Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
carlos
Wys³any: 2008-12-05, 00:05   Kawasaki z750 do polerki w Warszawie

Posty: 4
Witam, jak w temacie, szukam dobrego (nie znaczy wielkiego, presti¿oweg) zak³adu w Warszawie lub okolicach, który ³adnie wypoleruje moto.

Czyta³em bardzo du¿o na Waszym forum, mnóstwo ciekawych rzeczy siê dowiedzia³em,
podej¿ewam ¿e spokojnie da³bym rade samemu to zrobiæ, ale jestem zdania ¿e ka¿dy powinien siê zajmowaæ tym co umie robiæ dobrze a nie udawaæ ¿e zna siê na wszystkim,
bo w dzisiejszych czasach nie mozna znac sie na wszystkim.

Zale¿y mi tylko na jako¶ci, moje moto traktuje lepiej ni¿ swoj± ¿one, nie wiem co bym zrobi³ jak po polerce na motocyklu zostaly by jakies kó³ka, smugi czy inne zjawiska
Nie jestem pedantem, ale je¶li chodzi o moje z750 to naprawde wk³adam w nie du¿o serca,
Chce uzyskaæ wzorowy po³ysk, taki ¿e 'mucha nie siada' bo sie ¶lizga po lakierze

Je¶li chodzi o cenê to lubie zap³aciæ za dobrze zrobion± us³uge bez g³upiego targowania, chcia³bym siê tylko dowiedzieæ ile mniej wiêcej mo¿e kosztowaæ taka us³uga w Warszawie aby przez niewiedze nie zap³aciæ 3krotnej kwoty.

Czyta³em du¿o odno¶cie past, mleczek, g±bek i tych wszystkich metodach na mokro/sucho,
zale¿y mi aby zabra³a siê za to osoba, która ju¿ nie pope³nia b³êdów przy polerowaniu, a nie m³ody przyuczaj±cy siê magik lakiernik.

Nie ukrywam, ¿e jestem tu nowy,
ale widzê, ¿e na tym forum jest wiele osób ¿yj±cych w tym fachu od wielu lat i naprawde znaj±cych siê na rzeczy,
mam nadziejê ¿e jasno siê wyrazi³em i nie wyszed³em na g³upka,
proszê o pomoc, pozdrawiam adrian

dla jasno¶ci sytuacji, moto wyglada tak:







Aha, dodam jeszcze, jak widaæ na zdjêciach moto jest czarne (s³yszalem ze to najgorszy kolor do polerki bo wszystko na nim widaæ) nie jest to metalic, tylko raczej per³a, nie znam sie jaki to typ lakieru, jesli wam to pomoze to jest to orginalny lakier kawasaki,

Chcia³bym zerwaæ z baku naklejony tankpad przed polerk± i nakleiæ nowy po polerowaniu
Bak jest metalowy, reszta to pltastik (nie wiem czy to ma jakie¶ znaczenie)

No i mam kluczowe pytanie, czy jest mo¿liwo¶æ wypolerowania tak, aby nie ruszyæ orginalnych naklejek (chodzi o bak i zadupek) moze mozna je jako¶ os³onic, cos na nie nakleic czy co¶...

dobra dosyæ, czekam na odp
 

online 
Wys³any: 2008-12-05, 13:35   
MTGarage.

Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ale co ty chcesz polerowaæ? masz lakier w idealnym stanie.
chcesz lepszy po³ysk? to kup za 30 z³ mleczko, wosk etc. i nab³yszczaj co mycie rêcznie.


wytlumacz co chcesz uzyskac :/
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

carlos
Wys³any: 2008-12-05, 19:30   

Posty: 4
online napisa³/a:
ale co ty chcesz polerowaæ? masz lakier w idealnym stanie.

na zdjêciach tego nie widaæ ale na lakierze s± minimalne ryski bo poprzedni wlasciciel nie dbal o niego odpowiednio,
zreszt± wiecie jak na czarnym widaæ ka¿d± najmniejsa ryske,
co prawda moto jest prawie nowe (2007r)
ale powloka lakiernicza wyglada na conajmniej 5cio letni±
nie wydaje mi sie aby te ryski zesz³y mleczkiem,
co prawda nie próbowa³em jeszcze
chcia³em go potraktowaæ t± lekko¶ciern± past± Tempo ale na szczê¶cie trafilem w pore na to forum i oczszczêdze mój lakier przed tym g..nem. i przed moimi nie wprawionymi rêcoma

online napisa³/a:
wytlumacz co chcesz uzyskac

poprostu chce ¿eby wygl±da³ jak nowy
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-05, 20:03   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
S± TEMPO podróby i orygina³y. Orygina³em NIE MA SZANS zepsuc pow³oki. I to wcale nie gwno bo do staroci sie nadaje jak najbardziej.
_________________
Bart
 
 

carlos
Wys³any: 2008-12-05, 20:22   

Posty: 4
mebArth napisa³/a:
do staroci sie nadaje jak najbardziej

ehh.. jak pisalem moto jest z 2007r wiêc lakier raczej stary nie jest
mysle, ze poprostu nie doczytales
mi chodzi i to aby kto¶ zrobi³ z niego noowke sztooke, najlepiej przy pomocy past 3M na mokro maszynowo, poozniej mleczko, wosk i tyle
ma byæ blink blink
sam sie do niego na pewno nie dotkne zadn± nawet orginalna pasta Tempo
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-05, 21:14   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
a tyle tego lakieru. musia³aby byæ chyba jaka¶ mini polerka :roll:
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-06, 00:01   

Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
wg mnie to maszyn± ciê¿ko to zrobiæ bo jest du¿o nieregularnych kszta³tów i nie wszêdzie polerka dojdzie. Ja bym to zrobi³ dok³adnie samemu rêcznie bo za du¿o to tego lakieru tam nie ma. 1h zabawy max (tak mi siê wydaje)i po polerce. Zrobi³bym past± lekko ¶cierna, a potem politura i powinno byæ ok.
_________________

 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-06, 00:09   


Posty: 352
kalbi napisa³/a:
wg mnie to maszyn± ciê¿ko to zrobiæ bo jest du¿o nieregularnych kszta³tów i nie wszêdzie polerka dojdzie. Ja bym to zrobi³ dok³adnie samemu rêcznie bo za du¿o to tego lakieru tam nie ma. 1h zabawy max (tak mi siê wydaje)i po polerce. Zrobi³bym past± lekko ¶cierna, a potem politura i powinno byæ ok.


zgadzam siê jak siê co¶ zrobi samemu to lepiej smakuje i w tedy inaczaej siê na to patrzy ;)
 
 

carlos
Wys³any: 2008-12-08, 19:13   

Posty: 4
kalbi napisa³/a:
Zrobi³bym past± lekko ¶cierna, a potem politura i powinno byæ ok.

Mo¿e byæ Tempo od K2 i Politura Sonaxa?
Je¶li tak to czym to polerowaæ, mo¿e byæ szmatka flanelowa?

A swoj± drog± to naprawde nie ma tu zadnej osoby z warszawy która chcia³a by siê tym zaj±æ?
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-08, 19:29   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kalbi jest z warszawy! :)
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-08, 21:21   

Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jestem ale wybacz, nie mam czasu na "takie rzeczy"

[ Dodano: 2008-12-08, 21:35 ]
carlos napisa³/a:
kalbi napisa³/a:
Zrobi³bym past± lekko ¶cierna, a potem politura i powinno byæ ok.

Mo¿e byæ Tempo od K2 i Politura Sonaxa?
Je¶li tak to czym to polerowaæ, mo¿e byæ szmatka flanelowa?

A swoj± drog± to naprawde nie ma tu zadnej osoby z warszawy która chcia³a by siê tym zaj±æ?


sonax politura jest ok, sam u¿ywam
tempo nie u¿ywam to nie wiem
szmatka, tez ok
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-09, 06:56   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
W Krakowie ci to polerne za 0.7 :D Jescze nei ma sniegu to mozesz sie brykn±c :D

A tak w temacie - widze ze sie swieci ³adnie wiec TEMPO i drzyj ostro. Na to politure PLASTMALL i mucha nie siada. P³aszczyzny mozna z maszyny zebrac G3 a tam gdzie nie dojdzie to jedynie palcóweczka.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-09, 12:43   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
palcóweczka.
no co ty! mebi :D
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-09, 16:47   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
:x: nooo reczna robota :D
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Og³oszenia

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group