Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-12, 10:07   Jak siê nauczyæ lakierowania?
0
UP DOWN


Posty: 418
Autor Wiadomo¶æ

ticek18



Do³±czy³: 09 Mar 2006
Posty: 1
Sk±d: Oborniki


Wys³any: 09 Mar 2006 03:50 am Temat postu: Jak lakierowaæ??

--------------------------------------------------------------------------------

Witam jestem nowy na tym forum i mam problem
juz prawie zakupi³em auto VW Golf II jest on koloru Fioletowego i trzeba go zmienic na kolor Czarny zrobie to sam wiec prosze o nie pisanie odp: ¿e nie mam sie za to braæ "Ka¿dy Uczy sie na B³edach"

Wiem ¿e potrzebny jest pistolet i sprezarka a wiec tu mam dwa wyjscia
1.Kupiæ na allegro pistolet wraz z sprezarka za 160zl ale ta sprezarka jest jakas mala i wazy tylko 3kg hmm nie mam pojecia co to za wynalazek
2.Po¿yczyæ spre¿arke od kumpla tak± na wuziku i kupiæ pistolet (jaki??)

I teraz tak co potrzebuje ??
-Jakie papiery ¶cierne i ile sztuk
-Jaki podklad i ile "L"
-Jakie dysze
-Jaki Lakier tylko nie za drogi taki po ¶rodku (raczej metalik)
-Jaka pasta polerska ??
-Jakie rozpuszczalniki

po jakim czasie sie naklada kolejne warstwy (przypominam ze jestem laikiem wiec prosze o ODP: typu
-Poniedzialek -matowanie
-Wtorek - podklad
itd

Z wszelka pomoc Bardzo Dziekuje



Autor Wiadomo¶æ

andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 150
Sk±d: gdynia


Wys³any: 09 Mar 2006 08:35 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

to powoli zaczyna mnie mêczyæ .
ka¿dy nowy oczekuje ,¿e dostanie procedure do lakierowania .
to nie recepta ,¿e bierzesz tabletke o jednej godzinie drug± o kolejnej.
tak siê nie da. to jak z sexem - jak wyt³umaczyæ prawiczkowi na odleg³o¶æ co ma jak zrobiæ . lipa pany lipa.
we¿ zap³aæ 30 z³ lakiernikowi popro¶ -¿eby pomalowa³ Ci powiedzmy klapke wlewu paliwa w Twojej obecno¶ci.
1 obraz starcza za tysi±c s³ów.
nabierzesz jakiego¶ rozeznania - coby¶my tu nie napisali i tak sobie tego niepouk³adasz.



Autor Wiadomo¶æ

MONKI4444



Do³±czy³: 14 Sty 2006
Posty: 19



Wys³any: 09 Mar 2006 09:02 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wiataj pomoge ci toche w nauce tego lakierowani najlepij jak bys pozyczy³ od kumpla ten kompreor tak zeby mia³ ok 100litrow pojemnosci minimalnie mozesz kupic sobie ten pistolet na allegro ja nim kiedys malowa³em i jest nawet niez³y tak do nuki i nawet dobrze maluje>Jesli bedziesz chcia³ kupic pistolet to idz do jakiejs mieszlni i kup taki jakis w granicach 100z³ juz kupisz dobry do nauki cos ci tam goscie z mieszlni poleca!!!Ze zmiana koloru w aucie jest troche problem bo trzeba malowac tez srodki w aucie!!!!
Najpierw za³atw sobie szlifierke i kup papier 120 i przejedz ca³ê auto dok³adnie nim to jest matowienie auta pozniej kup 240 i tez zamtuj ca³e auto!!
Poznij kup podk³±d 1 litr i jakis rozcienczacz do niego bo podkl±d jest bardzo gesty najlepij czrny kolor podk³±du i walnij ca³e auto nim jak ci wyschnie to muszisz zeszlifowac go papierem wodnym 400 na gl±dko zebys nie mai³ zasnych nierownosci a potem poprawic paierem 600 juz na gotowo pod malowanie!!!Pózniej przed amolwaniem musisz oczyscic powierzchnie zmywaczem silikonowym litr kosztuje ok 12z³ .Jesli chcesz tani metalik to dam ci namiar do ch³opa zrobi ci lakier metali per³e az 81z³ za litr dobry alkier sam nim maolwa³em!!!!a polerke lepij zap³acici komus te 100z³ zeby ci zrobi³ to dobrze bo jak nie robi³es tego nigdy to poprzecierasz lakier i naciagniesz sie na koszta i twoja prac pojdzie sie [...] !!!!!Jeszcze jedno daodam lakierowani nie nauczysz sie z ksiazek sam musisz sprobowac i uczyc si ena bledach Pozdrawiam



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 285
Sk±d: otwock


Wys³any: 09 Mar 2006 10:02 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

andrew napisa³:
to powoli zaczyna mnie mêczyæ .
ka¿dy nowy oczekuje ,¿e dostanie procedure do lakierowania .
to nie recepta ,¿e bierzesz tabletke o jednej godzinie drug± o kolejnej.
tak siê nie da. to jak z sexem - jak wyt³umaczyæ prawiczkowi na odleg³o¶æ co ma jak zrobiæ . lipa pany lipa.
we¿ zap³aæ 30 z³ lakiernikowi popro¶ -¿eby pomalowa³ Ci powiedzmy klapke wlewu paliwa w Twojej obecno¶ci.
1 obraz starcza za tysi±c s³ów.
nabierzesz jakiego¶ rozeznania - coby¶my tu nie napisali i tak sobie tego niepouk³adasz.

Racja ,stary, ¶wiêta racja.
To smutne ale ludziom nie chce sie poczytaæ ,a pisanie w kó³ko o tym samym wpêdza w lekk± nerwicê
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124



Wys³any: 09 Mar 2006 09:25 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

My¶lê ¿e bêdziesz siê wstydzi³ wyjechaæ tym samochodem...nie w±tpie w Twoje zdolno¶ci manualne.Ale lakierowanie ca³ego auta to wy¿sza szko³a jazdy musisz równomiernie po³o¿yæ lakier ¿eby¶ nie mia³ morki na drzwiach a na b³otniku glacy. No wogóle je¿eli chcesz to robiæ tanimi materia³ami s³abych producentów to licz siê z tym ¿e wtedy DU¯O DU¯O ³atwiej o WTOPÊ...nawet starym wyjadaczom zdarza siê zrobiæ obciach jak pracuj± na LINI ECONOMY:)A sprê¿arka to min.100L z BARDZO wydajnym kompresorem no i w dobrym stanie ¿eby nie rzuca³a syfem na lewo i prawo.Druga rzecz to NIE PISTOLET ELEKTRYCZNY, NA ODKURZACZ[ ] i inne wynalazki.Pod kompresor dobierasz pistolet (zauwa¿ ¿e technologia HVLP potrzebuje prawie 2x wiêcej powietrza ni¿ tradycyjna,ale za to jest bardziej wydajna).Jak zabierasz siê do lakierowania ca³ego auta to przemy¶l czy masz warunki.¯eby Ci kurz nie siada³.Gara¿ musi byæ murowany i cholernie czy¶ciutki(¦ciany,sufit,ka¿dy k±t).No i czy jest wystarczaj±co du¿y aby¶ móg³ swobodnie chodziæ przy otworzonych drzwiach.Druga sprawa to o¶wietlenie(2 ¿arówki 100W napewno nie wystarcz±) nie równomierne po³o¿enie bazy albo FIRANY na wozie to niez³y obciach który siê cholernie pó¼niej rzuca w oczy.No i po takim lakierowaniu trudno Ci bêdzie pó¼niej odsprzedaæ wóz bo ka¿dy bêdzie my¶la³ ¿e by³ nie¼le zmasakrowany i zrobiony tanim kosztem na sprzeda¿.

Je¿eli przemy¶la³e¶ ju¿ wszystko i uzna³e¶ ¿e poradzisz sobie z tym i masz do tego warunki i sprzêt to bêdziemy CI podpowiadaæ po kroczku.Ale najlepiej to poczytaj istniej±ce ju¿ posty na forum bo ju¿ by³o du¿o razy poruszane. A tak poza tym.To koszt jak by nie patrzeæ wyjdzie ok.1000z³ albo nawet TROCHE przekroczy.Ze wzglêdu na to ¿e nie masz jeszcze wprawy w dozowaniu i obliczaniu ile CI w danej chwili potrzeba lakieru itp.Ile dodaæ rozpuszczalnika utwardzacza,dobrze umyæ pistolet(nie k±pi±c go itp.Sam pamiêtam jak w ko³o mnie by³o nachlapane wiêcej ni¿ potrzebowa³em na polakierowanie elementu:)



Autor Wiadomo¶æ

Go¶æ








Wys³any: 11 Mar 2006 04:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Andrew - polamulejsz (nie z mojego samochodu) za 30zl cos przy mojej obecnosci? Tak od zera, podklad, farba, klar?



Autor Wiadomo¶æ

andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 150
Sk±d: gdynia


Wys³any: 12 Mar 2006 12:57 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

by³by problem bo kto mnie w biurze zast±pi?
a na warsztatt obcych nie wpuszcz±.
mia³em na my¶li kogo¶ kto na fuchy dziobie w gara¿u podpatrzy³by¶ bez nara¿ania siê na dziwne spojrzenia i pytania w³a¶ciciela warsztatu.
ja widzia³em gdzie¶ film szkoleniowy nie pamiêtam jakiej firmy- bo to dosyæ dawno by³o- w skrócie co i jak przy u¿yciu czego.



Autor Wiadomo¶æ

marcin



Do³±czy³: 31 Lip 2005
Posty: 21



Wys³any: 12 Mar 2006 03:25 pm Temat postu: calak

--------------------------------------------------------------------------------

do ticek18
Witam

Wydaje mi siê ¿e chocby¶ nie wiem jak by³ zdolnym m³odym cz³owiekiem nie masz ¿adnych szans na poprawne pomalowanie ca³ego auta od razu. Powinienie¶ raczej je¶li ju¿ tak bardzo chcesz siê tym ¿mudnym zajêciem paraæ zacz±æ od pojedynczych elementów i æwiczyæ æwiczyæ æwiczyæ.... nie pisze tego po to ¿eby ciê straszyæ czy zniechêcaæ ale wiem z autopsji ¿e to sie nie ma prawa udaæ. Bêdziesz przecie¿ jak kolega powy¿ej napisa³ kiedys chcia³ sprzedac to auto i wtedy zonk! Forum niniejsze oczywi¶cie bêdzie ci pomocne w nauce tego jak¿e niewdziêcznego momentami fachu, ale teoria to jedno a praktyka to zupe³nie inna bajka,
Pozdrwiam



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 285
Sk±d: otwock


Wys³any: 13 Mar 2006 04:07 pm Temat postu: Re: calak

--------------------------------------------------------------------------------

marcin napisa³:
do ticek18
Witam

Wydaje mi siê ¿e chocby¶ nie wiem jak by³ zdolnym m³odym cz³owiekiem nie masz ¿adnych szans na poprawne pomalowanie ca³ego auta od razu. Powinienie¶ raczej je¶li ju¿ tak bardzo chcesz siê tym ¿mudnym zajêciem paraæ zacz±æ od pojedynczych elementów i æwiczyæ æwiczyæ æwiczyæ.... nie pisze tego po to ¿eby ciê straszyæ czy zniechêcaæ ale wiem z autopsji ¿e to sie nie ma prawa udaæ. Bêdziesz przecie¿ jak kolega powy¿ej napisa³ kiedys chcia³ sprzedac to auto i wtedy zonk! Forum niniejsze oczywi¶cie bêdzie ci pomocne w nauce tego jak¿e niewdziêcznego momentami fachu, ale teoria to jedno a praktyka to zupe³nie inna bajka,
Pozdrwiam

Nic dodaæ, i nic uj±æ.Poprostu nie da siê ³adnie zrobiæ autka,jak w DISCOVERY ,¿ycie to nie TV lub NET, tu trzeba wiedzy i wprawy,niestety...........................
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

Go¶æ








Wys³any: 14 Mar 2006 01:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Generalnie to pomalowa³em sam auto w gara¿u... Zawsze siê tym inetresowa³em, kupi³em pistolet, taki za 100 z³, (w³aoszczyzna nic, szczególnego), i zaczo³em próbowac, a to jakies ramki reflektorów, to progi, potem pierwszy b³otnik... Nastepnie zamarzy³ sie ca³y samochód... a wiêc kiedy zosta³ juz wyszpachlowany ( podk³ad "trawi±cy" , podk³ad, szpachla- kilka warstw-, podkad.... itp itp.)
w³asnie ze wzgl±du na mala ilo¶c miejsca samochód podzielony na czê¶ci- karoseria osobno- drzwi, maska, klapa- osobno. Lakier- czarny, firmy SIKENS. Stara³em sie to zrobiæ dobrze. Po szpachlowaniu malowa³em podk³adem, szlif papier 320, jak wysz³y jakie¶ niedoróbki- to poprawka, i znów pod³ad (na miejsca poprawiane). Kiedy wyprowadzilem wszystko, jeszcze przejecha³em papierem 500. Na to lakier- stara³em siê nie robic zacieków. Przeszlifowa³em papierem 1200 i znów lakier, Potem polerwanie- 2500, i pasta G3, w niektórych miejscach musia³em u¿yæ pasty tempo. na koniec balsam -mleczko. Chcia³em siê osi±gn±æ efekt lustra... mimo obawy o ró¿nice kolorów miêdzy elementami nic takiego nie wyst±pi³o. ca³o¶c operacji trwa³a pona 10 miesiêcy (wieczorami i weekendami). prawdê mówi±c zosta³y mi jeszcze listwy progowe, ale te pomaluje jak siê ociepli... Du¿o czasu zabra³o mi utrzymanie czysto¶ci w gara¿u, odkurzanie i inne, kilka razy zrobi³em zaciek i musia³em poprawiaæ ( bo przetar³em przy usuwaniu), dlatego to tak d³ugo twa³o i trwalo... Ale jak kto¶ chce... Zacznij od jaki¶ cenzuraó³ek, podpatruj innych przy pracy, naucz siê pos³ugiowac sprzêtem... jako¶ to bêdzie. Nie ¶piesz siê, czysto¶æ i dok³adno¶æ to Twój sprzymierzeniec.



Autor Wiadomo¶æ

andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 150
Sk±d: gdynia


Wys³any: 14 Mar 2006 02:43 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Anonymous napisa³:

. Przeszlifowa³em papierem 1200 i znów lakier,




odradzam takiej praktyki - papier 1200 jest za drobnym do matowania pod lakier- przyczepno¶æ spada na tyle gwa³townie ,¿e bardzo ³atwo o odpryski.
nie bój siê matowaæ 1000 a nawet 800 pod metalic i 600 pod akryl.
to standard .
a takie rysy gwarantuja przyczepno¶æ z si³± wodospadu.



Autor Wiadomo¶æ

bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 62
Sk±d: Warszawa


Wys³any: 14 Mar 2006 10:29 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

andrew napisa³:
Anonymous napisa³:

. Przeszlifowa³em papierem 1200 i znów lakier,




odradzam takiej praktyki - papier 1200 jest za drobnym do matowania pod lakier- przyczepno¶æ spada na tyle gwa³townie ,¿e bardzo ³atwo o odpryski.
nie bój siê matowaæ 1000 a nawet 800 pod metalic i 600 pod akryl.
to standard .
a takie rysy gwarantuja przyczepno¶æ z si³± wodospadu.


dodaj jeszcze ze papier papierowi nie rowny



Autor Wiadomo¶æ

looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 103
Sk±d: Stary Zamo¶æ


Wys³any: 15 Mar 2006 06:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Moja pierwsza lekcja to by³a gdy znajomy polakierowa³ mi samochód, ca³y, metalik. Takie podpatrywanie daje bardzo du¿o, pó¼niej to tylko æwiczenia...



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 285
Sk±d: otwock


Wys³any: 16 Mar 2006 09:14 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Andrew, co Ty za bzdury do kwadratu wypisujesz?
Papier P1200 jest podstawowym papierem w przygorowaniu do cieniowania,dlatego ¿e daje dobr± przyczepno¶æ, rysê natyle drobn± ¿e klar j± kryje,i ³atwo daje siê zapolerowaæ.
Natomiast 1500 i 2000 daj± efekty o,których piszesz,co do matowania pod metal i akryl to zgadzam siê z Tob±.
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 150
Sk±d: gdynia


Wys³any: 16 Mar 2006 12:49 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

mówiê i zdania nie zmienie.
wiem co powiedzia³em .
mam w tym spore do¶wiadczenie - za duzo poprawek by³o na takim papierze.
mo¿esz opieraæ siê na ksi±¿kach itp, ale ja to mówie na podstawie 1 roku praktycznego zastosowania papieru 1200 pod lakier.
nie bez powodu zmienili¶my technologie na 1000 jako maxymalny .
skoñczy³o siê z odpryskami.

klar pokryje rysy i po 800 chcociaz do srebrnego to jednak niestety tylko 1000 - i nie ma problemu z rysami - ja do cieniowania matuje szmatk± 3m superfine na sucho . ¿adnych rys na srebrnym.
a co do polerowania - po co konieczno¶æ polerowania - chyba ¿e na ³±czeniu ze starym klarem ale tego juz nie robi siê na ³±cze "starego typu" na matowanie przej¶cia , tylko na zatrysk , który niejednokrotnie nie wymaga nic poza przejechaniem g±bk± .
i powtórze z ca³± moc± 1200 jest za drobny.
przeczytaj tak¿e co pisa³ poprzedni cz³owiek na którego post odpowiada³em.
po lakierowaniu chce jeszcze raz zmatowac w³±snie 1200 i pokryc ponownie klarem.
a i owszem jak ma go duzo niech pryska ,ale niech nie matuje 1200 .
k³adzie czarny - wiêc ja zmatowa³bym nawet 800- tk± i jebs .
chyba nie powiesz ,¿e ich nie zaleje?




Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 285
Sk±d: otwock


Wys³any: 17 Mar 2006 09:34 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

To o czym napisa³em stosujê od oko³o 10 lat, i nie wyssa³em sobie tego z palca,wczoraj cieniowa³em w ten sposób Cklassê i Focusa,jest ok.Hmm
ka¿dy z nas po latach do¶wiadczeñ wypracowa³ sobie jakie¶ sposoby,które uwa¿a za najlepsze,a w sumie chodzi o jak najlepiej wykonan± us³ugê
A jakiej marki papier u¿ywasz?
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

Go¶æ








Wys³any: 17 Mar 2006 09:45 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja u¿ywa³em 1200 indasa, ale ten papier chyba odpowiada 1000 innym markom, zdaje sie ¿e indasa zawy¿a granulacj±, ten go¶æ od czrnego auta to ja.



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 285
Sk±d: otwock


Wys³any: 17 Mar 2006 10:19 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

S³ysza³em takie opinie,jetem wierny marce SIA od wielu lat i raczej jej nie zmieniê
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 150
Sk±d: gdynia


Wys³any: 17 Mar 2006 11:13 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

te¿ robie na indasa ale ostatnio zrezygnowalismy z 2000.
nie da siê zapolerowac tych rys.
papier z nowej dostawy- makabra. je¿d¿± teraz po warsztatach i sprawdzaj± zadowolenie bo s³yszeli ,¿e sa odg³osy niezadowolenia.
przeszed³em na 2000 mirki jak rêk± odj±³.



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 285
Sk±d: otwock


Wys³any: 17 Mar 2006 11:35 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A jednak SIA gór± ,porz±dny szwajcarski wyrób a ¿e nikt nie jest doskona³y to nawet SIA ma wpadkê .
2000 ¶lizga siê po lakierze ,krzywdy mu nie czyni±c
Wiêc 1500,2000,2500 kupujê Matadora niemieckiej ERSTY ,lub 3M.
Naprawdê niewarto kupowaæ portugalskiej Indasy,czy wloskiego Itasa,bo to podróbki SIA.Dlatego maj± czerwon± szatê i identycznie roz³o¿ony nadruk ,ale ziarno w nasypie jest calkowicie inne i ¯ADNA z tych podróbek nie ma takiej wytrzyma³o¶ci w pracy co SIA.Dosta³em na sklep próbki do porównania,i uwie¿cie -pora¿ka,to ju¿ Mirka jest lepsza.
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 103
Sk±d: Stary Zamo¶æ


Wys³any: 17 Mar 2006 12:38 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Zgadzam siê Fifka - jest ró¿nica



Autor Wiadomo¶æ

Go¶æ








Wys³any: 19 Mar 2006 07:28 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

To prawda z tym papierem 2000, Indasy. Kupowa³em taki, bo tylko taki by³- pierwsza partia papieru kiedy kupowa³em w sklepie lakierniczym to mia³em Matador, ale po¼niej (przypominam operacja trwa³a 10 miesiêcy) nie chcia³o mi siê je¼dziæ 10 km, i kupowa³em indase bo taki by³ dostepny od rêki. Pokazywa³em ostatnio samochód znajomym, i nie chcieli uwierzyæ, ¿e sam malowa³em, my¶leli, ¿e nie chcê siê przyznaæ ile zap³aci³em za lakierowanie.

Indas± dobrze poleruje siê stal nierdzewn± i twarde stopy aluminium.



Autor Wiadomo¶æ

Kamil
Go¶æ







Wys³any: 20 Mar 2006 12:27 am Temat postu: Re: Jak lakierowaæ??

--------------------------------------------------------------------------------

nie wroze ci zadnych rewelacji
1 brak jakiego kolwiek doswiadczenia
2 sprzet za 300zl
jesli juz bedziesz chcial to poprawic
to lakiernik ci powie za to tyle ile dales za tego golfa albo i wiecej
 

Artur1
Wys³any: 2006-12-29, 13:12   
0
UP DOWN

Posty: 3
To nie jest dobry pomys³,lepiej zap³acic lakiernikowi.
Kiedys wpad³em na ten sam pomys³ polakierowac ca³ego malucha czarnym akrylem,lakieru posz³o mi 3,5 litra,mnustwo firanek,nie domalowanych miejsc.
 

marcins
Wys³any: 2007-01-17, 19:42   
0
UP DOWN

Posty: 2
Jezeli nie zobaczysz tego w praktyce bardzo ciezko jest osiagnac jakikolwiek sukces. A porywanie sie na calosciowke bez doswiadczenia to chyba szalenstwo!!!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime