Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
No-limit
Wys³any: 2009-01-31, 23:41   cynownie-naprawy blacharskie i obróbka
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Mam nadziejê, ¿e kto¶ co¶ wie w tym temacie.
 

gola 
Wys³any: 2009-01-31, 23:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
a co konkretnie chcialbys wiedziec,jaki stop materialu ,materialy do nakladania i laczenia,technologia,czy jak?
 

online 
Wys³any: 2009-02-01, 10:43   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ja bym chcial wiedziec wszystko o tym i na Ciebie Gola liczê :tak:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-01, 11:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
Ogolnie to jest rzecz ogromnie prosta.
Element po wyklepaniu nalezy przeszlifowac tarcza nylonowa oraz szczotka druciana na wiertarce np moze byc.
Ma byc wolny od lakieru,gola blacha.Nastepnie na miejsce gdzie chcemy nalozyc cyne nakladamy paste lutownicza pedzelkiem,podgrzewamy palnikiem delikatnie do rostopienia pasty,nastepnie jak pasta jest rostopiona przecieramy czysta sucha szmatka w celu rozprowadzenia roztopionej pasty idealnie na powierzni naprawiane.
Teraz to juz z gorki...
Bierzemy baton stopu olowiowo-cynowego,roztapiamy go delikatnie na koncu i natychniast przystawiamy do naprawianego miejsca.Nakladamy zadana ilosc,podgrzewamy delikatnie palnikiem do roztopienia juz na miejscu naprawianym,nastepnie lopatka drewniana rozciagamy do rzadanej grubosci i formy.
Nastepny etap po skonczonym nalorzeniu stopu cynowo-olowiowego,to dotarcie tego miejsca raszpla blacharska do wymaganego efektu.

Photo081.jpg
po wyklepaniu...
Plik ¶ci±gniêto 129 raz(y) 179.44 KB

Photo080.jpg
tak to wygladalo przed...
Plik ¶ci±gniêto 108 raz(y) 204.03 KB

Photo083.jpg
mniej wiecej powinno to wygladac tak.
Nie skonczone to miejsce jest jesccze,jutro porobie zdjecia skonczonego miejsca to wrzuce tutaj
Plik ¶ci±gniêto 251 raz(y) 192.56 KB

 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-02-01, 13:50   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Tutaj macie filmik do zassania jak to wygl±da. Na youtube te¿ jest trochê o tym.
http://www.voodoo-people....o.goes.home.avi
Do cynowania mo¿na u¿yæ stopu Lc30 lub podobnych. @Gola ju¿ wszystko ³adnie opisa³ :)
No i warto przy takiej naprawie zadbaæ o zdrowie ( mieæ za³o¿on± maskê ¿eby nie wdychaæ oparów, jakie¶ rêkawice albo umyæ rêce po kontakcie z tym stopem).
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-02-01, 14:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Pytanie czy do takiego cynowania u¿ywa siê takiej cyny jak do lutowania rynien????. i gdzie kupiæ tak± cynê i pastê lutownicz±?. Jak po angielsku nazywa siê taka czynno¶æ ¿eby wpisaæ na Youtube :) i siê dokszta³ciæ. :D
_________________

 

gola 
Wys³any: 2009-02-01, 14:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
paste mamy w pracy z bernera,ale wydaje mi sie ze to jest to samo co do lutowania miekkiego centralnego na miedzi, nie kalafonia tylko pasta z zawartoscia cyny.
Stop cynowo olowiowy na allegro widzialem

http://www.allegro.pl/ite...aska_lc_60.html
 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-02-01, 14:55   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Wpisz w googlach stop albo cyna lc30, lc60- znajdziesz masê polskich sklepów które to sprzedaj±. Sam jeszcze nie cynowa³em.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group