Szukaj FAQ Album



Zamkniêty przez: acidhouse 2008-12-31, 17:52
Autor Wiadomo¶æ
dawid
Wys³any: 2008-12-12, 19:32   Oczy samobojcy
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Akryl na kartonie:))

DSC01513.JPG
Plik ¶ci±gniêto 111 raz(y) 119.87 KB

_________________
hmmm
 

matheurzsz 
Wys³any: 2008-12-13, 14:42   
0
UP DOWN


Posty: 48
Sk±d: Konstantynów ³ódzki
¦wietna praca !

grunge is not dead !
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-14, 12:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
no piêknie!!! :spoko:
 
 

dawid
Wys³any: 2008-12-14, 14:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Dziekoweczka ciesze sie ze sie podoba
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-14, 15:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
wg mnie mistrzostwo. Ale...wygl±da jakby parowa³...cosik to t³o moze inne by zrobic?
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-14, 18:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
Ale...wygl±da jakby parowa³
to mg³a.ostre jaskrawe t³o ,³adnie go na nim widaæ
 
 

online 
Wys³any: 2008-12-14, 20:25   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jak zwykle mistrzostwo :roll: duze propsy ;]
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-14, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
Ale...wygl±da jakby parowa³
to mg³a.ostre jaskrawe t³o ,³adnie go na nim widaæ

No dobra..ale mg³a jak jest to na ca³± wie¶ a nie na jeden ³eb i to centralnie. Sztuka piekna ale t³o mi sie nie podoba.
Krytyka tez musi byc :) A jakby ca³osc zrobic na b³ekicie? tylko taki jasny wpadaj±cy w biel ale ca³osciowo? Bo teraz Cobain paruje.
_________________
Bart
 
 

over
Wys³any: 2008-12-14, 22:59   
0
UP DOWN

Posty: 14
to sie nazywa poziom:)
 

karolinor
Wys³any: 2008-12-18, 19:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
znakomity warsztat:) gratuluje i zazdroszcze! ¿a³uje tylko, ¿e Twoje prace nie maj± wiele wspólnego ze sztuk±. Czy mog³yby¶ zaprezentowaæ takie cudeñko namalowane z wyobra¼ni??
Pozdrawiam
 

dawid
Wys³any: 2008-12-18, 20:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
:) ) Zdefiniuj dla mnie slowo " Sztuka"
_________________
hmmm
 

karolinor
Wys³any: 2008-12-18, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Definicji sztuki jest wiele. Ale najpro¶ciej ujmuj±c sztuka jest form± komunikacji, twórcy z odbiorc±. Co za tym idzie musi nie¶æ za sob± jak±¶ tre¶æ. tylko sztuka u¿ytkowa czasem odbiega od tej definicji.
Je¿eli chodzi o aerografike, dla niektórych jest sztuk± bo pe³ni funkcje czysto estetyczn± czyli wywo³uje prze¿ycia estetyczne (piêkno).
I tu mozemy sie pok³uciæ czy wierne przemalowanie zdjecia mo¿e wzbudziæ w nas poczucie piekna, np w kiedy nie wiemy ze to aerografika i nie wiemy ile pracy w³o¿yle¶ w stworzenie tej pracy.
Pozdrawiam
P.S. Proszê sie na mnie nie gniewaæ
 

dawid
Wys³any: 2008-12-18, 21:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Hmmm no widzisz moim zdaniem sztuki nie mozna zdefiniowac i bo ja wim czy to takie dokladne odwzorowanie hmmm. Dla mie np podkreslam np sztuka jest dokladne odwzorowanie zdjecia pod wzgledem trudnosci, postrzeganiem koloru i podejmowania wielu artystycznych decyzji ktore prowadza do takiego a nie inego efektu jak np ten pan http://www.denispeterson.com/newwork.html

sie nie gniewam sie
_________________
hmmm
 

karolinor
Wys³any: 2008-12-18, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
dla mnie to Ty mowisz o warsztacie (ktory masz zreszt± swietny) a nie o sztuce.
a tak po za tym to te lewe oko jest troche p³askie, chyba ze to wina zdjecia ;)

[ Dodano: 2008-12-18, 21:44 ]
a propos tego linku z tym malarstwem. Mnie sie osobiscie nie podoba chocia¿ jest tam poruszony wa¿ny temat i p³ynie z tego bardzo przejmuj±ca tre¶æ:)- a hiperrealizm jest drugorzêdn± spraw±. a artystyczne decyzje ktore podejmujemy wtrakcie pracy nikogo nie obchodz±, liczy sie efekt koncowy.
 

dawid
Wys³any: 2008-12-18, 22:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
szkol artystycznych nie konczylem maluje bo mnie to zainteresowalo warsztat technika sztuka, dla mnie osobiscie jesli jest cos trudne i ktos to robi to jest to sztuka i ten ktos jest artysta dla mnie to pojecie ma szerokie spectrum i tyle, moglibysmy o tym dyskutowac bez konca.
_________________
hmmm
 

karolinor
Wys³any: 2008-12-18, 22:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Oczywiscie ze mogliby¶my tak dyskutowac bez konca bo nie chcesz sie ze mn± zgodziæ. Twoja definicja sztuki jest krzywdz±ca dla prawdziwych artystow, których nazwisko zna ca³y swiat i ktorzy wcale szkol artystycznych nie skonczyli. Ja pokonczy³am w cholere szkó³ artystycznych i do dzis nie ¶mia³abym nazwaæ siê artyst±. Poruszam ten temat poraz kolejny aby zacheciæ samoukow do tworzenia prawdziwych dzie³ sztuki i pog³ebiania wiedzy o sztuce.
 

matheurzsz 
Wys³any: 2008-12-19, 19:00   
0
UP DOWN


Posty: 48
Sk±d: Konstantynów ³ódzki
Cytat:
Dla mie np podkreslam np sztuka jest dokladne odwzorowanie zdjecia pod wzgledem trudnosci, postrzeganiem koloru i podejmowania wielu artystycznych decyzji ktore prowadza do takiego a nie inego efektu


Zgadzam siê z Dawidem. Aerografia jest sztuk± dajmy na to w 80% tworzon± na pojazdach i nie wyobra¿am sobie jak jaki¶ artysta z aerografem w d³oni maluje mi na zbiorniku motocykla wizerunek np. Cobain'a widziany przez pryzmat swojego bardziej lub mniej krzywego umys³u, z ró¿ow± twarz± i zielonymi w³osami. Chyba ¿e by³o by to wcze¶niej ustalone. Osobi¶cie od dziecka interesowa³ mnie rysunek odrêczny i zawsze tworz±c co¶ chcia³em, aby by³o to jak najbardziej fotorealistyczne i zgodne z natur±. Dlatego Karolino trochê wiêcej tolerancji, bo nie wszyscy postrzegaj± sztukê tak jak Ty i wydaje mi siê, ¿e próby wmówienia nam lub zachêcenia do czego¶ innego nie przynios± rezultatu, poniewa¿ ka¿dy z nas ma ju¿ ukszta³towane w³asne spojrzenie na ¶wiat.
Pozdrawiam.
 
 

karolinor
Wys³any: 2008-12-19, 20:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Sztuka jest nauk± tak jak fizyka, matematyka czy chemia i rz±dzi siê swoimi prawami. Ludzie pisz± z tego prace naukowe. Umiejêtnosc odwzorywywania zdjec jeszcze sztuk± nie jest. Nawet ma³pe mo¿na nauczyæ pieknie malowaæ czy rysowaæ. Czy kto¶ jest wstanie podaæ mi nazwisko zas³u¿onego artyste w historii którego prace stanowi± tylko i wy³±cznie odwzorowanie natury?? Prosze nie myliæ sztuki z rzemios³em.
Apropos zielonych w³osów na baku - gustami sie niedyskutuje :)

JEstem bardzo tolerancyjna, podobaj± mi sie prace na tym forum ale nigdy nie uznam ¿adnej z nich za dzie³o sztuki.
 

matheurzsz 
Wys³any: 2008-12-19, 21:10   
0
UP DOWN


Posty: 48
Sk±d: Konstantynów ³ódzki
Eeehhh ...Ty nie przekonasz mnie do swoich racji ,a ja Ciebie do moich i na tym poprzestañmy mo¿e tych rozmów. Z Twoich wypowiedzi wnioskujê, ¿e prawdopodobnie skoñczy³a¶ lub jeste¶ w trakcie studiowania na ASP, gdzie zrobili Ci pranie mózgu na temat sztuki. I w³a¶nie dlatego ja tam nie chcia³em i¶æ. Podejrzewam, ¿e nikt nie wy³oni a prac wykonywanych aerografem wielkich dzie³ sztuki, ale pytanie czy autorzy tych prac tego oczekuj± ? Bo w tych pracach b±d¼ co b±d¼ jednak zdecydowana wiêkszo¶æ to w³a¶nie rzemios³o, daj±ce po prostu dochody.
 
 

karolinor
Wys³any: 2008-12-19, 21:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Zebym nie wysz³a na totaln± flustratkê: Fajnie malujecie, wiec malujcie jak chcecie byleby Wam to du¿± frajde sprawia³o. Ka¿dy ma prawo do w³asnego zdania :) .
Buziaki ch³opaki!!!
 

dawid
Wys³any: 2008-12-20, 12:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
"byleby Wam to du¿± frajde sprawia³o" i tego sie wszyscy trzymajmy!!:))
_________________
hmmm
 

acidhouse
Wys³any: 2008-12-22, 12:40   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Czym jest prawda?co jest dobrem a co z³em?Co to jest sztuka?Jak zdefiniowaæ mi³o¶æ? Jeste¶my zbyt mali by zadowoliæ ka¿dego jedn± definicj±, co dla jednych bêdzie drog± dla innych mo¿e byæ ciê¿kimi wertepami. Osobi¶cie nie s±dzê aby sztuka dla sztuki by³a kiedykolwiek nauk± je¿eli zbli¿y³a siê do nauki to tylko po to by móc pokazaæ niedowiarkom ¿e ramy istniej±, jednak¿e ramy s± tak niewymierne ¿e nigdy nie zamkniemy jej we wzorze. Ka¿dy twórca ma chwile rado¶ci i smutku podczas tworzenia, to emocje sprawiaj± ¿e obrazy mog± byæ piêkne (podobaæ siê) b±d¼ brzydkie (nie przypadaæ do gustu) tak¿e odbiorca podlega tym wszystkim relacjom - tak na prawdê to nasza sprytna iluzja sprawia ¿e widz widzi to co chce zobaczyæ. Cieszmy siê z tego - trenujmy oczy, rêce i umys³ by móc dogoniæ naturê - bo to co w naturze piêkne jest proste lecz nie do koñca. W kwestji Dawida - "doskona³o¶æ posiada rysê, jednak to nie przynosi jej uszczerbku".
_________________
Training all life
 
 

karolinor
Wys³any: 2008-12-28, 12:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Panie moderatorze, to co tutaj robimy napewno jnie jest sztuk± dla sztuki.. raczej "sztuk± dla peniêdzy" albo "sztuk± dla uznania" (jedno wyklucza drugie). Juz w starozyntej Grecji sztuka by³a nauk±. A dzisiaj niezbitym dowodem na sztuke jak± nauke s± tytu³y naukowe nadawane artystom np: mgr sztuki. Juz mi g³owa pêka od tych waszych bzdur na temat sztuki.
 

dawid
Wys³any: 2008-12-31, 11:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Daj spokoj dziewczyno, kim jest magister? magister jest tworem ludzi ktorzy go nauczyli jak ma myslec, i czesto sa to ludzie ukierunkowani przez innych.
_________________
hmmm
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group