ kto mu tak auto zrobi³ ,itd.
kalbi napisa³/a:
stawiaj na jako¶æ,
i tak trzymaæ ;)
 
 

dooku 
Wys³any: 2008-11-28, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
wlasnie zawsze staram sie robic jak najlepiej :spoko:
sprzet spoko prawie jak w serwiesie ale bez ^^ komory
na materialech nie oszczedzam bo tez uwazam ze lepiej troche mniej zrobic a ladniej,
a jestem z lodzi i tam jak robilem u brata w garazu to klientow mialem sporo ,bo on prowadzi mala mechanike :>
ale teraz mieszkam na wsi, fakt ze po duzej trasie ale nadal to jest wies 30 km od lodzi a 15 od Piotrkowa Tryb.
przerazaja mnie ceny w piotrkowie bo warsztaty z pseudo komorami to nawet juz po 250 zl robia a w lodzi za 300PLN to ciezko w garazu cos zrobic ;)
dzieki za rady jutro jade zamawiac szyld i wizytowki a o stronce tez pomysle
 

domagalka 
Wys³any: 2008-11-28, 21:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
witam napisa³em ci pare pytanek na mail. Czy móg³by¶ mi odpowiedzieæ? Bardzo mi to pomo¿e.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-29, 19:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
O handlarzach wogóle zapomnij. Najlepszy jest klient indywidualny. Postaw du¿y szyld i rozwie¶ troche ulotek na drzewach po okolicy. Jak bêdziesz dobrze robi³ to klient sam przyjdzie. Proponuje ¿ebys pomy¶la³ o jakiej¶ szatni i jadalni bo bez tego nie zatrudnisz legalnie pracownika a jak nie bêdziesz mia³ chocia¿ jednej osoby do pomocy to bêdzie ciê¿ko Ci dzia³ac.
 

arti
Wys³any: 2008-11-29, 20:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Taaa...wywie¶ szyld :D Wielki...Spe³niasz wszystkie wymogi dotycz±ce ochrony ¶rodowiska (przydomowe szambo-oczyszczalnia ¶cieków, masz umowê z firm± utylizuj±c± odpady, komorê z filtrami)??? Je¶li nie to rób po cichu handlarzom i swoim znajomym.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-29, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
arti napisa³/a:
Taaa...wywie¶ szyld :D Wielki...Spe³niasz wszystkie wymogi dotycz±ce ochrony ¶rodowiska (przydomowe szambo-oczyszczalnia ¶cieków, masz umowê z firm± utylizuj±c± odpady, komorê z filtrami)??? Je¶li nie to rób po cichu handlarzom i swoim znajomym.


Hmmm robi³em w garazu u kogos to mia³ szyldy na kazdej rogatce we wsi... DUZE szyldy i jakos NIKT nie przyszed³ na kontrole scieków czy papierów. Póki komus nie zawadzisz to masz spokój a jak sie ktos uprze to i PIH PIP US na¶le na Ciebie.
@arti wyolbrzymiasz sprawe. (a ty masz to wszytsko co piszesz?) Bo wizyta sanepidu na jadalni ,szatni, ³aziece nie jest mi³a. jakby tak chcia³ wszystko wymienac to by musia³ gosc zainwestowac 2 drugi dom dla pracownika. a 90% bud nie ma spe³nonych norm UE czy PL. Zejd¼ na ziemiê @arti.
Albo takie cos... szatnia z jadalni± - stolkow brak, szafki smierdz± stechlizn±, ³a¼nia...sa 2 przysznice ale kurków nie ma zeby odkrecic wode. Woda? Ciep³ej nie ma bo nie ma pieca. w zimie zakrecone kurki bo wyeba³o rury w zimie. Umyc sie po pracy? Jak zagotujesz wodew czajniku iwlejesz do wiadra to masz ciep³a wode do umycia. Swiat³ow kiblu? Jak se zarówke przyniesiesz to bedzisz mia³ swiat³o. Przebrac sie w cieple? Jak Farelke przyniesiesz i se nagrzejesz to bedziesz mia³ ciep³o. Spuscic kupe w kiblu? Jak naprawisz sp³uczke. I taki serwis robi auta dla Be³towskiego Audi VW skoda. Komore zagrzac? Nie bo GAZ drogi. Maluj w 5 stopniach. Robi³em tam rok...w zimie jak odkuwa³em wiaderka to sie wkrwi³em i poszed³em w cholere. P³aca dobrze bo 17z³/h ale je dpce w takich warunkach

I firma dzia³a juz XXX lat i NIKT nie by³ na kontrole i uczni maj±...
_________________
Bart
 
 

arti
Wys³any: 2008-11-29, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Mam czy nie to moja sprawa. Przy okazji nie zajmujê siê lakierowaniem aut. Naprawiam motocykle. Chcê tylko podkre¶liæ fakt, ¿e wielkim szyldem wystawiasz siê na "ostrza³". A o tym, ¿e 90 procent nie spe³nia norm dobrze wiem. Mia³em na my¶li to, ¿eby kolega najpierw popracowa³ sobie trochê po cichu, bez wielkiego rozg³osu. Potem zainwestuje i doposa¿y warsztat.
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2008-11-29, 21:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
wiadomo ze z handlarzami jak sie dogadasz to bedziesz mial ciagle robote. tylko twoja juz w tym glowa zeby Ci sie oplacalo im robic.
z reguly to jest tak ze przyprowadza Ci jakies pierwsze auta do roboty a przy nastepnych to juz oni beda probowali swoje ceny ustalac!! ze teraz to juz taniej bo tamto, teraz to juz tylko tyle bo on Ci daje duzo pracy itd itp.
a to czy im ulegniesz i jak wynegocjujesz to juz tylko twoja sprawa. mam znajomych ktorzy lakieruja zajebiscie i jak przychodzi taki handlarz ktory chce soje ceny narzucac to oni wypraszaja ich po prostu za brame i tyle. a ze robia zajebiscie to taki handlarz wraca za kilka dni potulny jak baranek i juz na wszystko sie zgadza bez gadania.
ale zeby moc robic takie rzeczy to trzeba najpierw wyrobic sobie dobra marke.

I moge dac Ci taka rade jeszcze na ciezkie dni:
jak bedziesz mial jakas robote to odluz maksymalnie kase, i jesli zabraknie Ci roboty to po prostu kupisz sobie jakies rozbite auto i majac pelne zaplecze warsztatowe to zamiast siedziec i zbijac baki naprawisz auto i do zyda.
to zawsze jest zabezpieczenie na bezrobotne dni ;P
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-29, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
Mam czy nie to moja sprawa.

Wiec nie masz...Inaczej bys sie pochwali³. Jak bedziesz malowa auta to dodaj cos w temacie.
_________________
Bart
 
 

arti
Wys³any: 2008-11-29, 22:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Nie mam bo nie muszê mieæ. Proste? A sprawy lakiernicze wykonujê w nowootwartym zaprzyja¼nionym salonie SEATA, który akurat w sprawach ochrony ¶rodowiska spe³nia te wymogi. Doradzam tylko koledze, ¿e dopóki nie bêdzie siê czu³ pewnie w razie kontroli lepiej sie z tym za bardzo afiszowaæ. I tyle w temacie.

P.S. Na temat firm dzia³aj±cych XXX lat: Wchodzi kontrol do np. pana Iksiñskiego. Pytaj± czy piszemy mandacik 500PLN czy sprawdzamy? Pan Iksiñski stawia koniaczek i odpowida , ¿e piszemy. I po kontroli. Znam tê bran¿ê w moim regionie od 15 lat i tak siê to tu przynajmniej odbywa. Pozdrawiam, nie zamierzam siê k³óciæ.
  
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-29, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Co do klientów jeszcze to najlepszym nie jest ten z indywidualny z ulicy.. nie handlarz ..ale Firma której trzeba wystawiæ Fa VAT..taki klient nie patrzy tak na cenê chodz iest wysoka za us³ugê bo wie ¿e i tak ona pójdzie w koszty i..a my lakiernicy mamy przynajmniej zap³acony vat za paliwa i materia³y
 
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2008-11-30, 21:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
a i zapomnialbym o 2 sprawach:
- pierwsz to zaprzyjaznij sie z mieszalnia lakierow:) wiem to z doswiadczenia ze czasem klient przychodzacy do mieszalni zapyta tez o jakiegos lakiernika. jak z mieszalnia bedziesz mial dobre stosunki to oni tez moga Ciebie polecac
- druga sprawa to holowniki!! a tu juz sam dopowiedz sobie reszte ;P
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-30, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Kazek...holowniki to juz wszystkie s± op³acone. Musia³by przebic inne oferty a na poczatek przy ma³ej budzie to raczej strata niz zysk. Zeby op³acic holownika to tzra miec firme jakis czas i jako tak± renome. Albo znajomych w holownikach. To nie jes takie proste jak piszesz. Pracowa³em w jednej firmie i jak sciag³em auto na hol mia³em 50zl...a jak na warsztat to 100z³. Koszt - 40 gr telefon. Op³acic kioski i sklepy na newralgicznych punktach to bêda meldowac ze jest dzwon bo maja cos z tego.
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-01, 18:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Panowie, ja tam uwarzm ¿e wystarczy szyld i porozwieszanie paru ulotek. Nie wiem jak u was ale u nas do jakiego warsztatu nie oddacie samochodu to najbli¿szy termin dwa tygodnie. Klient nie bêdzie tyle czeka³ i pujdzie tam gdzie zrobi± szybciej. Pewnie ¿e poczatek bêdzie trudny, sam planuje na wiosne otworzyc warsztat i wiem ¿e na pocz±tku ³atwo nie bêdzie, ale uwarzam ¿e zrobi siê jeden, drugi samochód i jako¶ to dalej siê rozkrêci.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group