Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ari29
Wys³any: 2008-12-27, 11:52   szlifierka pneumatyczna czy elektryczna
0
UP DOWN

Posty: 81
Witam
mam pytanie odnosnie szlifierek jakich uzywacie pneumatyczne czy elektryczne jak to wyglada w praktyce czyli wydajnosc,koszty itp z góry dziekuje za odpowiedzi
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-27, 13:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
posiadam pneumatyczn± koszt oko³o 950 z³, nosze siê z zamiarem kupienie drugiej elektrycznej bo moja ju¿ pad³a - koszt oko³o 1350 z³

- pneumatyczna jest lekka i porêczna to jest jej plus
- elektryczna wg ma wiêksz± moc i bardziej siê nadaje do zdzierania starych pok³adów szpachli, czy te¿ w ogóle do zdzierania czegokolwiek.
Tak to zastosowanie tego i tego takie same praktycznie.

mowie o firmie Rupes
_________________

 
 

Ari29
Wys³any: 2008-12-27, 13:37   
0
UP DOWN

Posty: 81
dzieki za podzieleniem sie informacjami a dlugo wytrzymala ta pneumatyczna i jaki duzy masz kompresor?
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-27, 14:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
no ta pneumatyczna jeszcze dzia³a 1,5 roku na razie ma, trzeba tylko co jaki¶ czas do niej kilka kropel jakiego¶ smarowid³a zapodaæ, bo ona ma w ¶rodku turbinkê i ¿eby siê nie zatar³a. Elektryczn± kupi³em u¿ywan± kiedy¶ za 100 z³ i mi pad³a po roku tak¿e nie wiem ile w sumie wytrzyma³a.
_________________

 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-27, 14:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
kalbi napisa³/a:

- pneumatyczna jest lekka i porêczna to jest jej plus

Tak zgadzam siê :)


Te¿ robiê na szlifierkach pneumatycznych RUPES o symbolu TA551 o skoku 3mm ..jest to porêczne i bardzo wytrzyma³e narzêdzie ..plecam taka szlifierka ma pobór powietrza 270-300 L/min wiêc sprê¿arke proponowa³ bym w wydajno¶ci ok.500 L/min, a dlatego wiêksz± aby przy ci±g³ej pracy szlifierki dobi³a do wymaganego ci¶nienia i wy³±czy³a siê ..zwiêkszy to znacznie ¿ywotno¶æ sprê¿arki ;)
 
 

Ari29
Wys³any: 2008-12-27, 14:36   
0
UP DOWN

Posty: 81
a co oznacza ten skok 3mm lub 5mm
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-27, 14:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Ari29 napisa³/a:
a co oznacza ten skok 3mm lub 5mm


Skok 3mm jest wykorzystywany do obróbki wykoñczeniowej czyli np.podk³adów,starych pow³ok na które ma byæ nanoszona np. nowa pow³oka

Skok 5mm jest wykorzystywany do obróbki zgrubnej czyli np.szpachli i powierzchni przygotowywanej pod nie(szpachle)

czyli przy skoku 5 mm tarcza oscyluje szerzej ni¿ przy skoku 3mm
 
 

jacek
Wys³any: 2008-12-27, 16:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
Ja mam hamacha elektryczn± i pneumatyczn± zgadzam siê z powy¿szymi wypowiedziami dodam tylko je¶li u¿ywa siê ich z odkurzaczem to zdecydowanie wyd³u¿y siê ich ¿ywotno¶æ ,ja chêtniej u¿ywam elektrycznej ale wydaje mi siê ¿e pneumat jest szybszy . Ja dokupi³em elektryczn± bo kompresor niezbyt mocarny mam.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-27, 18:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
odkurzacz jest obowi±zkowy!!! wg mnie:) za du¿o siê syfi i za du¿o potem sprz±tania bez niego, lepiej dokupiæ odkurzacz i robiæ w miarê czysto...
_________________

 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-27, 18:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Ari29 napisa³/a:
szlifierek jakich uzywacie pneumatyczne czy elektryczne
elektryczne :)
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-27, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Pracowa³em na 3:
elektryczna i pneumatyczna na rzepe i na klej kr±¿ki (festo)
Do pneumatu trza duzego kompresora. Jelsi jest ma³y to ca³y czas pracuje co wiadomo ze sie ³aczyz tym ze, poci sie..no i faze zjada.
Rzepow± mia³em na wykonczenie a klejow± na zgrubnie. HCociaz papierki tez by³y na klej np 400, 600 ale to tylko na p³asczyzny sie nadawa³o bo wybiera³o sie kantem dziury.
A i jescze "¿abka" pneumat na rzepe do jednej rêki - najlepsze wyjscie z pneumatów. Ok 1500z³ zaleznie od dystrybutora.
Elektryczna jest dobra do wszytskiego na rzepe ale ciêzka i bez odkurzacza szybko sie konczy a to nie jest 100z³.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-28, 18:37   Re: szlifierka pneumatyczna czy elektryczna
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
Ari29 napisa³/a:
... jakich uzywacie pneumatyczne czy elektryczne jak to wyglada w praktyce czyli wydajnosc,koszty itp z góry dziekuje za odpowiedzi


pneumatyczne-rupes,festo,telesch,koszty nie mam pojecia bo nie ja za to place,wydajnosc i krotszy czas obrobki niz reczny ogromny (podstawa dobry kompresor)
 

clear 
Wys³any: 2009-01-03, 16:40   
0
UP DOWN


Posty: 23
ja pracuje na elektrycznych ... szkoda mi nowego kompresorka na pneumata :) 2 tloki - 100l butla wiec jesli bym pracowal duzo to jego zywotnosc bby zmalalla ;p

ja wole robic na elekt. no i nie wiem jak u was ale u mnie metr papieru koztuje nie wiele wiecej niz jeden krazek na pneumata ..
_________________

 

przemo1972 
Wys³any: 2009-01-08, 01:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Maszyny pneumatyczne sa fajne...ale jak jest do nich kompresor min.200l.Mniejszy bedzie prawie caly czas pracowal, zakladajac ze kompresor jest napedzany silnikiem -powiedzmy-1,5 kW do 5,5 kW to rachunek jest prosty.RUPES "ciagnie"550W.W skali miesiaca troche zostaje w kieszeni :) Sprawa druga-wyobrazcie sobie taka sytuacje-gosc maluje samochod a tu nagle drugi gosc zaczyna matowac... :devil: :devil: Moim zdaniem do malych garazy pneumaty sa po prostu nieekonomiczne i przy okazji zarzynaja kompresor ktory tani nie jest
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group